ترمیم بوتاکس چرا لازم هست؟

ترمیم بوتاکس را باید پیش از بین رفتن اثر آن تکرار کنید. اثر بوتاکس دائمی نبوده و به طور معمول ترمیم بوتاکس را تا حداقل 6 ماه بعد از انجام بوتاکس تکرار می کنند. تا به مرور زمان فاصله های بین انجام ترمیم کاهش یابد. توصیه می کنیم که در این رابطه با پزشک مورد نظر خود مشورت کنید.

ترمیم بوتاکس چیست؟ در نظر داشته باشید که با گذشت زمان تاثیر حاصل از بوتاکس تدریجا کاسته می شود.پس بازگشت به حالت اولیه و ظاهر شدن مجدد چین و چروک ها کاملا طبیعی است. پس می توانید با ترمیم کردن بوتاکس البته قبل از، از بین رفتن اثر آن از ظاهر شدن چین و چروک ها جلوگیری کنید. در مواردی مثل بوتاکس زیر چشم حتما باید قبل از اینکه اثر ماده از بین برود تزریق مجدد انجام شود تا چین و چروکی زیر چشم ایجاد نشود. پزشکان معمولا زمان ترمیم کردن بوتاکس را 7 ماه بعد از گذشت اولین تزریق توصیه می کنند. ترمیم کردن بوتاکس صورت را نیز می توانید بعد از 6 ماه با مراجعه به کلینیک انجام دهید.

 

اثر گرما بر بوتاکس

در این قسمت قصد داریم اثر گرما بر بوتاکس را برایتان شرح دهیم. رفتن به حمام بعد از انجام بوتاکس ایرادی ندارد، اما دقت داشته باشید که حتما دمای آب را بیش از اندازه گرم نکنید. همچنین شستشوی صورت با آب داغ، استفاده از وان حمام، رفتن به سونا، رفتن به حمام بخار، حمام آفتاب جزو موارد ممنوع هستند چرا که گرمای زیاد باعث تغییر حالت بوتاکس خواهد شد. توصیه می کنیم تا 14 روز بعد از انجام بوتاکس سعی کنید نور آفتاب مستقیما به محلی که تزریق بوتاکس در آن صورت گرفته نرسد. انجام موارد ذکر شده شما را به نتیجه مطلوب می رساند.

مطالعه کنید :  آيا تزريق بوتاكس در دوران شيردهی بدون خطر هست ؟

 

خوابیدن بعد از بوتاکس

پزشکان خوابیدن بعد از بوتاکس را توصیه نمی کنند. سعی کنید تا 5 ساعت بعد از اینکه بوتاکس را تزریق کردید از خوابیدن خودداری کنید. همچنین هرگز بلافاصله پس از تزریق بوتاکس بر روی پهلو، صورت و شکمتان نخوابید. خوابیدن روی صورت بعد از تزریق بوتاکس خطرناک است زیرا با این کار باعث جا به جا شدن بوتاکس به مناطق دیگر می شوید.

مرکز تخصصی تزریق انواع بوتاکس

دکتر سالومه سالاریان

 

جهت مشاوره و تعیین نوبت با ما تماس بگیرید

آرایش بعد از بوتاکس

در ادامه ی مطلب می خواهیم نکاتی را در رابطه با آرایش بعد از بوتاکس به شما عزیزان ذکر کنیم که دانستن آن ها ضروری است. پزشکان توصیه می کنند که حداقل تا 1شبانه روز بعد از انجام بوتاکس آرایش نکنید. در صورت انجام آرایش اجازه دهید حداقل 5 ساعت از تزریق بوتاکس بگذرد و همچنین از ماساژ دادن و فشار آوردن به محل تزریق شده به شدت خودداری کنید. بعد از انجام بوتاکس استفاده از کرم های لایه بردار تا حد امکان کاهش دهید.

 

ترمیم بوتاکس بعد از دو هفته

به طور کلی و در صورت عدم وجود مشکل در تزریق بوتاکس، توصیه می شود که بعد از گذشت 6 ماه برای ترمیم به پزشک مراجعه کنید. اما در صورت وجود مشکل می توانید ترمیم بوتاکس بعد از دو هفته را انجام دهید. تذکر: در صورت بروز هرگونه مشکل و یا حساسیت حتما آن را با پزشک خود در میان بگذارید.

 

بررسی بهترین زمان برای ترمیم بوتاکس

توصیه می شود سعی کنید پیش از اینکه اثر بوتاکس بر روی صورتتان کاملا از بین برود به پزشک مرجعه کرده و برای ترمیم آن اقدام کنید. قابل ذکر است که اثر بوتاکس معمولا تا 6 ماه ماندگاری دارد. بنابراین بهترین زمان برای ترمیم کردن بوتاکس بعد از گذشت 6ماه از تزریق آن است. بهترین خدمات ترمیم بوتاکس ابرو و همچنین ترمیم انواع دیگر بوتاکس را در فیس لیفت سنتر تجربه کنید. پزشکان ماهر مرکز فیس لیفت سنتر در انجام انواع خدمات زیبایی و همچنین انواع بوتاکس و با تعیین وقت بهترین زمان ترمیم کردن بوتاکس به شما عزیزان یاری رسانده تا به نتیجه ی ایده آل خود برسید.

