رفع نکروز ناشی از تزریق ژل هیالورونیک اسید توسط آمپول هیالاز

 

یکی از عوارض مهم تزریق ژل در صورت نکروز هست که ناشی از انسداد عروق ناحیه ناشی از ژل می‌باشد . به دنبال انسداد عروق ناحیه خونرسانی به بافت مختل شده و تغییرات بافتی ناشی از عدم خونرسانی آغاز می‌شود . برطرف کردن نکروز ناشی از تزریق ژل باید توسط یک متخصص حرفه ای انجام شود تا از آسیب های بیشتر جلوگیری شود.

در صورتی که اقدامات درمانی جهت برطرف کردن انسداد عروق یا همان برطرف کردن نکروز ناشی از تزریق ژل هر چه سریعتر انجام شود این تغییرات قابل برگشت می‌باشد . یکی از علامت های اولیه نکروز بصورت درد شدید حین تزریق و یا ادامه درد در ساعت‌های اولیه پس از تزریق می‌باشد . از دیگر علایم تشکیل نکروز تغییر رنگ شدید پوست چه بصورت کبودی و چه رنگ پریدگی است.

درمان نکروز بدون جراحی ناشی از تزریق ژل

تشکیل پوسچول و یا زخم های پوستی در محل تزریق ژل نیز از علائم کمتر شایع ناشی از نکروز محل تزریق می‌باشد . در صورت بروز هر کدام از این موارد توصیه می‌شود فرد سریعتر به پزشک خود دسترسی پیدا کند تا تحت درمان با آمپول حل کننده و برطرف کننده انسداد ناحیه قرار گیرد . پس از استفاده از این درمان درد بیمار کمتر شده و از بین می‌رود و رنگ پوست به حالت طبیعی برمیگردد . نکته مهم این است که فرد در ساعات اولیه شروع علایم به پزشک خود مراجعه کند تا درمان کاملتر و سریعتر صورت گیرد .

بدلیل احتمال عوارض ناشی از تزریق ژل که اجتناب ناپذیر می‌باشد غالبا به افراد توصیه میکنیم از ژل های معتبر و دارای هیالورونیک اسید که ماده مفید و ضروری و مطمئن برای پوست هست استفاده کنند تا در صورت بروز عوارض بتوان با استفاده از آمپول حل کننده هیالاز از ایجاد عوارض آن جلوگیری کرد.

کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان یکی از بهترین تمیز ترین و بهداشتی ترین لینیک های زیبایی در شهر تهران می باشد، که در زمینه تزریق ژل و تزریق ژل پروفایلو و همچنین بر طرف کردن آسیب هایی ایجاد شده در این زمینه فعالیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.
error: Content is protected !!