لیفت گردن

گردن یکی از عضوهای بدن است که با مرور زمان و افزایش سن حالت کشسانی و جوانی خود را از دست می دهد و در نتیجه چین و چروک  عمودی و افقی در پوست گردن، غبغب و همچنین لایه های چربی در ناحیه گردن مشاهده می شود.راه حل مناسب برای برطرف کردن این مشکل لیفت گردن می باشد. 

 

با گذشت زمان و بالا رفتن سن آدم ها، کلاژن سازی کم می شود، کلاژن ماده ای است برای جوان نگهداشتن سلول ها، از همین رو به مرور با کم شدن کلاژن بدن صورت دچار پیری می شود و دیگر جوانی و شادبی سابق را ندارد، لیفتینگ صورت یکی از روش های جوان سازی می باشد.

زمانی که افراد سعی در لاغر کردن اندام خود دارند, این باعث می شود که چربی زیادی از دست دهند و فرم اندام این افراد از حالت سفت و برجسته به سمت شُل و پژمرده شدن پوست برود.

برای حل این مشکل بهتر است از راه حل درمان افتادگی پوست و کشیدن پوست گردن استفاده شود. در نتیجه شما می توانید پوست خودتان را سفت و محکم کنید و غبغب زیر چانه را از بین ببرید .

گردن جوان شامل پوست سفت و بافتهای نرم با الاستیسیته خوب می باشد بطوریکه حاشیه فک تحتانی کاملا مشخص و چانه برجسته می شود. زاویه بین گردن و چانه حاده می باشد.

پوست و بافت نرم افتادگی ندارند و آویزان نمی باشند. خطوط چروک و باندینگ عضلات و آویزان شدن غبغب نیز دیده نمی شود. تجمع چربی در ناحیه غبغب همچنین دیده نمی شود. جهت بر طرف کردن و رفع غبغب یکی از راه کارها لیفت گردن می باشد.

در روش های جوانسازی پوست صورت نظیر، جوانسازی گردن معمولا از طریق جراحی انجام می شود و شامل لیپوساکشن گردن، روش وکتور فوقانی طرفی درطی رتیدکتومی صورت، پلاتیسما دپلاستی می باشد که با معاینه بیمار یکی از این روش ها برای بر طرف کردن مشکل فرد استفاده می شود.

عمل کشیدن پوست گردن

جراحی لیفت گردن از جمله جراحی های زیبایی بشمار می آید؛ در این نوع جراحی پوست اطراف گردن و فک را می توان تغییر شکل داد.

لیفت و کشیدن پوست گردن با برداشتن چربی و پوست اضافه و همچنین کشیدن عضلات زیر پوست و همچنین از بین بردن غبغب موجب جوان سازی پوست گردن می شود. در لیفت گردن بافت چربی با لیپوساکشن برداشته می شود و همچنین نوارها و خطوط عمودی را با استفاده از پلاتیسماپلاستی کاهش می دهند.

در ضمن برش‌هایی در پشت گوش و یا زیر چانه ایجاد می کنند تا عضلات گردن پلاتیسما از پوست جدا شده و با کمک بخیه تنگ‌تر کنند در مرحله بعد، پوست دوباره به محل قبلی خود بازمی‌گردد و مقادیر اضافی آن حذف می‌شود.

علت افتادگی پوست گردن

چربی می‌تواند در زیر چانه و در جلو گردن تجمع پیدا کند. با افزایش سن به طور طبیعی اتفاق می‌افتد. این فرایند می‌تواند باعث پُر شدن گردن از چربی و تغییر شکل آن شود. که می‌توان بخشی از این تغییر شکل را از طریق تزریق چربی به چانه رفع کرد.

هر چقدر ما پیرتر می‌شویم، پوست تمام بدن ما از جمله پوست گردن، استحکام و انعطاف‌پذیری خود را از دست می‌دهد. شل شدن پوست گردن می‌تواند باعث افتادگی و آویزان شدن شود و ظاهر گردن را پیر و فرسوده سازد.

در قسمت گردن ما یک عضله صاف و پهن به نام عضله پلاتیسما وجود دارد که مسئول حفظ شکل گردن و زاویه قرار گرفتن آن است. این عضله هم به مانند سایر بافت‌های بدن ما با افزایش سن شُل می‌شود و حالت سفت و مستحکم خود را از دست می‌دهد.

علاوه بر آن، لبه‌های این عضله ممکن است جدا شده و به سمت مرکز آن متمایل شود که در نتیجه‌ی آن، خطوط نواری آشکاری در گردن افراد مسن دیده می‌شود.

