لیفت صورت در مرکز تخصصی جراحی لیفت صورت دکتر سالومه سالاریان

فهرست محتوا

 

با افزایش سن، پوست به مرور خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد، حجم صورت کم می شود و بطور واضح شروع به افتادگی می کند و نمای کلی چهره کشیده و خسته می شود. لیفتینگ صورت روشی برای بازگرداندن جوانی به چهره است. اگر به دنبال جوانسازی صورت خود هستید روش های متفاوتی وجود دارد یکی از این روش ها لیفت صورت می باشد.

 

لیفت صورت چیست 

عمل لیفت صورت چگونه است ؟ جراحی لیفتینگ صورت معمولاً تحت بیهوشی عمومی یا تزریق آرام‌ بخش انجام می‌شود. پس از بیهوش شدن بیمار و ایجاد برش، عضله‌های زیرین و بافت‌های عمیق‌تر بالا آورده و موقعیت‌شان تغییر داده می‌شود و پوست و چربی اضافی نیز در جراحی لیفت صورت برداشته می‌شود. بیمارانی که جوان‌ سازی صورتشان گستردگی کمتری دارد، عمل لیفت صورت و کشیدن پوست صورت و عمل زیبایی کشیدن پوست صورت با برش محدود، به عبارت دیگر با برش‌های کوتاه‌تر، بر روی صورت‌شان انجام می‌شود.

ویدئو معرفی لیفت صورت توسط دکتر سالومه سالاریان

ویدئو 3 بعدی نحوه جراحی لیفت صورت

جراحی لیفت صورت در مرکزی معتبر و زیر نظر متخصص لیفتینگ صورت

دکتر سالومه سالاریان
برای تعیین نوبت یا مشاوره با ما تماس بگیرید

مزایای لیفت صورت

 • از بین بردن خطوط عمیق بین بینی و گوشه دهان
 • از بین بردن چین و چروک های پوست
 • کاهش حجم صورت ناشی از بافت چربی و عضله
 • پوست شل و چربی اضافی گردن که می تواند به صورت غبغب یا “گردن بوقلمونی” ظاهر شود.
 • بر طرف کردن افتادگی بافت قسمت میانی صورت
 • بر طرف کردن  خطوط عمیق در زیر پلک تحتانی
 • بر طرف کردن خطوط عمیق در طول بینی که به گوشه لب منتهی می شوند.
 • بر طرف کردن  خطوط عمیق که از کنار و زیر لب تا فک پایین گسترش می یابند.
 • بافتهای چربی طبیعی صورت که تحلیل رفته و یا افتادگی پیدا کرده اند.
 •  کاهش تونیسیتی پوست قسمت تهتانی صورت
 • بر طرف کردن پوست شل و رسوب چربی اضافی در زیر چانه و فک

انوع لیفت صورت 

جوانسازی صورت به دو روش انجام می گیرد، کشیدن پوست صورت با جراحی و کشیدن پوست صورت بدون جراحی .

 • لیفتینگ صورت بدون جراحی
 • لیفتینگ صورت با جراحی

لیفت صورت بدون جراحی (غیر تهاجمی)

 روش های لیفتینگ صورت بدون جراحی شامل تزریق چربی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل، لیفتینگ صورت با لیزر، لایه برداری صورت با لیزر،لیفتینگ صورت با دستگاه، لیفتینگ صورت با rf، لیفتینگ صورت با نخ و هایفوتراپی می باشند که کلیه این روش ها به صورت سرپایی و بدون نیاز بع بیهوشی قابل انجام هستند.

روش های غیر تهاجمی ذکر شده نتایج قابل مقایسه با جراحی لیفت صورت ندارند ولی اگر در زمان مناسب استفاده شوند باعث به تاخیر انداختن زمان نیاز صورت به جراحی زیبایی لیفت صورت می شوند.

انواع روش های لیفتینگ صورت بدون جراحی:

لیفت صورت با نخ

لیفت با نخ یک عمل جراحی ظریف است که پوست صورت افتاده را به آرامی کشیده تا پوست جوان‌تر به نظر برسد. این روش درمانی نیازی به گذراندن دوره ی نقاهت ندارد و بیمار بعد از دو روز کاملا عادی و معمولی می تواند کارهای روزانه خود را انجام دهد. دوره ی نقاهت حدودا دو روز است و پس از 2 هفته بافت های نرم بهبود یافته ودر نتیجه هیچ نشانه ای از انجام این روش پدیدار نخواهد بود ، این روش بدون برش بزرگ است و به هیچ عنوان جای بخیه در صورت باقی نخواهد ماند .

