بوتاکس مسپورت چیست ؟

بوتاکس مسپورت یکی از بهترین برند های بوتاکس در ایران است که در کشور خودمان تولید شده است. این نوع بوتاکس به عنوان سومین برند مجاز بوتاکس در ایران شناخته می شود و به علت کیفیت بالا، در میان مصرف کنندگان نیز بسیار محبوب است.

ژل بوتاکس مسپورت به نسبت سایر موارد مشابه قیمت کمتری دارد و در عین حال از کیفیت بالایی نیز برخوردار است. به همین علت است توانسته با برند های خارجی رقابت داشته باشد.

Masport، در واقع یک نوع وروتوکسین است که سیستم عصبی را هدف قرار می دهد. به همین ترتیب اختلال های جزئی و مفیدی در فرایند های سیگنالینگ ایجاد می شود که عضلات را منقبض می کند. در نتیجه ماهیچه به صورت موقتی فلج خواهد شد. این موضوع می تواند از منقبض شدن غیر طبیعی عضلات جلوگیری کرده و به این ترتیب موجب بهبود استحکام آن ها شود.

 

ماندگاری بوتاکس مسپورت وابسته به چه عواملی می باشد؟

در واقع بوتاکس یک درمان همیشگی نیست و هر چند وقت یک بار نیازمند تزریق مجدد می باشد. این بازه زمانی می تواند بین 3 تا 7 ماه متفاوت باشد. علاوه بر مارک بوتاکس، ماندگاری آن به عوامل متعدد دیگری وابسته است، که در ادامه به آن اشاره کرده ایم:

 • سن افراد

اشخاصی که پا به سنین میانسالی و پیری گذاشته است، باید در فاصله کمتری بوتاکس صورت را انجام دهد. چرا که افزایش سن باعث موجب کاهش خاصیت انعطاف پذیری و ضعف عضلات می شود. همچنین با افزایش سن به طور طبیعی چین و چروک ها به صورت طبیعی افزایش پیدا می کند و بنابراین اثرات بوتاکس در مدت کوتاهی از بین می رود.

 • حالت چهره
مطالعه کنید :  خدمات تخصصی تزریق چربی زیر چشم

میزان ماندگاری بوتاکس بستگی زیادی به حالت چهره شما دارد. اگر زیاد اخم می کنید یا می خندید، باید زود تر اقدام به تمدید بوتاکس خط اخم یا لبخند کنید.

 • مصرف سیگار و قلیان

میزان نیکوتین موجود در سیگار و قلیان به عضلات شما آسیب زده و آن را ضعیف کند.

 • نوع پوست

باتوجه به این که پوست شما چرب یا خشک است، استعداد چین و چروک در آن متفاوت است. افرادی که پوست خیلی خشک یا چرب دارند زمانی که برای به تعادل رسیدن سطح رطوبت و چربی پوستشان کاری نکنند، باید در فاصله های کوتاه تری تزریق بوتاکس را انجام دهند.

 • سبک زندگی

رژیم غذایی و ورزش تاثیر زیادی در حفظ سلامت و جلوگیری از بروز چین و چروک در آن دارد. زمانی که مدام در حال مصرف غذاهای چرب باشد و یا به طور منظم ورزش نکنید میزان ماندگاری بوتاکس زیر چشم و دیگر قسمت های صورت در شما کاهش خواهد یافت و خیلی زودتر از دوستان ورزشکارتان باید مجددا به کلینیک تزریق بوتاکس مراجعه کنید.

 

برند مسپورت با سایر برند ها چه تفاوتی دارد؟

برند-مسپورت-با-سایر-برند-ها-چه-تفاوتی-دارد

تولیدکنندگان مختلفی در سراسر جهان بوتاکس را تولید کرده و روانه بازار می کنند. اما مسپورت از برند دیسپورت اصلی ترین رقیب است که در کشور انگلیس تولید می شود. همچنین یک تولید کننده ایرانی دیگری هم محصولی را به نام دیستون به بازار عرضه کرده که امروزه به یکی از برند های مورد توجه اشخاص تبدیل شده است.

