جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی برای افرادی که به دنبال یک بینی خوش فرم اما طبیعی می گردند بسیار مناسب است. در عمل جراحی زیبایی بینی تغییر بینی به صورتی است که اندازه و فرم بینی کاملا متناسب با اجزای صورت شخص جراحی می شود. در این نوع حراجی ها پزشک به گونه ای عمل می کند که تا حد امکان هیچ نشانه ای از عمل بینی بر روی بینی شخص مشخص نباشد.

در عملی بینی طبیعی جراح به بینی شیب مناسب می دهد، قوس بینی به حالت سرسره ای نیست، بلکه کاملا فرم طبیعی خود را حفظ می کند، فقط ممکن است قوس اندکی توسط پزشک به بینی داده شود. در ضمن جراح بینی طبیعی به سوراخ های بینی دست نمی زند و اندازه آنها را تغییر نمی دهد اما در صورتی که سوراخ های بینی متناسب و هم اندازه نباشند آنها را تغییر می دهد، به کمک جراحی بینی طبیعی می توانید مشکلات بینی نظیر جراحی پولیپ بینی، قوز و انحراف بینی را نیز بر طرف نمایید.

ویژگی جراحی بینی طبیعی

بینی شما متناسب با چهره شما عمل می شود.

✔ تغییرات در بینی بسیار کم است.

✔ ظاهر بینی کاملا طبیعی به نظر می رسد.

✔ اعتماد بنفس فرد را بالا می برد.

✔ به زیبایی چهره فرد می افزاید.

دکتر سالومه سالاریان، متخصص جراحی بینی طبیعی

دارای مدرک فلوشيپ جراحی پلاستيک صورت از دانشگاه كلرادو آمريكا

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تلفنی با ما تماس بگیرید

جراحی بینی طبیعی برای چه کسانی مناسب است؟

✔ جراحی بینی طبیعی برای افرادی مناسب است که به دنبال بهبود وضعیت ظاهری بینی خود هستند.

✔ افرادی که دچار نقص های مادرزادی بینی یا مشکلات تنفسی دارند.

✔ کسانی که نمی خواهند اثری از جراحی بینی بر روی بینی خود داشته باشند.

 ✔ و کلیه کسانی که قصد انجام عمل زیبایی بینی را دارند.

 

جراحی بینی طبیعی مردانه

ساختار صورت مردان استخوانی تر از خانم ها می باشد، توجه داشته باشید که بینی هایی با مدل و فرم کوچک و بینی هایی با نوک سر بالا به هیچ عنوان متناسب با سایز و فرم صورت آقایان نمی باشد و به صورت آنها ظاهری نا زیبا می دهد. به همین دلیل پزشکان عمل بینی طبیعی مردانه را برای آقایان با تبحر و دقت خاصی انجام می دهند.

عمل بینی طبیعی زنانه

زیبایی ظاهری برای خانوم ها از اهمیت بالایی برخوردار است بسیاری از خانوم ها برای برطرف کردن ایرادی ناچیز عمل جراحی بینی را انجام می دهند تا ظاهری جذاب تر و زیبا تر داشته باشند. در مدل عمل بینی طبیعی فاصله میان بینی و لب از اهمیت بسیاری برخوردار است. به طور طبیعی فاصله میان لب و بینی در خانوم ها کمتر از آقایان است.

مطالعه کنید :  سن مناسب برای عمل بینی

مراحل انجام جراحی بینی طبیعی

در اولین مرحله بیمار با مراجعه به پزشک خود، خواسته ها و انتظارات خود را درمورد ظاهر بینی به پزشک منتقل می کند و جراح نیز با توجه به ساختار بینی و صورت فرد پس از ارزیابی های انجام شده، نتیجه را با بیمار در میان می گذارد. متخصص جراحی بینی باید در مورد عواملی نظیر ساختار استخوان‌ها و غضروف‌های بینی، ظاهر بینی شخص، ضخامت پوست، سن و …، که بر چگونگی انجام عمل و نتیجه نهایی جراحی تاثیر می گذارد با بیمار صحبت می کند.

