تزریق چربی به پیشانی

برای رفع چین و چروک در ناحیه پیشانی می توان تزریق چربی را در اولویت قرار داد. می توانید این روش را به عنوان جایگزینی برای تزریق بوتاکس و تزریق فیلر پیشانی در نظر بگیرید که از بین بردن خطوط عمیق روی پیشانی شما را تضمین می کند. توجه داشته باشید کسانی که به هر دلیلی توسط پزشک متخصص خود از تزریق منع شده اند، به هیچ وجه نباید اقدام به این کار کنند و در صورت بروز مشکل باید شخصا عواقب آن را بر عهده بگیرند. در تزریق چربی به پیشانی از چربی های بدن خود بیمار استفاده می شود تا طبیعی ترین نتایج را به دنبال داشته باشد. پیشنهاد متخصصان نیز برای ماندگاری بیشتر پرکننده ها استفاده از چربی های طبیعی بیمار است.

چگونه چربی به پیشانی تزریق می شود؟

تزریق چربی به خطوط پیشانی

برای افزایش حجم پیشانی از اسید هیالورونیک و گاهی چربی خود بیمار استفاده می شود. ابتدا چربی را از بانک‌های چربی بیمار گرفته و استخراج می شود، بانک چربی شامل نواحی باسن، شکم و پهلوها می‌شود. طبق برنامه به صورت مستقیم توسط پزشک به صورت تزریق چربی یا چربی غنی شده با سلول های بنیادی تزریق می شود. به طور کل روند تزریق چربی در این ناحیه هیچ تفاوتی با تزریق چربی خط خنده و یا تزریق چربی به چانه ندارد.

چربی که در این مرحله از بدن خارج می‌شود باید به طور صحیحی تصفیه گردد؛ زیرا اگر مواد اضافی در بافتهای نرم چربی باقی بماند در نهایت سبب اختلال در کل فرایند می‌شود.

پزشک و متخصص مربوطه با استفاده از سرنگ‌های مختلف و نازک لایه های چربی را زیر پوست شما تزریق می‌کند. چربی به گونه ای در زیر پوست پیشانی تزریق می‌شود که در همه قسمت‌ها به اندازه پخش شود.

سلولهای چربی جدید در پیشانی از بافت خون تغذیه کرده و شروع به تولید کلاژن می‌کنند که تاثیر به سزایی در جوانسازی دارد.

مطالعه کنید :  بوتاکس ابرو

 

 

آیا تزریق چربی بدن به پیشانی دردناک است؟

اگر قرار است حجم پیشانی با تزریق چربی افزایش یابد، بیمار باید تحت عمل لیپوساکشن قرار گیرد تا مقدار لازم چربی برداشته شود. اگر قرار است تزریق غنی شده با سلول های بنیادی انجام شود، سلول ها باید در آزمایشگاه مورد تایید وزارت بهداشت تکثیر شوند.

 این برنامه تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی انجام می شود. دردی که پس از مصرف ایجاد می شود را می توان با مسکن های ساده تسکین داد.

در صورت استفاده از پرکننده های اسید هیالورونیک، در عمل از کرم بی حس کننده استفاده می شود و بیمار فقط بخیه های سبک را احساس می کند.

بنابراین اگر پزشک متخصص شما متوجه شود که شما در جریان تزریق درد دارید، می تواند مقدار بی حس کننده را افزایش دهد. البته امکان ایجاد درد هم پس از تزریق بسیار ناچیز است به همین دلیل پس از تزریق استفاده از مسکن را معمولا توصیه نمیکنند. اگر درد شدید داشتید، می توانید با پزشک متخصص خود تماس بگیرید تا به شما بگوید از چه نوع مسکنی استفاده کنید.

فواید تزریق چربی در پیشانی

از جمله فواید تزریق چربی به پیشانی از بین بردن چین و چروک، جای ‌زخم و عدم تقارن پیشانی است. افزایش  سن و بیماری های روحی از دلایل خطوط ایجاد شده بر روی پیشانی هستند. همچنین ژنتیک نیز تاثیر بسیاری در چگونگی شکل گیری بافت های پیشانی دارد زیرا بیشتر ما درست شبیه اجداد خود می شویم.

تزریق چربی به خطوط پیشانی یکی از بی خطر ترین جراحی های زیبایی است. البته بی خطر بودن آن فقط زمانی امکان پذیر است که توسط پزشک متخصص انجام شده باشد. در واقع عوارض ایجاد شده نیز به این معنی خواهد بود که ما به جراح ‌متخصص مراجعه نکرده ایم.

برای اینکه از عوارض احتمالی تزریق چربی پیشانی مانند ورم پیشانی و درد در آن ناحیه در امان باشید، بهتر است به جراح زیبایی متخصص تهران دکتر سالومه سالاریان مراجعه فرمایید. در این صورت ماندگاری چربی شما افزایش خواهد یافت و هزینه‌ ای بسیار کم تر از چیزی که فکر می کنید، پرداخت خواهید کرد.

