بوتاکس صورت

بوتاکس صورت جهت رفع چین و چروک های ایجاد شده در اطرف چشم، بر روی پیشانی، رفع خط خنده کاربرد دارد. امروزه تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک ها از کاربردی ترین و رایج ترین عمل ها می باشد.

بوتاکس صورت چیست؟

بوتاکس ترکیبی است که از سمی به نام بوتولینوم ساخته شده است. محل تزریق بوتاکس در زیر پوست بوده و باعث فلج شدن عضلات آن قسمت شده و در نتیجه سبب از بین رفتن خطوط و چروک پوست شده و باعث شادابی و جوان سازی پوست برای مدت مشخصی می شود. در واقع بوتاکس ماده ای پروتئینی بوده که در محلی که خط و خطوط ایجاد شده به مقدار مشخصی تزریق می شود و باعث کاهش حرکت ماهیچه های ناحیه تزریق شده می شود و همین امر باعث از بین رفتن چین و چروک ها وجوانی پوست می شود و به ویژه با انجام بوتاکس دور چشم تغییر بسیاری در زیبیایی و جوانی چشمان شما خواهد داشت.

بوتاکس چگونه ساخته می شود؟

در اوایل قرن 19 ام یک بیماری کشف شد که به علت خورن سوسیس و وجود باکتری کلوستریدیوم بوتولینوم در آن به وجود آمده بود. بعد از این اتفاق و کشف این باکتری سم بوتولوس که معدل کلمه سوسیس است، کشف شد.

بیشترین تزریق بوتاکس در کدام نواحی از بدن است؟

 نواحی تزریق بوتاکس بیشتر در پیشانی تا کنار چشم و از بین بردن خط اخم استفاده می شود و بیشترین تاثیر و بازدهی را دارد. البته می توان از بوتاکس برای رفع و از بین بردن خطوط خنده، خطوط ریز چشم، نواحی لب استفاده کرد اما خطرات استفاده از بوتاکس برای این نواحی ذکر شده بیشتر است و بهتر است توسط یک پزشک متبحر انجام گیرد.

میزان و نواحی تزریق بوتاکس برای پیشانی

میزان تزریق بوتاکس پیشانی اغلب تا 20 واحد است که بیشتر در خطوط افقی پیشانی و بین چشم ها انجام می‌گیرد. بهتر است در جلسه اول برای تزریق با پزشک مربوطه در رابطه با چین و چروک های پیشانی به درستی مشورت نماییم تا در مراحل بعدی تزریق رضایت کامل داشته باشیم .

تزریق بوتاکس مناسب چه کسانی است؟

تزریق بوتاکس اغلب برای کسانی مناسب است که پوست صورت و یا بدنشان نسبت به آن آلرژی یا حساسیت خطرناکی مثل عفونت و موارد دیگر نداشته باشد به همین دلیل لازم است که قبل از انجام تزریق بوتاکس حتما با پزشک مشورت نمایید تا بعد از انجام آن دچار عوارض جانبی نشوید.

بهترین سن برای تزریق بوتاکس صورت

بوتاکس بیشتر برای افراد 18 سال به بالا مناسب است. با این حال بهترین وقت برای تزریق بوتاکس زمانی است که هنوز خطوط چروک عمیق نشده اند. افرادی که بیشتر از عضلات صورت خود استفاده می کنند یا در مدت زمان زیادی در معرض قرار گرفتن در افتاب هستند و یا همچنین افرادی که از الکل یا سیگار استفاده می کنند، به مراتب نسبت به بقیه بروز چین و چروک صورتشان زودتر و زیادتر است. در آمریکا معمولا از سن 18 الی 20 سالگی اقدام به بوتاکس می کنند تا ایجاد پروک در چهره زودتر جلوگیری کنند.