در مرحله بعدی جراح بینی با بیمار در مورد نوع عمل، خطرات، باید ها و نباید ها و هزینه‌های مربوط به عمل و روش بی‌هوشی گفتگو می کند و اطلاعات لازم را جهت تصمیم گیری به متقاضی منتقل می نماید.

نکته قابل توجه در عمل بینی طبیعی این است که اکثر بیمه ها هزینه عمل زیبایی بینی را پوشش نمی دهند، بیمه ها بیشتر هزینه مربوط به مشکلات بینی را تقبل می کند تا زیبایی.

برای انجام عمل بینی طبیعی جراح یکسری دستورالعمل هایی می دهد تا بیمار قبل از انجام عمل آنها را انجام دهد، نظیر اطلاعاتی در مورد خوردن و آشامیدن بیمار تا قبل از عمل، استفاده نکردن از ویتامین ها و داروهای خاص و دیگر باید و نباید هایی که متقاضی باید رعایت کند تا یک جراحی بسیار بی خطر و راحتی داشته باشد.

اکثر عمل های زیبایی بینی از داخل بینی انجام می‌شوند، در جراحی‌های پیشرفته از روش جراحی باز استفاده می شود، به این صورت که یک شکاف کوچک در ستونک بینی یعنی بافت انعطاف‌پذیر عمودی که سوراخ‌های بینی را از هم جدا می‌کند ایجاد می شود، زمانی که عمل کامل شد، پزشک برای حفظ ظاهر جدید بینی از یک اسپلینت استفاده می کند، در ضمن احتمال دارد از اسپلینت‌های پلاستیکی نرم یا فیتیله‌های مخصوص داخل سوراخ بینی نیز استفاده شود، با این روش وضعیت تیغه بینی یا همان دیواره بین سوراخ‌های بینی تثبیت و محکم می شود.

محل انجام عمل بینی طبیعی

عمل جراحی بینی طبیعی بیشتر در بیمارستان ها یا کلینیک های بسیار مجهز انجام می شود.

روش‌های بیهوشی در جراحی بینی طبیعی

بینی طبیعی عمل شده می‌تواند تحت بیهوشی موضعی یا بیهوشی کامل، صورت گیرد، با توجه به شدت جراحی، نوع بیهوشی را تعیین می کنند، بیهوشی موضعی به این شکل است که با کمک یک دارویی بی حسی بینی و نواحی اطراف آن را بی حس می کنند اما در بیهوشی کامل شخص به صورت کامل بیهوش می شود.

مدت زمان انجام عمل زیبایی بینی طبیعی

مدت زمان جراحی زیبایی بینی طبیعی بر روی بینی‌های گوشتی و استخوانی بین 1 یا ۲ ساعت طول می‌کشد. همچنین در جراحی زیبایی بینی که پیچیده‌تر هستند پزشک به مدت زمان بیشتری نیاز دارد.

دکتر سالومه سالاریان، متخصص جراحی بینی طبیعی

دارای مدرک فلوشيپ جراحی پلاستيک صورت از دانشگاه كلرادو آمريكا

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تلفنی با ما تماس بگیرید

مراقبت های لازم پس از انجام جراحی بینی طبیعی

✔ در روز های اول پس از جراحی بینی زمانی که می خواهید بخوابید سر خود را رو به بالا نگه دارید.

✔ اگر ورم و کبودی اطراف چشمتان بیشتر شد از کمپرس آب سرد استفاده کنید. معمولا بعد از 5 روز کبودی از بین می رود.

مطالعه کنید :  20 توصیه مهم بعد از عمل بینی

✔ حداقل به مدت یک هفته هوا را با فشار از بینی خود خارج نکنید.

✔ در معرض آفتاب شدید قرار نگیرید.

✔ در زمان عطسه کردن دهان  خود را باز نگه دارید تا فشار کمتری به بینیتان وارد شود.

✔ در هفته ی اول غذاهای آبکی میل کنید .

✔ بعد از یک هفته اجازه حمام رفتن دارید تا گچ بینی خیس شود و به راحتی باز شود .

