لیفت صورت با rf

جوانسازی صورت با دستگاه rf

جوانسازی صورت و لیفت صورت با rf یکی از روش‌های جدید درمانی و لیفت صورت بدون جراحی می باشد که در آن از امواج رادیوفرکوئنسی برای جوانسازی پوست صورت استفاده می‌شود.
همانطور که از اسم آن پیداست، در این روش از امواج نوری استفاده نمی‌شود، بلکه از امواج ار اف فراکشنال که توسط دستگاه دو قطبی رادیوفرکوئنسیِ غیرتهاجمی تولید می‌شوند، استفاده می‌شود. این امواج لایه‌ی خارجی و میانی پوست را هدف قرار می‌دهند و موجب تحریک پوست برای آغاز فرآیند‌های طبیعی بازسازی پوست می‌شوند و در نتیجه لایه‌ی جدیدی روی پوست تشکیل شده و میزان تولید کلاژن و الاستین در پوست افزایش می‌یابد و شخص نهایتا ظاهر جوان‌تر و شاداب‌تری پیدا می‌کند.

روش جوان‌سازی پوست با آر‌اف فرکشنال برای درمان ناهمواری‌های موجود در بافت پوست، رفع چروک صورت ، جای جوش و آفتاب‌ سوختگی استفاده می‌شود.

این تکنولوژی نوین با استفاده از انرژی رادیو فرکوئنسی با درد قابل تحمل، گرمایی مناسبی در پوست ایجاد می کند و بلافاصله شروع به صاف کردن و سفت کردن پوست می کند ، حتی فقط پس از یک بار درمان، سفتی قابل مشاهده است و از نظر پزشکی ثابت شده که انواع پوستها کلاژن ها را باز سازی می کنند و باعث سفتی و قوام پوست می شود و تمام بافت پوست را بهبود می بخشد.

 

لیفت صورت rf

آر اف با تکنیک جدید و بالای خود بافت های سطحی و عمیق پوست را همزمان تحت تاثیر قرار داده و باعث انقباض آن می شود. به علاوه مثل روش های پیشین احتیاجی به cooling (سیستم خنک کننده) نیست. از آن رو تمام انرژی را به بهترین و سریع ترین نحو ممکن به کار می برد. سرانجام نتیجه درمانی مطمئن تر با تاثیرات فوری، پس از اولین درمان قابل مشاهده است.

 

از مزایای دستگاه های جدید آر اف می توان به این مورد اشاره کرد که میزان ورود سوزن به زیر پوست قابل تنظیم است ( از نیم میلی متر تا سه و نیم میلی متر ) لذا بر حسب نوع نازک یا کلفت بودن پوست و منطقه پوست ( دورچشم یا طرفین صورت ) و کاربرد درمانی، پزشک تنظیم می کند که سوزن تا چه عمقی داخل پوست شود که در اینصورت پوست شفاف و لطیف میشود و یا دور چشم که پوست نازکی دارد نباید امواج بیشتر از یک میلی متر نفوذ کند ، و یا مثلا پزشک برای درمان چروک و افتادگی طرفین قسمت پائینی و طرفین صورت باید سوزن را سه میلی متر به عمق پوست وارد کند تا اثرات مطلوب در سریع ترین و تعداد کم جلسات درمانی ظاهر شود .

فیلم عمل Rf فرکشنال توسط دکتر سالومه سالاریان

 

این دستگاه جدید ( RF سوزنی ) خیلی سریع و در مدت زمان بسیار کمی ( در کسری از ثانیه ) امواج رادیویی را به لایه های میانی و زیرین پوست وارد میکند و دمای لازم برای تاثیر درمانی مطلوب سریعا ایجاد می شود ، و این بر خلاف دستگاه های قبلی است که باید پزشک مدت زیادی ( هر جلسه یک ساعت ) کار کند و امواج خیلی آرام از سد پوست بگذرد تا بتواند به لایه های میانی و زیر پوست وارد شود تا نهایتاً به طور مطلوب و موثر اثر کند. ولی در RF فراکشنال این مشکل وجود نداشته و سریعاً و مستقیم سوزن ها بدون درد وارد پوست شده و امواج رادیوفرکانسی از سوزن به لایه های مختلف پوست در یک زمان بسیار کوتاهی وارد میشود. بنابراین تعداد جلسات درمانی در این دستگاه جدید حداکثر چهار جلسه کافی است.

 

 

بر خلاف تصور ذهنی هر انسان که ممکن است تصور شود ورود سوزن ها هم با درد و هم با خونریزی پوست همراه هست نوع تکنولوژی بکار رفته بگونه ای بوده که علاوه بر بی درد بودن هیچ گونه خونریزی و خون مردگی در محل ورود و خروج سوزن ها ایجاد نمی شود . بعد از انجام RF فراکشنال قرمزی پوست نهایتاً بعد از چند ساعت کاملا از بین رفته و تنها موردی که بعد از کار با این دستگاه چند روزی مشاهده میشود خشکی مختصر یا متوسط پوست هست که با استفاده از کرم های مرطوب کننده سریعا خشکی پوست هم از بین می رود.

کارایی و تاثیرات لیفت صورت با rf فراکشنال سوزنی بسیار متنوع است و علاوه بر اثرات ضد چروک بر کاهش و جمع شدن منافذ باز پوست بر روی کاهش قابل ملاحظه عمق اسکارهای فرو رفته ( چاله یا گودی ) بعد از جوش ، کاهش و بهبودی قابل ملاحظه لکه های قهوه ای و حتی لکه های قرمز بعد از جوش ( بهبودی جوشگاه ) ، شفاف شدن پوست های کدر یا تیره ، کاهش ترشح چربی پوست در پوست بعضی افراد که بسیار چرب هست و دچاره سبوره چرب هستند نیز تاثیر خوبی دارد.

