بوتاكس گونه

بوتاكس گونه يكي از روش هاي مؤثر زيبايي براي بهتر و زيبا شدن افراد و درمان بعضي از بيماري ها و نارسايي ­ها مي­ باشد. بوتاكس يكي از روشهايي است كه امروزه معمولا در بين مردم ايران براي پر كردن قسمت­هايي از بدن براي حجم دادن و از بين بردن چين و چروك­ ها مي­باشد. اما قبل از اين از بوتاكس براي بيماري­هاي چون  درمان پريدن پلك چشم و جلوگيري از پلك زدن­هاي مكرر استفاده مي ­شد.

بوتاكس يك روش مؤثر و ايمني براي بدن مي ­باشد كه مي­تواند نقص­ هاي ظاهري را برطرف كند. هر درمان و دارويي داراي يك عوارض و معايب و مزايا مي­ باشد. طبق آمارهاي گرفته شده در كشورهاي مختلف مشخص شد كه بوتاكس يكي از پرطرفدارترين روش­هاي جوانسازي پوست و از بين بردن چين و چروك و حجم دادن به قسمت­هاي صورت مي­باشد.

بوتاكس در انواع مختلف و به روش­هاي زيادي در قسمت­هاي مختلف صورت و بدن توسط مراكز بهداشتي مواد تزريقي شركت­ها و برندهاي مختلف انجام مي­گيرد. در اين مقاله به بوتاكس گونه و چگونگي آن مي­پردازيم:

بوتاکس گونه چیست

بوتاكس گونه با سوزن و سرنگ­ هايي به كوچكي سوزن انسولين در گونه­ ها به حجم معين و دلخواه مراجعه كننده بستگي دارد . بوتاكس کردن گونه شامل دو ماده ژلاتيني زير مي­باشد: پلي آكريل آميد، پلي متيل متاكريلات.

بوتاكس يك روش زيباسازي صورت و بدن براي از بين بردن نقص­هاي پوست و ديگر قسمت­هاي بدن استفاده مي­شود. حجم دادن به قسمت­هاي مختلف و از بين بردن چين و چروك از كارايي بوتاكس مي­باشد.

بوتاكس گونه يك سم از باكتري مي­باشد كه توانايي انقباض ناحيه درگير را از بين مي­برد. بوتاكس به گونه با تزريق اين سم به نام بوتوليسم در زير پوست گونه باعث برجستگي آن مي­شود. بوتاكس يك نام اختصاري براي سم بوتوليسم مي­باشد. براي پر شدن گونه از ژل تزريقي بوتاكس گونه یا همان تزریق ژل گونهاستفاده مي­كنند. بوتاكس کردن گونه در دو نوع وجود دارد: بوتاكس گونه موقت، بوتاكس گونه دائمي.

بوتاكس­هاي گونه موقت بين 6 تا 18 ماه است و بوتاكس به گونه دائمي كه ماندگاري و اثر آنها بين 5 تا 10 سال مي­باشد. بوتاكس به گونه دائمي به صورت هميشگي مي­باشد. اما به دليل تحليل رفتن آن بعد از 5 تا 6 سال نياز به تمديد مي­باشد. بوتاكس کردن گونه مي­تواند براي افرادي كه گونه ­هاي كوچكي دارند يا گونه ندارند مفيد مي­باشد. همچنين ژل­هاي دائم با ماده­ي به نام پلي كريل آميد مي­باشد كه طبق تحقيقات انجام شده مضراتي براي آن گزارش نشده است.

مطالعه کنید :  تزریق فیلر ابرو

پروتز گونه

بوتاكس کردن گونه گاهي براي از بين بردن نواقص بدن و زيباسازي صورت به كار مي­رود كه مي­توان با مراجعه به مراكز معتبر با مواد بوتاكس خوب به نتيجه مورد نظر رسيد. اما توجه شود كه زيبايي شما به گونه­ هايتان نيست و بهتر است اعتماد به نفس را بالا ببريد و از زيبايي طبيعي خود لذت ببريد چرا كه هر فرد زيباترين مخلوق خدا خواهد بود.

البته از بين بردن نواقص بدن حق مسلم هر فرد مي­باشد كه حق داشتن ظاهري زيبا را دارد. بنابراين مي­توان با مطالعه بيشتر درباره بوتاكس به گونه اطلاعات بيشتري را كسب كرد و بعد اقدام به تزريق بوتاكس كنيد تا با آگاهي كامل براي تزريق بوتاكس اقدام كنيد و از نتايج آن راضي باشيد.

