جراحی افتادگی بینی

افتادگی بینی زمانی رخ می دهد که نوک بینی پایین تر از پشت بینی باشد، امروزه جراحی افتادگی بینی برای اشخاصی که بینی های گوشتی دارند به راحتی امکان پذیر می باشد.  افتادگی بینی علاوه بر اینکه باعث می شود چهره فرد نا زیبا شود، تنفس فرد را نیز دچار مشکل می کند و شخص نمی تواند به درستی عمل تنفس را انجام دهد.

 

عمل جراحی افتادگی بینی

تکنیک های جراحی بینی در گذشته بر اساس کوچک کردن بینی بنا شده بود به این صورت که جراح تیغه بینی بیمار را به همراه غضروف آن می تراشید و اضافه آن را درون شیشه الکلی قرار می داد و به بیمار تحویل می دادند. که با این روش بینی ظاهری کوچک تر و زیبا پیدا می کرد اما ماجرا به همین جا ختم نمی شود، زیرا با گذشت چند هفته تا چند ماه زمانی که بافت ها در حال ترمیم هستند، پدیده فیبروز بوجود می آمد، این پدیده باعث بوجود آمدن ماده می شود که اثر کششی بر روی اسکلت بینی وارد می کند که به مرور زمان باعث تغییر شکل و فرم بینی بیمار می شود، توجه داشته باشید که اگر بیمار پوست ضخیمی داشته باشد این تغییر شکل بیشتر اتفاق می افتد. به عبارتی هر چه پوست ضخیم تر تغییر شکل بینی بیشتر خواهد بود؛ تغییرات بوجود آمده بیشتر در قسمت نوک بینی اتفاق می افتد به این صورت که نوک بینی بیشتر و بیشتر به سمت پایین کشیده می شود و حالت افتادگی پیدا می کند.

در صورتی که هنگام عمل افتادگی بینی، نوک بینی از بین برود با گذشت زمان افتادگی بیشتر و بیشتر می شود. حالت بینی در بانوان در زمانی که به صورت نیم رخ به چهره آن ها نگاه می کنید باید بالاتر از پشت بینی و در آقایان نوک بینی باید هم سطح پشت بینی باشد. در بینی های افتاده نوک بینی پایین تر از پشت بینی می باشد و به لب نزدیک تر است.

اما امروزه با پیشرفت های بزرگی که در زمینه علم و تکنولوژی صورت گرفته است و تکنیک های جدیدی ابداع شده است، برای جراحی افتادگی بینی، جراح غضروف بینی را می تراشد ولی از آن مجدد برای بخش های دیگر بینی در حین جراحی استفاده می کند، با این روش دیگر غضروف و استخوان تراشیده دور ریخته نمی شود، جراح، بهترین و قوی ترین غضروف را در نوکه بینی پیوند می زند تا مجدد دچار افتادگی نشود. نکته قابل توجه در این نوع جراحی این است که اگر پوست بینی خیلی ضخیم باشد باید قوی ترین و مناسب ترین غضروف را برای پیوند در نوک بینی استفاده کرد تا افتادگی بینی بعد از جراحی رخ ندهد. با توجه به تمام احتمالا و انجام تکنیک های مختلف باز هم درصدی در برخی از افراد که دارای بینی های گوشتی با پوست بسیار ضخیم هستند، افتادگی بینی رخ می دهد که البته در تعداد بسیار کمی احتمال وقوع چنین اتفاقی خواهد بود.

مطالعه کنید :  جراحی بینی گوشتی

زیبایی چهره خود را به ما بسپارید

مرکز زیبایی و جوانسازی دکتر سالومه سالاریان

 

مشاوره و تعیین نوبت:

مزایای جراحی افتادگی بینی

افزایش اعتماد بنفس در اشخاص

تنفس بهتر و راحتر

زیبایی چهره دو چندان می شود.