نکته جالب و در واقع مزیت این دستگاه این است که علاوه بر تاثیر درمانی مطلوب در درمان اسکارهای فرو رفته، در بهتر شدن آکنه و جوش های قرمز فعال هم کاملا موثر است و این برخلاف لیزر فراکشنال CO2 می باشد که معمولا نه تنها جوش ها را بهتر نمی کند بلکه بعضا جوش های نهفته و خفیف را بدتر و بیشتر میکند . نکته ای که باید ذکر شود این است که در درمان اسکارهای فرو رفته هنوز لیزر فراکشنالCO2 انتخاب اول است ولی مهم آن است که همیشه درمان های ترکیبی و تلفیقی در بهبودی بسیاری از مشکلات پوست موثر تر و موفق تر بوده و نتایج درمانی پزشکی بهتر و بیشترمی باشد.

 

لیفت صورت rf

مزایای لیفت صورت rf

** سریع بودن طول درمان

** دوران بهبودی بسیار کم

** قابلیت درمان انواع تون پوستی

** کنترل حداکثری عمق و نیرو

** تحویل مستیقم انرژی به لایه درم و در نتیجه محافظت از لایه اپیدرم

** نتایج چمشگیر

** عوارض حداقلی

لیفت صورت با rf

تفاوت آراف فرکشنال و لیزر co2 فرکشنال چیست؟

این دو تکنولوژی هر دو برای جوانسازی پوست به کار می‌روند که مکانیسم و اثرات متفاوتی دارند.که مهم ترین تفاوت در دوره نقاهت و بهبودی پس از درمان می باشد.

لیزرها به دلیل تهاجمی تر بودن و تخریب بیشتر لایه های سطحی پوست، به زمان بیشتری برای بهبود پوست نیاز دارند.
درصد بهبودی ناشی از فرکشنال رادیوفرکانسی در درمان شل شدگی و افتادگی پوست بیشتر از لیزر فرکشنال است.
میزان بهبودی اسکارهای آکنه (جوش) و اسکارهای جراحی و بخیه سطحی با لیزر فرکشنال دی اکسید کربن بیش از فرکشنال رادیوفرکانسی است. در مورد نوع عمقی این ضایعات (جای جوش و اسکار زخم) معمولاً آر اف فرکشنال اثر بهتری دارد.
برای فصول گرم سال و افرادی که پوست سبزه دارند RF بهتر است.
برای افرادی که امکان استراحت بعد از درمان را ندارند و میخواهند سریع به سرکار برگردندRF بهتر است.

لیفت صورت با rf

آر‌اف فرکشنال چه کاربردهایی دارد؟

لیفت صورت و سفت تر شدن پوست
لایه‌ برداری و جوانسازی پوست صورت
رفع زائده‌های پوستی، آفتاب سوختگی و لکه‌های پوستی
قابل استفاده برای تمامی سطوح بدن
بهبود رنگ، بافت و شفاف شدن پوست
بسته شدن منافذ باز پوست
کمک به درمان آکنه فعال
درمان و رفع چین و چروک صورت، چروک دور چشم و افتادگی و شل‌شدگی پوست
رفع تمام ناهمواری‌ها و زوائد پوستی
بهبود و درمان ترکهای پوست
بهبود روزاسه و رگ‌هایی که در زیر پوست صورت نمایان هستند.

لیفت صورت با rf

لیفت صورت با rf

موارد منع آر اف صورت

** ابتلای پوست منطقه درمان به بیماری التهابی پوستی شدید

** افرادی که از باطری قلب و یا دفیبریلاتور قلب استفاده می نمایند .

** خانم های باردار

** سابقه و استعداد ایجاد کلوئید یا گوشت اضافه

** حساسیت به فلز طلای به کار رفته در سوزن های دستگاه

** مبتلایان به دیابت که قند خونشان کنترل نیست

** ابتلا به فشار خون بالای درمان نشده

** مبتلایان به اختلال انعقادی و تاخیر در بند آمدن خون

لیفت صورت با rf

آمادگی قبل از عمل:

** اجتناب از انجام لایه‌برداری در ۴ هفته گذشته؛

** اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا برنزه کردن ۲ هفته قبل از عمل؛

** سپری شدن کمتر از ۳ ماه از عمل پیشین جوانسازی با لیزر؛

** اجتناب از استفاده از فراورده‌های پوستی حاوی رتینول (ویتامین A موضعی) ظرف سه روز گذشت؛

** قرار نداشتن پین یا صفحه فلزی در ناحیه تحت درمان یا استفاده از ضربان ساز (پیس میکر)؛

لیفت صورت با rf

مراحل انجام آر اف فرکشنال

بهتر است در روز درمان، خانم ها با پوست تمیز و بدون آرایش، و آقایان با صورت اصلاح شده مراجعه نمایند. ناحیه درمان با کرم های بی حسی موضعی پوشانده خواهد شد . بعد از 20-30 دقیقه پوست محل درمان شسته شده و ضدعفونی خواهد شد. جلسه درمانی بسته به محل درمان حدود 15-25 دقیقه طول خواهد کشید .قبل از شروع درمان هر فردی یک سری مخصوص خریداری میکند. هر سری یا تیپ دستگاه برای جلوگیری از انتقال بیماری تنها جهت یک فرد قابل استفاده بوده و استفاده از آن جهت شخص دیگر(حتی نزدیکان) ممنوع است .بعد از درمان می توان با استفاده از کیسه یخ پوست را خنک و آرام نمود .استفاده از کرم ترمیم بعد از کیسه یخ به کاهش سریع تر التهاب پوست کمک میکند .