چگونگي تزريق بوتاكس گونه

پس از تزريق بوتاكس گونه به مدت دو هفته نياز است تا ماده بوتاكس به طور كامل در گونه جا بگيرد. بيشتر افراد پس از 3 تا 6 ماه نياز به تزريق و تمديد ‍ژل بوتاكس گونه دارند. بوتاكس کردن گونه از حدود 50 سال پيش انجام مي­گرفته اما در دهه اخير افراد زيادي به تزريق بوتاكس در قسمت­هاي مختلف بدن براي از بين بردن چين و چروك و حجم دهندگي انجام دادند

. پس از تزريق ماده بوتاكس (سم بوتوليسم) در قسمت گونه به اندازه­ي استاندارد و دلخواه مراجعه كننده (با استفاده از يك سرنگ به اندازه­ي انسولين) به آرامي تزريق شده و در قسمت موردنظر جاگيري كند. به دليل استفاده از بي­حسي موضعي در آن ناحيه دردي در حين تزريق وجود ندارد. اما عوارض مختصري حاصل از تزريق بوتاكس براي مدتي پس از تزريق بوتاكس گونه شامل: ‌تورم، قرمزي ناحيه تزريق، خون مردگي موقت و مور مور شدن مي­باشد.

بهتر است پس از انجام تزريق بوتاكس به گونه بهتر براي مدت 19 تا 15 دقيقه در مطب دكتر منتظر بمانيد و بعد از آن مي­توانيد كه به كارهاي روزمره­تان برسيد. خانم­ها مي­توانند حتي آرايش مليحي به آرامي روي موضع انجام دهند و افراد ديگر هم ميتوانند به كارهاي روزمره خود بپردازند.

با تزريق بوتاكس عضلات در آن قسمت بي­حركت مي­شود و باعث از بين رفتن چين و چروك و يا پر كردن گونه­ ها مي­شود. بوتاكس کردن گونه و ديگر قسمت­هاي بدن اين روزها بسيار مورد توجه افراد و حتي بازيگران براي شادابي بخشيدن به بدن و پوست صورت استفاده مي­كنند.

بوتاكس گونه يك روش زيباسازي صورت است كه با پر كردن گونه­ها مي­توان به افراد لاغر، افرادي با گونه­هاي خالي، اميد و اعتماد بنفس لازم را براي ظاهري زيبا داد. استفاه از ژل­هاي بوتاكس کردن گونه مرغوب كه از طرف FDA تأييد شده است مي­تواند براي انجام يك بوتاكس کردن گونه مفيد باشد. همچنين از نظر بهداشتي نيز تأييد شده هستند.

مزايا بوتاكس گونه

 •  زيبايي بخشي و زاويه سازي چهره براي حجيم كردن گونه ­ها.
 • رفع افتاگي گونه ­ها در افرادي كه فرم صورت­شان به اين شكل است و يا بخاطر سكته دچار مشكل افتادگي صورت شده­اند.
 •  كم خطر بودن بوتاكس گونه در برابر روش­هاي ديگر.
 • عدم عوارض بوتاكس گونه يا كم بودن عوارض بوتاكس گونه دائمي.
 • كاهش دوران نقاهت تزريق بوتاكس گونه.
 • جراحي به صورت سرپايي و در مدت زمان كوتاه.
 •  كاهش علايم بيماري.
 •  جوانسازي پوست.
 • استفاده از بوتاكس گونه در بين سنين 18 تا 75 سال صورت مي­گيرد و به طور گسترده داراي محدوديت سني ندارد.
مطالعه کنید :  بوتاکس از چه سنی مناسب است؟

ماندگاری بوتاکس گونه

بوتاكس کردن گونه داراي اثرات موقتي و دائمي مي ­باشد. و ماندگاری آن بین سه تا شش ماه است . استفاده از روش بوتاكس کردن گونه موقت به نظر مناسب­تر است اما قابل توجه است كه اگر به صورت مكرر اقدام به تزريق بوتاكس شود باعث بي­ اثر شدن ماده بوتاكس در فلج عضلات آن قسمت شود و به مرور اثر بوتاكس كم مي­شود.