 

لیفت صورت با تزریق بوتاکس

 یکی از روش های لیفتینگ صورت بدون جراحی، تزریق بوتاکس است. بوتاکس به عنوان یکی از درمان‌های محبوب زیبایی صورت، یک درمان سریع، بی‌خطر و مؤثر است. بوتاکس خطوط و چین و چروک‌های صورت را برای مدت حدود شش ماه کاهش داده یا از بین می‌برد و نیاز به بستری شدن نداشته و ناراحتی‌های آن بسیار جزئی است.

لیفت صورت با تزریق ژل

روش انجام لیفتینگ صورت با تزریق ژل می‌تواند چین و چروک‌های صورت را پر کرده و ظاهر آن را هموارتر و شاداب‌تر کرد. با تزریق ژل می‌توان لب‌ها را برجسته کرده، چین و چروک‌های صورت را رفع نموده و ظاهر صورت را بهبود بخشید.

لیفت صورت با تزریق چربی (Fat injections)

در این روش، بافت چربی از طریق لیپوساکشن از ناحیه دیگری از بدن فرد استخراج، تمیز و پردازش می شود و سپس برای تقویت حجم مجدداً به صورت تزریق می شود. سلولهای چربی زنده با بافتهای موجود ادغام می شوند و اثر آنها برای سالها می ماند.

گرافت چربی و تزریق چربی عبارات مترادفی هستند و برای توصیف روشی به کار می روند که چربی را از بخشی از بدن بر می دارند و به عنوان پرکننده برای سایر بخش های بدن یا صورت استفاده می کنند که منجر به ایجاد ظاهر جوان و تقویت شده می گردد. تزریق چربی اقدام مهمی جهت جوان سازی صورت است. لیفتینگ صورت باعث بالا بردن و سفت شدن بافت ها می شود اما کاهش حجمی که ناشی از پیری باشد، برنمی گرداند. برای این کار، گرافت یا تزریق چربی لازم است.

جراحی لیفتینگ صورت در مرکزی معتبر و زیر نظر متخصص لیفتینگ صورت

دکتر سالومه سالاریان
برای تعیین نوبت یا مشاوره با ما تماس بگیرید

هایفوتراپی

درمان هایفوتراپی (HIFU)، اولتراسوند متمرکز شده با شدت بالا، تکنیک نوینی است که برای لیفتینگ صورت و سفت کردن پوست آن به کار برده می‌شود. هایفو به لایه‌های عمیق پوست نفوذ می‌کند و موجب انعقاد گرمایی در) SMAS سیستم اپونوروتیک عضلانی سطحی) می‌شود و به تدریج و به مرور زمان باعث سفت شدن و جوانسازی پوست می‌شود.

لیفت صورت با rf

RF یا رادیو فرکوئنسی از سالیان قبل در پزشکی زیبایی کاربرد داشته و روشی تقریباً بی عارضه و کاملاً مؤثر به حساب می‌آید . امروزه دستگاه‌های RF فرکشنال با ترکیب رادیو فرکوئنسی و میکرونیدلینگ پوست تأثیرگذاری این روش را چندین برابر نموده‌اند.

Rfهای فرکشنال با تحریک کلاژن سازی و نظم بخشیدن به رشته‌های کلاژن موجب سفت شدن و جوان سازی پوست صورت با لیزر پوست می‌شوند.

آتیوا

آتیوازیر مجموعه روش RF می باشد. در این روش به کمک گرما درمانی روند تولید کلاژن تسریع می شود، با این روش می‌توان چین و چروک‌های موقتی پوست از بین می رود

 

کربوکسی تراپی

 با استفاده از این روش می‌توان ، ترک‌های پوستی، افتادگی پوست وشل شدگی را برطرف کرد. کربوکسی تراپی برای از بین بردن جای جوش و آکنه و درمان جای زخم  ، درمان تیرگی دور چشم هم استفاده می شود.

اندولیفت

در این روش از لیزر برای با طول موج ۱۴۷۰ نانومتراستفاده می‌کند. لیزر را به بافت‌های زیرین پوست می تابانند ، تا به بازآرایی کلاژن‌ها و تجزیه چربی‌های پوست کمک کنند

لیفت صورت با جراحی

برای لیفت صورت با عمل جراحی معمولا برش های جلوی گوش و پشت گوش نیاز می باشد که وسعت این برش بر اساس نظم جراح پلاستیک بر پایه معاینه صورت بیمار تعیین می گردد. در مواردی که نیاز به برش اضافه زیر چانه برای دسترسی به عضله و بافت های نرم و چربی گردن می باشد.