لیفت صورت با rf

ریکاوری و زمان بهبود:

با خارج شدن سوزن از پوست، قرمزی خفیف و کمی تورم در محل دیده می شود که ممکن است چند ساعت و حتی تا 48 ساعت پس از درمان وجود داشته باشد، طی 3-4 هفته آینده شفاف تر و کشیده تر شدن پوست قابل رویت است .
اکثر افرادی که این درمان را انجام می دهند در روز بعد تنها دچار تورم مختصر و رنگ مختصر صورتی پوست هستند و در صورت مصرف ضدآفتاب به میزان کافی می توانند فعالیت های معمول اجتماعی خود را ادامه دهند.

لیفت صورت با rf

نتایج عمل:

این روش با تحریک کلاژن موجود در لایه های زیرین پوست اتفاق می افتد. تولید کلاژن های بیشتر منجر به بهبود و ترمیم مشکلات پوستی و جوانسازی پوست می گردد. بنابراین فرآیند تولید کلاژن توسط بدن زمان بر خواهد بود و علاوه بر مشاهده نتایج سریع پس از درمان، با گذر زمان پوست شما شفاف تر و جوان تر شده و مشاهده نتایج نهایی شاید تا 4 ماه به طول بیانجامد.

لیفت صورت با rf

لیفت صورت با rf

مراقبت های بعد از درمان

از ماساژ و تماس زیاد پوست با آفتاب باید در این زمان اجتناب شود؛
درمان تهاجمی تر ممکن است باعث پوسته پوسته شدن پوست برای تولید لایه جدید گردد، مصرف ضد آفتاب بلافاصله بعد از درمان شروع می شود و مصرف منظم آن ضروری است .
شستشوی ملایم پوست در روز درمان مجاز است ولی از مصرف شوینده های قوی خودداری کنید.
در ۲۴ساعت اول بهتر است از استحمام ، سونا و استخر خودداری نمائید .
در صورتی که از کرم های شب ، ضد چروک ها ، لایه بردارها و کرم های لک بر استفاده میکنید بهتر است تا رفع التهاب پوست از مصرف آنها خودداری نمایید .
بهتر است به مدت یک هفته شبها از یک کرم ترمیم استفاده نمایید.

لیفت صورت با rf

عوارض rf صورت

با وجود این‌که عوارض لیفت صورت با rf برای کشیدن، سفت کردن و درمان پوست در مقایسه با سایر روش‌های زیبایی و غیرتهاجمی بسیار کم است اما باز با این حال کاملا بدون خطر نیست. از عوارض جانبی رایج و گزارش شده می‌توان به تورم خفیف در ناحیه درمانی پوست، سرخی پوست، فرورفتگی ناحیه درمان و حساسیت اشاره کرد. بهتر است در طول چند ساعت اول پس از درمان از پوست به ‌خوبی مراقبت کرد تا از واکنش منفی پوست نسبت به درمان اطمینان حاصل کرد. به پوست ناحیه درمان نباید دست زد و یا دستکاری کرد چرا که این کار موجب تحریک بیشتر پوست می‌شود.

اگر بیمار تورم شدید، درد و عوارض جانبی دیگری احساس کرد، بهتر است بلافاصله با پزشک معالج خود تماس بگیرد چرا که این موارد ممکن است علائم عوارض جانبی خطرناک جوانسازی پوست با رادیوفرکوئنسی بوده و نیاز به کنترل داشته باشند.
پوست پس از درمان حالت آفتاب سوختگی دارد و ناحیه‌های قرمز رنگ بزرگی روی آن به چشم می‌خورد. این قرمزی معمولاً ظرف چند روز محو شده و در این مدت می‌توان آن را با آرایش پوشاند. خشکی پوست از دیگر مواردی است که پس از درمان ممکن است اتفاق بیافتد.

لیفت صورت با rf

سوالات متداول:

یک جلسه درمانی چه مدت طول می‌کشد؟
هر جلسه‌ی درمانی حدودا بین 15 تا 25 دقیقه طول می‌کشد. در صورتی که پوست بیمار حساس باشد، قبل از انجام درمان، از کرم بی‌حسی استفاده می‌شود. تاثیر کرم بر روی پوست و بی‌حس شدن آن بین 30 تا 40 دقیقه زمان می‌برد. خنک کردن پوست و انجام مراقبت‌های لازم بلافاصله بعد از درمان (زدن سرم و ماسک به پوست)، حدودا 30 دقیقه زمان نیاز دارد. برای تاثیرگذاری بیشتر درمان و رسیدن به نتایج بهتر از کرم‌های مرطوب‌کننده و سرم یا ماسک مخصوص لیفت پوست استفاده می شود. بنابراین هر جلسه‌ی درمانی حدودا بین 1 تا 1.5 ساعت طول می‌کشد.

لیفت صورت با rf

برای رسیدن به نتایج موثر، هر چند وقت یکبار باید این درمان را انجام داد؟

بهترین کار این است که شما یک دوره‌ی درمان شامل 3 تا 5 جلسه را طی کنید. در اولین جلسه‌ مشاوره با پزشک یک برنامه‌ی درمانی که مناسب با شرایط شماست، تعیین می‌شود. مدت زمانی که باید بین جلسات درمانی فاصله بیافتد، برای بیماران مختلف فرق می‌کند و به ناحیه‌ی تحت درمان و شرایط پوست بیمار بستگی دارد. فاصله‌ی بین جلسات درمانی به طور استاندارد باید بین 4 تا 6 هفته باشد. برای آن که نتایج درمانی این روش را حفظ کنید، بسته به نوع پوست شما، ممکن است توصیه شود که سالی یکبار این دوره‌ی درمانی را طی کنید.

برای حفظ نتایج حاصل از درمان لازم است که بین جلسات درمانی و در خانه، با استفاده از محصولات با کیفیت، از پوست خود مراقبت کنید. شما باید از کرم ضدآفتاب استفاده کنید و به تمامی توصیه‌ها و اقدامات بعد از جلسه‌ی درمانی عمل کنید.

