لیفت ابرو یکی از روش های فرم دهی به ابرو است که به کمک آن می توان چین و چروک اطراف ابرو، بین دو ابرو و پیشانی را برطرف کرد. بالا رفتن سن و پوست های ضعیف و شل یکی از دلایل افتادگی ابرو است که به می توان با کشیدن پوست ابرو به اصلاح آن پرداخت.

افزایش سن باعث ایجاد برخی از تغییرات در چهره اشخاص می شود، با مرور زمان و بالا رفتن سن بدن دیگر به میزان کافی کلاژن تولید نمی کند، کلاژن ماده ای است برای جوانسازی پوست صورت ، زمانی که تولید کلاژن کم شود، به مرور زمان پوست بر اثر جاذبه زمین شل می شود و حالت افتاده می گیرد.

 چشم و ابرو مهمترین اجزای صورت است که شکل و فرم آن در زیبایی فرد تاثیر گذار می باشد. معمولا افراد در اولین برخورد با چشم یکدیگر ارتباط برقرار می کنند، اگر شاداب باشد و در کنار ابروی خوش فرم قرار بگیرد، نظر مخاطب را جلب می کند. لیفتینگ ابرو از جمله روش هایی است که به جوانسازی و زیبایی چشم و ابرو کمک بسیاری می کند.

 به همین دلیل بسیاری به دنبال لیفتینگ صورت و همچنین جراحی لیفت ابرو هستند با این جراحی ابرو های اشخاص به حالت اولیه خود بر می گردد بلکه حالتشان نیز زیبا تر می شود.

لیفت ابرو چیست؟

لیفت ابرو روشی برای کشیدن ابرو و فرم دهی به آن است. برخی افراد در اثر گذر عمر دچار افتادگی ابرو هستند. و برخی به طور ژنتیک از نظر قوام پوست دچار ضعف بوده و حتی در سن هایی بین سی تا چهل سالگی شاهد چین و چروک اطراف ابرو خواهند بود.

برای برطرف کردن این عیوب ظاهری روش های مختلفی وجود دارد، که به آن خواهیم پرداخت.  خبر خوب این است که کسانی که به دنبال جراحی لیفت ابرو هستند می توانند عمل لیفت پیشانی خود نیز انجام دهند و چین و چروک ها و خط خطوط ایجاد شده را از بین ببرند.

مواد لیفت ابرو چیست؟ 

در مطب دکتر سالاریان از مواد تماما مرغوب برای بوتاکس استفاده می شود، زیرا مواد بی کیفیت و تقلبی عواقب جبران ناپذیری به بار می آورد. روش کار در آندوسکوپی بسیار تخصصی بوده و در صورت صلاحدید پزشک ماده ای به نام اندوتاین استفاده می شود که جراح آن را برای از بین بردن لایه های چین و چروک وارد پوست کرده و بعد از مدتی جذب پوست می شود.

چگونگی انجام جراحی لیفت ابرو

با توجه به تشخیص پزشک فردی که قصد جراحی دارد را یا به طور کامل بی هوش می کنند یا به صورت موضعی بی هوش می کنند، مدت زمانی که لازم است برای عمل زیبایی لیفت ابرو 1 الی 3 ساعت می باشد.

انتخاب روش مناسب برای عمل لیفت ابرو بستگی به خواسته بیمار دارد، لیفتینگ ابرو روش های مختلفی دارد  که بسته به اینکه بیمار چه هدفی داشته باشد انجام می شود مثلا بیمار خواهان از بین بردن ارتفاع پیشانی و چین و چروک بین ابروهایتان می باشد.

روش های انجام لیفت ابرو

روش های مختلفی برای بالا بردن و کشیدن پوست ابرو وجود دارد، از جمله لیفت ابرو بدون جراحی و همچنین لیفت با جراحی است.

لیفت ابرو با نخ

یکی از روش های کشیدن ابرو استفاده از نخ های مخصوص است، که برای این کار برش های بسیار کوچک و نازکی در داخل ابرو ایجاد شده و وجود نخ باعث تحریک پوست و کلاژن سازی می شود.

کلاژن جدید چین و چروک پوست را برطرف کرده و کشیدن ابرو را به دنبال خواهد داشت. این نوع لیفتینگ ابرو بدون جراحی بوده و حالت طبیعی را در چهره ایجاد می کند. ماندگاری در این روش حدود یک سال است.

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

با بررسی هایی که انجام می گیرد، قسمت هایی از پوست مشخص شده و مواد بوتاکس ابرو به آن تزریق می شود. یکی از ساده ترین روش های فرم دهی به ابرو است که با بی حسی، ظرف چند دقیقه انجام می شود. و استراحت خاصی نیاز ندارد، البته ماندگاری لیفت ابرو با این روش چند ماه بیشتر نخواهد بود.

لیفت ابرو با لیزر

یکی از روش های کشیدن ابرو استفاده از لیزر است، که در آن با حرارت دادن به ناحیه ای از پوست باعث انقباض ماهیچه ها شده و سبب کشیدگی پوست و در نتیجه فرم دهی به ابرو می شود.

در این روش لازم است که فرد تعداد جلسات بیشتری مراجعه کند تا نتیجه مطلوب حاصل شود، بنابراین هزینه های بیشتری را به دنبال دارد. از مزیت این روش آن است که لیفتینگ ابرو بدون جراحی است و مواد خاصی وارد پوست نمی شود.

لیفت ابرو به روش آندوسکوپی

یکی از روش های جراحی لیفت ابرو، آندوسکوپی می باشد. که بعد از بیهوشی کامل برش هایی در بالای ابرو ایجاد، دستگاه آندوسکوپی را وارد پوست کرده و با ارسال امواج به اصلاح فرم ابرو می پردازند. در میان روش های گفته شده این روش از ماندگاری بالایی برخوردار است و عوارض کمتری هم به دنبال دارد.