با پیشرفت تکنیک های جراحی امروزه تلاش بر این است که وسعت محل برش کاهش داده شود تا از عوارض ناشی از برش جراحی از جمله تخریب محل رویش مو، اسکار و تغییرات رنگ پوست در محل برش جلوگیری می شود.

انواع لیفتینگ صورت با جراحی

در روش اول جراحی لیفتینگ صورت، تمام صورت درمان می شود و نتایج آن طولانی مدت است. این برش معمولاً در خط رویش مو در شقیقه شروع می شود، به جلوی گوش رفته لاله گوش را در بر می گیرد و در قسمت پایین پوست سر در پشت گوش ختم می شود. جهت بهبود بیشتر در ناحیه گردن ادامه پیدا می کند. بعد از جراحی برای رفع بیشتر چروک در ناحیه شقیقه از تزریق فیلر شقیقه استفاده می شود.

روش دومی نیز در زیر چانه ایجاد شود. سپس پوست از بافت همبند و عضلات زیرین جدا، و به عقب کشیده میشود. ممکن است چربی صورت از خط فک و گردن جدا شده یا مجدداً توزیع شود، و بافت های زیر گردن مجدداً لیفت شوند. معمولاً برای دستیابی به یک نتیجه طبیعی و ماندگار، لایه های عمیق تر صورت و عضلات نیز لیفت می شوند.

سپس پوست مجددا بر روی کانتورهای لیفت شده پوشانیده و پوست اضافی برداشته می شود. این جراحی در رفع چین های صاف، غبغب، پوست آویزان زیر چانه موثر است و کانتور طبیعی و جوان صورت و گردن را برمی گرداند. در صورت لزوم، می توان لیفت صورت را با جراحی لیفت پوست گردن، سینه یا پلک ها ترکیب کرد.

 

کدام روش لیفت صورت بهتر است: 

نمی توان به قطع گفت کدام یک از روش های لیفت صورت بهترین روش میباشد، به طور کلی با توجه به نیاز شما و تجویز و نظر متخصص بهترین و مناسب ترین روش انتخاب می شود، تک تک این روش ها با توجه به نیاز جوان سازی صورت شخص انجام می گیرد.

مراحل جراحی لیفت صورت

جراحی لیفت صورت بسته به شرایط، بین 2 تا 5 ساعت طول می کشد و در بیمارستان یا مرکز لیفت صورت انجام می گیرد. از بیمار خواسته می شود بعد از نیمه شب قبل از عمل، چیزی بجز آب و داروهایی که توسط جراح تأیید شده است، مصرف نکند و روز جراحی موها و صورت خود را با صابون میکروب کش بشوید. مراحل لیفت صورت به ترتیب زیر است:

بیهوشی

جراحي ليفت صورت معمولا با استفاده از بیهوشی عمومی انجام می شود، اگرچه استفاده از بی حسی موضعی با آرام بخش نیز غیر معمول نیست. جراح با توجه به شرایط، بهترین گزینه را انتخاب خواهد کرد.

برش و تکنیک جراحی

تکنیک دقیقی که در طی عمل جراحی صورت از آن استفاده می شود به عوامل مختلفی از جمله آناتومی بیمار و اهداف شخصی او، وسعت لیفت (مینی لیفت در مقابل لیفت سنتی)، و اینکه آیا یک عمل زیبایی دیگر در همان زمان انجام می شود یا نه، بستگی دارد

بستن برش ها

برش ها ممکن است با بخیه های قابل جذب یا بخیه هایی که بعد از چند روز (6 تا 10 روز) کشیده می شوند بسته شوند. برخی از جراحان نیز از چسب های پوستی برای بستن برش ها استفاده می کنند. پس از بهبودی، جای برش ها به خوبی در خط رویش مو و خطوط طبیعی صورت و گوش پنهان می شوند.

مشاهده نتایج

بعد از عمل، نتایج تا حدی قابل رویت هستند، اما نتیجه نهایی پس از رفع تورم و کبودی دیده می شود.