مطالعه کنید :  ماندگاری تزریق چربی به صورت چقدر است؟

تزریق بوتاکس برای چه افرادی خطرناک و ممنوع است؟

تزریق بوتاکس برای بعضی از افراد ازجمله :

 • اشخاصی که بسیار نسبت به ترکیبات بوتاکس حساس هستند
 • زنان باردار یا شیرده(با مشورت پزشک)
 • افراد مبتلا به تبخال یا حساست های شدید پوستی
 • افرادی که برای درمان پوست خود دارو مصرف می کنند

 

مزایای بوتاکس صورت 

از جمله مهم ترین مزایای بوتاکس از بین رفتن چین و چروک و طراوت پوست می باشد. که به میزان تزریق بوتاکس نیز وابسته است. بوتاکس صورت باعث از بین رفتن حالت اخمالویی و جدیت صورت شده و حالت مهربانی و سخاوت را به چهره شما باز می گرداند. و همچنین بوتاکس کل صورت و از بین رفتن چین و چروک ها باعث افزایش اعتماد به نفس فرد می شود.

مرکز تخصصی تزریق بوتاکس صورت در تهران

دکتر سالومه سالاریان

تماس با ما جهت تعیین نوبت یا مشاوره:

اهداف تزریق بوتاکس صورت

زیبایی چهره و جوانسازی پوست

کنترل اسپاسم های عضلانی

بوتاکس لب برای فرم دهی لب

نقاط تزریق بوتاکس صورت

رفع چروک های اطراف چشم و خطوط دور چشم

رفع چین و چروک های اطراف بینی

بالا کشیدن یا همان لیفت ابرو

رفع خطوط اطراف لب

ایجاد تقارن در ابروها یا پلک ها

درمان عدم تقارن غبغب

اصلاح کردن لبخند لثه ای

ایجاد تقارن در صورت

رفع خطوط پیشانی

از بین بردن خط اخم

بوتاکس صورت مردان

بوتاکس صورت، جهت رفع چین وچروک های ایجاد شده در اطرف چشم، بر روی پیشانی، رفع خط خنده  مورد استفاده قرار می گیرد. بوتاکس فقط مخصوص بانوان گرامی نمی باشد، بلکه آقایان نیز می توانند بوتاکس انجام دهند، با افزایش سن کم کم شدن کلاژ درون بدن چین و چروک ها پدید می آید؛ این خطوط را می توان با تزریق بوتاکس از بین برد. کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان با استفاده از بهترین مواد بوتاکس صورت بوتاکس باکیفیت با ماندگاری بالا انجام می دهد.

 

مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس صورت

قبل از تزریق بوتاکس تا 24 ساعت بعد از آن از مصرف الکل پرهیز کنید.

از مصرف نوشیدنی های کافئین دار مانند قهوه یکروز قبل از تزریق بوتاکس اجتناب کنید.

از مصرف آسپرین قبل از تزریق بوتاکس خودداری کنید.

 

مراحل تزریق بوتاکس صورت

مراحل تزریق بوتاکس به شرح زیر می باشد. قبل از تزریق بوتاکس باید جلسه ای را به مشاوره اختصاص داد که در آن متخصص با بررسی وضعیت بیمار مقدار مواد لازم برای بوتاکس و هزینه آن را تعیین می کند. جهت تزریق بوتاکس صورت ابتدا، محل تزریق توسط پزشک ضدعفونی می شود. قبل از تزریق، متخصص با استفاده از کرم های بی حسی یا کمپرس های آب سرد قسمتی که قرار است بوتاکس انجام شود را بی حس می کند. در مرحله بعد با استفاده از سوزن های مخصوص، ماده بوتاکس در محل مورد نظر تزریق می شود.

مدت زمان تزریق بوتاکس صورت

مدت زمان تزریق بوتاکس حدودا 15 دقیقه می باشد و نیم ساعت نیز قبل از بوتاکس به مشاوره بیمار اختصاص داده می شود. در کل زمان بوتاکس در نظر گرفته شده برای هر فرد حداقل 45 دقیقه می باشد. کسانی که برای بوتاکس صورت به کلینیک مراجعه می‌کنند معمولا از خدمات دیگر ما مانند تزریق فیلر لب هم استفاده می‌کنند.

مطالعه کنید :  تزریق بوتاکس چیست؟ هزینه ها و عوارض بوتاکس

بهترین زمان تزریق بوتاکس

بوتاکس بیشتر برای افراد 18 سال به بالا مناسب است. با این حال بهترین وقت برای تزریق بوتاکس زمانی است که هنوز خطوط چروک عمیق نشده اند.