لیفت صورت با rf

از چه زمانی میتوانیم تغییرات درمانی را مشاهده کنیم ؟
مشاهده تغییرات درمانی بر اساس تغییرات کلاژن در پوست میباشد. اولین تغییرات در کلاژن حدود ۳ هفته بعد از جلسه درمانی شروع می شود و بعد از 3 ماه به حداکثر شدت خود می رسد ولی بعد از آن هم همچنان ادامه دارد.بنابراین تغییرات اولیه 2-3 هفته بعد از درمان دیده میشود ولی تغییرات اساسی ناشی از درمان در ماه سوم بعد از درمان به حداکثر میرسد ولی حتی بعد از آن نیز ادامه خواهد یافت . بنابراین تغییرات اولیه ای که سریع بعد از آر اف پدیدار میشود بدلیل انقباض الیاف کلاژن و تغییرات اصلی ولی تاخیری بدلیل تولید کلاژن جدید میباشد. کلا جوانسازی پوست با آر اف پروسه ای است که بعد از قطع درمان هم در پوست ادامه میابد.

لیفت صورت با rf

تعداد جلسات درمانی و فواصل جلسات چقدر است ؟
تعداد جلسات بسته به هدف درمانی و شدت درگیری پوست متفاوت است. برای جوانسازی و لیفتینگ پوست صورت بین 1-3 جلسه درمانی با فاصله یک ماه توصیه میشود. تکرار جلسات زودتر از 2 هفته توصیه نمی شود.در صورت تمایل میتوان جلسات درمانی را هر 6 ماه یکبار تکرار کرد .

لیفت صورت با rf

آیا انجام آراف فرکشنال با درد همراه است؟

معمولا برای انجام این روش از بی حسی موضعی استفاده می کنند، بنابراین شما دردی حس نخواهید کرد.

لیفت صورت با rf

هزینه آر اف صورت

هزینه انجام لیفت صورت با rf به مناطق تحت درمان، میزان ، نیازها و خواسته های هر یک از بیماران بستگی دارد. در جلسه‌ی مشاوره با پزشک خود، در مورد قیمت لیفت صورت با rf به شما تمامی اطلاعات مورد نیاز داده خواهد شد تا با بهترین تصمیم ممکن را اتخاذ نمایید.

۹۳ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • با سلام و خسته نباشید .من در حدود ۴ سال پیش ام آی کردم وبرای من در آنژیو قلب در عروق کرونر استنت قرار دادن . آیا میتونم عمل آر اف انجام بدهم و چه دستگاهی برای من خطر کمتری دارد . خواهش میکنم پاسخی کامل بدین .چون کسی پاسخ قطعی و مطمئن نمیدن . باتشکر فراوان

  پاسخ
 • رضوان عریزی
  دی ۲۹, ۱۳۹۷ ۳:۱۱ ق.ظ

  سلام وخسته نباشید لطف کنید هزینه اراف رو بگید

  پاسخ
 • سلام و درود محضر حضرت عالی؛
  منت میگذارید بفرمائید برای این حقیر که از نظر جنسیت مرد می باشم و دارای ۴۵ سال عمر می باشم، آیا برای R.F باید هر سال اگر زنده ماندم اقدام نمایم و یا همان در یک دوره چند جلسه کفایت می نماید؟ و لطف فرمائید که حدود چند جلسه برای امثال این حقیر نیاز مند می باشد؟
  سپاس دارم از محبت حضرت عالی.

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   اسفند ۳, ۱۳۹۷ ۷:۵۶ ق.ظ

   سلام و تشکر از مشاوره
   ار اف سه جلسه با فاصله یکماه قابل انجام هست ، نیاز به تکرار بستگی به تمایل خود شما در سالهای اینده داره .
   پاینده باشید

   پاسخ
 • سلام وخسته نباشید.بهترین راه برای درمان افتادگی پوست چه راهی هست وسن طرف بالا ۵۰سال باشه اصلا فایده هم داره؟؟

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   اسفند ۳, ۱۳۹۷ ۸:۰۱ ق.ظ

   سلام
   بهترین روش کلن جراحی هست برای افرادی که نمیخوان جراحی بشن لیفت با نخ بهتر است.
   بستگی به سن فرد داره و اینکه تمایل بیمار برای انجام کار جراحی باشه یا غیر جراحی،
   در روش های غیر جراحی تاثیر نخ لیف حدود ٣٠ درصد و دستگاههایی چون هایفو حدود ١۵ درصد هست.

   پاسخ
 • سلام ماندگاری تاثیرات آراف چه مدت هست و آیا در درازمدت باعث افتادگی و چروک بیشتر میشه یا نه؟

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   اسفند ۱۱, ۱۳۹۷ ۳:۱۹ ق.ظ

   سلام، در دراز مدت تاثیر بد ندارد و باعث افتادگی بیشتر نمیشود ، معمولا دو سال یکبار نیاز به تکرار روشهای جوانسازی صورت می باشد.

   پاسخ
 • با سلام
  من ۲۰ روز پیش جلسه اول اراف فرکشنال رو انجام دادم و همه چیز هم عادی پیش رفت.اما بعد از ۱۸ روز حساسیت شدید پوستی در همان ناحیه صورت و گردن پیدا کردم.آیا ممکن هست که بعد از این مدت این حساسیت از عوارض آراف باشه؟ممنون میشم پاسخ بدید.

