برطرف کردن چروک دور چشم

در تمام طول زندگی، مردم همواره به شما گفته‌اند که لبخند بزنید. لبخند بزنید تا ذهنیتی خوب در افراد ایجاد کنید. لبخند بزنید تا به دنیا نشان دهید که انسانی شاد هستید. اما تاکنون هیچ‌کس به شما نگفته است که این لبخند زدن‌ها می‌تواند به ایجاد چین‌ و چروک دور لب و دور چشم منتهی گردد. از آنجایی‌که این خطوط همانند پنجه‌های یک پرنده به سمت بیرون منشعب می‌شوند، آن‌ها را خطوط پنجه کلاغی می‌نامیم. اما سؤال اینجاست که چگونه می‌توانیم با این خطوط ریز مقابله کنیم؟‌ می توان برای رفع چین و چروک دور لب و اطراف چشم ها از روش درمانی هیدرودرم پوست،  تزریق بوتاکس، تزریق ژل ، لیفت صورت، لیفت با نخ و … که در ادامه آورده شده اند، بهره برد.

نخستین عضو بدن که می‌تواند از تأثیرات چشمگیر جراحی زیبایی منتفع گردد، چهره است. دکتر سالومه سالاریان، جراح زیبایی سر و گردن با به‌کارگیری جدیدترین تکنولوژی در حذف چین‌وچروک دور چشم، موجب می‌شود که فرد سال‌ها جوان‌تر به نظر برسد، و زیبایی طبیعی نهفته در زیر چین‌ و چروک‌ها، چین‌ و چروک دور چشم، و دیگر نشانه‌های پیری را آشکار می‌سازد.

چین‌ و چروک دور چشم

تأثیرات محیطی مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید، زمانی که با استرس و روند طبیعی پیری همراه شود، می‌تواند به ایجاد چروک زیر چشم منجر گردد. زمانی که این خطوط عمیق می‌شوند، ممکن است با خطوط اخم پایدار و یا خطوط ناشی از نگرانی دائمی اشتباه گرفته شوند. اگر به روش‌های غیر جراحی برای بهبود ظاهر و جوان‌سازی صورت خود علاقه‌مند هستید، دکتر طرزی طیف وسیعی از روش‌های تزریقی و چربی ازجمله بوتاکس و ژل و همچنین لیفت با نخ را به‌منظور رفع خطوط دور چشم به شما ارائه می‌دهد.

چرا چین‌ و چروک دور چشم باید درمان شود

دلایل فیزیکی، روحی و اجتماعی برای درمان چین‌ و چروک دور چشم عبارت‌اند از:

  •  بهبود ظاهری
  •  افزایش اعتماد به‌ نفس

آنچه باید بدانید

دو نوع اصلی از چین‌ و چروک زیر چشم وجود دارد:

  •  خطوط موقت

این خطوط به‌ واسطه حرکت عضلات اصلی ایجاد می‌شوند. اخم کردن، لبخند زدن ( چروک دور لب  ) و جمع‌کردن چشم‌ها موجب فعال‌سازی این عضلات می‌شود.

  •  خطوط پایدار

این خطوط همواره وجود دارند، حتی در هنگام خواب. این‌ها خطوط واقعی موجود در روی پوست هستند که از تکرار حرکاتی چون جمع‌کردن چشم‌ها، اخم و آسیب‌های نور خورشید ناشی می‌شوند.

روش‌های درمانی برای رفع چین‌وچروک دور چشم

تزریق بوتاکس

بوتاکس یک ژل تزریقی است که از فرم رقیق‌شده پروتئین سم بوتولینوم استفاده می‌کند. این ژل سیگنال‌های اعصابی که موجب انقباض عضلات اطراف چشم‌ها می‌شود،‌ را مسدود کرده و موجب بهبود ظاهر چین‌ و چروک‌ها و رفع چروک بالای چشم می‌گردد. درحالی‌که محصولات دیگری نیز وجود دارند که از این پروتئین ساخته‌شده‌اند، اما دارای قابلیت‌ها و فرمول‌بندی متفاوت هستند،‌ به این معنی که نمی‌توان از آن‌ها به‌عنوان جایگزینی برای بوتاکس استفاده کرد.

