لیفت ابرو

افزایش سن باعث ایجاد برخی از تغییرات در چهره اشخاص می شود، با مرور زمان و بالا رفتن سن بدن دیگر به میزان کافی کلاژن تولید نمی کند، کلاژن ماده ای است برای جوان سازی پوست، زمانی که تولید کلاژن کم شود، به مرور زمان پوست بر اثر جاذبه زمین شل می شود و حالت افتاده می گیرد. بسیار از افراد این تغییرات برایشان ناخوشایند می باشد و به دنبال جلوگیری و یا رفع افتادگی پوست خود هستند. یکی از تغییراتی که در چهره اشخاص با گذشت زمان بوجود می آید افتادگی ابرو ها می باشد. افتادگی ابرو در زیبایی چهره تاثیر می گذارد و چهره فرد نا زیبا می کند، گویی چهره فرد عصبانی و اخمو به نظر می رسد. به همین دلیل بسیاری به دنبال جراحی لیفت ابرو هستند با این جراحی ابرو های اشخاص به حالت اولیه خود بر می گردد بلکه حالتشان نیز زیبا تر می شود.

افتادگی ابرو ها باعث ایجاد خط و خطوط در بین دو ابرو ها و پیشانی می شود که گویی چهره فرد همیشه جدی به نظر می رسد، عمل زیبایی لیف ابرو این قابلیت را دارد تا چهره اشخاص را شاداب تر، جوان تر و حتی چشم ها را درشت کند و به ابرو ها فرم زیبایی بدهد. لیفت ابرو روشی امن و بدون درد است در نتیجه احتیاجی بستری شدن ندارد، و در کلینیک های زیبایی توسط متخصص، عمل زیبایی لیفت ابرو به راحتی قابل انجام است. دکتر سالومه سالاریان به عنوان یکی از بهترین و متخصص ترین دکتر در زمینه لیف ابرو در ایران می باشد.

 

همانطور که می دانید با گذشت زمان علاوه بر افتادگی ابرو ها، پیشانی هم دچار افتادگی و چین و چروک می شود که این خطوط نیز زیبایی چهره را از بین می برند، اما خبر خوب این است که کسانی که به دنبال جراحی لیفت ابرو هستند می توانند عمل لیفت را برای پیشانی خود نیز انجام دهند و چین و چروک ها و خط خطوط ایجاد شده را از بین ببرند. زمانی که عمل لیف ابرو انجام می پذیرد همزان خطوط پیشانی را نیز می توان از بین برد همچنین پفک اطراف چشم ها و خطوطی که اطراف چشم ها ایجاد شده است را نیز می توان هم زمان اصلاح کرد. که انجام تمام این مراحل به خواسته خود بیمار بستگی دارد.

 

توجه داشته باشید که چشم ها و ابروها جزی از صورت هستند که تمام توجه ها بر روی آن ها معطوف می شود در نتیچه تاثیر زیادی بر روی زیبایی و جلب توجه دارد. در صورتی که دوست دارید لیف ابر، لیفت پیشانی  انجام دهید بهتر است به دنبال یک متخصص و جراح حرفه ای باشید تا کار تمیز و زیبا انجام شود.

 

چگونگی انجام جراحی لیفت ابرو

با توجه به تشخیص پزشک فردی که قصد جراحی دارد را یا به طور کامل بی هوش می کنند یا به صورت موضعی بی هوش می کنند، مدت زمانی که لازم است برای عمل زیبایی لیفت ابرو 1 الی 3 ساعت می باشد. انتخاب روش مناسب برای عمل لیفت ابرو بستگی به خواسته بیمار دارد، لیفت ابرو روش های مختلفی دارد  که بسته به اینکه بیمار چه هدفی داشته باشد انجام می شود مثلا بیمار خواهان از بین بردن ارتفاع پیشانی و چین و چروک بین ابروهایتان می باشد. لیفت ابرو را می توان بدون جراحی نیز انجام داد اما این روش یک روش دائمی نیست، همانطور که گفته شد لیف ابر روش های مختلفی دارد؛ نظیر: لیفت ابرو یا لیزر، لیف ابرو با نخ، لیف برو با هایپوتراپی، لیف ابرو بوتاکس. که در این روش ها دوره ریکاوری کوتاه است. جراحی لیفت ابرو از طریق جراحی کلاسیک و جراحی آندوسکوپی انجام می شود که دائمی می باشد.

