سپتورینوپلاستی چیست؟

عمل زیبایی یکی از محبوب ترین جراحی هایی است که امروزه در همه کشورها خصوصا کشور ما وجود دارد. از آنجا که بینی از اجزای صورت بوده و تاثیر بسزایی بر روی زیبایی چهره فرد دارد، لزوما این عمل باید توسط پزشکان متخصص صورت بگیرد. علاوه بر مشکل ظاهری بینی ، اختلالاتی همچون انحراف بینی، پولیپ بینی و … نیز هستند که فرد با مراجعه به پزشک متخصص با جراحی بینی علاوه بر رفع این مشکلات، می تواند عمل زیبایی نیز بر روی بینی خود انجام دهند. یکی از این عمل های پر طرفدار عمل سپتورینوپلاستی می باشد.

 

عمل سپتورینوپلاستی چیست؟

سپتورینوپلاستی نوعی عمل زیبایی است که روی بینی و سپتوم (دیواره میانی که سوراخ های بینی را از هم جدا می کند) انجام می گیرد. برای بهبود شکل ظاهری بینی عمل جراحی رینوپلاستی انجام می شود. در این جراحی غضروف و استخوان بینی اصلاح می شود. برای اصلاح شکستگی بینی عمل رینوپلاستی انجام می شود که شکل قبلی بینی به بیمار بازگردانده می شود.

سپتورینوپلاستی نیز شبیه رینوپلاستی است با این تفاوت که عمل سپتورینوپلاستی برای بیمارانی انجام می شود که دچار مشکلات تنفسی و گرفتگی بینی می باشند. این جراحی نه تنها  شکل و ظاهر بینی را تغییر داده و باعث زیبایی بینی می شود، بلکه هر گونه مشکل تنفسی و انسداد بینی را نیز اصلاح می کند.

مطالعه کنید :  جراحی بینی قوز دار

 

مزایای عمل سپتورینوپلاستی

جراحی سپتورینوپلاستی دارای مزایای فراوانی از جمله:

ایجاد تعادل در فرم صورت و بینی

بهبود جریان تنفس بینی

اعتماد به نفس و تجسم ذهنی بهتر از ظاهر خود

فرم دهی به بینی و داشتن فرمی زیبا برای بینی

 رفع انحرافات بینی و پلیپ

✔ تغییر ظاهر بینی و رفع مشکلات تنفسی و بهبود تنفس

✔ ایجاد هماهنگی بینی با سایر اجزای صورت

✔ رفع مشکلاتی مانند خروپف

زیبایی و جوانی خود را با ما تجربه کنید

کلینیک تخصصی جراحی زیبایی بینی دکتر سالاریان

 

جهت مشاوره و تعیین نوبت با ما تماس بگیرید

نحوه جراحی سپتورینوپلاستی

نحوه عمل سپتورینوپلاستی اینگونه است که جراح بینی برشی بر دیواره پوست مانند داخل بینی وارد می کند، سپس آن را از روی بینی و غضروف برداشته و پس از برداشتن قسمت های اضافی غضروف و استخوان، بقیه را سر جای اول خود بر می گرداند. در این عمل جراح می تواند با برداشتن غضروف بینی، فرم نوک بینی را تغییر دهد.

سپتورینوپلاستی با بیهوشی کامل و یا به کمک آرام بخش های وریدی و با بی حسی موضعی انجام می شود. مدت  زمان این عمل حدودا بین یک الی سه ساعت می باشد که بسته به نوع بینی زمان این جراحی افزایش یا کاهش می یابد.

عوارض بعد از عمل سپتورینوپلاستی بینی

بینی بعد از این عمل دچار تورم و کبودی می شود. همچنین ممکن است داخل سوراخ های بینی بخیه داشته که بعد از مدتی جذب پوست شده و نیازی به کشیدن بخیه ها ندارد. بیمار پس از عمل با یک گچ یا پانسمان به همراه دستورالعمل هایی که پزشک می دهد، مرخص می شود.