مطالعه کنید :  مزوژل چیست؟صفر تا صد تزریق مزوژل

 

عوارض تزریق چربی به پیشانی

به طور کلی معایب تزریق چربی به پیشانی و خطرات ناشی از آن می‌تواند. با استفاده از مواد طبیعی و سلول‌های چربی بدن خود فرد به حداقل برسد.

به طور کلی تزریق چربی هیچگونه حساسیت، التهاب و ناسازگاری در بدن ندارد، زیرا چربی‌های مورد نیاز از بدن خود فرد استخراخ می‌شوند.

البته در موارد بسیار نادر ممکن است واکنش هایی مانند بی حسی موضعی یا ناسازگاری با دارو ، خونریزی و … رخ دهد اما همه این موارد با استفاده از تجربه و تخصص جراح قابل پیشگیری بوده و به راحتی کنترل می‌شوند.

بهترین راه برای از بین بردن تورم و کبودی بعد تزریق قرار دادن کیسه های ژل منجمد در محل تزریق و لیپوساکشن است که درد خفیف و سایر عوارض جانبی خفیف آن را تسکین دهد.

شایع ترین بد شکلی های پیشانی چیست؟

فواید تزریق چربی به پیشانی

شایع ترین بد شکلی های پیشانی، چین و چروک و فرورفتگی ناشی از حالات چهره و روند پیری است. گاهی اوقات هم آسیب به شکل طبیعی پیشانی می تواند به دلیل صدمات پس از تصادف اتفاق بیفتد.

با افزایش سن و شروع دوره چهل سالگی وجود چین و چروک امری طبیعی خواهد بود اما امروزه با تزریق چربی در پیشانی قابل حل خواهد بود. تزریق در خطوط پیشانی معمولا ار چندین قسمت انجام می شود و تزریق در حفره واحد از یک قسمت انجام می شود.

تزریق چربی غیر طبیعی یا چربی بدن

در روش تزریق چربی غیر طبیعی به پیشانی بیمار تحت عمل لیپوساکشن قرار می گیرد و در بیمارستان انجام می شود. چربی های غیر طبیعی در بیشتر موارد به دلیل وجود سلول های غیر مشابه به عنوان عاملی غیر هم جنس داخل پوست معلق می مانند در حالی که سلول های طبیعی موجود در چربی فرد سریعا به پوست چسبیده و شروع به رشد می کنند. در روش‌هایی مانند تزریق چربی به گونه و یا پیشانی تنها از چربی طبیعی بدن فرد استفاده می شود.

مطالعه کنید :  عواملی که در بوتاکس چانه نقش دارند

در روش تزریق چربی بدن به پیشانی نیز، چربی بیمار به روش لیپوساکشن گرفته می شود و چربی گرفته شده برای جداسازی و تکثیر سلول های بنیادی به آزمایشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ارسال می شود. پس از تکثیر در آزمایشگاه، جراحی توسط پزشک انجام می شود.

برای گرفتن وقت می توانید با شماره کلینیک تخصصی ایشان تماس حاصل کنید. در صورت نیاز به مشاوره نیز به صورت تلفنی یا از طریق واتساپ کارشناس ما پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود. کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان بهترین مرکز تزریق چربی به پیشانی ارائه دهنده تمامی خدمات تزریق چربی.

هزینه تزریق چربی به پیشانی

قیمت تزریق چربی به پیشانی با توجه به حجم چربی و میزان تزریق در ناحیه پیشانی متفاوت می باشد، قطها بهترین راه اطلاع از هزینه تزریق چربی به پیشانی تماس با کلینیک و دریافت قیمت به روز می باشد. همچنین می‌توانید درمورد روش هایی مثل تزریق فیلر بین دو ابرو و لیزر آر اف فرکشنال و هزینه لیفت صورت و لیفت صورت هم اطلاعات کسب کنید.

سوالات پرتکرار در رابطه با تزریق چربی به چروک پیشانی

عوارض تزریق چربی به پیشانی چیست؟

اگر تزریق توسط پزشک متخصص مانند دکتر سالومه سالاریان متخصص زیبایی انجام شود، هیچ عوارضی به دنبال نخواهد داشت.

مدت زمان درمان تزریق چقدر است؟

تزریق چربی، جراحی نسبتا راحت است که اصلا زمانبر نیست. تزریق چربی در پیشانی در عرض چند ساعت امکان پذیر است.

ماندگاری تزریق چربی به پیشانی چقدر است؟

دوام چربی تزریق شده به پیشانی بین ۲ تا ۴ سال است.

روند بهبودی پس از حجم دادن به پیشانی با تزریق چربی چقدر است؟

برای تزریق چربی، 1 تا 2 هفته طول می کشد تا ورم و کبودی در ناحیه عمل فروکش کند. بنابراین نتیجه ای که به دنبال آن هستید باید بعد از این دوره حاصل شود. وجود ورم و کبودی در این دوره کاملا طبیعی است.

هزینه تزریق چربی به پیشانی چقدر است؟

قیمت تزریق چربی به پیشانی بسیار مناسب است. برای کاهش هزینه ها می توانید از چربی های بدن خود و پزشک متخصص کمک بگیرید تا ماندگاری طولانی تری هم داشته باشند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.