جراحی بینی پهن

عوامل مختلفی باعث می شوند که یک فرد احساس کند بینی پهنی دارد و نیازمند انجام عمل جراحی بینی خود می باشد. از نظر برخی از اشخاص داشتن نوک بینی پهن و یا از نظر برخی دیگر داشتن سوراخ های پهن و یا پل بینی خیلی عریض نگران کننده می باشد و به زیبایی چهره آنها ضربه بزرگی وارد میکند و به دنبال رفع آن هستند؛ به همین دلیل با مراجعه به یک متخصص زیبایی بینی، از پزشک خود می خواهند تا جراحی بینی پهن را بر روی بینی آن ها  انجام می دهد.

فرم بینی تاثیر مستقیمی بر روی چهره شخص و اعتماد به نفس شخص دارد، بیمار با مراجعه به جراح از او می خواهد تا با بررسی دقیق فرم بینی اش، فرم دلخواهش را در صورت امکان بر روی بینی خود اعمال کند که البته جراحان بینی با بررسی ایرادات و متناسب با چهره فرد، تصمیمات لازم را اتخاذ می کنند.

درمان بینی پهن

بهترین روش برای درمان بینی پهن جراحی آن است. بیمار با مراجعه به پزشک خود، از جراح می خواهد تا فرم و ظاهر بینی را به بهترین شکل ممکن تغییر دهد. جراح در اولین قدم تمام ایرادات بینی پهن بیمار را بررسی می کند سپس در مورد روش های اصلاح آن با بیمار مشورت می کند تا بر اساس سلیقه بیمار یک فرم  زیبا برای بینی متقاضی ایجاد نماید.

دلایل داشتن بینی پهن

  پهن بودن استخوان بینی

 عریض بودن غضروف های طاق وسط بینی

پهن بودن سپتوم پشتی بینی

 پهن بودن نوک بینی

عریض بودن غضروف های جانبی پایینی یا بالایی

✔  گوشتی بودن بینی یا ضخیم بودن پوست بینی

  پهن بودن سوراخ های بینی

زیبایی چهره خود را به ما بسپارید

مرکز تخصصی جراحی زیبایی انواع بینی دکتر سالاریان

 

 

جهت مشاوره و  تعیین نوبت با ما در تماس باشید

مزایای عمل بینی پهن

باریک تر شدن فرم بینی

مطالعه کنید :  تاثیرات سیگار و الکل بر نتیجه جراحی بینی

چهره شخص ظاهری جذاب تر پیدا می کند.

باعث افزایش اعتماد به نفس اشخاص می شود.

جراحی بینی نوک پهن

در برخی از موارد فرم بینی شکل نسبتا خوبی دارد اما ظاهر آن از بالا به پایین پهن می باشد در نتیجه جراح، بینی بیمار را به تناسب از بالا تا پایین اصلاح می کند تا تعادل اصلی و شکل بینی حفظ شود. پهنای بینی به صورت متوازن تقسیم نشده است به این صورت که پهنای بینی در یک قسمت زیاد در یک قسمتی دیگر کم تر است که در نتیجه فرم بینی پهن به نظر می رسد. یکی از مهم ترین تشخیص هایی که یک جراح حرفه باید متوجه آن شود این است که آیا پهن بودن بینی واقعی است یا یه دلیل اجزای باریک مجاور آن است.

 

برخی از افراد به دلیل باریک بودن طاق وسطی (غضروف های جانبی بالایی) نوک بینی شان پهن به نظر می رسد اما نوک بینی آنها هیچ مشکلی ندارد و همین باریک بودن باعث شده نوک بینی پهن به نظر برسد. در نتیجه جراح برای این روش با پیوند غضروف به طاق وسطی، باریک بودن آن را بر طرف می کند این روش بسیار کار آمد تر و تاثیر گذارتر از این است که نوک بینی را باریک تر کنند. باریک کردن نوک بینی باعث می شود بینی ظاهری غیر طبیعی داشته باشد.