لیفت گردن به کمک بوتاکس

بوتاکس یک ماده پروتئینی است که نقش زیادی در جوان‌سازی گردن دارد, بوتاکس به‌ طور موقت عضلات را در فاز استراحت قرار می‌دهد. تزریق بوتاکس به عضلاتی که باعث ایجاد خط‌های سفت (که شبیه طناب هستند) می‌شود، بلافاصله آنها را نرم و شُل می‌کند و باعث ‌می‌‌شود ظاهر لاغر گردن و خطوط نامنظم آن در هر دو جهت عمودی و افقی بهبود یابد.

نتیجه‌ی بوتاکس داشتن گردنی صاف و سفت است و به دلیل نتایج سریع و عدم نیاز به بستری شدن و هزینه پایین این روش، بوتاکس می‌تواند گزینه مناسبی برای رفع خطوط گردن (خطوط گردنبندی) محسوب شود. البته پزشک متخصص قبل از تزریق بوتاکس از شما می‌خواهد که حالاتی را اجرا کنید تا خطوط روی گردن شما بیشتر آشکار شود و در نتیجه محل تزریق بهتر مشخص شود. معمولاً نتایج این روش تا شش ماه دوام می‌آورد.

 

کشیدن پوست گردن با نخ

لیفتینگ پوست گردن به کمک نخ، یک روش درمانی زیبایی است که به کمک آن پوست گردن کشیده شده و افتادگی آن اصلاح می‌گردد. این روش همان مزایای لیفت گردن بدون جراحی و مزایای روش سنتی لیفت گردن را دارا می‌باشد، با این تفاوت که در این روش نیازی به عمل جراحی نمی‌باشد.

تکنیک جوانسازی و لیفت گردن با نخ بر مبنای جاگذاری نخ‌های آهسته جذب ‌شونده در زیرپوست می باشد این نخ‌ها به‌ تدریج و طی 18 ماه  جذب مي شوند.

پس از انجام عمل لیفت گردن با نخ تا ناپدید شدن نخ ها ، تکثیر سلول‌های فیبروبلاست (سلول‌های سازنده الیاف کلاژن و الاستین که مسئول ایجاد و حفظ شکل و استحکام بافت‌ها هستند) و ساخت ‌و ساز کلاژن و الاستین و گسترش و نوسازی عروق را در پیرامون خود به‌شدت تحریک می‌کنند و از روش های لیفتینگ بدون جراحی می باشد . معمولاً نتیجه این روش تا ۳۶ ماه دوام خواهد داشت.

کشیدن پوست گردن به کمک تزریق ژل

هنگامی‌که ژل‌های مشتق شده از اسید هیالورونیک، به پوست تزریق می‌شوند، باعث افزایش حجم بافت می‌گردند. این افزایش حجم می‌تواند به‌طور مستقیم باعث کشیدن صورت، چین ‌و چروک‌ها و خطوط ایجاد شده شود .

کشیدن پوست گردن به کمک هایفوتراپی

هایفوتراپی یک پیشنهاد و راه چاره برای کشیدن پوست گردن بدون جراحی است, این تنها دستگاه مورد تأیید FDA برای سفت کردن پوست گردن است.

 این روش باعث ترمیم طبیعی بدن می‌شود و پوست شل افتاده در ناحیه پیشانی، گونه‌ها، خط فک، گردن و زیر چانه را بالا می‌برد و سفت می‌کند. هایفوتراپی از انرژی ایمن و زمان‌دار دستگاه فراصوت استفاده می‌کند تا بدون اخلال در سطح پوست, لایه‎‌های ساختاری عمیق و پشتیبان پوست را تحریک کند.

استفاده از فرکانس رادیویی

این روش حدود یک ساعت طول می‌کشد و نتایج درمان در این روش حدود ۱۲ ماه دوام می‌آورد. در این روش برای اینکه کلاژن بیشتری تولید شود لازم است لایه‌های عمیق پوست به صورت ملایم حرارت داده ‌شوند و شما بلافاصله پس از یک دوره درمان تغییراتی روی پوست خود می‌بینید اما برای حصول نتایج بهتر یک دوره سه مرحله‌ای (هر ماه یک مرحله) توصیه می‌شود.

مزایای کشیدن پوست گردن

 

 • ۱ تا ۳ هفته بعد از عمل بهبودی سریع حاصل می شود.
 •  باعث افزایش اعتماد به نفس در افراد می شود.
 • این درمان بسیار مطمئن خواهد بود.
 •  خطرات احتمالی بسیار این روش کم است.
 •  ظاهری زیباتر و جوان تر خواهید داشت.
 •  عمل لیفت گردن به حدی طبیعی به نظر می آید که به غیر از خودتان کسی متوجه نمی شود.