مطالعه کنید :  جراحی بینی استخوانی

 

طول درمان جراحی سپتورینوپلاستی

زمان درمان این عمل سه روز بوده و بیمار بعد از سه الی چهار روز می تواند از منزل خارج شود.

 

مراقبت های بعد از عمل سپتورینوپلاستی

برای بهبود سریع این عمل احتیاج به مراقبت های بعد از عمل می باشد. از جمله این مراقبت ها عدم حضور در جمع های خانوادگی، دوستانه یا کاری بمدت سه الی چهار روز می باشد زیرا بعد از عمل هر گونه سرماخوردگی موجب عفونت بینی می شود. همچنین باید از فعالیت های فیزیکی، ورزش کردن و یا خم شدن اجتناب کرد. حمام آب داغ بعد از عمل توصیه نمی شود. لازم به ذکر است که بهبود و شکل نهایی بینی ممکن است ماه ها طول بکشد.

 

مدت زمان عمل سپتوپلاستی

معنی سپتورینوپلاستی این است که جراح، عمل زیبایی بینی را بر روی بینی و سپتوم (دیواره میانی که سوراخ های بینی را از هم جدا می کند) انجام می دهد. در صورتی که جراح فقط به عمل جراحی سپتوم بینی بپردازد مدت زمان انجام آن ۳۰ الی ۴۰ دقیقه خواهد بود ، بعد از تمام شدن این عمل زیبایی، بینی به مدت ۲ الی ۳ روز باید باندپیچی شود. اگر رینوپلاستی به همراه سپتوپلاستی انجام شود، مدت عمل جراحی سپتورینوپلاستی ۱ الی ۳ ساعت خواهد بود

 

هزینه عمل سپتورینوپلاستی

قیمت عمل سپتورینوپلاستی بسته به میزان اصلاحیه بینی متفاوت می باشد: یکی از سخت ترین عمل های سپتورینوپلاستی، عمل بینی هایی است که دارای انحراف و کجی می باشد. از دیگرعواملی که در هزینه این عمل موثر است، میزان تمایل غضروف و استخوان منحرف شده به حالت و فرم دلخواه بیمار می باشد. و عواملی از این قبیل که می تواند تعیین کننده هزینه این عمل باشد.

مطالعه کنید :  اقدامات لازم قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی

 

بهترین جراح سپتورینوپلاستی

دکتر سالومه سالاریان یکی از بهترین جراحان سپتورینوپلاستی می باشد. ایشان با داشتن چندین سال سابقه کاری در این زمینه از متخصصین خبره و حرفه ای کشور عزیزمان می باشند. بیمارانان عزیزی که به دنبال عمل زیبایی بینی هستند می توانند با مراجعه به مطب و داشتن چند جلسه مشاور با دکتر راه حل مناسب برای فرم دهی به بینی خود به کمک دکتر پیدا کنند.

کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان یکی از بهترین و معتبر تر مراکز زیبایی در تهران می باشد و در زمینه های: بوتاکس خط اخم، جراحی بینی کج  ،جراحی بینی افتاده فعالیت دارد. شما عزیزان می توانید از طریق شماره تلفن های موجود در سایت با این کلینیک تماس بگیرید و به صورت رایگان مشاوره شود.

 

سوالات متداول در رابطه با سپترینوپلاستی

 

سپترینوپلاستی برای چه بیمارانی انجام می شود؟

سپترینوپلاستی برای بیمارانی انجام می شود که مشکلات تنفسی و گرفتگی بینی دارند.

مدت زمان جراحی سپترینوپلاستی چقدر است؟

بین یک الی سه ساعت

مراقبت های بعد از جراحی سپترینوپلاستی به چه صورت هست؟

به مدت سه الی چهار روز لازم است در جمع های دوستانه و خانوادگی و کاری حضور پیدا نکنند. از هرگونه فعالیت فیزیکی، ورزشی و خم شدن جلوگیری کند و حمام آب داغ هم نگیرد بعد از عمل.

 

زیبایی و جوانی خود را با ما تجربه کنید

کلینیک تخصصی جراحی زیبایی بینی دکتر سالاریان

 

جهت مشاوره و تعیین نوبت با ما تماس بگیرید

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.