افرادی که بیشتر از عضلات صورت خود استفاده می کنند یا در مدت زمان زیادی در معرض قرار گرفتن در افتاب هستند و یا همچنین افرادی که از الکل یا سیگار استفاده می کنند، به مراتب نسبت به بقیه بروز چین و چروک صورتشان زودتر و زیادتر است. در آمریکا معمولا از سن 18 الی 20 سالگی اقدام به بوتاکس می کنند تا ایجاد پروک در چهره زودتر جلوگیری کنند.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس صورت

از نکاتی که بعذ از عمل تزریق بوتاکس لازم است رعایت شود به شرح زیر می باشد:

از نکات مهمی که بعد از تزریق بوتاکس باید رعایت شود، لمس نکردن قسمتی که تزریق شده می باشد. پس از انجام بوتاکس تا 24 ساعت نباید آنر ا لمس کرد زیرا امکان پخش شدن ماده بوتاکس در دیگر نقاط پوست می باشد.

پس از تزریق بوتاکس ازنباید الکل مصرف شود.

از رفتن به استخر و سونا پس از تزریق بوتاکس اجتناب کنید.

تا جای ممکن بعد از تزریق بوتاکس تا 48 ساعت بعد آن از استحمام دوری کنید وپس از آن تا جای ممکن از آب گرم استفاده نکنید. زیرا گرمای آب سبب تغییر حالت مواد بوتاکس شده می شود.

پس از تزریق بوتاکس نباید فعالیت های های فیزیکی سنگین و ورزش های سخت انجام داد.

تا 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس از قرار گرفتن در زیر نور خورشید اجتناب کرده و از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.

پس از تزریق بوتاکس برای مدت کوتاهی از لایه بردارهای شیمیایی مانند میکرودرم ها و امثال آن استفاده نکنید.

اگر پس از تزریق بوتاکس از نتیجه آن راضی نبودید می توانید ترمیم بوتاکس کنید.

در صورتیکه متوجه عوارضی پس از تزریق بوتاکس شدید حتما با پزشک خود در میان بگذارید.

 

 آیا انجام ماساژ تاثیری در بهبود محل تزریق بوتاکس دارد ؟

حتما به خاطر داشته باشید حداقل تا 48 ساعت پس از تزریق  از ماساژ و یا محکم فشار دادن محل تزریق جدا خودداری نمایید زیرا عوارض جبان ناپذیری خواهد داشت.

 

آیا تزریق بوتاکس یک روش دائمی برای از بین چین و چروک است ؟

خیر، تزریق بوتاکس یک روش درمان موقتی برای از بین بردن چروک های صورت و نواحی پیشانی است که با توجه به نوع پوست شما و هم چنین نوع بوتاکس تزریق شده ماندگاری آن متفاوت خواهد بود.

ماندگاری بوتاکس صورت

ماندگاری بوتاکس بین 5 تا 8 ماه تخمین زده شد است که این مدت با  توجه به پوست و ماهیچه صورت فرد، تخصص فردی که تزریق را انجام می دهد، مواد به کار رفته و میزان مراقبت فرد پس از تزریق بوتاکس کم یا زیاد می شود.

 

عوارض بوتاکس صورت

ممکن است این سوال برای عزیزان بوجود آید که آیا بوتاکس صورت عوارض دارد. از عوارض شایع بعد از تزریق بوتاکس، التهاب و تورم قسمت تزریق شده و احساس ناراحتی در قسمت تزریق می باشد و حتی کبودی در پوست های حساس در قسمت های تزریق شده دیده می شود که تمام این عوارض موضعی بوده و پس از مدتی از بین می رود. بهتر است پس از تزریق بوتاکس، بر روی آن کمپرس آب سرد قرار داده تا از التهاب و سوزش آن کاسته شود. این عوارض بسیار جزئی هستند و جای نگرانی به هیچ عنوان نیست. در صورتی که متوجه طولانی شدن کبودی ها و التهابات شدید حتما با پزشک خود در میان بگذارید.

 

بهترین برند بوتاکس صورت

از بهترین مارک های بوتاکس صورت می توان به دیسپورت، نورونوکس، کانیتوکس، مسپورت اشاره کرد. جهت استفاده از بهترین مارک بوتاکس لازم است با یک متخصص مشورت کنید.دکتر سالومه سالارییان از بهترین ژل برای بوتاکس پوست صورت استفاده می کند.

