جراحی بینی ترمیمی چیست ؟

عمل جراحی بینی ترمیمی یا Revision Rhinoplasty عملی برای بازسازی و ترمیم ایرادات و اشکالاتی است که در جراحی بینی قبلی ایجاد شده است./بگذارید دقیق تر توضیح دهیم. برای مثال شما در گذشته یک عمل زیبایی بینی انجام داده اید که به هر دلیلی از آن راضی نیستید و یا پزشک جراح شما به یکسری نکات مثلا توربینیت های بینی شما توجه نکرده ودچار گرفتگی بینی شده اید ، جراحی بینی ترمیمی همین نواقص و ایرادات را اصلاح می کند.

انواع جرحی بینی ترمیمی

جراحی ترمیم بینی دو نوع دارد

  • گونه نخست

در این نوع جراحی ترمیمی، بیمار از ظاهر و نتیجه ی کلی خود رضایت داشته اما خواهان انجام یکسری اصلاحات کوچک است. این نوع از جراحی ها پیچیدگی کمتری دارند و در مواردی کارشان حتی بدون جراحی انجام می شود. اینگونه بیماران از پزشک خود رضایت داشته و اعتمادشان به جراح حفظ شده در نتیجه استرس و آشفتگی کمتری برای جراحی بعدی دارند.

  • گونه دوم

زمانی اتفاق می افتد که بیمار از نتیجه ی قبلی اصلا رضایت ندارد و در اصل یک جراحی نا موفق را تجربه کرده است. در این گونه جراحی های ناموفق بیمار به طور کامل اعتماد خود را به جراح از دست داده و آشفتگی بیشتر و تمایل کمتری برای انجام جراحی های بعدی دارد.

جراحی بینی ترمیمی خوب

جراحی بینی ترمیمی خوب به چه عملی می گویند؟  یک ترمیم خوب تماما به  پزشک انتخابی شما و مهارت های او بستگی دارد . زیرا در عمل های ترمیمی این مهارت پزشک است که می تواند یک ترمیم عالی را به شما بدهد. به طور مثال برای ترمیم بینی ، بهترین جراح بینی علاوه بر توجه به موقعیت بینی قبل از جراحی اولیه، به موقعیت قرار گیری غضروف های درون بینی توجه می کند. یک جراح بینی ترمیمی خوب، باید مهارت کافی در انجام برش های بینی،  برای جلوگیری از آسیب رسیدن به پوست بینی خصوصا در جراحی بینی استخوانی بسیار مهم است. پس  حتما برای انجام عمل جراحی بینی ترمیمی در انتخاب جراح بسیار دقت کنید.

مرکز تخصصی عمل بینی دکتر سالومه سالاریان

جهت مشاوره و تعیین وقت حضوری با ما تماس بگیرید

مطالعه کنید :  جراحی بینی قوز دار

جراحی بینی ترمیمی توسط دکتر سالومه سالاریان

برای انجام عمل بینی حتما و حتما باید در انتخاب جراح بینی دقت کنید چرا که اگر جراحی اولیه ی بینی عالی انجام نشود ، بینی دچار نواقص و ایراد شده و آن موقع است که جراحی بینی ترمیمی حتما باید انجام شود. پس برای انجام عمل اولیه ی بینی ، قیمت های ارزان را ملاک انتخاب دکتر قرار ندهید. بسیاری از کسانی که این گونه عمل های ارزان و غیر اصولی را انجام داده اند در نهایت پشیمان شده اند و برای عمل ترمیمی مراجعه کرده اند . رینوپلاستی ثانویه بسیاری از این نواقص را برطرف می کند اما در بعضی موارد حاد ، بینی بیمار در عمل اولیه به شدت آسیب دیده و عمل ترمیمی فقط بخشی از ایرادات را بر طرف می کند و نه تمام آن را. تحقیقات و پرس جو، خواندن مقالات و از همه مهم تر دیدن نمونه جراحی بینی ترمیمی  قبلی پزشک، می تواند کمک زیادی به انتخاب بهترین جراح کند. اگر که به دنبال بهترین دکتر جراحی بینی ترمیمی در تهران هستید، دکتر سالومه سالاریان با سابقه ی کار زیاد و رزومه تحصیلی عالی بهترین دکتر جراح بینی ترمیمی تهران می باشد.