✔ در ساعات اولیه بعد از عمل ممکن است دچار ضعف در حافظه شوید؛ به همراه داشتن یک عضو خانواده یا دوستان برای ساعات اول بعد از جراحی جهت کمک و مراقبت از شما ضروری است.

 با نظر جراح تا يك ماه بعد از عمل هفته اي 1 بار جهت تعويض چسب بینی و معاينات تكميلي به مطب جراح خود مراجعه مي كنيد و بعد از آن هر 2 هفته 1 بار و سپس به فواصل 3 ماهه برای اطمينان از روند كامل بهبودي بینی خود به جراح خود مراجعه مي كنيد.

✔ احساس سنگيني و بي حسي نوك بيني تا 1 ماه بعد از عمل بيني طبيعي است.

✔ از فعالیت های شدید بدنی و ورزش های سنگین و پر تحرک تا 1 ماه بعد از عمل بپرهیزید.

 سعی کنید که به بینی خود در این مدت اصلا ضربه ای وارد نکنید.

 تا جای ممکن از واکنش های شدید چهره، مانند خنده اجتناب  کنید.

✔ از دو تا بالش در زير سر براي بالا نگهداشتن سر خود استفاده نمایید جهت کاهش احتمال ايجاد كبودي و ورم.

✔ از يک هفته بعد از عمل مي توانيد از لوازم آرايشي و كرم صورت استفاده نمایید.

✔ تا يك ماه بعد از عمل، اعمال دندانپزشكي غير اورژانسی بهتر است به تاخير بيفتد.

✔ توصيه مي شود در هفته های اول بعد از عمل به علت گرفتگی مجرای تنفسی مرتب از سرم های شستشوي بيني و پماد هاي آنتي بيوتيك استفاده نمایید.

 

عوارض جراحی بینی طبیعی

همانند دیگر جراحی های بینی، عمل بینی طبیعی نیز ممکن است دارای عوارضی مانند عفونت ، خونریزی و واکنش نامطبوع به بیهوشی باشند. سایر خطرات احتمالی مربوط به جراحی بینی عبارتند از:

✔ احتمال تشكيل اسكار در محل برش جراحی

✔ عفونت در محل جراحی

✔ احتمال عفونت غضروفهاي كاشت شده داخل بيني

✔ امکان فعال شدن عفونت هاي ويروسي مانند هرپس سيمپلكس (تبخال)

✔ امکان ايجاد غير قرينگي زودرس در بيني به علت پاره شدن بخيه هاي داخلي

✔ احتمال نكروز پوست روي بيني به دليل فشار غير عادي گچ و اسپلينت بيني

✔ امکان ایجاد مشكلات تنفسي به دليل دستكاري و ضعيف كردن غضروفهاي بيني

✔  تشديد مشکلات تنفسی بینی به دليل كوچكتر شدن بيني

✔ امکان فرورفتگي استخوانهای بينی در ناحيه پل بينی

✔ احتمال ایجاد اختلالات بويايی بعد از عمل، ناشی از ورم مخاط داخل بينی

✔احتمال واکنش به بیهوشی در بعضی از افراد

پس از انجام عمل بینی احتما پاره شدن مویرگ وجود داردکه به صورت نقاط قرمز رنگ کوچک در سطح پوست دیده می شود، البته این موضوع کاملا طبیعی است اما اگر ماندگار باشد، ایجاد مشکل می کند.

 

جراحی بینی طبیعی چه میزان درد دارد؟

این عمل از آنچه بیماران تصور می کنند درد کمتری دارد، اما در صورتی که نتوانستید درد را تحمل کنید با پزشک خود در میان بگذارید تا پزشک برای شما مسکن تجویز کند.

جراحی بینی طبیعی یا فانتزی؟

انتخاب عمل بینی طبیعی یا فاتنزی معمولا به سلیقه فرد بستگی دارد، معمولا برای آقایان عمل بینی طبیعی بسیار مناسب تر می باشد تا بینی فانتزی. حتما در جلسه مشاوره قبل از عمل با جراح خود، مشاوره بسیار مناسبی در زمینه انتخاب نوع عمل در اختیار شما می گذارد.