نامزدهای بوتاکس

اگر شما به چین‌ و چروک صورت و دور چشم مبتلا هستید، و از سلامتی جسمی خوبی برخوردار می‌باشید، و سابقه آلرژی به مواد تشکیل‌دهنده بوتاکس را ندارید، شما یک نامزد عالی برای این روش درمانی محسوب می‌شوید. اگر شما باردار هستید و یا در دوران شیردهی به سر می‌برید، نباید عمل تزریق بوتاکس چروک دور چشم را انجام دهید. افراد مبتلابه یک بیماری و یا عفونت شدید و بیماری‌های عصبی یا عضلانی مانند ALSS نیز نباید تحت درمان تزریق بوتاکس قرار گیرند. قبل از دریافت تزریق، حتماً پزشک را در جریان سابقه پزشکی خود و تمام داروهایی که در حال حاضر دریافت می‌کنید،‌ قرار دهید.

عملکرد بوتاکس چگونه است؟

تزریق بوتاکس چروک دور چشم انقباض عضلات اطراف چشم‌ها را هدف قرار می‌دهد. تزریق ژل بوتاکس به عضلات، موجب کاهش فعالیت آن‌ها و درنتیجه رفع چین‌ و چروک های دور چشم می‌گردد. بوتاکس را می‌توان برای درمان خطوط اخم در پیشانی و صاف کردن آن‌ها نیز به کار گرفت. تزریق حدود ۱۰۰ دقیقه طول می‌کشد، و هیچ دوره ازکارافتادگی پس از تزریق وجود نخواهد داشت.
هر تزریقی می‌تواند با درد همراه باشد، اما سوزن‌های مورداستفاده در تزریق بوتاکس بسیار کوچک هستند، به‌طوری‌که درد به حداقل می‌رسد. ناحیه تزریق را می‌توان ۱۰-۲۰ دقیقه قبل از تزریق، با یک کرم بی‌حس‌کننده موضعی یا کیسه یخ بی‌حس نمود. ‌بنابراین شما درد زیادی احساس نخواهید کرد، ‌البته اگر دردی وجود داشته باشد.

تزریق ژل

اسید هیالورونیک به‌ طور طبیعی در آب حل‌شده و موجب ایجاد تورم در بافت و درنتیجه صاف شدن سطح پوست می‌گردد. نتایج رفع چین و چروک دور لب و دور جشم ها تقریباً بلافاصله پس از درمان قابل‌ مشاهده است و به‌طور معمول تا دوازده ماه دوام دارد. همچنین، از آنجایی‌ که ژل از ماده‌ای ساخته‌شده که به‌ طور طبیعی در بدن یافت می‌شود، نیازی به تست آلرژی قبل از درمان نمی‌باشد.

عملکرد تزریق ‍ژل چگونه است

محصول غنی از اسید هیالورونیک به‌ طور یکنواخت به پوست تزریق می‌گردد. مقادیر مناسب از محصول از طریق سوراخ‌های متعدد ایجادشده توسط سوزن در طول هر چین تزریق می‌شود. همچنین امکان توزیع ژل در طول چین‌ و چروک از طریق سوراخ‌های ایجادشده در دو طرف چین به‌وسیله کانولا الاستیک وجود دارد. پس از تزریق،‌ پزشک با ماسا‍ژ محل، محصول را به‌ طور یکنواخت در سطح پوست پخش می‌کند.این روش در بر طرف کردن پف دور چشم نیز نقش دارد.