نتایج جراحی لیفت صورت

عکس عمل کشیدن پوست صورت

 نتیجه نهایی لیفت دائم صورت پس از رفع تورم و کبودی آشکار می شود. البته این نتایج دائمی نیست و نمیتواند جلوی روند پیری را بگیرد. ولی صورت فرد، همیشه سالها جوان تر از آن چیزی خواهد بود که ممکن بود بدون عمل جراحی به نظر برسد. گاهی برای دستیابی به نتایج مطلوب ممکن است جراحی دیگری لازم باشد.

به طور کلی پیش بینی می شود که نتایج تا 10 سال ماندگار باشد. مراقبت مداوم از پوست و حفظ سبک زندگی سالم، نتایج لیفت را طولانی تر می کند. برای حفظ طولانی تر نتایج توجه به نکات زیر اهمیت دارد:

 • حفظ وزن سالم و پایدار
 • پیروی از یک برنامه منظم، با کیفیت و مداوم مراقبت از پوست
 • محافظت از چهره در برابر آفتاب با استفاده از کلاه پهن، عینک و ضد آفتاب مناسب

پس از عمل لیفت و کشیدن پوست صورت، سر و صورت پانسمان می‌شود و لوله‌های تخلیه (درن) در صورت لزوم درون برش‌ها قرار داده می‌شود. این لوله‌ها معمولاً یک روز پس از جراحی کشیدن پوست صورت درآورده می‌شود. بروز مقداری کبودی، ورم بعد از جراحی لیفت فیس و درد طبیعی است. بیماران غالباً در صورت و گردن احساس انقباض و کشیدگی دارند. درد را می‌توان با مسکن و دارو آرام کرد. بخیه‌ها نیز معمولاً ۷ روز پس از جراحی کشیده می‌شود و بیمار می‌تواند وظایف شغلی و فعالیت‌های سبک را حدوداً ۲ هفته پس از عمل ازسر بگیرد.

افراد مناسب برای لیفت صورت

برای درک پاسخ این سوال که کاندیدای مناسب برای عمل لیفت صورت چه ویژگی هایی دارند ؟ کاندیدا جراحی باید با پزشک متخصص در این زمینه مشورت نماید. اما پیش از این کار می توان به چند نمونه از مهم ترین مشخصات کاندیدا جراحی لیفت صورت اشاره کرد. افرادی که می توانند کاندیدا خوبی برای جراحی لیفت باشند، معمولا یک یا چند مورد از ویژگی های ذیل را داراند :

 • شل شدن پوست در بخش های میانی صورت
 • کاهش چربی های صورت یا جابجا شدن چربی ها
 • چروک های عمیق یا سطحی پوست صورت
 • تجمع غیر طبیعی چربی در یک یا چند قسمت از صورت

کاندیدای مناسب لیفت صورت با نخ در صورتی که دارای استخوان هایی قوی در ناحیه صورت باشند و یا میزان شل شدگی پوست صورت کم و غیر سطحی باشد، می توانند شاهد نتایج بهتری پس از جراحی لیفت باشند. داشتن فشار خون و همینطور اعتیاد به انواع دخانیات و همینطور الکل شانس موفقیت در کشیدن پوست صورت را به مراتب کاهش می دهد.

کاندیدای مناسب برای جراحی لیفت صورت که در قسمت هایی از صورت آن ها غبغب به واسطه تجمع چربی ها ایجاد شده، می توانند پس از عمل شاهد تغییرات ملموسی باشند.

تقریبا اکثر کاندیدا و افراد مناسب برای کشیدن پوست صورت جزء گروه های سنی “جوان” محسوب می شوند و سن آن ها بیشتر از 45 سال نیست! افرادی که در گروه های سنی زیر 30 تا 40 با توجه به افتادگی های خفیف پوستی برای مینی لیفت کاندید می شوند، به طور تقریبی دچار چین و چروک های عمیق در بخش های مختلفی از بدن به ویژه گردن نیستند و شلی پوست یا آپونوروتیک عضلانی سطحی را تجربه نمی کنند.

کاندیدای مناسب لیفت صورت و عمل جراحی پوست صورت معمولا به واسطه عدم انتخاب رژیم های لاغری مناسب و کاهش وزن شدید یا تجربه استرس های مکرر شاهد بروز مشکلاتی هم چون افتادگی پوست صورت و گردن هستند. فرد مناسب برای لیفت صورت بیش از هر موضوعی باید انتظاری واقع بینانه از این عمل داشته باشد، بررسی نمونه کشیدن پوست صورت مشابه از افرادی که جراحی لیفت صورت را تجربه کرده اند، امکان لمس نتیجه نهایی این جراحی را آسان تر خواهد کرد.