  پاسخ
 • سلام ممنونم . من هایفو چن روز پیش انجام دادم می خواهم آر اف هم انجام بدهم . چقد باید فاصله بین هایفو و آؤ اف باید بباشد . آیا آؤ اف انجام دادم سی او تو هم باید انجام بدم یا خیر. ممنونم

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   فروردین ۱۹, ۱۳۹۸ ۴:۵۴ ق.ظ

   با سلام، حداقل ۶ ماه فاصله بذارید ، CO2 هم میتوانید انجام بدید ولی بازهم فاصله کافی را رعایت کنید.

   پاسخ
 • سلام ایا کسی که کیست سینه و تخمدان دارد میتواند ار اف صورت انجام دهد?

  پاسخ
 • سلام دکتر جان من میخوام خال های روی صورتم رو بردارم چه روشی رو پیشنهاد میکنید؟

  پاسخ
 • سلام لطفا بفرمایید آراف صرفا دستگاهش سوزن دارد یا بدون سوزن هم میشه یعنی دستگاه آراف حتما با سوزنه؟ پس اینکه تو عکس یافیلم آراف گفته ولی سوزن نداره عمل آراف نیست ؟
  ضمنا اگر هست تاثیرگذاری دستگاه سوزنی با غیر سوزنی یگی هست ؟ازپاسخگوییتون ممنونم

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   اردیبهشت ۹, ۱۳۹۸ ۳:۲۸ ق.ظ

   سلام با تشکر از حسن توجه شما
   ار اف مدلهای مختلف داره در مجموع انواع سوزنی و عیر سوزن دار برای جوانسازی استفاده میشود بسته به نوع پوست و سن بیمار و افتادگی صورت انتخاب میشود .انواع سوزن دار باعث شفاف سازی صورت نیز میشوند انواع دیگر باعث سفتی بافت صورت میشوند ، بطور کلی تاثیر تمام انواع دستگاههای جوانسازی ۱۰ الی ۱۵ درصد هست که فرد میتواند به فاصله یکسال هر کدام را تجربه کند

   پاسخ
 • سلام…من ۱۹ سالم هستش ولی خطوط لبخند و دور لب و چشم دارم …یه دکتر بهم پیشنهاد ار اف داد ولی یکی دیگه گفت که نیازی ندارم و پوسستم خوبه…ولی من میخوام لکه ها و جوش هام از بین بره و خطوط رو از بین ببرم میخوام بدونم اگر من ارف فرکشنال انجام بدم و دوره رو کامل کنم ایا بعد از یه مدت خاص دوباره خطوط برمیگردن و پوستم اون شادابی بعد ار اف روداره اکرم داره چقدر ماندگاری داره ارف فرکشنال؟

  پاسخ
 • با سلام. آیا من برای رفع غبغب میتوانم از روش أو أف فرکشنال استفاده کنم. در صورت مثبت بودن چند جلسه کافی میباشد. و آیا روش آر أف فرکشنال بهتر میباشد یا صرفا آر اف؟

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   خرداد ۱, ۱۳۹۸ ۳:۳۴ ق.ظ

   سلام ، تعیین روش مناسب برای رفع غبغب توسط معاینه معلوم می‌شود
   ار اف کمترین روش مورد استفاده برای غبغب میباشد و تاثیر حدود ۱۰ درصد دارد.

   پاسخ
 • سلام. خدا قوت خانم دکتر. من از اردبیل پیام میدم. من ۳۵ سالمه و تا سن ۲۵ ۲۶ سالگی مشکل پوستی نداشتم و رنگ پوستم روشن بود ولی متاسفانه تو این چن سال اخیر به خاطر شرایطی که داشتم دچار مشکل پوستی شدم و حساسیت شدیدی نسبت به نور خورشید پیدا کردم. کلا رنگ پوست اون قسمت از بدنم که در مقابل آفتاب قرار میگیره خیلی تیره میشه. الان دستها و پاها و صورتم خیلی تیره شده و حتی حالت سوختگی داره. البته وقتی یه مدت از آفتاب دوری میکنم رنگ پوستم روشنتر میشه و تیرگیش رفع میشه ولی خب زمان زیادی لازم هست تا رنگ پوستم به وضعیت قبلی برگرده و همچنین پوست صورتم دچار چین و چروکهای سطحی شده و خصوصا پیشونی و دور چشمهام و زیر چشمهام گود شده. خواستم بدونم با روش RF این مشکلات پوستی من قابل رفعه و امیدی هست که پوست صورتم مثل قبل شاداب و باطراوت و جوان بشه. در ضمن من چون اردبیلی هستم خواستم بدونم شما میتونید یه دکتر خوب از اردبیل که بتونه مشکلات پوستی منو درمان کنه معرفی کنید البته اگه میشناسید. ممنون میشم سوالات من رو جواب بدهید. منتظر پاسخ شما هستم. امیدوارم همیشه موفق باشید. با تشکر از لطف شما

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   خرداد ۱۳, ۱۳۹۸ ۱۲:۲۰ ق.ظ

   سلام
   برای راهنمایی شما نیاز به دیدن عکس صورت شما می‌باشد ، در مجموع RF برای این مشکل شما خیلی مناسب نیست
   از ضدافتاب مینرال مخصوص آقایان روزی سه بار صبح ظهر بعدازظهر در تابستان استفاده کنید در این زمینه مشکل شما پیشگیری بهتر از درمان هست ، برای چروکهایی که با حرکت ابرو و چشم مشخص تر می‌شوند بوتاکس استفاده کنید
   برای معرفی پزشک متبحر در اردبیل فعلن حضور ذهن ندارم از همکاران پرس ‌وجو می‌کنم خدمت شما خبر میدم
   با احترام
   دکتر سالاریان

