روش های موثر در از بین بردن خط اخم

به چین و چروک‌ هایی که در پیشانی و در بین دو ابرو قرار دارد خط اخم می گویند. این خطوط که ممکن است در افراد جوانان نیز پدیدار شوند که یکی از نشانه‌های بارز پیری پوست است. خط اخم سبب می شود چهره ‌شخص پیر تر، خسته تر و عصبانی به نظر برسد. دلایلی مانند افزایش سن، جنس پوست، عوامل ژنتیکی، قرار گرفتن بیش‌از حد در معرض نور آفتاب و … باعث ایجاد خطوط عمیق اخم در افراد می شود. برای رفع خط اخم می توانید از کرم های آرایشی استفاده کنید اما روش های خیلی بهتر و متفاوتی برای درمان خط اخم عمیق وجود دارد، هدف ما این است که شما را با روش های از بین بردن خط اخم مانند روش تزریق چربی به پیشانی آشنا کنیم.

 

عواملی که باعث ایجاد خط اخم می شوند؟

سن و سال

✔ ژن های مرتبط

✔ نور خورشید

✔ استرس و فشار

✔ سیگار کشیدن

توصیه‌هایی برای جلوگیری از ایجاد خط اخم

✔ خوردن غذای سالم و مصرف آب فراوان در طول روز

✔ خواب کافی و به پشت خوابیدن

✔ تعویض مرتب ملافه ها

✔ استفاده مداوم از مرطوب کننده ها

✔ ماساژ صورت

✔ استفاده از کرم های ضد آفتاب

✔ استفاده از عینک آفتابی

✔ در معرض مستقیم آفتاب قرار نگرفتن

✔ استفاده از کرم های لایه برداری و روش های لایه برداری پوست

✔ مصرف مولتی ویتامین ها

✔ جلوگیری از مصرف سیگار و دخانیات

رفع خط اخم با جدیدترین متد جوان سازی روز دنیا در

کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان

 

مطالعه کنید :  چگونه ابرو دچار پروسه پیری و علائم افزایش سن می شود؟

برای کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت با ما تماس بگیرید

رفع خط اخم بین دو ابرو

استفاده از کرم‌های ضد آفتاب و لوسیون های بهداشتی می‌تواند یکی از روش ها برای جلوگیری از ایجاد خط خم بین دو ابرو ها باشد. همچنین مصرف زیاد آب، نقش مهمی در جوان ماندن صورت بر عهده دارد. صورت افراد سیگاری زود تر دچار چین و چروک و خط اخم می شود. البته امروزه برای بر طرف کردن خطوط اخم به خصوص خطوط اخم بین دو ابرو روش های ماندگار تر و قوی تری مانند تزریق فیلر بین دو ابرو اسفاده می کنند.

بوتاکس

روش های درمان رفع خط اخم

رفع خط اخم با جراحی لیفت صورت

✔ رفع خط اخم با بوتاکس

✔ رفع خط اخم با فیلر

✔ رفع خط اخم با پلکسر

✔ رفع خط اخم با ژل

✔ رفع خط اخم با لیزر

✔ از بین بردن خط اخم با نخ

استفاده از کرم‌های مخصوص رفع خط اخم

 

کرم های مخصوص از بین بردن خط اخم

کرم‌های مؤثر رای از بین بردن خطوط و چروک‌های پوستی حاوی ویتامین، آنتی اکسیدان، ویتامین آ، ب، ث، اسیدهای آلفا هیدروکسی، هیالورونیک اسید و چای سبز می باشند. که برای رفع خطوط اخم بسیار مفید و تاثیر گذار هستند.

 

رفع خط اخم با بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از بهترین روش ها برای رفع خط اخم بین دو ابرو و چین چروک پیشانی می باشد. بوتاکس که نوعی سم بوتولینوم است در محل مورد نظر تزریق می‌شود، ماده تزریق شده سبب فلج شدن  ماهیچه‌های اطراف می شود و از ایجاد خط اخم اجلوگیری می کند. ماندگاری بوتاکس سه تا چهار ماه است. در ضمن مدت زمان ریکاوری بین 10 تا 20 دقیقه است. تزریق بوتاکس برای کسانی که ماهیچه فعالی دارند مناسب است. به طور کل چین و چروک ناحیه پیشانی و دور چشم‌ها به سراغ همه می‌آید که برای مثال تزریق بوتاکس زیر چشم می‌تواند به رفع این چروک‌ها کمک کند.

رفع خط اخم با ژل

برای تمام بخش های صورت نمی توانید از روش تزریق بوتاکس استفاده کرد، چون حالت غیر طبیعی به صورت می دهد به همین دلیل برای بعضی از قسمت ها می توانیم از تزریق ژل استفاده کنیم. برای خطوط عمیق می توانیم به کمک ژل این خطوط را پر کنیم تا از ایجاد چین چروک جلوگیری کینم.  در روش تزریق ژل، خطوط عمیق پوست را  توسط هیالورویک اسید و کلاژن، که موجب صاف شدن چروک‌ها و خطوط اخم می‌شوند، بر طرف می کنیم. عملکرد بوتاکس با ژل متفاوت است به این گونه که بوتاکس تحرک عضلات را متوقف می کند، در صورتی که با تزریق ژل خطوط عمیق اخم را پر می کنند. که از سوزن های بسیار ظریفی برای این روش استفاده می کنند. ژل‌ها در زیر پوست در محل وجود خط تزریق می‌شود تا فرورفتگی‌های ایجاد شده را پر کنند. برخی مراجعه کنندگان در مواردی مانند تزریق چربی خط خنده، تزریق چربی را به روش‌های اشاره شده ترجیح می‌دهند که در این صورت بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنند.