قبل از انجام هرگونه اقدامات زیبایی باید تفاوت این سه محصول را بدانید و برتری هر کدام را بشناسید. از مهم ترین برتری های مسپورت نسبت به سایر محصولات مشابه، به صورت زیر می تواند باشد:

 • سرعت تاثیر گذاری بسیار بالا
 • ماندگاری نسبتا مناسب
 • قیمت به صرفه
 • قابلیت نگهداری در دمای 2 تا 8 درجه سانتی گراد
مطالعه کنید :  PRP (پی آر پی) چیست؟

این محصول اثری مشابه رقیب های خارجی به جای می گذارد و با آن ها تفاوتی ندارد. همچنین کمترین عارضه جانبی را برای شما ایجاد می کند و نتایج بسیار خوبی به همراه دارد.

 

بوتاکس مسپورت بهتره یا دیسپورت!

 با این که این دو نوع بوتاکس شباهت زیادی به یکدیگر دارند، اما تفاوت های آنها بیشتر است. تفاوت این دو نوع بوتاکس در ترکیبات سازنده یا نحوه عملکرد آن ها نیست.

این ویژگی ها تقریبا در تمامی انواع بوتاکس یکسان است و تفاوتی بین آن ها نیست. شاید برای کاربران این سؤال ایجاد شود که بوتاکس مسپورت ساخت کجاست؟  بوتاکس دیسپورت در نوع های مختلف انگلیسی و چینی وجود دارد، اما تنها نوع انگلیسی آن مورد تایید پزشکان مختلف است. در مقابل آن مسپورت است که به طور کامل در داخل کشور تولید می شود و نمونه خارجی ندارد.

 در جواب سؤال بوتاکس مسپورت یا دیسپورت بهتر است؟ می توان به تفاوت این دو باهم اشاره کرد: تفاوت بوتاکس مسپورت و درسپورت در نوع عملکرد نمیباشد و بیشتر تفاوت آنان در سرعت عملکرد و میزان تاثیر و درد ناشی از آنان خلاصه میشود.

زمانی که تزریق هر کدام از این برند ها بر روی عضلات صورت انجام شود، این ماده پروتئینی پس از تزریق به تدریج جذب عضله ی مورد نظر میشود و با مستقر شدن در پایانه های عصبی و ترشح ماده ای به نام استیل کویین که وظیفه ی جلوگیری از انقباضات عضلانی را دارد از ایجاد چین و چروک جلوگیری میکنند.

تنها تفاوت اصلی بین این دو برند می توان در نوع سرعت عملکرد آنها بیان کرد. بوتاکس دیسپورت برای اینکه جذب شده و چهره شما را به حالت طبیعی در بیاورد حداکثر به یک روز نیاز دارد، ولی مسپورت این زمان به 3 الی 10 روز افزایش می یابد و برای پیدا کردن بهتر بودن به انتخاب شما بر میگردد.

مطالعه کنید :  آیا لیفتینگ صورت با مواد طبیعی موثر است ؟

 

عوارض بوتاکس مسپورت

عوارض-بوتاکس-مسپورتبا توجه به هزینه مناسب تزریق بوتاکس مسپورت، این محصول یکی از کم عارضه ترین بوتاکس های موجود در بازار است و ایمنی بسیار زیادی دارد. اما کاملا بدون عوارض نیستند.

اما با اطمینان می توان گفت که این عارضه ها در مدت بسیار کوتاهی از بین می روند و هیچ گونه اثری  از آن باقی نخواهند ماند. برخی از این عوارض شامل:

 • احساس درد
 • سردرد
 • خشکی دهان
 • بی حسی یا قرمزی در ناحیه تزریق

 

قیمت بوتاکس مسپورت چه قدر است و ساخت کدام کشور است؟

مسپورت به طور کامل در داخل کشور تولید می شود و نمونه خارجی ندارد و باتوجه به این که در ایران تولید می شود، به همین دلیل قیمت بوتاکس به صرفه تر است. زیرا هزینه های مربوط به واردات از آن حذف می شود.

امتیاز دهید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.