لیفت ابرو از طریق برش Hairlineیا همانخط مو برای کسانی که دارای پیشانی بیش از 7 سانتی متر می باشند به اصطلاح پیشانی بلند مناسب است.

لیفت ابرو با استفاده از روش آندوسکوپیک برای اشخاصی که دارای پیشانی با ارتفاع کمتر از 7 سانتی متر هستند، مناسب است در این روش چین و چروک هایی که در اثر اخم کردن بوجود آمده نیز بر طرف می شود.

افرادی که بین ابروهایشان چین و چروک وجود ندارند اما ارتفاع پیشانی شان کمتر از 7 سانتی متر است روش تیمورال (شقیقه) برای آن ها بسیار مناسب می باشد. در محل رویش موها، در نواحی شقیقه دو برش ایجاد می شود که باعث لیفت بخش بیرونی ابروها می شود و در محل بین ابروها هیچ تغییری بوجود نمی آید.

مزیت لیفت ابرو

باعث بالا کشیدن ابرو ها و از بین رفتن چین و چروک ها می شود

جوانی به چهره فرد بر می گردد

چهره فرد از حالت جدی به یک چهره شاداب و زیبا تبدیل می شود

اعتماد بنفس اشخاص بیشتر می شود.

 

لیفت ابرو مناسب چه کسانی است؟

همانطور که گفته شد افزایش سن باعث افتادگی ابرو ها می شود که معمولا در سنین 40 تا 60 سالگی این اتفاق می افتد. افرادی که در این رده سنی هستند کاندیدای خوبی برای لیفت ابرو می باشند همچنین اشخاصی که دارای ابرو های اخمو، گرفته و خسته هستند یا اشخاصی که به دنبال ابرو هایی بالا و کشیده می باشند، اشخاصی که دارای خطوط ناهماهنگی در اطراف ابرو ها یشان هستند که سبب ایجاد پوستی اضافه بر روی پلک هایشان شده است کاندیدای مناسبی خواهند بود.

انتخاب روش مناسب برای لیفت ابرو

اینکه چه روشی برای از بین بردن چین چروک ها و خط اخم و خطوط بوجود آمده در بین ابرو های شما مناسب است را جراح به شما پیشنهاد می دهد. یک متخصص با بررسی های انجام شده به خوبی می داند که چه روشی مناسب تر است که البته هر روش ماندگاری خاصی خود را دارد و این بر عهده خوده بیمار است که چه مدت ماندگار را انتخاب می کند.

 

لیفت ابرو با جراحی کلاسیک

لیفت ابرو با جراحی کلاسیک مناسب برای از بین بردن چین و چروک های شدید می باشد. پایداری این روش نسبت به روش های دیگر بیشتر است و همچنین مدت زمان بیشتری بیمار نیاز به استراحت دارد به عبارتی دوره ریکاوری طولانی تری نسبت به سایر روش های دارد این روش برای آقایایی که طاس هستند به هیچ عنوان مناسب نیست.

 

این روش با بی هوشی کامل انجام می گردد در این روش از محل شروع رویش موها تا خط پیشانی برش بر روی خط مو ایجاد می شود تا جراح بتواند پوست را از عضله زیرین آزاد کند و به راحتی آن را بکشد در نتیجه ماهیچه هایی که سبب ایجاد خطوط اخم شده اند ضعیف می شوند و چین و چروک های بین دو ابرو ازبین می روند در آخرین مرحله نیز قسمت برش خورده را بخیه می زنند.

