رفع غبغب بدون جراحی یا با عمل جراحی ؟

غبغب چیست و چرا به وجود می آید؟

افتادگی و آویزانی زیر چانه را غبغب می گویند. غبغب در حقیقت تجمع چربی در زیر پوست است غبغب در زمانی مشاهده می شود که فک پایین باز شده یا سر فرد به سمت پایین خم گردد. داشتن غبغب باعث کم رو شدن افراد می شود. غبغب قیافه ای مسن تر، خسته تر و غیر جذابتری به فرد می دهد. افراد ممکن است با توجه به ساختار استخوانی و مقدار تجمع چربی در ناحیه چانه با تشکیل غبغب مواجه شوند.

علت داشتن غبغب

برخی از افراد به طور ژنتیکی غبغب دارند. افرادی که صورت گرد دارند بیشتر مستعد داشتن غبغب هستند. با بالا رفتن سن، متابولیسم بدن کند می‌شود.  با کاهش متابولیسم نیز حجم عضلات بدن کاهش پیدا می‌کند، استخوان‌های شما ضعیف می‌شوند و قابلیت ارتجاعی پوست کم می‌شود. تمامی این موارد در بروز غبغب مؤثر هستند. افراد چاق بدنشان بیش از اندازه‌ی لازم چربی ذخیره می‌کند. بعد از پر شدن تمامی نواحی معمول مانند بازوها، شکم و ران‌ها، چربی اضافه راه خود را به نواحی دیگری مانند چانه باز می‌کند و در نتیجه غبغب ایجاد می‌شود.

 

متقاضیان مناسب برای درمان غبغب

متقاضی مناسب برای درمان غبغب با روش های غیر جراحی و یا همراه با جراحی باید از پوستی انعطاف‌پذیر و ارتجاع‌پذیر برخوردار باشد تا بتوانند به‌خوبی با این درمان سازگاری پیداکرده و بهبودی لازم را به دست آورد. بیمارانی که پوست اضافی زیادی دارند نمی‌توانند بهره‌ی چندانی از این روش درمانی به دست آورند. همچنین کاندیدای مناسب باید از سلامتی عمومی خوبی برخوردار باشد، بهتر است که مصرف سیگار را ترک کرده باشد و به‌صورت واقع‌بینانه نتیجه جراحی غبغب را درک نماید.

 

رفع غبغب بدون جراحی

روش های غیر جراحی رفع غبغب شامل قرار دادن پوست در معرض پالس های امواج رادیویی کوتاه و قوی است که به اعماق لایه های زیر پوستی نفوذ می کند، بدون اینکه به سطح پوست آسیب برساند.این کار باعث می شود الیاف کلاژن فرسوده درهم بشکند و تولید کلاژن های جدید و با کیفیت را در طول مدت ۴-۶ ماه تحریک کند. همچنان که منطقه ی تحت درمان به تدریج محکم شد، غبغب کاهش پیدا می کند.

 

روش های رفع غبغب بدون جراحی

لیپولیز تزریقی

تزریقات متعدد به ناحیه ی گردن برای حل کردن چربی ها. در این روش، ماده ای به زیر چانه تزریق شده و سلول های چربی این ناحیه را تخریب می کند. زمانی که سلولهای چربی تخریب شدند، دیگر نمی توانند چربی را در خود ذخیره کنند. ماده ی فعال آن، دئوکسی کولیک اسید نیز به طور طبیعی در بدن در صفرا تولید شده و به جذب چربی ها کمک می کند.

 

لیپوساکشن لیزری

با این لیزر می توان پوست را سفت کرد. این عمل نسبت به عمل جراحی غبغب کم تهاجمی تر بوده چراکه در طی آن پوست برداشته نشده و عضلات پلاتیسما بریده نمی شوند. به علت کم تهاجمی بودن لیپوساکشن لیزری، آثار ناشی از آن به شدت عمل جراحی غبغب نیستند. لیپوساکشن لیزری برای افرادی که به افتادگی پوست و چربی اضافی زیر پوست مبتلا هستند مناسب است.

مطالعه کنید :  مزوتراپی صورت چیست؟

 

لیپوماتیک

سلول های چربی در ابتدا با استفاده از یک روش فیزیکی و بدون استفاده از گرما یا تابش اشعه تخریب شده، سپس چربیهای امولسیون شده به آرامی از بدن خارج می شوند.