   پاسخ
   • سلام. ممنون و متشکر از پاسخ و توجه شما. از اینکه راهنمایی کردید ممنون. اگه یک دکتر خوب و متبحر هم که مثل شما تو این زمینه تشخیصشون درست باشه از اردبیل سراغ داشته باشید و میشناسید حتما بهم معرفی کنید. در ضمن میخداستم بدونم میکرودرم هم برای جوانسازی پوست من خوب هست یا نه؟ منتظر پاسخ شما هستم. با کمال تشکر

    پاسخ
 • سلام خانم دکتر. من بخاطر جوشهایی که میزدم تقریبا یک سال و نیمه قرص ایزوترتینویین مصرف میکنم. جوشها کاملا درمان شدن اما لکه های کمرنگ و چاله های سطحی و یکی دوتا عمیق رو پوستم مونده. منافذ صورتمم تقریبا بازه. شما از بین روش های فرکشنال co2، فرکشنال آر اف، تیکسل و میکرونیدلینگ کدوم رو پیشنهاد میدین؟ که هزینشم زیاد نشه

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   خرداد ۲۱, ۱۳۹۸ ۸:۴۹ ق.ظ

   سلام
   لطفا عکس بفرستید تا اظهار نظر قطعی کنم ولی بنظر بین روش‌های ذکر شده CO2 فرکشنال برای شما بهتر هست.

   پاسخ
 • من امروز پیشانی ام رو بوتاکس کردم. بعد از دو هفته میتوانم آر اف کنم؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر خسته نباشید خانم دکتر.پوست پیشونی و صورتم سمت گونه ها و خط لبخند دارای منافذ بازه و جوشهای سر سفید ریز دارم در همین نواحی.به نظر شما آر اف سوزنی جواب میده برام؟میشه همزمان با انجام آر اف دارو هم برام تجویز بشه؟با تشکر

  پاسخ
 • با عرض سلام و خسته نباشید من خط اخم و پنجه کلاغیام و خط لبخندم خیلی عمیقه خواستم بدونم روش rf برای از بین بردن این چروکا جواب میدن یا باید بوتاکس تزریق کنم

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   تیر ۱۷, ۱۳۹۸ ۱۲:۴۱ ق.ظ

   سلام
   برای خط اخم و پنجه کلاغی دور چشم حتما بوتاکس از نوع مرغوب استفاده کنید و هر ۶ ماه یکبار تمدید کنید
   برای خط لبخند در صورتیکه سن بین ۳۵ تا ۴۵ دارید یکی از روشهای لیفت با نخ ، تزریق فیلر ، پروفایلو بر اساس نیاز صورت شما گزینه بهتر است
   ار اف در درمان موارد بالا نقش ندارد
   با احترام
   دکتر سالاریان

   پاسخ
 • سلام خانم دکتر وقت بخیر
  من ۳۸سال دارم و تا دوسال پیش پوست بسیار خوبی داشتم و نسبت ب سنم بسیار کمتر نشان میدادم،اما در این مدت اخیر بدلیل مشکلات شخصی بسیار لاغر شده و پوستم تیره و افتاده شده و دور چشمم سیاه و گود شده… بنظرتون آر اف برای من جواب میده

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   تیر ۱۷, ۱۳۹۸ ۱۲:۴۱ ق.ظ

   سلام
   بهتره ببینمتون ولی با توجه به شرح حالتون تزریق پروفایلو کمک بیشتری میکنه
   با احترام
   دکتر سالاریان

   پاسخ
 • سلام. خسته نباشید. من ۴۸سال سن دارم و میخوام خط خنده ام از بین بره. در ضمن صورتم هم لاغر میباشد. به نظر شما هایفو انجام بدم یا اراف؟

  پاسخ
 • سلام خانم دکتر من صورتم لک داره برای برطرف کردنشون غیر از درمان دارویی چخ چیزی پیشنهاد میکنید که کامل بره

  پاسخ
 • سلام خانم دکتر من صورتم لک داره برای برطرف کردنشون غیر از درمان دارویی چخ چیزی پیشنهاد میکنید که کامل بره

  پاسخ
 • برای برطرف کردن لک غیر از روش دارویی چه روشی هست

  پاسخ
 • سلام.من برای درمان لک و جای جوش و چروک های ریز دور چشم ب پزشک مراجعه کردم، برای من یک جلسه کربوکسی،یک جلسه ار اف و یک جلسه لیزر تجویز کردند.و گفتند ک همه باید در طول یک هفته انجام شوند، ب نظر شما پیشنهاد درستیه؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید من میتونم تازه سابسیژن کردم از اراف استفاده کنم برای جای جوشام

  پاسخ
 • سلام خدمت شما.من ۳۴ ساله هستم مدتی ست گوشه های لبم حالت افتادگی دارد و درکل صورت پر وگوشتی دارم خواستم از شما سوال کنم اراف برای مشکل مناسب است؟ با سپاس

  پاسخ
 • سلام ،بخاطر آبله مرغان شدیدی که مبتلا شدم اسکا زخمهاش روی صورتم مونده ،ساب سیژن کردم بالیزر یک جلسه ولی درد تززیق لیدوکائین رو نمی تونم دیگه تحمل کنم ،آراف فرکشنال روش جایگزینی مناسبی برای رفع این مشکل هست .ممنون

  پاسخ
 • سلام ، من ۴۴ ساله ام ،بخاطر آبله مرغان شدیدی که مبتلا شدم اسکا زخمهاش روی صورتم مونده ،ساب سیژن کردم بالیزر یک جلسه ولی درد تززیق لیدوکائین رو نمی تونم دیگه تحمل کنم ،آراف فرکشنال روش جایگزینی مناسبی برای رفع این مشکل هست .ممنون