 

سوالات متداول عمل بینی ترمیمی:

آیا عمل ترمیم بینی درد دارد ؟

قطعا بله . اما جای نگرانی نیست چرا که عمل اولیه با بیهوشی انجام می شود و شما در حین عمل متوجه هیچ چیزی نخواهید بود و در عمل ترمیمی هم بسته به نوع ترمیم که با جراحی است یا بدون جراحی دوره ی نقاهت متفاوت است. عوامل دیگری نیز هستند مثلا نوع بینی شما اگر که استخوانی بوده و برجستگی آن زیاد باشد به دلیل سوهان کشی های بیشتر احتمالا دوره ی نقاهت و درد بیشتری را تجربه می کنید که باز هم در افراد مختلف با آستانه تحمل درد متفاوت، متفاوت است.

جراحی بینی ترمیمی چه مشکلاتی را رفع می کند ؟

یکسری مشکلات که در عمل اولیه به درستی اصلاح نشده باشند در عمل ترمیمی برطرف می شود. نظیر کجی بینی ، انحراف بینی، قرینه سازی و همینطور بر آمدگی بینی، اگر که غضروف های بینی به اندازه مناسب برداشته نشده باشند ؛ وهمینطور فرو رفتگی بینی ، در مواردی که بافت بینی بیش از حد برداشته شده و باعث ایجاد فرو رفتگی در پشت و بالای نوک بینی شده باشد.

زمان مناسب برای جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه ؟

زمان مناسب برای انجام عمل ترمیمی بینی معمولا وقتی است که بینی دچار یکسری نواقص ظاهری می شود و یا در تنفس دچار مشکل می شوید. با این وجود نمی توان گفت هشت ماه ، یکسال ، دو سال  بعد از عمل بینی نیار به عمل ترمیمی دارید. عده ای از پزشکان معتقدند یکسال بعد از انجام عمل اولیه اما عده ی دیگری از پزشکان دادن زمان دقیق را درست نمی دانند چرا که رفع بعضی از نواقص تا قبل از یکسال قابل انجام است و بعد از آن دیگر نمی توان آن را برطرف کرد. به طور کل تعیین زمان ترمیم با انجام معاینه توسط پزشک مشخص می شود.

مطالعه کنید :  نکاتی مهم در رابطه با جراحی بینی بدون بیهوشی

روش جراحی بینی ترمیمی به چه شکلی است؟

روش جراحی ترمیمی نیز مانند همان جراحی اولیه است اما با این تفاوت که در جراحی اولیه تمرکز پزشک بر روی زیبایی بینی است اما در ترمیمی تمرکز اصلی بر روی بازسازی بینی و رفع نواقص آن است. همینطور انتخاب روش عمل به صورت باز یا بسته نیز وابسته به میزان ایرادات بینی است.

برای خواندن مقاله مراحل جراحی بینی اینجا را کلیک کنید.

عمل ترمیمی نسبت به عمل اولیه دشوار تر است یا آسان تر؟

اینکه بگوییم کدام دشوار تر است تماما بستگی به بینی بیمار و پوست بیمار دارد. به طور مثال عمل کسی که برای رفع فرو رفتگی بینی به پزشک مراجعه می کند بسیار متفاوت است از کسی که برای قرینه سازی سوراخ های بینی مراجعه می کند. علاوه بر این میزان حساسیت اشخاص و غیره نیز تعیین کننده دشواری یا راحتی عمل است. در جراحی اولیه برش هایی بر روی پوست انجام شده و بعدا  بافت های جدید تشکیل شده است. در جراحی ثانویه نیز لازم است تا برش هایی انجام شود که این بار حساسیت این کار بالاست چرا که باید به گونه ای انجام شود که به پوست آسیب نرساند و اگر که در جراحی اولیه پوست بینی آسیب دیده باشد جراحی ترمیمی سخت تر است و حتما باید توسط متخصص توانا انجام شود.