 

مزوتراپی

با استفاده از این روش می‌توان رسوبات چربی بسیار مقاوم را از بین برد. در این روش یک سری تزریقات میکرو در محل تجمع چربی انجام می‌شود که این تزریقات به انحلال و در هم شکستن سلول‌های چربی کمک می‌کنند. به روند شکستن و انحلال سلول‌های چربی اصطلاحاً لیپولیز گفته می‌شود. در جلسه‌ی درمانی، محلول مزوتراپی در بین لایه‌های بافت‌ها همبند در غبغب تزریق می‌شوند. انجام این تزریق تقریباً بدون درد است و در صورت ترجیح بیمار نیز قبل از آن، از کرم بی حس کننده روی پوست استفاده می‌شود. داروی تزریق شده، موجب بروز واکنش‌های شیمیایی می‌شود که روند فیزیولوژیکی بدن برای سخت کردن دیواره‌ی سلول‌های چربی را درست برعکس می‌کند و در نتیجه سلول‌های چربی  در ناحیه غبغب در هم شکسته می‌شوند.

 

هایفوتراپی

امواج اولتراسوند با شدت بالا و به روشی کنترل ‌شده به ناحیه تحت درمان تابانده می‌شوند و به طور کنترل‌شده، آسیب‌های میکرو در لایه‌های زیرین پوست ایجاد می‌کنند. در پاسخ به این آسیب‌ها، روند بهبودی و بازسازی در پوست آغاز می‌شود و در نتیجه چربی‌های تجمع یافته در هم شکسته شده و پوستی که قبلاً حالت شل شدگی داشته بود، جمع می‌شود و بافت آن انسجام پیدا می‌کند. ایجاد آسیب کنترل‌شده به بافت‌ها همچنین موجب تولید کلاژن جدید رد پوست می‌شود. بنابراین روش ‌هایفوتراپی نه تنها غبغب را به نحو مؤثری از بین می‌برد بلکه با تحریک تولید کلاژن، موجب جوانسازی پوست و ایجاد فرم بهتر در ناحیه گردن و زیر چانه می‌شود. در روش هایفوتراپی به لایه‌های فوقانی پوست یعنی درمیس و اپیدرمیس هیچ آسیبی وارد نمی‌شود و بنابراین این روش کاملاً ایمن بوده و مدت زمان ریکاوری پس از آن نیز بسیار کوتاه است.

 

رادیوفرکوئنسی

در روش رادیوفرکوئنسی یا  آر اف از انرژی امواج رادیوفرکوئنسی برای گرم کردن و منقبض کردن بافت‌ها استفاده می‌شود. این گرمایش همچنین موجب شکسته شدن سلول‌های چربی و رشته‌های سلولیتی شده و جریان خون را در ناحیه مورد نظر افزایش می‌دهد. امواج رادیوفرکئونسی بدون آسیب رساندن به پوست، لایه‌های زیرین آن را گرم می‌کنند و سلول‌های چربی را در هم شکسته و موجب تحریک پوست به تولید کلاژن می‌شوند. کلاژن موجب بهبود انسجام بافت پوست شده و شل شدگی و افتادگی پوست را برطرف می‌کند. از روش رادیوفرکائنسی می‌توان در از بین بردن غبغب و چربی‌های اضافه زیر چانه استفاده کرد. این روش بسیار ایمن بوده و به مدت زمان بسیار کوتاهی برای بهبودی نیاز دارد.

 

اولتراسوند کویتیشن

دستگاه‌های اولتراسوند کویتیشن از امواج صوتی با فرکانس بالا برای از بین بردن سلول‌های چربی موجود در ناحیه غبغب استفاده می‌کنند. این امواج موجب می‌شوند که سلول‌های چربی، محتویات خود را بیرون بریزند و سپس چربی بیرون رانده شده از سلول‌ها که حالا نوعی ماده زائد محسوب می‌شود، توسط سیستم لنفاوی بدن جذب می‌شود و سیستم لنفاوی این چربی‌ها را در بدن به گردش در می‌آورد تا جایی که توسط کبد تجزیه شوند و در نهایت از طریق تعریق، ادرار و مدفوع از بدن دفع شوند. نتایج اولیه‌ی کویتیشن بلافاصله پس از جلسه درمانی قابل‌ مشاهده هستند اما کل فرایند درمانی و رسیدن به نتایج نهایی چند روزی زمان می‌برد و طول این زمان، شما شاهد بهبودی تدریجی فرم صورت خود خواهید بود.