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید من روی صورتم لک های جوش مونده برای رفعه جای جوش خیلی از قرص ها و کرم ها و لایه بردارهارو امتحان کنم ولی نتیجه ی چندانی نگرفتم الان چندماهی میشه عمل میکرودرم انجام میدم ..دیروز هم میکرودرم کردم اما با توجه به نوشته های شما و توضیح درباره عمل آر اف مشتاق شدم انجام بدم دکتر پوستم برای دوروز دیگ نوبت آر اف گذاشته برام بنظرتون مشکل داره دو روز بعد از میکرودرم برم آر اف انجام بدم؟؟؟

  پاسخ
 • سلام
  مین دیروز rf انجام دادم روی ترک پا.الام حالت بریدگی داره.پوست نیست. این حالت عادی هست؟

  پاسخ
 • سلام،من چهار جلسه ار اف انجام دادم،ولی همچنان جای جوش روی صورتم هست،ایا طبیعی؟

  پاسخ
 • سلام هزینه ار اف برای یه قسمت پوست مثلا فقط روی یه گونه فرق داره؟

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   مهر ۸, ۱۳۹۸ ۱۲:۵۸ ق.ظ

   سلام
   فرق زیادی ندارد چون سوزن باید خریداری شود که هزینه قابل توجهی دارد.

   پاسخ
 • سلام ایا در دوران شیردهی انجام rfمشکلی ندارد

  پاسخ
 • سلام خانم دکتر من ۴۶سالمه افتادگی پوست کمی دارم وخط خنده هم دارم ارف انجام بدم خوبه بر طرف میشه

  پاسخ
 • با عرض سلام و تشکر
  بالاخره نفهمیدیم برای درمان جای جوش عمیق rf بهتر است یا co2؟ لطفا شفاف جواب بدهید.
  و اینکه چند نوع دستگاه rf الان در بازار است و کدام بهتر است.

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   آذر ۱۸, ۱۳۹۸ ۷:۴۱ ق.ظ

   سلام، انواع مختلف دستگاههای RF سوزنی مربوط به شرکت های مختلف هست در مجموع نتایج یکسان دارند.

   پاسخ
 • سلام.وقتتون بخیر.من بینیمو عمل کردم حدودا ۸ ماه گذشته‌.سوراخ هایه بینیم یکسان نیست و دکتر به من توصیه کردن rfانجام بدم.به نظر شما تاثیری داره؟ یا دست گرمیه دکترها شدم.اگر لطف کنید هزینه اش ام بگید ممنون میشم.

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   آذر ۱۸, ۱۳۹۸ ۷:۴۰ ق.ظ

   سلام
   تجربه ای در انجام RF برای سوراخ بینی ندارم و از اثرات مثبت مطلبی ندیدم

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید ؛ من جوش نسبتا زیاد میزدم و ۶ ماه پیش با روآکوتان درمان شدم(۶ ماه میگذره) ولی جدیدا دوباره دارم جوش میزنم ( نه به اون شدت و آنتی بیوتیک برام شروع کردن. مقداری هم جای جوش دارم . میخواستم بدونم واسه برطرف کردن جوش های فعالم و جای جوش چه روشی رو پیشنهاد میکنین ؛ روش سازی پوست هم میخوام انجام بدم واسه اینم ممنون میشم روش پیشنهادی بدین .
  خیلی ممنون

  پاسخ
 • با سلام و تشکر
  برای جای جوش عمیق RF بهتر است یا co2?

  پاسخ
 • آر اف درد داره؟

  پاسخ
 • سلام من خانمی ٣٢ ساله هستم قبلا جوش میزدم که درمان شد ولی لک و جای جوش توی صورتم مونده که دو سال پیش بیمارستان رازی چند جلسه سابسیژن و لیزر داینامیس برا من انجام دادن و گفتن ۵ جلسه دیگه باید لیزر انجام بدم که من دیگه انجام ندادم
  حالا بعد گذشت دو سال من مجددا دارم جوش میزنم و به دکتر مراجعه کردم که گفتن برا جای جوشام باید دو جلسه سابسیژن و چهار جلسه RF انجام بدم
  به نظر شما تاثیر داره؟

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   آذر ۲۰, ۱۳۹۸ ۸:۴۳ ق.ظ

   سلام
   باید از نزدیک معاینه کنم ولی در مجموع ساب سیژن و RF هر دو در بهبود جای جوش موثر هستند البته در حد ۲۰ درصد
   می‌توان سابسیژن و تزریق ژل مخصوص همزمان انجام داد که باعث افزایش درصد موفقیت می‌شود

   پاسخ
 • سلام من ۵۱سال دارم یکماه پیش هایفو روی صورت انجام دادم بمن گفتن برای رفع خط خنده وخطوط عمیق پیشانی یکماه بعداز هایفو ۳جلسه بافاصله ۳۰روزه rfسوزنی انجام بده.آیا واقعا تاثیری داره؟ ممنونم

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   دی ۱, ۱۳۹۸ ۲:۲۳ ق.ظ

   سلام
   ار اف سوزنی برای جوانسازی صورت حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد موثر هست ولی در برطرف کردن خط خنده و خطوط عمیق پیشانی تاثیر بسزایی ندارد ، در مجموع جزو روش‌های خوب غیرجراحی در سنین میانسالی برای سفت کردن صورت و بهبود ظاهر پوست صورت می‌باشد.

   پاسخ
 • سلام میشه لطف کنید هزینهrfبگید؟

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   دی ۱۰, ۱۳۹۸ ۴:۰۰ ق.ظ

   سلام، لطف بفرمایید با شماره کلینیک تماس بگیرید که قیمت دقیق خدمتتون داده شود.