کاندیدای ایده آل برای عمل جراحی لیفت گردن

 • افرادی که دارای گردن بوقلمونی شکل هستند.
 •  افرادی که دارای چربی اضافی در زیر فک و روی گردن هستند.
 •  پیر بودن افراد که باعث شُل و افتاده بودن پوست گردن آن ها می شود.
 •  آسیب دیدن پوست گردن از نور خورشید.
 • داشتن چربی اضافی در زیر چانه طوری که به ظاهر غبغب چانه داشته باشید.

آمادگی های قبل از جراحی کشیدن پوست گردن

 • مصرف سیگار و الکل دو هفته قبل از جراحی قطع شود.
 • مصرف غذاهای حاوی سیر و چای سبز یک هفته قبل از عمل ممنوع می باشد.
 • اگر از قرص های تنظیم کننده فشار خون و قند خون و تیروئید استفاده می کنید لازم است با پزشک خود مطرح کنید.
 •  شب قبل از جراحی استحمام فرمایید.
 • از مصرف داروهای آسپرین، ژلوفن، دیکلوفناک، مفنامیک اسید، ایبوپروفن، مکمل های حاوی ویتامین E و C پرهیز فرمایید.
 •  دو هفته قبل از جراحی از مصرف سیگار و الکل خوداری کنید.
 •  یک هفته قبل از عمل مصرف غذاهای حاوی سیر و چای سبز ممنوع می باشد.

مراقبت های بعد از جراحی کشیدن پوست گردن

 •  بعداز ۴۸ ساعت استحمام کنید.
 • از خوردن غذاهای سفت که جویدن زیاد لازم دارند پرهیز کنید.
 •  جهت تسکین درد می توانید از استامینفن استفاده کنید.
 • در صورت داشتن سرفه به پزشک خود اطلاع دهید تا در اسرع وقت داروی ضد سرفه مصرف کنید.
 • در صورت داشتن سابقه افزایش فشار خون بطور روزانه فشار خون خود را چک کنید در صورت بالا رفتن فشار خون حتما به پزشک اطلاع دهید.
 •  از انجام فعالیت های سنگین طی هفته اول بعد از جراحی اجتناب کنید.
 •  بعد از جراحی به پشت بخوابید و از بالش استفاده نکنید بطوریکه زاویه گردن 95 درجه باشد (سر کمی به سمت زمین و پشت چرخش داشته باشد).
 •  از مصرف مسکن هایی از قبیل آسپرین،دیکلوفناک،ایبوپروفن و مفنامیک اسید اجتناب کنید.

بهبودی پس از جراحی لیفتینگ گردن

شما می‌توانید بعد از یک یا دو هفته به سر کار خود بازگردید. اما باید به مدت سه هفته از انجام فعالیت شدید خودداری نمایید. ممکن است شما احساس سوزش، سفتی، کشیدگی و بی‌حسی نمایید.

همچنین کبودی و تورم ایجاد شده در کمتر از ۱۴ روز از بین می رود, این مسئله در چند هفته اول طبیعی است و به طور طبیعی بعد از کشیدن پوست گردن رفع می گردد.

هرچند بازگشت به فعالیت‌های سنگین‌تر، معمولاً 4 الی 6 هفته زمان نیاز دارد. معمولاً زمان بهبودی این روش 10 الی 14 روز طول خواهد کشید،  بهبودی کامل حدود یک ماه زمان می‌برد.

هزینه کشیدن پوست گردن

پارامترهای زیادی در تعیین هزینه جرحی کشیدن پوست گردن تاثیر گذار هستند. از این قبیل موارد می توان به هزینه بیمارستان و تجهیزات مورد نیاز برای جراحی، همچنین دستمزد جراح متخصص کشیدن پوست گردن، هزینه معاینات و آزمایش‌های لازم قبل از جراحی و … اشاره کرده که همه این موارد بر هزینه ی جراحی کشیدن پوست گردن تاثیر می گذارند.

سخن آخر

دکتر سالومه سالاریان با استفاده از تجربه‌ چندین ساله‌ خود در زمینه‌ جراحی‌های زیبایی می‌تواند انتخاب شما برای انجام بهترین روش جوانسازی صورت اعم از لیفت صورت، لیفت پیشانی، لیفت ابرو محسوب شود.

رزومه‌ درخشان این پزشک متخصص در کنار دیگر ویژگی‌های مثبت وی باعث شده‌اند تا دکتر سالومه سالاریان به عنوان یکی از بهترین متخصصین جراحی پلاستیک در تهران شناخته شوند.

افراد بسیاری برای بازیابی زیبایی خود به مطب وی مراجعه نمایند. اگر برای لیفت ابرو به دنبال یک متخصص می گردید دکتر سالومه سالاریان بهترین گزینه برای شما خواهد بود

 

نمونه عکس لیفت گردن با نخ توسط دکتر سالومه سالاریان

3/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.