 

لیزر لیپولیز

با استفاده از انرژی حرارتی لیزر، چربی‌های اضافی را ذوب کرده. ازآنجایی‌که فیبر لیزری بسیار نازک است و می‌تواند چربی‌های گردن را به‌راحتی ذوب نماید، با استفاده از یک لوله بسیار نازک با قطری حدود 2.5 میلی‌متر می‌توان چربی‌های اضافی گردن را رفع نمود. علاوه بر آن حرارت ایجاد شده می‌تواند قدرت و استحکام پوست را افزایش داده و به جمع شدن آن کمک نماید. در درمان لیپوساکشن به کمک لیزر، در اغلب موارد تنها از مقداری بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. در این فرایند درمانی، تنها چربی‌های اضافه برداشته می‌شود، در این روش پوست اضافه حذف نشده و خاصیت ارتجاعی پوست نیز افزایش نخواهد یافت.

مطالعه کنید :  لیفت صورت در منزل چقدر ماندگاری دارد ؟

 

مزوتراپی

دراین روش درمانی مقداری از یک ماده فعال که فسفاتیدیل کولین نامیده می‌شود، به‌ صورت مستقیم در بافت چربی تزریق می‌شود. این تزریق در فواصل زمانی برنامه‌ریزی‌شده، در دوزهای معین و در عمق خاصی از پوست صورت می‌پذیرد. در نهایت بافت چربی غبغب ذوب شده و حجم آن ظرف چند روز کاهش میابد. در این فرآیند حذف چربی‌های اضافی تسریع می‌گردد و نیازی به بی‌حسی در ناحیه تزریق نمی‌باشد. از آنجاکه چربی تجمع یافته پس از برداشت از ناحیه مورد نظر، مجدداً رسوب نخواهد کرد، این روش می‌تواند یک نتیجه دائمی برای بیمار در برداشته باشد.

 

کرایولیپولیز

در این درمان سلول‌های چربی ناحیه غبغب تا حدود سه درجه سانتی‌گراد تحت سرما قرار می‌گیرند. در نتیجه داخل سلول‌های چربی کریستال‌هایی شکل خواهد گرفت. هم‌زمان با فریز شدن سلول‌ها، آن‌ها دچار مرگ سلولی می‌شوند، پس‌ ازآن تخریب گشته و متابولیزه می‌گردند. از آنجایی‌که سلول‌های چربی در دمای بالاتری از پوست و سلول‌های ماهیچه‌ای فریز می‌شوند، در این روش احتمال بروز عارضه جدی وجود نخواهد داشت. تنها سلول‌های چربی تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

 

لیپوساکشن غبغب

بعضی از جراحان، لیپوساکشن را به عنوان بخشی از جراحی لیفت صورت انجام می دهند. از روش لیپوساکشن می‌توان برای کوچک کردن اندازه‌ی غبغب استفاده کرد. ناحیه مورد نظر با داروی بی‌حس‌کننده موضعی کاملاً بی‌حس می‌شود و سپس دو برش بسیار کوچک در زیر چانه ایجاد می‌شود  و ماده‌ی سالین برای کمک به انحلال چربی‌ها در زیر غبغب تزریق شده و موجب می‌شود که بیرون کشیدن چربی‌ها آسانتر شود. از طریق برش‌های ایجاد شده، یک لوله‌ی  باریک مخصوص به نام  یک کانولا وارد ناحیه مورد نظر شده و چربی‌ها و مایعات اضافه‌ی تجمع یافته در غبغب را به بیرون ساکشن می‌کند. این عمل موجب فرم‌دهی بهتر به گردن و ناحیه زیر چانه شده و این ناحیه را لاغرتر می‌کند.