 

علت افتادگی بینی

یکی از مهم ترین دلایل افتادگی بینی داشتن بینی گوشتی با پوست ضخیم است، از دیگر عوامل افتادگی نوک بینی افزایش سن است. با گذشت زمان و افزایش سن کسانی که دارای بینی های گوشتی هستند و یا نوک بینی افتاده دارند افتادگی در نوک بینی آن ها بیشتر خواهد شد. عامل دیگر داشتن ضعیف بودن ربات هایی که توان نگهداری غضروف نوک بینی را ندارند و همچنین غضرف ها به طور درست در محل قرار نگرفته اند به عبارتی عدم قرارگیری صحیح غضروف ها که سبب افتادگی می شود یا افرادی که به طور مادرزادی از بدو تولد دچار افتادگی بینی هستند که در این افراد سه پایه در نوک بینی آن ها بلند تر پایه مرکزی می باشد یعنی پایه مرکزی در بینی آن ها کوتاه است اما سه پایه بلندی دارند.

 

در تکنیک های جدید که برای انواع جراحی بینی ابداع شده است به خصوص در جراحی افتادگی بینی، زمانی که استخوان و غضروف های اضافی توسط جراح تراشیده می شود این غضرف ها نه تنها دور ریخته نمی شوند بلکه در قسمت های مختلف خود بینی از آن ها استفاده می کنند با این روش باعث استحکام بیشتر بخش های مختلف بینی می شوند به خصوص در عمل افتادگی بینی که با پیوند غضروف به نوک بینی باعث استحکام بخشیدن به آن می شود و دیگر بینی دچار افتادگی نمی شود، غضروف برداشته شده را به عنوان یک حامی و ستون در قسمت نوک بینی پیوند می دهند.

 

بهترین دکتر جراحی افتادگی بینی

یک جراح حرفه ای باید جراحی افتادگی بینی را به گونه ای انجام دهد که کسانی که در حال محاوره با بیمار هستند توجشان به چشمان بیمار جلب شود تا به بینی بیمار، اگر جراح نوک بینی بیمار را خیلی کوچک کند توجه اول به نوک بینی جلب می شود تا چهره فرد و این امر زیاد خوشایند نیست چون ظاهر بینی حالت غیر طبیعی به خود گرفته است و بینی فرم مصنوعی پیدا کرده است. البته برای کسانی که افتادگی بینی دارند و خواهان بینی های فانتزی و عروسکی هستند هیچگونه مانعی ندارد اما کسانی که خواهان بینی با فرم طبیعی هستند توجه به این نکات برای جراح بسیار با اهمیت است. زیرا تبحر و مهارت یک جراح را نشان می دهد. زمانی که جراح افتادگی بینی بیمار را عمل می کند باید مراقب باشد که غضروف ها را زیاد تراش ندهد تا هم تنفس بیمار دچار مشکل نشود و هم بینی فرم نا زیبایی پیدا نکند زیرا ممکن است اعتماد بنفس بیمار بسیار کم شود و تصور کند بینی آن عیب و ایرادی دارد.

مطالعه کنید :  جراحی بینی کج

 

دکتر سالومه سالاریان یکی از بهترین جراح بینی در زمینه عمل افتادگی بینی در ایران می باشد. دکتر سالومه سالاریان آمادگی کامل جهت ارائه خدمات به بیماران خود را در کلینیک زیبایی خود را دارد. بیماران می توانند از طریق تلفن های موجود در سایت به کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان تماس حاصل کنند و یک وقت قبلی جهت مشاوره و بررسی افتادگی بینی خود با خانم دکتر داشته باشند تا بعد از بررسی ها و راهنمایی های انجام شده توسط دکتر سالومه سالاریان تصمیم به جراحی بگیرند.

 

اقدامات لازم قبل از جراحی افتادگی بینی

اگر قبلا هرگونه عمل زیبایی و یا عمل سینوس بر روی بینی خود انجام داده اید حتما پزشک خود را مطلع سازید.

اگر بیماری خاصی دارید و از داروهای خاص مصرف می کنید قبل از عمل پزشک خود را مطلع سازید.