آیا به بی‌حسی موضعی نیاز دارم؟

به‌ طور معمول یک کرم بی‌حس‌کننده ۴۰-۳۰ دقیقه قبل از تزریق بر روی محل مالیده می‌شود. همچنین می‌توان یک بی‌حسی موضعی که به‌طورمعمول در جراحی دندان استفاده می‌شود،‌ را به محل سوراخ‌ها تزریق کرد، به‌طوری‌که این نواحی بی‌حس شده و ناراحتی به حداقل برسد. اما در هر صورت، پزشک باید از واکنش‌های آلرژیک احتمالی آگاه باشد.

لیفت با نخ

لیفت با نخ، که نتایج بلندمدت با ماندگاری ۲-۱ سال را ارائه می‌دهد، یک روش غیر جراحی است و برای افرادی مناسب است که نمی‌خواهند تحت عمل جراحی قرار گیرند. کاهش چین‌ و چروک و خطوط ریز دور چشم تقریباً بلافاصله پس از درمان قابل‌مشاهده است و هیچ دوره ازکارافتادگی وجود ندارد.

فرآیند لیفت با نخ

قبل از لیفت با نخ، یک کرم بی‌حس‌کننده برای بی‌حس کردن پوست و به حداقل رساندن هرگونه درد یا ناراحتی به ناحیه درمان مالیده می‌شود. نخ‌ها به ناحیه اطراف گیجگاه وارد می‌شوند و کل فرآیند حدود ۴۰-۳۰ دقیقه طول می‌کشد. شما یک احساس سوزن سوزن شدن جزئی شبیه به طب سوزنی را تجربه می‌کنید، اما دردناک نمی‌باشد.
نخ‌ها بسته به محل درمان،‌ ممکن است ازلحاظ طول و ضخامت با یکدیگر متفاوت باشند. نخ‌های کوتاه‌تر به‌طورکلی برای درمان خطوط ریز اطراف ناحیه چشم استفاده می‌شوند. نخ‌های ضخیم‌تر نیز ممکن است به‌عنوان جایگزینی برای بوتاکس استفاده شوند، و برای درمان چین‌ و چروک پیشانی به عضلات این ناحیه وارد شوند. دکتر سالومه سالاریان در مورد درمان‌های مناسب برای نواحی خاص به‌منظور رسیدن به نتایج بهینه به شما مشاوره می‌دهد.

لیزر

جوان‌سازی از طریق لیزر روشی است که از یک ابزار گرز مانند لیزر برای حذف لایه‌های فوقانی پوست در گوشه چشم و رفع چین‌و چروک دور چشم استفاده می‌کند. این روش گاهی “لایه‌برداری لیزری” نیز نامیده می‌شود، زیرا موجب زدودن سلول‌های قدیمی ، رفع چروک زیر چشم  و نمایان شدن سلول‌های جدید و جوان‌ می‌شود.
لیزر همچنین لایه‌های زیرین پوست را برای افزایش تولید کلاژن، حرارت داده و باعث تحریک قابلیت التیام پوست در ناحیه درمان و ظهور پوستی نرم و درمان چروک دور چشم می‌گردد.

چگونه برای عمل آماده شوم

پیش از عمل، دکتر سالومه سالاریان معمولاً سابقه پزشکی بیمار را بررسی کرده و یک معاینه فیزیکی انجام می‌دهد. در این زمان پزشک و بیمار در مورد انتظارات، خطرات بالقوه و نتایج عمل با یکدیگر به گفتگو می‌پردازند.

فرآیند

در ابتدا، پرتو لیزر با تاباندن امواج کوتاه و پیوسته انرژی به ناحیه اطراف چشم‌ها موجب حذف لایه فوقانی پوست (اپیدرم) شده و پوستی روشن‌تر، شفاف‌تر و صاف‌تر را نمایان می‌سازد. به‌ منظور لایه‌برداری ایمن سطح پوست، زدودن سلول‌های مرده پوست، و صاف شدن چین‌وچروک‌ها و خطوط ریز از نور لیزر سطح پایین استفاده می‌شود. با حذف سلول‌های مرده توسط لیزر، پوست براق جدید نمایان می‌شود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.