 

 

عمل جراحی غبغب

عمل جراحی غبغب یک عمل جراحی زیبایی محسوب می شود .در عمل جراحی غبغب یک برش در زیر چانه، جایی که قابل پنهان شدن باشد، ایجاد خواهد شد. پوست چانه بالا آورده خواهد شد تا چربی زیر آن در دسترس قرار بگیرد. اگر چربی اضافی در این ناحیه باشد به‌صورت مستقیم و یا با کمک لیپوساکشن برداشته خواهد شد. اگر ماهیچه پوست گردن بیمار شل شده باشد، توسط نخ‌های بخیه ترمیم می‌گردد. این عمل جراحی برای کسانی که دچار افتادگی خط فک شده اند، در صورتی که چانه بیمار دچار عقب ‌رفتگی باشد، برای او ایمپلنت چانه قرار داده می‌شود تا شکل چانه برجسته‌تر شود. محل برش‌های جراحی لیپوساکشن با استفاده از بخیه‌های قابل جذب دوخته می‌شود. سپس یک پوشش کشی مخصوص روی گردن شما قرار داده می‌شود که به گردن شما فشار وارد می‌کند لازم است این پوشش کشی مخصوص تا چند هفته پس از جراحی، پوشیده شود.

 

مراقبت های بعد از عمل رفع غبغب چگونه است؟

هرچند برای انجام لیپوساکشن رفع غبغب تنها بی حسی موضعی اعمال می‌شود و بیمار تقریبا بلافاصله بعد از لیپوساکشن رفع غبغب می‌تواند فعالیت کند، اما معمولا به بیمار توصیه می‌شود که بین 2 تا 3 روز بعد از انجام این عمل، به خودش استراحت بدهد. البته در این زمان می‌توان فعالیت‌های سبک را بدون هیچ مشکلی انجام داد. ممکن است ناحیه مورد نظر ورم خفیفی داشته باشد که به سرعت برطرف می‌شود. جراح احتمالا از شما می‌خواهد که تا چند روز یک نوار کشی مخصوص به چانه خود ببندید تا فشار ملایمی ‌به ناحیه لیپوساکشن شده وارد شود و چانه و گردن شما شکل جدید خود را بهتر حفظ کند. پس از درمان، جراح می تواند شکاف های ایجاد شده را با بخیه بسته یا آنها را برای ایجاد امکان خروج ترشحات از محل زخم باز گذارد. در ادامه شکاف های ایجاد شده با گاز استریل پانسمان می شوند و لازم است این پانسمان ها بطور مرتب تعویض شوند.

مطالعه کنید :  لیفت صورت با جراحی چقدر ماندگاری دارد ؟

 

عوارض جراحی غبغب

عوارض جانبی ناشی از عمل جراحی غبغب شامل کبودی، ورم، درد و بی حسی است با توجه به اینکه در این ناحیه رگ و عصب مهمی وجود ندارد عوارض جدی دیده نمی شود.اکثر عوارض جانبی ناشی از این روش درمانی برای از بین بردن غبغب فقط برای یک دوره کوتاه چند هفته ای دوام و ماندگاری دارد با توجه به نواحی خاص بدن که لیپوساکشن بر روی آن انجام می شود. علاوه بر این در بعضی شرایط نادر، بیمارانی که جراحی لیپوساکشن انجام می دهند ممکن است با مشکلاتی مثل عفونت، فساد بافت زنده پوست، مشکلات ظاهری و سوختگی روبرو شوند.

 

بهبودی

پزشک شما برخی توصیه‌های خاص را در مورد مراقبت‌های بعد از عمل رفع غبغب به شما می‌کند. به جز رعایت این توصیه‌ها، در نظر داشته باشید که شما باید میزان فعالیت فیزیکی خود را محدود کنید و روی محل مورد نظر کمپرس سرد قرار دهید. بعد از مدت زمان مشخص شما باید مجدداً به پزشک خود مراجعه کنید. بعد از جراحی ممکن است اطراف چانه و گردن، کبود و متورم باشد که این موضوع امری طبیعی و بخشی از روند بهبودی شما است. اما اگر احساس می‌کنید که کبودی و تورم صورت و گردن شما زیاد و غیرطبیعی است، حتماً به پزشک خود مراجعه کنید. برای آن که کبودی صورت شما بدتر نشود شما باید از مصرف الکل، گیاهان دارویی و خصوصاً آسپرین خودداری کنید. در آخر باید گفت بعد از تخلیه غبغب، برای فرم بخشی بهتر به صورت می‌توان از روش تزریق چربی به چانه و یا تزریق فیلر شقیقه استفاده کرد.