عوارض بوتاكس گونه

بوتاكس يك ماده پروتئيني است كه بايد در مقدار كم تزريق شود. طبق تحقيقات انجام شده تزريق بوتاكس  به صورت موقت مضراتي نخواهد داشت. چون در مقدار كم و در مدت زمان كوتاه تزريق مي ­شود و بدن آن را به عنوان يك ماده بيگانه تشخيص نداده و عوارضي هم به دنبال ندارد. اما استفاه از بوتاكس کردن گونه دائمي ممكن است در برخي افراد ايجاد حساسيت و آلرژي يا حركت ژل صورت بگيرد. عفونت هم در بعضي موارد مشاهده شده است.

براي جلوگيري از اين عوارض بايد افراد كه داراي بيماري­هاي خود ايمني هستند قبل از تزريق آزمايش دهند و افرادي با بيماري­هاي مانند لوپوس، روماتيسم، ديابت، نفروتيك بهتر است كه از تزريق بوتاكس گونه دائمي جلوگيري كنند. البته استفاده از نوع مرغوب بوتاكس نيز مي­توان از اين عوارض بيان شده تا حدي جلوگيري كند. همچنين استفاده از مقدار كم ماده تزريق شده نيز بسيار مهم است و بايد در مقدار كم تزريق شوند.

بوتاكس کردن گونه به صورت كلي هیچ عوارضي ندارد و داراي تأييد از FDA تأييد شده است. اگر فرد از ادامه روند تزريق بوتاكس منصرف شده باشد مي­توان آن را تمديد نكرد تا زماني كه ژل از بين برود و مشكلي پيش نخواهد آمد و تغيير شكل در آن ناحيه ايجاد نشده و فقط قسمت گونه به حالت اوليه خود برمي­گردد. اگر به هر دلیلی تزریق بوتاکس را گزینه مناسبی نمی‌دانید می‌توانید از روش تزریق چربی به گونه استفاده کنید.

 

نکاتی در رابطه با مراقبت های بوتاکس گونه قبل و بعد

 •  قبل از انجام تزريق بوتاكس از مصرف دخانيات و مشروبات الكلي به مدت دو هفته جلوگيري شود.
 •  انتخاب مراكز زيبايي و كلينيك تخصصي زيبايي معتبر يك امتياز مثبت براي فرد مراجعه كننده محسوب مي­شود.
 • تزريق بوتاكس گونه عوارضي ندارد اما در بعضي از افراد با بيماري­هاي خود ايمني قبل از انجام بوتاكس گونه نياز به تست و آزمايش قبل از بوتاكس گونه است.
 •  اثر تزريق بوتاكس گونه فقط با گذشت زمان انجام مي­گيرد و قابل تخليه نمي­باشد.
 •  پس از تزريق گونه تا 24 ساعت آينده از دست زدن و لمس كردن قسمت گونه خودداري شود.
 •  پس از تزريق بوتاكس استفاده از لايه­ بردارها باعث ايجاد مشكلاتي را خواهد كرد. پس بهتر است از لايه­ بردارها تا مدتي استفاده نشود.(24 ساعت پس از تزريق)
 • از فعاليت­هاي جسمي سنگين پس از تزريق بوتاكس خودداري شود.
 •  پس از تزريق بوتاكس گونه از حمام با آب بسيار داغ جلوگيري شود چرا كه آب داغ باعث حركت ژل تزريقي شده و به نتيجه دلخواه نخواهيد رسيد.
مطالعه کنید :  تزریق فیلر بینی

هزینه بوتاکس گونه

بوتاكس کردن گونه در مراكز بهداشتي و كلينيك­هاي تخصصي زيبايي صورت مي­گيرد و بسته به نوع بوتاكس، مقدار ماده ژلاتيني بوتاكس، محل تزريق بوتاكس متفاوت مي­باشد. ژل­هاي هيالورونيك در سراسر دنيا بهترين ژل ­ها شناخته شده­اند كه ماندگاري آنها معمولا 6 تا 9 ماه مي­باشد.

اين ژل بسيار مرغوب است و نياز به آزمايش و تست حساسيت ندارد و بهيچ عنوان آلرژي ايجاد نمي­كند و در زير پوست به حركت درنمي ­آيد. قیمت بوتاکس گونه متفاوت مي­باشند و در دو برند مسپورت و ديسپورت نوع­هاي خوب بوتاكس هستند.