مطالعه کنید :  جراحی بینی بسته

جراحی بینی طبیعی فانتزی در بین خانم ها طرفدار زیادی دارد. توجه داشته باشید کسانی که بینی گوشتی دارند به دلیل ضخامت پوست بینی، تغییراتی که در بینی آن ها انجام می شود به خوبی به نمایش در نخواهد آمد. کسانی که خواهان بینی فانتزی هستند باید به این نکته توجه داشته باشند، انجام جراحی مجدد برای این افراد مشکل تر است، چون در عمل بینی فانتزی اندازه بینی کوچک می شود و ترمیم این نوع بینی کار دشواری است. نکته قابل ذکر در این گونه جراحی ها این است که بینی فانتزی بر روی بینی های استخوانی نتیجه بهتری دارد.

تفاوت جراحی بینی طبیعی و فانتزی

در جراحی بینی طبیعی، فرم و اندازه بینی کاملا طبیعی است اما در جراحی بینی فانتزی مدل و فرم بینی کاملا تغییر می کند، در جراحی فانتزی بینی، نمی توانیم بینی را مجدد ترمیم کرد چون تغییر زیادی روی آن شده است به همین دلیل جراحی بینی طبیعی بهتر است نسبت به جراحی بینی فانتزی.

 

بهترین جراح بینی طبیعی در تهران

پیدا کردن بهترین جراح بینی کار کمی پیچیده و مشکلی است، برای همین منظور بهترین روش این است که تعدادی از نمونه کار های جراح مورد نظر را دیده باشید تا بتوانید راحت تر جراح خود را انتخاب نمایید. یکی از مهمترین ویژگی های یک دکتر خوب جراحی بینی طبیعی زمان زیادی برای مشاوره دادن به بیمار خود صرف می کند تا تمام اطلاعات را در این زمینه در اختیار بیمار قرار دهد تا متقاضی جراحی بتواند بهترین تصمیم را در این زمینه اتخاذ نماید.

 

قیمت جراحی بینی طبیعی

هزینه جراحی بینی طبیعی به عوامل مختلفی بستگی دارد نظیر: تجربه جراح، نوع بینی (گوشتی یا استخوانی)، محل انجام عمل (مطب یا بیمارستان خصوصی یا عمومی)، هزینه مشاوره عمل بینی، هزینه آزمایش خون، هزینه سی تی اسکن و دیگر هزینه های جانبی.

کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان با چند سال سابقه کار در زمینه زیبایی با کیفیت ترین خدمات را به مراجعه کنندگان خود ارائه می دهد، دکتر سالومه سالاریان یکی از بهترین جراحان بینی طبیعی در تهران می باشند. خدمات ارائه شده توسط کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان در زمینه جراحی های بینی نظیر:  عمل پولیپ بینی، عمل بینی گوشتی، جراحی بینی استخوانی، جراحی بینی انحرافی و … می باشد.

سوالات رایج درباره جراحی بینی طبیعی

داروهایی که پس از جراحی بینی نباید مصرف کرد؟

با توجه به شرایط شما پزشک لیستی از دارو هایی که نباید قبل و بعد از عمل مصرف کنید را دراختیارتان می گذارد.

چه مدت بعد از جراحی بینی طبیعی بخیه‌ها کشیده می‌شوند؟

بین ۶ یا ۷ روز پس از عمل

آیا بعد از انجام جراحی بینی طبیعی، زخمی وجود خواهد داشت؟

بریدگی‌هایی که در اثر عمل بینی صورت می گیرد ایجاد زخم می کند. اما هیچ زخمی قابل مشاهده‌ نیست.

دکتر سالومه سالاریان، متخصص جراحی بینی طبیعی

دارای مدرک فلوشيپ جراحی پلاستيک صورت از دانشگاه كلرادو آمريكا

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تلفنی با ما تماس بگیرید

برخی از نمونه کارهای جراحی بینی دکتر سالومه سالاریان

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.