مطالعه کنید :  تزریق فیلر بین دو ابرو

نحوه تاثیر گذاری بوتاکس صورت

تزریق بوتاکس از ارسال سیگنال های عصبی و شیمیایی به بافت ها جلوگیری می کند و همین عامل باعث کم شدن فعالیت های عضلاتی که سبب ایجاد چین و چروک عمودی و افقی هستند می شود. و به دلیل عدم انبساط و انقباض در عضلات پوست از ایجاد خط و خطوط جلوگیری کرده و چین و چروک های بوجود آمده به مرور از بین می رود.

تزریق بوتاکس به چه کسانی پیشنهاد نمی‌شود؟

کسانی که بهتر از تزریق بوتاکس برای جوانسازی استفاده نکنند و روش هایی را جایگزین آن کنند شامل افراد زیر می شود:

 • ناحیه تزریق بوتاکس دارای پوست ضخیمی باشد
 •  بیماری های قلبی و عروقی
 •  بیماری ام اس
 • داشتن تبخال در محل تزریق بوتاکس
 •  سابقه خونریزی غیر عادی
 • داشتن حساسیت نسبت به برند های دیگر بوتاکس
 • افرادی که مبتلا به بیماری های عضلانی هستند
 • خانم های باردار یا شیرده
 •  وجود عفونت و زخم در ناحیه تزریق
 • افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

درد احساس شده بسیار جزئی است و بیشتر برای ورود سوزن های نازک به پوست است و سه تا 7 روز طول می کشد تا اثرات بوتاکس پدیدار شود در بعضی موارد به علت تفاوت پوست افراد ممکن است تا دو هفته نیز طول بکشد

آیا تزریق مداوم بوتاکس سبب افتادگی پوست می‌شود؟

بله در صورتی که بوتاکس به صورت مداوم و طولانی مدت مورد استفاده قرار گیرد سبب افتادگی پوست خواهد شد.

هزینه بوتاکس صورت

قیمت بوتاکس صورت بر اساس موارد زیر تعیین می شود:

محلی که نیاز به تزریق دارد.

اندازه و عمق قسمتی که باید تزریق در آن صورت گیرد.

لوکیشن محلی که قرار است در آن بوتاکس انجام شود.

دستمزد متخصصی که این عمل را انجام می دهد.

مقدار و نوع مواد بوتاکس تزریق شده. و ….

جهت اطلاع از قیمت های بوتاکس هر یک از نواحی صورت خود می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

 

در صورتیکه صورت شما دچار چین و چروک شده و نیاز به ترمیم و از بین بردن این خطوط دارد می توانی با مشاوران ما در کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان تماس گرفته و جهت مشاوره حضوری برای روش های دیگر مانند هایفو گلدو جراحی لیفت صورت بصورت آنلاین نوبت بگیرید.

مرکز تخصصی تزریق بوتاکس صورت در تهران

دکتر سالومه سالاریان

تماس با ما جهت تعیین نوبت یا مشاوره:

سوالات متداول بوتاکس صورت

هر چند وقت یکبار می‌توان بوتاکس صورت را انجام داد؟

به طور کلی تزریق بوتاکس در فواصل کوتاه‌تر از سه ماه توصیه نمی‌شود. چون در این صورت ممکن است بدن شما به سم بوتولونیوم مقاوم شده و دیگر به درمان پاسخی ندهد.

آیا تزریق مداوم بوتاکس صورت باعث افزایش ماندگاری اثرات آن می‌شود؟

با هربار تزریق بوتاکس، ممکن است ماندگاری اثرات هم بیشتر شود. بوتاکس باعث فلج شدن عضلات می‌شود؛ پس برای ۴ تا ۶ ماه نمی‌توانید از آن‌ها استفاده کنید

ماندگاری تزریق بوتاکس صورت چقدر است؟

به طور کلی اثرات بوتاکس به منظور جوانسازی پوست، بین ۴ تا ۶ ماه پس از تزریق پایدار است.

چه کسانی نمی‌توانند بوتاکس صورت تزریق کنند؟

خانم‌های باردار و شیرده افراد مبتلا به بیماری‌های عصبی یا عضلانی وجود عفونت فعال یا تبخال در محل تزریق در افراد و….

هزینه تزریق بوتاکس صورت چقدر است ؟

هزینه تزریق بوتاکس به دو عامل یرند بوتاکس و تعداد واحد تزریق بستگی دارد.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.