مطالعه کنید :  لیفت صورت در منزل چقدر ماندگاری دارد ؟

 

رفع خط اخم با فیلر

 فیلرها یا پر کننده‌ها در روش تزریق فیلر پیشانی و تزریق فیلر ابرو به جهت پر کردن خطوط عمیق پیشانی و صورت استفاده می شود. بافت چربی با کمک یک سوزن ظریف از قسمت دیگر بدن بیمار گرفته می‌شود و با یک فشار ملایم استخراج می شود، این چربی تصفیه می شود، مواد اضافی آن را از بین می برند و با کمک سرنگ های مخصوص cc1 به آرامی تزریق می شود.

 

رفع خط اخم با لیزر

از لیزر کربن‌دی‌اکسی (CO2) برای از بین بردن چین چروک استفاده می کنند. به کمک لیزر نقاط مورد نظر در پوست را هدف گذاری می کنند. بعد از لیزر درمانی کمی ترم و کبودی مشاهده می شود که طبیعی است. روش IPL برای از بین بردن خط اخم استفاده می شود، که با ارسال شدید نور به پوست، پوست را مجبور می کند تا  کلاژن سازی کند، در نتیجه با گذشت زمان خط اخم  پر می شود و از بین می‌رود.

 

درم ابریژن و لایه‌برداری از پوست

این دسته از روش‌های درمانی برای رفع خط اخم بسیار مناسب هستند، در این روش یک لایه از روی سطح پوست را بر می‌دارند، پیلینگ آبی یکی از روش‌های  مناسب جهت لایه‌برداری پوست است.

 

از بین بردن خط اخم با میکرودرم

در این روش در طی برداشتن لایه‌های قدیمی پوست، لایه‌های جدید، یکدست و بدون چروک به وجود می‌آیند. در جلسات اول، کمی سوزش در ناحیه میکرودرم شده احساس می‌شود.

 

از بین بردن خط اخم با روش میکروسوزن

پوست را به‌ وسیله سوزن‌هایی ریزی تحریک می کنند، پوست تحریک شده شروع به ساختن کلاژن می کند در نتیجه خطوط اینجاد شده به این ترتیب پر می شوند.

مطالعه کنید :  بالا کشیدن ابرو بدون جراحی و جراحی

 

بالا کشیدن ابرو

از بین بردن خط اخم با جراحی لیفت ابرو

گران ترین و ماندگار ترین روش جراحی لیفت است. در محل رویش مو برشی ایجاد می شود، پوست صورت را کشیده و پوست های اضافی را می برند و محل برش خورده را بخیه می زنند به این شیوه محل بخیه ها مشخص نمی شوند. دوره بهبود در این روش 2 هفته است. چون این عمل ریسک بالایی دارد مسلما هزینه بیشتری باید پرداخت شود.

 

بهترین روش برای رفع خط اخم

تمام روش هایی که در بالا ذکر شد بر اساس نوع نیاز و میزان خطوط فرد مراجعه کننده مشخص می شود که از کدام روش کاربردی باید استفاده کند. تمام روش ها بسیار کار آمد و برای رفع خط اخم موثر هستند. اما اگر تزیق بوتاکس را به همرا تزریق ژل همزمان صورت بگیرد، تاثیر بسزایی دارد ولی بهترین روش برای از بین بردن خطوط اخم لیفتینگ پوست می باشد که می تواند در طولانی مدت ماندگاری بیشتری داشته باشد. اما استفاده از روش های مختلف با توجه به نظر پزشک متخصص و خود فرد انتخاب می شود.

 

هزینه جراحی خط اخم

قیمت ار بین بردن خط اخم به عوامل مختلفی بستگی دارد، مهم ترین عامل آن استفاده از روش از قبل تعیین شده دارد که هر روش هزینه مخصوص به خود را دارد. روش و میزان خطوط تاصیر بسیار زیادی دارند در تعیین هزینه رفع خط اخم، همچنین  استحکام عضلات، هزینه واحد تزریق شده در روش تزریق بوتاکس تا تزریق ژل و فیلر ها، استفاده از مواد با کیفیت و دستمزد پزشک می باشد.

در صورت نیاز می توانید از طریق تلفن های موجود در سایت با کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان تماس بگیرید. این کلینیک خدمات دیگری نظیر: لیفت ابرو، لیفت صورت با نخ، بوتاکس و … را به متاقاضیان محترم ارائه می نماید.

رفع خط اخم با جدیدترین متد جوان سازی روز دنیا در

کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت با ما تماس بگیرید

4.4/5 - (14 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.