 

عمل ترمیمی با بی حسی انجام می شود یا با بیهوشی؟

اینکه عمل ثانویه با بیهوشی انجام شود یا با بی حسی به تشخیص پزشک و به نوع ایرادی که در بینی وجود دارد بستگی دارد. برای رفع مشکلات خفیف می توان جراحی را با بی حسی موضعی انجام داد.

 

سوهان کشیدن بینی بعد از عمل

سوهان کشیدن و یا رسپینگ یکی از راه های برداشتن برجستگی بینی و یا سایر ناهنجاری های استخوان بینی است. که بیشتر در جراحی بینی های استخوانی انجام می شود. سوهان کشیدن بینی بعد از عمل بینی یا همان سوهان کشیدن ثانویه معمولا بعداز گذشت 6 ماه از رینوپلاستی اولیه انجام می شود. با سوهان نرم انجام می شود و این کار برای رفع برجستگی هایی است که ممکن است بعد از عمل باقی مانده باشند.

مطالعه کنید :  نکات قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی ترمیمی گوشتی

بینی گوشتی دارای پوست ضخیم و غضروف ضعیف و نازک و بافت استخوان کم است از این رو عمل زیبایی بینی های گوشتی دشوارتر است و برگشت پذیری آن ها بالاست چرا که در بینی های استخوانی بافت استخوانی سوهان کشی می شود اما در گوشتی چنین نیست و مراحل دشوار تری دارد. از این رو برای رینو پلاستی بینی های گوشتی حتما باید جراح با مهارتی را انتخاب کرد که با استفاده از روش های جدید و تجربه برگشت پذیری بینی های گوشتی را به حداقل وحتی به صفر برساند و یا در عمل ترمیمی تمامی نواقص آن را ماهرانه رفع کند. دکتر سالومه سالاریان متخصص جراحی بینی گوشتی می باشد.

 

ترمیم بینی عمل شده بدون جراحی

افراد زیادی وجود دارند که بعد از جراحی از ظاهر بینیشان خوششان نمی آید و یا نواقص و ایرادات خفیفی را در آن مشاهده می کنند. از طرفی این ایرادات را در حدی نمی بینند که تمایل داشته باشند مراحل قبلی عمل، بیهوشی و.. را طی بکنند. معمولا مشکل این گونه افراد را می توان به صورت سرپایی بدون جراحی حل کرد و کارشان به اتاق عمل نکشد.

 

خطرات عمل ترمیمی بینی

هر عمل جراحی راحت و یا سختی با یکسری عوارض خاص همراه است. جراحی ترمیمی بینی نیز از این قاعده مستثنا نبوده و با عوارضی همراه است و حتی در موارد ترمیم های حاد عوارض بیشتری از عمل اولیه دارد. در جراحی ترمیم بینی جراح در مواردی ناچار است که ساختمان ساختاری بینی، که در عمل اولیه برداشته شده را بازسازی  کند، همینطور باید برای به خطر افتادن مجرای تنفسی چاره‌ای بیندیشد.

 هزینه جراحی بینی ترمیمی

هزینه ی جراحی بینی ثانویه هم مانند هزینه ی جراحی اولیه ، به پارامتر های زیادی مانند  برآمدگی ، فرو رفتگی و یا عدم قرینه بودن سوراخ های بینی و شدت حاد بودن نواقص و دلایل دیگر بستگی دارد. قیمت جراحی بینی ترمیمی  تنها با مراجعه  به پزشک و معاینه مشخص می شود.

مرکز تخصصی عمل بینی دکتر سالومه سالاریان

جهت مشاوره و تعیین وقت حضوری با ما تماس بگیرید

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.