نحوه باریک کردن بینی پهن

پر تکرار ترین دلایل نارضایتی بیماران سوراخ های بینی عریض یا پل بینی کمی پهن و نوک بینی پهن می باشد که متخصص و جراح ماهر،  غضروفی که سبب می شود نوک بینی پهن و گرد باشد را به کمک جراحی باریک کند، جراح غضرف را از سپتوم بینی یا از پشت گوش بر می دارد تا نوک بینی باریک تر به نظر رسد. در آخر برای اینکه بینی یک ظاهر طبیعی تر و لطیف تر پیدا کند، غضروف بیمار با دقت جایگذاری می شود.

روش های کوچک کردن سوراخ های بینی

کسانی که سوراخ های پهن دارند نیز می توانند با عمل جراحی آن را باریک تر کنند تا به فرم بینی دلخواه شان برسند. اندازه استاندارد سوراخ های بینی به این شکل است که سوراخ های بینی تقریبا باید برابر با فاصله ی بین دو چشم باشند. سوراخ های بینی را به کمک روش  برش گُوِه ای کوچک می کنند تا عرض پره های بینی  نیز کاهش یابد.

جراحی پل بینی پهن

روش های زیادی برای باریک تر کردن پل بینی پهن وجود دارد،  که جراح با در نظر گرفتن تناسب اجزای صورت به نتایج مطلوبی خواهد رسید برش پایه بینی و برش گُوِه ای شکل یا ترکیبی از هر دو روش فرم و ظاهر بینی را بسیار زیبا تر خواهد کرد.

مطالعه کنید :  جراحی رینوپلاستی همزمان با آندوسکوپی سینوس برای ‌درمان پولیپ بینی     

 

جراح برای باریک کردن پل بینی پهن، استخوان های تشکیل دهنده  پل بینی را جابه جا می کند یا  و کمی ارتفاع به آن می دهد همچنین از طریق باریک کردن استخوان های پهن بالای سوراخ های بینی  نیز می توان پل بینی پهن را باریک کرد که برشی با دقت از داخل، برای نزدیک کردن استخوان ها به یکدیگر به وسیله جراحی استئوتومی انجام می گیرد. برای اینکه بتوان طول و عرض مناسبی از بینی ایجاد کرد باید  به وسیله لایه گذاری به کمک مواد مصنوعی و یا اضافه کردن غضروف، استخوان، حلقه خود بیمار پل بینی را ایجاد کرد.

با توجه به مشکلاتی نظیر عفونت واکنش های آلرژیک که امکان دارد در این روش بوجود آید، بیشتر جراحان با آن موافق نیستند.

هارمونی صورت

پشت بینی بخشی است بین راًس بینی و ریشه ی بینی، که ریشه  بینی در بالای بینی قرار دارد  با پیشانی در ارتباط می باشد و راًس بینی به بخش تحتانی گردی نوک بینی منتهی می شود که در نتیجه ظاهر خارجی بینی شکل هرمی به خود می گیرد.

زیبایی چهره خود را به ما بسپارید

مرکز تخصصی جراحی زیبایی انواع بینی دکتر سالاریان

 

 

جهت مشاوره و  تعیین نوبت با ما در تماس باشید

جراحی بینی پهن و  استخوانی

یکی از مشخص ترین عیوب بینی پهن از نمای روبرو، پهن بودن پل بینی می باشد که به دلیل عرض بیش از حد یا ضخیم بودن استخوان بینی بوجود آمده است. که با روش استئوتومی می توان این ایراد را بر طرف کرد. در این روش در شرایط کنترل شده استخوان بینی را می شکنند و آن را  به سمت داخل منتقل می کنند تا  ظاهر و فرم بینی باریک تر شود.