شايد با ديدن تصاوير افرادي مشهور كه بوتاكس را انجام داده­اند اين فكر به ذهن خطور كند كه حتما هزينه بوتاكس گونه و محل­هاي ديگر خيلي زياد است اما با مراجعه به وبسايت ­هاي كلينيك­ هاي معتبر و مراكز زيبايي به اين نتيجه خواهيد رسيد كه هزينه ­هاي زيادي را نخواهند داشت و معمولا بين 300 تا 1 ميليون تومان و متغير مي­باشند. استفاده از بوتاكس­هاي ارزان قيمت بدون اعتبار لازم و تأييديه­ هاي بهداشتي توصيه نمي­شود.

چرا كه تزريق هر گونه ماده­اي غير از سم بوتوليسم مي­تواند مشكلات حادي را براي مراجعه كننده از جمله از دست دادن حالت زيبايي و آلرژي شديد ايجاد كند. هزينه بوتاكس کردن گونه و قسمت­هاي متفاوت در ليست قيمت­ كلينيك­ها وجود دارد. مي­توان براي اطلاع از ليست قيمت ­هاي بوتاكس گونه با مراكز زيبايي تماس برقرار كرد يا به وبسايت مراجعه كرد.

سوالات متداول در رابطه با بوتاکس گونه

هزینه ی بوتاکس گونه حدودا چقدر است؟

هزینه ی بوتاکس گونه معمولا بین 300 تا یک میلیون تومان متغیر است.

چرا بعد از بوتاکس گونه نباید دوش آب داغ گرفت؟

زیرا باعث حرکت ژل خواهد شد و دیگر اون اثر مورد نظر را نخواهد داشت.

ماندگاری بوتاکس گونه چقدر است؟

اگر بوتاکس موقت گونه انجام داده باشید بین 6 تا 18 ماه ماندگاری دارد و اگر بوتاکس گونه ی دائم انجام داده باشید بین 5 تا 10 سال ماندگاری دارد.

5/5 - (2 امتیاز)

16 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس رو گونه شامل چه چیزهایی میشه؟

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   12 دی 1400 3:23 ب.ظ

   سلام، تا دو ساعت بعد از تزریق بوتاکس گونه از دراز کشیدن و خم شدن به جلو اجتناب کنند

   پاسخ
 • سمانه آدرین
  13 دی 1400 11:43 ق.ظ

  سلام خدمت خانوم دکتر میخواستم بپرسم که هرحجمی که بخوایم میتونیم بوتاکس گونه رو انجام بدیم؟

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   16 اسفند 1400 5:27 ب.ظ

   برای گونه بوتاکس لازم نیست مگر خطوط پنجه غازی که از چشم به روی گونه گسترش پیدا کرده که با بوتاکس بهتر می‌شود وگرنه سایر روش‌های جوانسازی در ناحیه ی گونه موثرتر است

   پاسخ
 • مهرانا عظیمی
  13 دی 1400 11:45 ق.ظ

  بوتاکس گونه که میزنین هر دوطرف به طور کاملا یکسانه؟ ذختر خاله من بوتاکس کرده جای دیگه کوچیک بزرگ زدن براش؟

  پاسخ
 • کبری ملزم
  13 دی 1400 11:50 ق.ظ

  هزینه بوتاکس گونه چقدر در میاد؟

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   17 دی 1400 7:37 ب.ظ

   با سلام، لطفا جهت اطلاع از هزینه ها و قیمت ها تماس بگیری با کلینیک.

   پاسخ
 • عزیزاللهی
  13 دی 1400 11:51 ق.ظ

  سلام اگر بعد از بوتاکس گونه صورتمون ضزبه بخوره باعث تخریب یا آسیب به چشم نمیشه؟

  پاسخ
 • ایا تغییر گرانش روی بوتاکس تاثیر میزاره؟مثل اسانسور

  پاسخ
 • تو دوره های چند ماهه باید تمدید بشه

  پاسخ
 • برندی که استفاده میکنید برای چه کشوریه

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   14 دی 1400 9:26 ب.ظ

   با سلام، برندهای گوناگون داریم، با بهترین کیفیت

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید ممنون از خدماتتون و مطالب مفیدتون

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.