بوتاکس از چه سنی مناسب است؟

با مرور زمان و بالارفتن سن ، کم‌کم غبار پیری بر چهره افراد می نشیند و انواع چین و چروک سطحی و عمیق در چهره پدیدار می شود. شخصی که به ظاهر خود زیاد اهمیت می دهد دوست دارد که پوستی صاف و زیبا داشته باشد. متخصصان پوست روش های بسیاری را برای جوان سازی چهره ابداع کرده اند. یکی از بهترین و بی خطرترین این روش ها تزریق بوتاکس است که می تواند جوانی و شادابی را به چهره بیاورد. اما نکته مهم در مورد جوان سازی و زیبایی پوست این است که از چه سنی می توان بوتاکس تزریق کرد. بهترین سن برای بوتاکس صورت از اواسط دهه 20 شروع می شود چون در این سن خطوط عمیق نشده اند و به صورت سطحی هستند؛ با تزریق بوتاکس ادامه روند چین و چروک متوقف می شود. ولی بیشتر افراد در دهه 40 سالگی اقدام به تزریق بوتاکس می کنند تا جلوی روند پیری را بگیرند.

بهترین سن برای تزریق بوتاکس

بهترین-سن-بوتاکس

در حالت کلی بهترین زمان برای تزریق بوتاکس زمانی است که چین و چروک عمیق نشده باشد. ایمنی و کارآیی بوتاکس در افراد زیر 18 سال هنوز به اثبات نرسیده است و هیچ متخصصی که دارای مجوز تزریق بوتاکس است اجازه ندارد که برای افراد زیر 18 سال اقدام به تزریق بوتاکس با اهداف زیبایی انجام بدهد. چین و چروک برخی نواحی صورت مانند دور چشم‌ها عموما در جوانی به وجود نمی‌آید بنابراین بسته به نوع پوست فرد سن مناسب برای تزریق بوتاکس دور چشم متفاوت است.

مطالعه کنید :  تزریق ژل چانه

فردی که داوطلب تزریق بوتاکس است باید هیچ گونه سابقه بیماری عصبی نداشته باشد و از نظر جسمی هم باید سالم باشد. همچنین نباید در هنگام تزریق باردار باشد و شیرده باشد.

 

حداقل و حداکثر سن مناسب برای تزریق بوتاکس

حداقل-و-حداکثر-سن-مناسب-برای-تزریق-بوتاکس

  همان طورکه می‌دانید بوتاکس ماده ای سمی است که با از کار انداختن بعضی از عضله های صورت مانع از ایجاد چین و چروک در اثر حالت های مختلف صورت نظیر خنده و اخم می شود. با انتخاب سن مناسب میزان تاثیرگذاری دارو هم بیشتر و نتیجه کار هم بهتر خواهد بود. بنابراین بهترین سن بوتاکس اواخر دهه 20 و اوایل دهه 30 می باشد و فردی که در این سن قرار دارد می تواند بهترین کاندیدا برای تزریق بوتاکس باشد.

بسیاری از افراد فکر می کنند که تزریق بوتاکس فقط مختص افراد مسن است و جوانان باید از روش‌هایی مانند تزریق چربی به صورت استفاده کنند. اما باید گفت که تزریق بوتاکس هیچ محدودیت سنی خاصی ندارد.

از طرف دیگر با بالا رفتن سن عضله ها کوچک‌تر شده و حالت شل پیدا می کنند در نتیجه تزریق بوتاکس در سنین بالا تاثیر زیادی نخواهد داشت. پس حداقل سن بوتاکس 18 و حداکثر سن بوتاکس 70 سالگی می باشد ولی در کل به سیستم بدن و سلامتی شخص نیز بستگی دارد.

دهه سی سالگی، زمان پدیدار شدن خطوط 

 از دهه 30 سالگی افراد متوجه چین و چروک در صورت به خصوص پیشانی خطوط کنار چشمانشان می شوند، چون در این برهه زمانی چین و چروک ها عمیق نشده اند با تزریق بوتاکس می توانندچین و چروک ها را از بین ببرند. پس در بیشتر افراد بهترین سن برای تزریق بوتاکس پیشانی به طور کلی تزریق بوتاکس اوایل دهه 30 سالگی است.

مطالعه کنید :  بوتاکس لب چگونه انجام می شود؟

 

دهه چهل سالگی، قبل از عمیق‌تر شدن چین و چروک

بوتاکس-برای-دهه-سی-سالگی 

همانطور که در بالا هم گفته شد مناسب ترین سن برای بوتاکس در افراد مختلف متفاوت است، زیرا پوست افراد باهم تفاوت دارد. بعضی دارای پوست صاف و سفت و برخی دارای پوستی حساس و ظریف دارند. در نتیجه سن مناسب برای تزریق متفاوت خواهد بود. 40 سالگی سن مناسب برای افراد با پوست سفت و 20 سالگی برای افراد با پوست ظریف می باشد

سخن آخر

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که برای رفع چین و چروک خود اقدام به تزریق بوتاکس بکنید توصیه ما به شما این است که در مورد کاندیدا و سن مناسب تزریق بوتاکس و اطلاعاتی کسب کنید و سپس برای تزریق بوتاکس حتما پیش یک متخصص پوست مراجعه کنید که در این مورد سابقه و تجربه کافی داشته باشد.

شما می توانید برای تزریق بوتاکس و تمامی خدمات زیبایی از جمله لیفتینگ صورت، به خانم دکتر سالومه سالاریان مراجعه کنید ایشان از متخصصان خبره ای هستند که سابقه طولانی و مهارت کافی در این زمینه را دارند.

همپنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت بوتاکس و تمامی سوالاتتان در مورد بوتاکس با کلینیک تخصصی و زیبایی دکتر سالومه سالاریان ذر ارتباط باشید.

 

5/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.