جراحی بینی پهن و گوشتی

یکی از جراحی‌های شایع در بین افراد عمل بینی گوشتی می باشد. نوع پوست و ساختار بینی شکل بینی افراد را بوجود آورده است، در نتیجه  فرم بینی افراد به دو دسته تقسیم می شود  بینی استخوانی یا غضروفی و بینی پهن یا گوشتی از نشانه های کلی بینی های پهن و گوشتی عبارتند از قوز دار بودن تیغه بینی، به علت وجود غده های چربی و ضخیم بودن پوست نوک بینی حالت افتاده دارد، همچنین استخوان و غضروف بینی غیرقابل مشاهده هستند، پوست بینی ضخیم است، نوک و پایین بینی پهن است.

چون پوست بینی را نمی توان تحت هیچ شرایطی با جراحی تغییر داد در نتیجه افرادی که دارای بینی های پهنی هستند نباید انتظارات زیادی از جراح بینی  پهن خود داشته باشند.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی پهن

بیمار برای عمل بینی پهن باید ناشتا باشد. حداقل از 8 ساعت قبل نباید چیزی خورده باشد.

مطالعه کنید :  نکاتی مهم در رابطه با جراحی بینی بدون بیهوشی

از دو هفته قبل از عمل بینی پهن بیمار نیاد مواردی نظیر:  وارفارین و آسپرین ، مصرف الکل و دخانیات مصرف کرده باشد.

آقایان و بانوان باید قبل از عمل بهداشت را رعایت کنند، بانوان نباید هیچ آرایشی داشته باشند و آقایان باید ریش و سیبیل خود را شیو کنند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی پهن

بیمار بعد از عمل باید تمام جلسات معاینه را حضور داشته باشد و داروهایی را که جراح بینی تجویز کرده را به درستی میل کند.

بیمار به مدت دوهفته بعد از عمل نباید هیچ موادی نظیر داروهای رقیق کننده خون ، الکل و دخانیات استفاده کند.

مراقب باشید بعد از عمل بینی هیچ ضربه ای به بینیان وارد نشود پس در مکان های شلوغ حضور پیدا نکنید.

غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارد را میل نکنید.

از کمپرس یخ برای کاهش تورم و کبودی استفاده کنید .

 

عوارض عمل بینی پهن

احتمال کبودی و خونریزی

احتمال دارد بینی به فرم دلخواه تبدیل نشود

اگر جراح حرفه نباشد ممکن است فرد دچار مشکلات تنفسی شود

برای خانوم های باردار و شیرده مناسب نیست

بهترین جراح بینی پهن

دکتر سالومه سالاریان یکی از بهترین جراحی بینی باشد که با داشتن چندین سال سابقه کار در زمینه انواع جراحی های عمل بینی گوشتی، عمل بینی استخوانی، بینی کج، عمل بینی قوزدار خدمات خود را ارائه می دهد.

کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان در تمام ایام هفته پاسخگو سوالات شما عزان می باشد. جهت مشاوره و گرفتن وقت قبلی از طریق تلفن های موجود در سایت با کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان تماس بگیرید.

 

هزینه عمل بینی پهن

عوامل تعیین کننده قیمت جراحی بینی پهن شامل: دستمزد جراح بینی پهن، هزینه متخصص بیهوشی، هزینه داروها، هزینه بیمارستان و پرسنل می باشد. جهت کسب اطلاع از قیمت دقیق می توانید با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول در رابطه با عمل بینی پهن

بیشترین علت جراحی بینی پهن چیست؟

پرتکرارترین دلیل نارضایتی از بینی پهن ، سوراخ های بینی عریض، یا پل بینی کمی پهن، نوک بینی پهن است.

بعد از عمل جراحی بینی می توان دخانیات مصرف کرد؟

تا دو هفته استفاده از دخانیات ممنوع است.

هزینه ی عمل بینی پهن چطور محاسبه می شود؟

هزینه ی عمل جراحی بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله دستمزد جراح، هزینه ی بیمارستان و داروها

زیبایی چهره خود را به ما بسپارید

مرکز تخصصی جرای زیبایی انواع بینی دکتر سالاریان

 

 

جهت مشاوره و  تعیین نوبت با ما در تماس باشید

برخی از نمونه کارهای جراحی بینی دکتر سالومه سالاریان

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.