بوتاکس گونه

بوتاکس گونه یکی از روش های مؤثر زیبایی برای بهتر و زیبا شدن افراد و درمان بعضی از بیماری ها و نارسایی ­ها می­ باشد. بوتاکس یکی از روشهایی است که امروزه معمولا در بین مردم ایران برای پر کردن قسمت­هایی از بدن برای حجم دادن و از بین بردن چین و چروک­ ها می­باشد. اما قبل از این از بوتاکس برای بیماری­های چون  درمان پریدن پلک چشم و جلوگیری از پلک زدن­های مکرر استفاده می ­شد.

بوتاکس یک روش مؤثر و ایمنی برای بدن می ­باشد که می­تواند نقص­ های ظاهری را برطرف کند. هر درمان و دارویی دارای یک عوارض و معایب و مزایا می­ باشد. طبق آمارهای گرفته شده در کشورهای مختلف مشخص شد که بوتاکس یکی از پرطرفدارترین روش­های جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک و حجم دادن به قسمت­های صورت می­باشد.

بوتاکس در انواع مختلف و به روش­های زیادی در قسمت­های مختلف صورت و بدن توسط مراکز بهداشتی مواد تزریقی شرکت­ها و برندهای مختلف انجام می­گیرد. در این مقاله به بوتاکس گونه و چگونگی آن می­پردازیم:

بوتاکس گونه چیست

بوتاکس گونه با سوزن و سرنگ­ هایی به کوچکی سوزن انسولین در گونه­ ها به حجم معین و دلخواه مراجعه کننده بستگی دارد . بوتاکس کردن گونه شامل دو ماده ژلاتینی زیر می­باشد: پلی آکریل آمید، پلی متیل متاکریلات.

بوتاکس یک روش زیباسازی صورت و بدن برای از بین بردن نقص­های پوست و دیگر قسمت­های بدن استفاده می­شود. حجم دادن به قسمت­های مختلف و از بین بردن چین و چروک از کارایی بوتاکس می­باشد.

بوتاکس گونه یک سم از باکتری می­باشد که توانایی انقباض ناحیه درگیر را از بین می­برد. بوتاکس به گونه با تزریق این سم به نام بوتولیسم در زیر پوست گونه باعث برجستگی آن می­شود. بوتاکس یک نام اختصاری برای سم بوتولیسم می­باشد. برای پر شدن گونه از ژل تزریقی بوتاکس گونه یا همان تزریق ژل گونهاستفاده می­کنند. بوتاکس کردن گونه در دو نوع وجود دارد: بوتاکس گونه موقت، بوتاکس گونه دائمی.

بوتاکس­های گونه موقت بین 6 تا 18 ماه است و بوتاکس به گونه دائمی که ماندگاری و اثر آنها بین 5 تا 10 سال می­باشد. بوتاکس به گونه دائمی به صورت همیشگی می­باشد. اما به دلیل تحلیل رفتن آن بعد از 5 تا 6 سال نیاز به تمدید می­باشد. بوتاکس کردن گونه می­تواند برای افرادی که گونه ­های کوچکی دارند یا گونه ندارند مفید می­باشد. همچنین ژل­های دائم با ماده­ی به نام پلی کریل آمید می­باشد که طبق تحقیقات انجام شده مضراتی برای آن گزارش نشده است.

پروتز گونه

بوتاکس کردن گونه گاهی برای از بین بردن نواقص بدن و زیباسازی صورت به کار می­رود که می­توان با مراجعه به مراکز معتبر با مواد بوتاکس خوب به نتیجه مورد نظر رسید. اما توجه شود که زیبایی شما به گونه­ هایتان نیست و بهتر است اعتماد به نفس را بالا ببرید و از زیبایی طبیعی خود لذت ببرید چرا که هر فرد زیباترین مخلوق خدا خواهد بود.

البته از بین بردن نواقص بدن حق مسلم هر فرد می­باشد که حق داشتن ظاهری زیبا را دارد. بنابراین می­توان با مطالعه بیشتر درباره بوتاکس به گونه اطلاعات بیشتری را کسب کرد و بعد اقدام به تزریق بوتاکس کنید تا با آگاهی کامل برای تزریق بوتاکس اقدام کنید و از نتایج آن راضی باشید.