لیفت ابرو به روش جراحی کلاسیک

برخی افراد دارای چین و چروک های فراوانی هستند که روش های ملایم درباره آنها پاسخگو نیست، بنابراین در این روش خط بین رویش مو و پیشانی برش خورده و پوست کشیده می شود. معمولا این سبک جراحی برای افراد میانسال مورد استفاده قرار می گیرد، و برای همه گروه ها توصیه نمی شود.

مزایای لیفت ابرو

 

 • جوانسازی پوست
 • رفع چین و چروک اطراف ابرو و پیشانی
 • فرم دهی و بالا کشیدن ابرو ها 
 • تغییر حالت چشم و بازتر شدن آن 

عوارض لیفت ابرو

 • قرمزی و تورم پوست که بعد از چند روز از انجام لیفتینگ ابرو برطرف می شود
 • احتمال عفونت در برخی روش ها در اثر عدم رعایت نکات پزشکی
 •  برگشت افتادگی ابرو در روش های موقتی

لیفت ابرو مناسب چه کسانی است؟

همانطور که گفته شد افزایش سن باعث افتادگی ابرو ها می شود که معمولا در سنین 40 تا 60 سالگی این اتفاق می افتد. افرادی که در این رده سنی هستند کاندیدای خوبی برای لیفتینگ ابرو می باشند.

همچنین اشخاصی که دارای ابرو های اخمو، گرفته و خسته هستند یا اشخاصی که به دنبال ابرو هایی بالا و کشیده می باشند، اشخاصی که دارای خطوط ناهماهنگی در اطراف ابرو ها یشان هستند که سبب ایجاد پوستی اضافه بر روی پلک هایشان شده است کاندیدای مناسبی خواهند بود.

ماندگاری لیفت ابرو

ماندگاری لیفتینگ ابرو در روش های مختلف متفاوت است فقط در روش جراحی کلاسیک و یا آندوسکوپی لیف ابرو دائمی می باشد در سایر روش ها ماندگاری لیف دائمی نیست و از 3 ما تا 6 ماه با توجه به روش صورت گرفته ماندگاری متفاوت است.

آمادگی قبل از عمل لیفت ابرو

 • قبل از انجام لیف ابر حتما از سلامتی کامل خود اطلاع پیدا کنید.
 •  مراقب باشد قبل و بعد از جراحی از مصرف دخانیان جدا خوداری کنید دو هفته قبل و چهار هفته بعد از لیفت به هیچ عنوان سیگار نکشید.
 •  قبل از لیفت از مصرف یک سری از قرص ها که سبب ایجاد خونریزی دی حین عمل می شوند نظیر آسپیرین جدا خوداری کنید همچنین از مطرف مواد الکلی نیز اجتناب کنید.
 •  در صورتی که بلندی موهایتان برای این عمل مزاحمتی ایجاد می کند احتماقبل از عمل آن ها را کوتاه کنید.
 •  اگر از آن دسته افراد هستید که پوست کلوئیدی دارید حتما قبل از انجام لیفت با پزشک خود در میان بگذارید.

مراقبت های پس از عمل لیفت ابرو

 •  بعد از جراحی فعالیت هایی که سبب می شود به سرتان فشار وارد شود خوداری کنید سعی کنید به خوبی از سرتان مراقبت کنید.
 • در زمان استراحت یا خواب دوتا بالش زیر سرتان قرار دهید، توجه داشته باشید که سرتان در سطح بالاتر از بدنتان قرار بگیرد.
 • اگر پزشک شما پمادی تجویز کرد طبق دستور حتما از آن استفاده کنید. به هیچ عنوان از کمپرس یخ یا گرم استفاده نکنید.
 •  بخیه ها را بعد از یک هفته بکشید البته زیر نظر پزشک.
 • با گذشت چند روز می توانید به سراغ فعالیت عادی خود بروید فقط ممکن است مقداری کمبودی به جا به ماند که با گذشت زمان بهتر می شود.
 •  تا 3ماه بعد از عمل هیچ گونه فعالیت سنگین ورزشی انجام ندهید.

لمینت و لیفت ابرو چیست؟ 

همانطور که گفته شد لیفتینگ ابرو برای بالا بردن ابرو انجام می شود، اما در لمینت ابرو دکتر سالاریان با دانش و تخصص خود با استفاده از مواد کراتینه و رنگ های مخصوص به پرپشت شدن ابرو و ضخیم شدن آن کمک می کنند. کسانی که ابروهای نازک و کم حجم دارند می توانند با این روش ابروهای پهن و پر پشتی داشته باشند، که البته هر دوماه یکبار نیاز به تمدید دارد.

هزینه لیفت ابرو

قیمت لیفت ابرو با توجه به موادی که به کار گرفته می شود متفاوت خواهد بود. مرغوبیت مواد در روش آندوسکوپی و بوتاکس و همچنین تعداد نخ هایی که در روش لیفت با نخ به کار گرفته می شود، بر میزان هزینه لیفت ابرو اثر گذار است. اما معمولا روش های غیرجراحی هزینه کمتری را نسبت به هزینه لیفت ابرو با جراحی به دنبال دارند.

دکتر سالومه سالاریان با داشتن چندین سال سابقه کار در زمینه جراحی عمل زیبایی بینی یکی از بهترین متخصصین در زمینه لیفت صورت، لیف گردن، لیفتینگ ابرو و تزریق فیلر ابرو نیز می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

12 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.