چرا بعد از بوتاکس نباید خوابید ؟

یکی از سوالاتی که به ذهن هر شخصی بعد از تزریق بوتاکس می آید  که آیا خوابیدن بعد از بوتاکس مشکلی ندارد؟ ما در این مقاله به این مورد پرداخته ایم.

بوتاکس یکی از روش های مؤثر برای کاهش خطوط ریز و چین و چروک هایی است که با افزایش سن در صورت ظاهر می شوند. حتی انجام روال پوستی نمی تواند با افزایش سن چروک های صورت را از بین ببرند. به همین علت تزریق بوتاکس راهی آسان برای جوان تر شدن صورت می باشد.

نحوه خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس پیشانی و دیگر نقاط صورت یک روش کاملا ساده و بسیار مؤثر است که درعین سادگی ایده بسیار خوبی برای دور ماندن از عوارض ناشی از پخش شدن ناخواسته سم بوتولینوم در صورت و بدن می باشد.

 

نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس

نحوه صحیح خوابیدن بعد از بوتاکس صورت برای چند شب اول به پشت خوابیدن است تا از توزیع ناهموار بوتاکس ممانعت به عمل آورید. یکی دیگر از نکاتی باید در مورد مراقبت های بعد از تزریق بدانید این است، بعضی از افراد وجود دارد که معتقد هستند دراز کشیدن یا خوابیدن بعد از بوتاکس خط اخم هیچ تاثیری در انتشار سم باکتری بوتولینوم ندارد.

 بنابراین توصیه می شود به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای جلوگیری از عوارض در نظر بگیرید و بدانید که بعد از تزریق بوتاکس تا چند ساعت نباید خوابید.

مطالعه کنید :  چرا بوتاکس اثر نمیکند؟ چه عواملی باعث عدم تاثیر بوتاکس می شوند؟

 به پهلو خوابیدن بعد از بوتاکس با توجه به تشخیص پزشک شما و ویژگی عضلات صورتتان متفاوت است. همچنین طاق باز خوابیدن بعد از بوتاکس، کمترین میزان فشار را به صورت وارد می کند و در عین حال سر را به سمت بالا  مدل خوابیدن بعد از بوتاکس، نباید به پهلو و روی شکم باشد.

چنانچه عادت دارید روی شکم بخوابید پس باید بالش هایی را در اطراف بدن خود قرار دهید تا به مدت 2 شب بعد از تزریق بوتاکس به پهلو غلت نزنید. برای این کار می توانید از بالش های معمولی استفاده کنید.

اگر هر شخصی تزریق خود را در حدود غروب یا شب انجام دهد و خواب آلود هستید توصیه می شود که با استفاده از چند بالش، یک تکیه گاه برای خود ایجاد کنید و شب را به صورت نشسته بخوابید.

 

چند ساعت بعد از بوتاکس نباید خوابید ؟

چند-ساعت-بعد-از-بوتاکس-نباید-خوابید

 به علت افزایش خطر ابتلا به عوارض جانبی، برای نمونه مهاجرت بوتاکس به عضلات دیگر و به دنبال آن فلجی موقت یا آسیب به بافت های مجاور معمولا توصیه می شود که حداقل 4 الی 6 ساعت از خوابیدن بعد از بوتاکس جلوگیری کنید.

 

 دو علت این که نباید بلافاصله بعد از بوتاکس خوابید؟

1. نوروتوکسین از مکان مورد تزریق جا به جا می شود

نوروتوکسین هایی که به عضلات خاص تزریق میشوند زمان زیادی لازم دارند تا به طور مؤثر در آن عضلات نفوذ کنند. دراز کشیدن بعد از بوتاکس، می تواند باعث پخش سم در عضلات اطراف شو  که می تواند نتایج مورد انتظار شما را تحت تاثیر قرار دهد. همینطور عضلانی که نوروتوکسین های مهاجر را جذب کرده اند، موجب عوارض جانبی شده که می تواند موجب جوش و کبودی گردد.

مطالعه کنید :  هزینه کاشت ابرو چقدر است ؟

2. افزایش تورم

زود خوابیدن بعد از بوتاکس صورت می تواند تورم را بدتر کرده و عوارض جانبی دیگر مانند قرمزی و تحریک را باعث شود. در این گونه مواقع تورم ممکن است به حد شدید شود که فرد دیگر نتواند به محل کار خود برود.

 

راه حل مناسب برای در امان ماندن از خواب آلودگی بعد از بوتاکس 

اگر بعد از تزریق بوتاکس دور چشم و دیگر نقاط صورت نگران خستگی یا خواب آلودگی هستید، حتما تلاش کنید که عملیات پوستی خود را صبح زود انجام دهید که تا اوایل بعد از ظهر سم متمرکز  شده باشد و شما نیز در عصر  استراحت راحتی داشته باشید.

 

4 نکته مهم مراقبت های پس از تزریق بوتاکس

نکته-مهم-مراقبت-های-پس-از-تزریق-بوتاکس

  1. مهمترین طریقه خوابیدن بعد از بوتاکس به پشت است برای جلوگیری از فشار به محل تزریق: تا زمانی که 48 ساعت از تزریق بوتاکس بگذرد، بهترین حالت برای خوابیدن بعد از درمان بوتاکس به پشت است و در نتیجه از هرگونه فشار وارده بعد از تزریق جلوگیری می کند.
  2. از بالش برای جلوگیری از خوابیدن نامناسب استفاده کنید: اگر به شکم می خوابید، می توانید بالش هایی را در اطراف بدن خود قرار دهید تا اطمینان پیدا کنید که حین خواب به پشت می خوابید و غلت نخواهید زد.
  3. برای کاهش چین و چروک روی ملحفه های ابریشمی بخوابید: خوابیدن روی بالشی و ملحفه هایی از جنس ابریشم به جای محلفه ای نخی معمولی پس از درمان بوتاکس بسیار مفید است، زیرا ابریشم واقعی می تواند با کمک ظاهر چین و چروک ها از طریق گنجاندن پروتئین سریسین در پوست، خاصیت ضد پیری داشته باشد.
  4. قبل از خواب دوش آب گرم نگرید: در روزی که بوتاکس تزریق کرده اید قبل از خواب دوش آب گرم نگیرید زیرا دمای بدن شما را افزایش می دهد. زیرا امکان خطر پخش شدن بوتاکس از محل تزریق و از بین رفتن نتیجه نهایی را افزایش می دهد.
امتیاز دهید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.