 

 

هزینه عمل جراحی غبغب

هزینه ی عمل رفع غبغب می تواند تا حد زیادی به خود فرد و نوع عمل انجام شده بستگی داشته باشد. هزینه‌ی جراحی رفع غبغب در هر بیمار متفاوت است، چرا که شرایط خاص هر بیمار با دیگری فرق می‌کند. برای هر بیمار، با توجه به شرایط و انتظارات او، روش درمانی متفاوتی انتخاب می‌شود. بعد از انتخاب روش درمان غبغب، شما می‌توانید با پزشک خود در مورد جزئیات مربوط به هزینه‌ی  درمان سؤال کنید.

هزینه درمان عمل رفع غبغب در مقایسه با لیپوساکشن نواحی بزرگتر بدن مثل شکم کمتر می باشد. علاوه بر این، لیپوساکشن برای از بین بردن غبغب را می توان بدون نیاز به بی هوشی عمومی انجام داد و به همین خاطر در این حالت نیازی به پرداخت هزینه های اضافی مربوط به استفاده از خدمات متخصص بی هوشی وجود ندارد.

 

 

 

مرکز جوانسازی صورت

5/5 - (3 امتیاز)

38 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • فريده نوروززاده
  8 مرداد 1397 6:18 ق.ظ

  با سلام و روز بخير،
  من احتياج به يك جراحى كامل غبغب( دقيقا مثل مطلب شما همراه با افتادگى دور دهان و عقب نشستكگى چانه…) دارم. ٥٧ ساله و كاملا سالم هستم. چون يامن نهران نيستم ميخواستم قبل از گرفتن وقت و آمدن از نرخ عمل غبغب اطلاع حاصل كنم.
  در ضمن أيا امكان عمل غبغب و برداشتن پلك اضافى همزمان مقدور است يا خير؟ و هزينه برداشت پلك را هم لطفا بگوييد.
  با تشكر منتظر پاسختان هستم.
  فريده نوروز

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   10 مرداد 1397 3:56 ق.ظ

   سلام
   لطفا عکس از صورت و گردن خود بفرستید تا نوع عمل لازم برای شما مشخص کنیم و هزینه را اعلام کنیم . برای فرستادن عکس با شماره مطب تماس بگیرید و هماهنگ کنید .
   با احترام
   دکتر سالاریان

   پاسخ
  • من پارمیس 36سال دارم هزینه زیبایی غبغب چقدر است

   پاسخ
   • دکتر سالومه سالاریان
    19 فروردین 1398 8:19 ق.ظ

    با سلام، براي هزينه بايد ويزيت بشيد تا نوع عمل و سپس هزينه معلوم شود.

    پاسخ
 • درود از توضیحات شما
  ببخشید از کجا متوجه بشم که کدوم عمل مناسب هست. میتونم با فرستان عکس صورت، لطف کنید و تشخیص بدید؟
  با چه شماره ای میتونم تماس بگیرم؟

  تشکر

  پاسخ
 • سلام من میخواستم روی غبغبم عمل زیبایی انجام بدم میشه هزینشو بفرمایید در ضمن من ۳۸ ساله هستم

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   8 آذر 1397 7:43 ق.ظ

   سلام خدمت شما ، باید ابتدا عکس بفرستید تا ببینیم که شما چه نوع عملی لازم دارید تا هزینه مشخص شود. شما می تونید از طریق ارسال ایمیل برای ما عکس غبغبتون رو بفرستید.

   پاسخ
  • من غبغبم را میخواهم عمل کنم هزینه عمل را میخواستم بدانم در ضمن من ۵۹ سال دارم رضا

   پاسخ
   • دکتر سالومه سالاریان
    14 اردیبهشت 1398 9:21 ق.ظ

    سلام هزینه جراحی بستگی به وسعت عمل داره و اینکه برش پشت گوش و یا زیرچانه و یا هر دو نیاز باشه ، برای تعیین هزینه معاینه لازم هست

    پاسخ
 • درود ، من می خواهم از غبغب و گردن خود برایتان عکس بفرستم ، آیا می توانید ایمیل آدرس خود را بفرمایید

  پاسخ
 • سلام میشه حدود قیمتها رو بگید مثلا از چقد تا چقده

  پاسخ
 • سلام ببخشید من۲۸ سال سن دارم اگه غبغبمو عمل کنم چند سال بعد باز به همین حالت درنمیاد؟

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   19 فروردین 1398 8:22 ق.ظ

   با سلام، بستگي به نوع عمل داره لطفا براي ويزيت تشريف بياريد تا نوع عمل مناسب براي شما رو تعيين كنم و در ادامه مدت تاثير رو هم خدمتتون بگم.