سن مناسب لیفت صورت

سن مناسب برای لیفت صورت بعد از 40 تا 50 سالگی است اما برای تشخیص سن مناسب لیفت صورت انجام آزمایشات پوستی توسط متخصص ضروری است. بعد از انجام جراحی در صورت رعایت تمامی پارامترها از جمله مراقبت های بعد از عمل کشیدن پوست صورت و انتخاب سبک غذایی سالم می توانید از 1 تا 7 سال شاهد نتایج اثربخش لیفت در جوانسازی پوست باشید.

برای اطمینان از اینکه آیا شما هم در گروه کاندیدا مناسب لیفت صورت قرار دارید یا خیر، می توانید همین حالا با مشاورین کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان ارتباط برقرار کنید.

ماندگاری جراحی لیفت صورت

ماندگاری روش های غیر جراحی لیفت صورت موقت هستند و برای حفظ نتایج، باید آنها را هر چند ماه یکبار تکرار کرد.  مثلا بعد از اولین تزریق بوتاکس، محصول کمتری می تواند نتایج مشابهی را در آینده ارائه دهد، یا پر کننده های حاوی هیالورونیک اسید با تحریک تولید کلاژن بدن یک لایه داربست محکم در زیر پوست ایجاد می کنند و ممکن است در آینده به میزان کمتری از آنها احتیاج داشته باشید.

آیا لیفت صورت با درد همراه است؟ 

لیفت صورت با جراحی کممکن است با کمی درد همراه باشد که با تجویز دارو این درد  کنترل می شود ، در روش لیفت صورت بدون جراحی ممعمولا درد خیلی خفیفی وجود دارد اما اما پزشک در صورت نیاز برای شما مسکن تجویز خواهد کرد.

موارد منع لیفتینگ صورت

داروهای رقیق کننده خون یا مکمل ها

افرادی که داروها یا مکمل هایی که خون را رقیق می کند استفاده می کنند، احتمال خطر ابتلا به هماتوما بعد از عمل وجود دارد، این داروها شامل رقیق کننده های خون (Coumadin ، Plavix ، دیگران)، آسپیرین، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) ، جینسینگ، جینکو بیلوبا، روغن ماهی و موارد دیگر است.

شرایط پزشکی

اگر فردی دارای شرایطی باشد که از لخته شدن خون جلوگیری می کند، نمی تواند لیفت صورت داشته باشد. سایر شرایط، مانند دیابت کنترل نشده یا فشار خون بالا، با خطر ضعف ترمیم زخم، هماتوم و عوارض قلبی توام است.

سیگار

استعمال سیگار بطور چشمگیری خطر ترمیم زخم، هماتوم و ریزش پوست بعد از جراحی لیفت صورت را افزایش می دهد.

نوسانات وزن

برای افرادی که سابقه افزایش و کاهش وزن مکرر دارند (عواملی که در شکل صورت و وضعیت پوست تأثیر می گذارد)، نتیجه عمل لیفت ممکن است رضایت بخش نباشد یا تنها برای مدت کوتاهی رضایت بخش باشد.

عوارض لیفت صورت

بعد از عمل لیفت صورت، بیمار ممکن است موارد زیر را تجربه کند:

 • درد خفیف تا متوسط
 • خروج ترشحات از محل برش ها
 • تورم
 • کبودی

مراقبت های قبل از لیفتینگ صورت

 حداقل تا ۱۰ روز قبل و بعد از لیفت تمام صورت از سیگار استفاده نشود زیرا منافذ چربی در پوست دچار اختلال شده و سلول ها دچار ضعف در فعالیت می شوند.

سعی کنید از یک هفته قبل غذا های خیلی چرب استفاده نکنید. در کل هر چه قدر به لیفتینگ نزدیک تر می شوید، باید سبک زندگی سالم تری داشته باشید.

افرادی که دچار بیماری های قلبی هستند باید در مشاوره ای که با پزشک متخصص دارند، به این مورد اشاره کنند زیرا در غیر این صورت ممکن است پزشک با عدم آگاهی به این مورد روش جراحی با بیهوشی را در نظر بگیرد که برای بیماران قلبی مضر باشد.

اگر پزشک روش تزریق با بی حس کننده را برای شما تجویز کرد و شما استرس بسیار شدید داشتید، می توانید از او بخواهید برای عدم اختلال در روند جراحی اقدام به بیهوشی شما کند.