لیفت ابرو با جراحی آندوسکوپی

لیفت ابرو با جراحی آندوسکوپی به دلیل اینکه برش های محدودی ایجاد می کند برای افتادگی های ملایم و متوسط مناسب خواهد بود. جراحی آندوسکوپی عوارض کمتر و دوره ی درمان کوتاه تری دارد. این روش هم  ابروها را بالا می برد و هم سبب از بین بردن چین و چروک ها و هم پوست اطراف ابروها و پیشانی را صاف تر می کند

 

در این روش بیمار به طور کامل بی هوش می شود جراح چندین برش کوچک ئر بالای پیشانی ایجاد می کند و توسط آندوسکوپ محل مورد نظر را انتخاب می کند آندوسکوپ وارد برش ها می شود با ورود آندوسکوپ به برش ها امواجی  به مانیتور فرستاده می شود که به شکل تصویر قابل مشاهده  هستند پوست پیشانی را با ابزار ویژه به سمت بالا می کشنده تا در محل مناسب قرار گیرد.

لیفت ابرو بدون جراحی

روش های مختلف دیگری برای انجام لیفتیگ ابرو وجود دارد که بدون انجام عمل جراحی صورت می گیرند. این روش ها نیز به دلایلی که جراحی در آن صورت نمیگیرد طرفدارن خودش رو دارد و به روش های گوناگونی تقسیم می شوند:

 

 لیفت ابرو با نخ

در این روش توسط نخ هایی از جنس نایلون که غیرجذبی و بسیار مقاوم هستند را در برش هایی که در داخل موهای ابرو به قطر سه تا چهار میلی متر ایجاد می شود به ابرو ها پیوند می زنند. و با تحریک کلاژن ها در اطراف پوست ابرو و با گرفتن و جمع کردن پوست شل شده لیفت ابرو انجام می گیرد. با این روش بیشتر قسمت بیرونی ابروها به سمت بالا کشیده می شود به جز ابروها  این نخ ها باعث محو شدن افتادگی پوست اطراف لپ ها، خطوط دور لب، گردن و غبغب می شود. با کمک لیفت ابرو با نخ می توان ابروها درحد کم یا متوسط بالا کشید تا حالتی طبیعی داشته باشند با این روش چهره دیگر مصنوعی به نظر نمی رسد و زیبایی خود را حفظ می کند. این نکته را باید بدانید که روش لیفتینگ ابرو با نخ یک روش ماندگار و دائمی برای بالا کشیدن ابرو ها نمی باشد و اثر آن و یا ماندگاری آن بعد از 12 الی 18 ماه تمام می شود و مجدد باید انجام شود.

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

لیفت ابرو با تزریق بوتاکسبرای ازبین بردن چین و چروک های پیشانی و دور چشم و خطوط اخم و داشتن پوست شاداب و صاف مناسب است. ماندگاری این روش دائمی نیست و در چیزی حدود 3 الی 5 ماه دوام دارد، مدت زمان برای انجام این روش چند دقیقه می باشد، لیف ابرو با بوتاکس را می توان با سایر روش های لیف ابرو همزمان انجام داد. ابتدا یک کرم بی حس کننده در محل مورد نظر مالیده می شود سپس بوتاکس توسط یک آمپول با سوزن بسیار ظریف در داخل یا اطراف ماهیچه تزریق می شود.

 لیفت ابرو با لیزر

در این روش برای اینکه روند کلاژن سازی شدت و سرعت  بگیرد با انرژی لیزر، سلول های واقع در لایه میانی پوست را تحریک می کنند زمانی که لیفت انجام شد جهت تحریک پوست پیشانی و کلاژن سازی، پالس های کوچک با سطح پوست برخورد می کنند تا حجم زیادی از انرژی به لایه میانی پوست ما نفوذ کنند در نتیجه پزشک طرحی شبکه ای از پالس های کوچک نوری را بر روی پوست پیشانی متمرکز می کند. کلاژن زیاد چین و چروک ها را از بین می برد و سبب بالا کشیده شدن و صاف و یک دست شدن پوست پیشانی می شود.