   پاسخ
 • عارضه ی خاصی نداده جراحی؟

  پاسخ
 • پارمیس زیبایی غبغب بدون جراحی
  17 فروردین 1398 8:06 ق.ظ

  هزینه زیبایی غبغب بدون جراحی

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   19 فروردین 1398 8:19 ق.ظ

   با سلام، براي هزينه بايد ويزيت بشيد تا نوع عمل و سپس هزينه معلوم شود.

   پاسخ
 • من براتون ايميل كردم عكس گردن و صورتم رو ممنون ميشم هزينه عمل غبغب و و ليفت صورت رو بهم بگيد

  پاسخ
 • با سلام و خسته نباشي ايا همزمان عمل جراحي پلك بالا و پايين و غبغب امكان پذير ميباشد متشكرم

  پاسخ
 • سلام
  بنده اگر عکس از صورتم بفرستم هزینه عمل را مشخص میشه کرد ضمنا من ۵۲ سال دارم و غبغب و افتادگی پوست هم دارم .

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر
  من 24 سالم هست و میخوام عمل از بین بردن غبغب رو انجام بدم
  سوالم اینه که امکان برگشت غبغب وجود داره؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید می خواستم بدونم عمل غبغب را اقساطم انجام می دید

  پاسخ
 • سلام . من ۲۷ ساله هستم دنبال دکتری هستم که غپغپ عمل کنه نه با دستگاهای هایفوتراپی و … باشه . شما عمل جراحی انجام میدین یا با دستگاه های … هست ؟

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   30 مهر 1398 1:46 ب.ظ

   سلام
   جراحی به دو روش بسته و باز انجام میدیم باید حضوری معاینه بشید تا بهترین روش ممکن براتون پیشنهاد کنیم

   پاسخ
 • سلام من غببم به خاطر افتادگی صورتمه به نظرتون چکار کنم شلی پوستم برطرف شه

  پاسخ
 • الهام یگانه
  15 آبان 1398 4:04 ب.ظ

  لطفا آدرس و تلفن جهت وی یت خانم دکتر ممنونم

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   17 آبان 1398 3:33 ب.ظ

   با سلام، آدرس و تلفن در قسمت پایینی سایت اعلام شده است.

   پاسخ
 • سلام دكتر.خواهشا جواب بدین.ساكشن غبغب خطری نداره؟ مثل ساكشن شكم نیست كه خطر مرگ و میر داشته باشه؟

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   12 بهمن 1398 9:53 ق.ظ

   ساکشن غبغب خطر مرگ و میر و آمبولی نداره ولی اگر درست انجام نشه احتمال آسیب به عصب حرکتی لب تحتانی وجود دارد

   پاسخ
 • سلام من ۴۱ سالم هست و میخواستم بهترین و موثرترین روشی که کاملا و ۱۰۰ درصد غبغب رو از بین میره بدونم چیه البته بدون جراحی
  و اگه ممکنه هزینه عمل رو هم بمن بگین. ممنون میشم

  پاسخ
 • با سلام، مرد هستم 52 ساله.. خذف چربی از طریق امواج و مزوتراپی را انجام داده ام ولی متاسفانه افتادگی پوست بعد از مدتی رخ داده و به نظرم هر عملی که به نوعی ساکشن هست بعد از مدتی منجر به شلی پوست میشه، به همین دلیل پیگیر عمل جراحی و حذف دائمی هستم، و فقط مشکل غبغب دارم، لطفأ راهنمایی بفرمایین، با سپاس فراوان

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   21 بهمن 1398 10:33 ق.ظ

   سلام
   لطفا برای معاینه حضوری تشریف بیارید تا ببینم کاندید مناسبی برای عمل جراحی هستید یا خیر
   متشکرم

   پاسخ
 • سلام من ۲۳سالم هس اما غبغبم زیاد واقعا زیباییم بچشم نمیاد میخاستم عمل کنم اندامم لاغره ولی صورتم چاق البتع غبغب زیاد دارم آیا عوارضی داره میتونم انجام بدم بازم بر میگرده رژیمم دارم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.