   با تشکر

   پاسخ
 • نگار محمدی
  دی ۱۱, ۱۳۹۸ ۲:۴۷ ق.ظ

  سلام خسته نباشید ازاین همه توجه واهمیت سپاسگزارم
  ۴۶ ساله خانمی هستم با پوستی که تیره شده و لک های قهوه ای داره خوشبختانه چروک ندارم یا شایدم پیدا نیست اما ازتیرگی پوست لکه های قهوه ای وعدم شادابی وافتادگی پوست صورتم رنج می برم بهترین راه درمان بزرگواری بفرمائید متشکرم

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   دی ۱۴, ۱۳۹۸ ۹:۴۹ ق.ظ

   سلام
   یکی از جدیدترین راه برای جوانسازی صورت تزریق پروفایلو می باشد

   پاسخ
 • سلام ایا انجام همزمان تتو ابرو ار اف تداخلی با هم دارن؟

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   دی ۲۸, ۱۳۹۸ ۷:۴۲ ق.ظ

   سلام بهتر است با هم انجام نشوند زیرا هر دو باعث التهاب گذرا در پوست می‌شوند

   پاسخ
 • سلام‌
  من ۲۸ سالمه
  جای جوش و قرمزی دارم روی صورتم، به نظر شما خانم دکتر نیاز به انجام rf هستم یا نه؟

  پاسخ
 • سلام‌ خانم دکتر.من پوست نسبتا شلی دارم و خط خنده هم دارم می خواستم بدونم برای خط خنده تزریق چربی خوب هست؟ شما پیشنهاد میکنید که تزریق چربی انجام بدم

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   بهمن ۵, ۱۳۹۸ ۱۲:۵۳ ق.ظ

   سلام
   سن تون چقدر است ؟ برای نظر قطعی باید عکستون رو ببینم ، تزریق چربی در اکثر افراد در سنین میانسالی مناسب است البته مورد استثنا هم دارد

   پاسخ
 • باسلام من چهل سالمه پوستم شل شده وخط خندم دور لبم خط افتاده میخاستم ببینم آر اف تاثیری داره.یا بهتر تزریق فیلر انجام بدم یا هردو باهم

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   اسفند ۷, ۱۳۹۸ ۵:۳۲ ق.ظ

   سلام
   لطفا برای منشی مطب عکس بفرستید تا خدمتتون بگم چه راهی برای شما بهتر هست
   با تشکر
   دکتر سالاریان

   پاسخ
 • با سلام و عرض ادب خانم دکتر برای منافذ باز پوست میخواستم بدونم شما چه روشی رو پیشنهاد میدین آر اف فرکشنال یا co2 یا میکرونیندینگ؟؟؟ هر کلینیک یکیو پیشنهاد میده و اینکه احتمالا چند درصد نتیجه میگیرم

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   اسفند ۷, ۱۳۹۸ ۵:۳۳ ق.ظ

   سلام
   لطفا برای فرستادن عکس صورتتون با مطب هماهنگ کنید که نوع پوست تون رو ببینم و اظهار نظر قطعی کنم ولی در مجموع هم ار اف و هم co2 روش‌های خوب برای این منظور هستند ولی نتیجه دراماتیک ندارند حدود ۲۰ درصد بهبود ایجاد می‌شود

   پاسخ
 • سلام دکتر عزیز ، من میخوام صورتم رو ار اف کنم بعد از اراف کردن میتونم موهای صورتم رو لیزر کنم؟ اثر ار اف رو از بین نمیبره؟ یا برعکس اگه لیزر کرده باشم میتونم اراف کنم؟ از اف باعث رشد مجدد موهای صورت نمیشه؟

  پاسخ
 • سلام و وقت بخیر
  آیا RF بر روی کک و مک هم تاثیر دارد؟
  روشی وجود دارد که همزمان روی کک و چروک و افتادگی و خط لبخند تاثیر گذار باشد؟

  پاسخ
 • سلام من ۴١ سالمه جدیدا خط خواب تو صورتم می افته بهترین روش درمان چیه

  پاسخ
 • سلام. من برای ترک و افتادگی خفیف سینه می توانم از لیزر استفاده کنم. چند درصد موفقیت دارد؟

  پاسخ
 • سلام. من برای ترک و افتادگی خفیف و جوانسازی یکی از سینه ها می توانم از لیزر استفاده کنم. چند درصد موفقیت دارد؟

  پاسخ
 • سلام دکتر جان
  صورت من از یه سالگی شروع کرده به کک ومک الان ۳۵ دارم آیا آر اف جواب میده؟؟؟
  آیا میشه کاری کرد که کک و مکم خوب بشه
  ودرضمن این آر اف چندماه یکبار باید رو پوست انجام داد

  پاسخ
 • سلام روز بخیر من سنم ۳۴ سالمه اضافه وزن داشتم یکم وزنم اومده پایین اما الان یکم افتادکی پیدا کردم رو صورتم و اینکه صورتم منافذ داره و کمی لک افتاب سوختکی روی گونه هام و بسیار پوستم حساس هست میشه بگید با درمان آراف میشه رواین موارد هم تاثیر کذاشت و‌درمان کرد یا پروسه جداگانه داره؟

  پاسخ
  • با سلام و سپاس از پاسخگوییتون
   میخواستم بدونم چند وقت بعد از تزریق فیلر خط خنده میشه از آر اف فرکشنال استفاده کرد؟ آیا آر اف فیلر رو از بین نمیبره؟

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر.من صورت خیلی لاغری دارم میخواهم راهنمایم کنید چیکارکنم که صورت تپلی داشته باشم

  پاسخ
 • سلام وقتتون به خیر من ۲۲سالمه و سیاهی شدید دور چشم دارم یه کوچولو خطوط اطراف چشم و پیشونی هم دارم این اواخر به دلیل لاغرشدن پوست صورتم کمی شل شده بنظرتون این موارد با ار اف فرکشینال قابل درمانه؟؟ البته نظرتون راجب لیفت با نخ چیه چون فاصله چشم و ابروهام کمه بنظرتون عوارضش میتونه بد باشه برام؟؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.