ماندگاری لیفت ابرو

ماندگاری لیفت ابرو در روش های مختلف متفاوت است فقط در روش جراحی کلاسیک و یا آندوسکوپی لیف ابرو دائمی می باشد در سایر روش ها ماندگاری لیف دائمی نیست و از 3 ما تا 6 ماه با توجه به روش صورت گرفته ماندگاری متفاوت است.

 

آمادگی قبل از عمل لیفت ابرو

قبل از انجام لیف ابر حتما از سلامتی کامل خود اطلاع پیدا کنید.

مراقب باشد قبل و بعد از جراحی از مصرف دخانیان جدا خوداری کنید دو هفته قبل و چهار هفته بعد از لیفت به هیچ عنوان سیگار نکشید.

قبل از لیفت از مصرف یک سری از قرص ها که سبب ایجاد خونریزی دی حین عمل می شوند نظیر آسپیرین جدا خوداری کنید همچنین از مطرف مواد الکلی نیز اجتناب کنید.

در صورتی که بلندی موهایتان برای این عمل مزاحمتی ایجاد می کند احتماقبل از عمل آن ها را کوتاه کنید.

اگر از آن دسته افراد هستید که پوست کلوئیدی دارید حتما قبل از انجام لیفت با پزشک خود در میان بگذارید.

مراقبت های پس از عمل لیفت ابرو

بعد از جراحی فعالیت هایی که سبب می شود به سرتان فشار وارد شود خوداری کنید سعی کنید به خوبی از سرتان مراقبت کنید.

در زمان استراحت یا خواب دوتا بالش زیر سرتان قرار دهید، توجه داشته باشید که سرتان در سطح بالاتر از بدنتان قرار بگیرد.

اگر پزشک شما پمادی تجویز کرد طبق دستور حتما از آن استفاده کنید. به هیچ عنوان از کمپرس یخ یا گرم استفاده نکنید.

بخیه ها را بعد از یک هفته بکشید البته زیر نظر پزشک.

  با گذشت چند روز می توانید به سراغ فعالیت عادی خود بروید فقط ممکن است مقداری کمبودی به جا به ماند که با گذشت زمان بهتر می شود.

تا 3ماه بعد از عمل هیچ گونه فعالیت سنگین ورزشی انجام ندهید.

عوارض احتمالی عمل لیفت ابرو

انجام این عمل نیاز به تخصص دارد به هر کسی اعتماد نکنید

کبودی و تورم اطراف چشم

در ماه اول ابرو ها حالت غیر طبیعی دارند که با گذشت زمان بهتر می شود

باقی ماندن جای زخم

تشکیل لخته خون زیر پوست

بروز اشکال در بازسازی پوست

حساسیت به مواد بی حس کننده

آسیب به عصب های صورت در حین عمل

بروز عفونت پس از عمل

هزینه لیفت ابرو

هزینه لیفت ابرو با توجه به روشی که انجام می شود متفاوت است، به عنوان مثال هزینه لیفت ابرو با نخ با هزینه لیفت ابرو با روش بوتاکس متفاوت است.  برای کسب اطلاع از قیمت لیفت ابرو با توجه به روش انجام گرفته می توانید از طریق شماره تلفن های موجود در سایت با کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان تماس بگیرید.

بهترین دکتر عمل لیفت ابرو

دکتر سالومه سالاریان با داشتن چندین سال سابقه کار در زمینه جراحی عمل زیبایی بینی یکی از بهترین متخصصین در زمینه لیفت صورت، لیف گردن، لیفت ابرو نیز می باشد. از دیگر خدمات ارائه شده توسط کلینیک زیبایی دکتر تزریق ژل پروفایو، جراحی بینی عروسکی، جراحی بینی بسته.

فهرست
.
error: Content is protected !!