مطالعه کنید :  بهترین بوتاکس چه مارکی است؟

عوارض ترمیم بوتاکس

به طور معمول عوارض ترمیم بوتاکس زیاد نبوده، اما ممکن است در بعضی اشخاص عوارضی را در پی داشته باشد. ظاهر شدن برخی از علائم زیر طبیعی بوده و جای نگرانی وجود ندارد: اگر بعد از تزریق بوتاکس، محل مورد نظر قرمز شده و یا برایتان ایجاد سوزش کرد. نمایان شدن علائم سرماخوردگی به صورت خفیف. اما در صورتی که دچار علائم زیر شده و بعد از چند روز این علائم برطرف نشدند، حتما به پزشک مراجعه کنید:

اختلال در جویدن

اختلال در تکلم

تپش قلب

ورم

حالت تهوع

گرفتگی صدا

تاری دید

استفراغ

کهیر

اختلال در جویدن

شل شدن عضلات

احساس ضعف عمومی و یا احساس ضعف در یک عضو خاص

افتادگی پلک و …

تذکر مهم: حتما اگر تصمیم به انجام بوتاکس دارید، با کسب اطلاعات در مورد مهارت و تجربه ی پزشک، از حاذق بودن پزشک اطمینان حاصل کنید.

پزشکان مرکز فیس لیفت سنتر در تمام مراحل اعم از مشاوره ی قبل از بوتاکس و ترمیم بعد از بوتاکس همراهتان خواهند بود. در صورت بروز هرگونه مشکل آن را با ما در میان بگذارید

مراقبت بعد ترمیم بوتاکس

✔ مراقبت های بعد از ترمیم بوتاکس بسیار مهم است. با جدی گرفتن و همچنین انجام آن ها می توانید به نتیجه دلخواه خود برسید.

✔ اولین نکته ای که باید در رابطه با مراقبت بعد از بوتاکس بدانید این است که از دست زدن به محل مورد نظر اجتناب کنید.

ا✔ ستفاده از کرم های لایه بردار و همچنین لایه برداری هایی مثل میکرودرم ممنوع است.

مطالعه کنید :  ویژگی های بهترین دکتر تزریق بوتاکس چیست؟

✔ اگر بعد از تزریق بوتاکس عوارض جانبی را در خودتان مشاهده کردید، حتما با پزشک خود در میان بگذارید.

✔ از خوردن نوشیدنی های دارای الکل بعد از تزریق بوتاکس خودداری کنید.

✔ توصیه می کنیم بعد از انجام بوتاکس ورزش های سنگین انجام ندهید. سعی کنید محل مورد نظر را نخارانید، کیسه و یا لیف نکشید. همچنان از بند زدن صورت نیز بپرهیزید.

✔ در صورت انجام بوتاکس ابرو، تا 12 روز از انجام تاتو خودداری فرمایید.

 

ترمیم بوتاکس ابرو

ترمیم بوتاکس ابرو نیز از دیگر موارد ترمیم کردن بوتاکس است که توصیه می شود 6 الی 7 ماه از تزریق بوتاکس و همچنین قبل از آنکه تاثیر بوتاکس به کلی از بین برود، نزد پزشک رفته و اقدام به ترمیم کنید.

ترمیم بوتاکس پیشانی

ترمیم کردن بوتاکس پیشانی  نیز از دیگر موارد ترمیم بوتاکس است که توصیه می شود 6 الی 7 ماه از تزریق بوتاکس و همچنین قبل از آنکه تاثیر بوتاکس به کلی از بین برود، نزد پزشک رفته و اقدام به ترمیم کنید.

ترمیم بوتاکس خط اخم

ترمیم بوتاکس  خط اخم نیز از دیگر موارد ترمیم کردن بوتاکس است که توصیه می شود 6 الی 7 ماه از تزریق بوتاکس و همچنین قبل از آنکه تاثیر بوتاکس به کلی از بین برود، نزد پزشک رفته و اقدام به ترمیم کنید. در بسیاری موارد این خطوط را با تزریق فیلر بین دو ابرو هم می‌توان از بین برد.

 

هزینه ترمیم بوتاکس

✔ هزینه ی ترمیم بوتاکس به عوامل زیادی بستگی دارد که از جمله ی آن ها می توان به:

✔ کلینیکی که فرد به آنجا مراجعه می کند.

✔ مهارت و تخصص فرد تزریق کننده.

✔ میزان و مقدار بوتاکسی که تزریق می شود.

✔ میزان محدوده ای که تزریق در آنجا صورت می گیرد.

مرکز تخصصی تزریق انواع بوتاکس

دکتر سالومه سالاریان

 

جهت مشاوره و تعیین نوبت با ما تماس بگیرید

4.9/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.