چگونگی تزریق بوتاکس گونه

پس از تزریق بوتاکس گونه به مدت دو هفته نیاز است تا ماده بوتاکس به طور کامل در گونه جا بگیرد. بیشتر افراد پس از 3 تا 6 ماه نیاز به تزریق و تمدید ‍ژل بوتاکس گونه دارند. بوتاکس کردن گونه از حدود 50 سال پیش انجام می­گرفته اما در دهه اخیر افراد زیادی به تزریق بوتاکس در قسمت­های مختلف بدن برای از بین بردن چین و چروک و حجم دهندگی انجام دادند

. پس از تزریق ماده بوتاکس (سم بوتولیسم) در قسمت گونه به اندازه­ی استاندارد و دلخواه مراجعه کننده (با استفاده از یک سرنگ به اندازه­ی انسولین) به آرامی تزریق شده و در قسمت موردنظر جاگیری کند. به دلیل استفاده از بی­حسی موضعی در آن ناحیه دردی در حین تزریق وجود ندارد. اما عوارض مختصری حاصل از تزریق بوتاکس برای مدتی پس از تزریق بوتاکس گونه شامل: ‌تورم، قرمزی ناحیه تزریق، خون مردگی موقت و مور مور شدن می­باشد.

بهتر است پس از انجام تزریق بوتاکس به گونه بهتر برای مدت 19 تا 15 دقیقه در مطب دکتر منتظر بمانید و بعد از آن می­توانید که به کارهای روزمره­تان برسید. خانم­ها می­توانند حتی آرایش ملیحی به آرامی روی موضع انجام دهند و افراد دیگر هم میتوانند به کارهای روزمره خود بپردازند.

با تزریق بوتاکس عضلات در آن قسمت بی­حرکت می­شود و باعث از بین رفتن چین و چروک و یا پر کردن گونه­ ها می­شود. بوتاکس کردن گونه و دیگر قسمت­های بدن این روزها بسیار مورد توجه افراد و حتی بازیگران برای شادابی بخشیدن به بدن و پوست صورت استفاده می­کنند.

بوتاکس گونه یک روش زیباسازی صورت است که با پر کردن گونه­ها می­توان به افراد لاغر، افرادی با گونه­های خالی، امید و اعتماد بنفس لازم را برای ظاهری زیبا داد. استفاه از ژل­های بوتاکس کردن گونه مرغوب که از طرف FDA تأیید شده است می­تواند برای انجام یک بوتاکس کردن گونه مفید باشد. همچنین از نظر بهداشتی نیز تأیید شده هستند.

مزایا بوتاکس گونه

 •  زیبایی بخشی و زاویه سازی چهره برای حجیم کردن گونه ­ها.
 • رفع افتاگی گونه ­ها در افرادی که فرم صورت­شان به این شکل است و یا بخاطر سکته دچار مشکل افتادگی صورت شده­اند.
 •  کم خطر بودن بوتاکس گونه در برابر روش­های دیگر.
 • عدم عوارض بوتاکس گونه یا کم بودن عوارض بوتاکس گونه دائمی.
 • کاهش دوران نقاهت تزریق بوتاکس گونه.
 • جراحی به صورت سرپایی و در مدت زمان کوتاه.
 •  کاهش علایم بیماری.
 •  جوانسازی پوست.
 • استفاده از بوتاکس گونه در بین سنین 18 تا 75 سال صورت می­گیرد و به طور گسترده دارای محدودیت سنی ندارد.

ماندگاری بوتاکس گونه

بوتاکس کردن گونه دارای اثرات موقتی و دائمی می ­باشد. و ماندگاری آن بین سه تا شش ماه است . استفاده از روش بوتاکس کردن گونه موقت به نظر مناسب­تر است اما قابل توجه است که اگر به صورت مکرر اقدام به تزریق بوتاکس شود باعث بی­اثر شدن ماده بوتاکس در فلج عضلات آن قسمت شود و به مرور اثر بوتاکس کم می­شود.

عوارض بوتاکس گونه

بوتاکس یک ماده پروتئینی است که باید در مقدار کم تزریق شود. طبق تحقیقات انجام شده تزریق بوتاکس  به صورت موقت مضراتی نخواهد داشت. چون در مقدار کم و در مدت زمان کوتاه تزریق می ­شود و بدن آن را به عنوان یک ماده بیگانه تشخیص نداده و عوارضی هم به دنبال ندارد. اما استفاه از بوتاکس کردن گونه دائمی ممکن است در برخی افراد ایجاد حساسیت و آلرژی یا حرکت ژل صورت بگیرد. عفونت هم در بعضی موارد مشاهده شده است.