برخی از خوراکی ها باعث می شود در حین عمل جراحی خونریزی شما بیشتر شود مراقب باشید که قبل از عمل افتادگی بینی آن ها را مصرف نکنید خوراکی هایی نظیر: سیر، زنجبیل، کرفس، روغن ماهی، بابونه.

در صورتی که به دلیل داشت جوش های موجود در صورت خود تحت درمان پزشک هستید به جراح خود اطلاع دهید. توجه داشته باشید جراح شما باید به طور کامل از وضعیت جسمی و روحی و مواد دارویی که مصرف می کنید باخبر باشد.

موهای بینی خود را قبل از جراحی برندارید زیرا در حین جراحی موها تراشیده می شوند.

اقدامات لازم بعد از جراحی افتادگی بینی

دو هفته اول بر روی کمر بخوابید و یک بالشت بلند زیر سر خود هنگام خواب قرار دهید.

مطالعه کنید :  رینوپلاستی بدون جراحی چگونه انجام می شود

به مدت سه روز بعد از عمل کمپرس یخ بر روی بینی و چشمان خود قرار دهید.

در 48 تا 72 ساعت اول به دلیل تورم بینی مراقب باشید به آتلی که بر روی بینی  قرار دارد فشاری وارد نشود.

اگر بعد از عمل احساس درد داشتید از مسکن هایی که دکترتان تجویز کرده است استفاده کنید.

در روز اول مایعات زیاد استفاده کنید و تا دوهفته غذاهای نرم میل کنید.

به مدت یک تا دوهفته آناناس میل کنید زیرا آناناس باعث بهبود سریع بافت ها می شود.

3 الی 4 روز اول به هیچ عنوان فین نکنید و در صورتی که خون آبه مشاهده کردید پانسمان را تعویض کنید.

مراقب باشید هیچگونه ضربه ای به بینی شما وارد نشود.

بعد از گذشت یک هفته برای کشیدن بخیه ها و باز کردن آتل به پزشک خود مراجعه کنید.

 

عوارض جراحی افتادگی بینی

فرورفتگی‌های پره‌های بینی

برداشته شدن پوست پره‌های بینی

بالا رفتن بیش از اندازة نوک بینی و بینی خوکی

گشاد شدن مویرگ‌های روی پوست بینی

باریک شدن بیش از حد نوک بینی

از دست دادن پوست نوک بینی

 

هزینه جراحی افتادگی بینی

عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت جراحی افتادگی بین شامل هزینه ای که باید به جراح، بیمارستان پرداخت شود همچینی قبل از انجام عمل یکسری آزمایشات باید انجام گیرد که هزینه بردار است.

 

کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان با داشتن چندین سال سابقه کار در زمینه انواع عمل های بینی نظیر:  جراحی بینی بسته، جراحی بینی قوز دار، جراحی بینی گوشتی، جراحی بینی استخوانی ، جراحی بینی طبیعی ، یکی از معتبر ترین کلینک ها می باشد شما می توانید از طریق تلفن های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول در رابطه با جراحی افتادگی بینی

هزینه ی جراحی افتادگی بینی چقدر است؟

هزینه ی جراحی افتادگی بینی به دستمزد جراح، هزینه ی بیمارستان و آزمایشات قبل عمل بستگی دارد.

علت افتادگی بینی چیست؟

عوامل متعددی هستند: داشتن بینی گوشتی با پوست ضخیم، افزایش سن، ضعیف بودن ربات هایی که توانایی نگهداری غضروف نوک بینی را ندارند، بعضی هم از حین تولد افتادگی بینی دارند.

قبل از جراحی افتادگی بینی چه خوراکی هایی نباید مصرف شود؟

خوراکی هایی که در حین عمل باعث افزایش خون ریزی می شوند مثل: سیر، زنجبیل، کرفس، روغن ماهی، بابونه

زیبایی چهره خود را به ما بسپارید

مرکز زیبایی و جوانسازی دکتر سالومه سالاریان

 

مشاوره و تعیین نوبت:

برخی از نمونه کارهای جراحی بینی دکتر سالومه سالاریان

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.