برای جلوگیری از این عوارض باید افراد که دارای بیماری­های خود ایمنی هستند قبل از تزریق آزمایش دهند و افرادی با بیماری­های مانند لوپوس، روماتیسم، دیابت، نفروتیک بهتر است که از تزریق بوتاکس گونه دائمی جلوگیری کنند. البته استفاده از نوع مرغوب بوتاکس نیز می­توان از این عوارض بیان شده تا حدی جلوگیری کند. همچنین استفاده از مقدار کم ماده تزریق شده نیز بسیار مهم است و باید در مقدار کم تزریق شوند.

بوتاکس کردن گونه به صورت کلی هیچ عوارضی ندارد و دارای تأیید از FDA تأیید شده است. اگر فرد از ادامه روند تزریق بوتاکس منصرف شده باشد می­توان آن را تمدید نکرد تا زمانی که ژل از بین برود و مشکلی پیش نخواهد آمد و تغییر شکل در آن ناحیه ایجاد نشده و فقط قسمت گونه به حالت اولیه خود برمی­گردد.

 

نکاتی در رابطه با مراقبت های بوتاکس گونه قبل و بعد

 •  قبل از انجام تزریق بوتاکس از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی به مدت دو هفته جلوگیری شود.
 •  انتخاب مراکز زیبایی و کلینیک تخصصی زیبایی معتبر یک امتیاز مثبت برای فرد مراجعه کننده محسوب می­شود.
 • تزریق بوتاکس گونه عوارضی ندارد اما در بعضی از افراد با بیماری­های خود ایمنی قبل از انجام بوتاکس گونه نیاز به تست و آزمایش قبل از بوتاکس گونه است.
 •  اثر تزریق بوتاکس گونه فقط با گذشت زمان انجام می­گیرد و قابل تخلیه نمی­باشد.
 •  پس از تزریق گونه تا 24 ساعت آینده از دست زدن و لمس کردن قسمت گونه خودداری شود.
 •  پس از تزریق بوتاکس استفاده از لایه­بردارها باعث ایجاد مشکلاتی را خواهد کرد. پس بهتر است از لایه­بردارها تا مدتی استفاده نشود.(24 ساعت پس از تزریق)
 • از فعالیت­های جسمی سنگین پس از تزریق بوتاکس خودداری شود.
 •  پس از تزریق بوتاکس گونه از حمام با آب بسیار داغ جلوگیری شود چرا که آب داغ باعث حرکت ژل تزریقی شده و به نتیجه دلخواه نخواهید رسید.

هزینه بوتاکس گونه

بوتاکس کردن گونه در مراکز بهداشتی و کلینیک­های تخصصی زیبایی صورت می­گیرد و بسته به نوع بوتاکس، مقدار ماده ژلاتینی بوتاکس، محل تزریق بوتاکس متفاوت می­باشد. ژل­های هیالورونیک در سراسر دنیا بهترین ژل ­ها شناخته شده­اند که ماندگاری آنها معمولا 6 تا 9 ماه می­باشد.

این ژل بسیار مرغوب است و نیاز به آزمایش و تست حساسیت ندارد و بهیچ عنوان آلرژی ایجاد نمی­کند و در زیر پوست به حرکت درنمی ­آید. قیمت بوتاکس گونه متفاوت می­باشند و در دو برند مسپورت و دیسپورت نوع­های خوب بوتاکس هستند.

شاید با دیدن تصاویر افرادی مشهور که بوتاکس را انجام داده­اند این فکر به ذهن خطور کند که حتما هزینه بوتاکس گونه و محل­های دیگر خیلی زیاد است اما با مراجعه به وبسایت ­های کلینیک­ های معتبر و مراکز زیبایی به این نتیجه خواهید رسید که هزینه ­های زیادی را نخواهند داشت و معمولا بین 300 تا 1 میلیون تومان و متغیر می­باشند. استفاده از بوتاکس­های ارزان قیمت بدون اعتبار لازم و تأییدیه­های بهداشتی توصیه نمی­شود.

چرا که تزریق هر گونه ماده­ای غیر از سم بوتولیسم می­تواند مشکلات حادی را برای مراجعه کننده از جمله از دست دادن حالت زیبایی و آلرژی شدید ایجاد کند. هزینه بوتاکس کردن گونه و قسمت­های متفاوت در لیست قیمت­ کلینیک­ها وجود دارد. می­توان برای اطلاع از لیست قیمت ­های بوتاکس گونه با مراکز زیبایی تماس برقرار کرد یا به وبسایت مراجعه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.