مراقبت های بعد از عمل لیفت صورت

به بیمار توصیه می شود که در چند روز اول بعد از عمل:

 • سر خود را در حالت استراحت بالاتر نگه دارد
 • برای کاهش درد و تورم، طبق توصیه پزشک از داروهای ضد درد استفاده کند و بسته های یخ روی صورت خود بگذارد
 • دستورالعمل مراقبت از زخم و زمان شروع استفاده از شامپو و صابون و انواع آنها را طبق دستور جراح خود دنبال کند.
 • طی دو ماه بعد از عمل چند بار جهت کشیدن بخیه ها و پیگیری به پزشک مراجعه کند.
 • از آرایش کردن، انجام ورزش های شدید یا هوازی، وارد آوردن فشار بیش از حد یا حرکت بر روی برش ها و اطراف آن، و رنگ کردن موها حداقل تا شش هفته خودداری کند.
 • به مدت سه هفته از قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب خودداری کند و پس از آن از ضد آفتاب SPF 30 یا بالاتر استفاده نماید.
 • طی ده روز اول بعد از جراحی استراحت کنید. بعد از ده روز می توانید فعالیت های سبک را شروع کنید. اگر شغل شما نیاز به فعالیت فیزیکی زیادی دارد می توانید سه هفته بعداز جراحی شروع کنید.
 • تا دو هفته اول بعداز جراحی از بالش استفاده نکنید و به پشت بخوابید (طاق باز) در صورت نیاز می توانید از رول گردنی استفاده کنید.
 • از خوردن غذا های شور و ترشی و سفت که جویدن زیادی لازم دارد اجتباب کنید.
 • مصرف الکل و سیگار در 2 هفته بعداز جراحی ممنوع می باشد.
 • از کیسه یخ بعنوان کمپرس اطراف چشم به مدت 15 دقیقه در هر ساعت تا سه روز اول بعداز جراحی استفاده کنید. درصورتیکه همزمان با فیس لیفت تزریق چربی هم داشته اید در نواحی پیانی گونه و گردن نیز از کمپرس یخ استفاده کنید. استفاده از کمپرس در هنگام شب و استراحت نیاز نمی شود.
 • می توانید از مسکن تجویز شده توسط جراح برای بهبود درد و نماد چشمی در هنگام خواب استفاده کنید.
 • سه روز بعداز جراحی استحمام کنید و بعداز آن بطور روزانه موها و صورت خود را با شامپو بشویید. استحمام روزانه باعث پیشگیری از عفونت محل زخم می شود . مصرف نرم کننده موی سر بعداز شامپو توصیه می شود.
 • بخیه های محل زخم طی 10-7 روز توسط پزشک خارج می شوند.
 • طی ده روز اول بعداز جراحی از رانندگی وسایل نقلیه اجتناب کنید.
 • بعداز دو هفته مجاز به انجام فعالیت ورزشی سبک هستید و پس از انجام فعالیت های ورزشی سنگین از جمله فعالیت های کششی،وزنه برداری، دراز و نشست طی 6 هفته بعداز جراحی ممنوع می باشد.

هزینه لیفت صورت (قیمت لیفت صورت 1401)

لیفت صورت عملی است که در جهت از بین بردن چین و چروک و کشیدن پوست انجام می شود. با انجام لیفتینگ صورت می توانید چین و چروک ها و علائم پیری را از صورت خود پاک کنید و بسیار جوان تر به نظر برسید. برای این کار بهتر است به جراحان متخصص مراجعه کنید زیرا صورت عضوی حساس است و در زیبایی فرد بسیار تاثیرگذار می باشد. این که هزینه لیفت صورت چقدر می شود، سوالی است که بسیاری از داوطلبان از ما می پرسند. در ادامه به بررسی قیمت لیفتینگ صورت پرداخته ایم.

تعرفه لیفت صورت با توجه به تخصص دکتر و محلی که عمل در آن عمل انجام می شود، متفاوت است. به علاوه عوامل دیگری همچون بیهوشی، دارو و آزمایشات هم جزئی از هزینه های جراحی می باشد. تعرفه لیفتینگ صورت به عوامل متعددی وابسته است که در این قسمت به بررسی این عوامل می پردازیم. با بررسی این عوامل به جواب سوال هزینه جراحی لیفت صورت چقدر است؟ خواهید رسید.

عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه جراحی کشیدن پوست صورت

لیفت صورت در مدل های مختلفی مانند لیفت صورت کامل و لیفت میانی صورت یا مینی لیفت انجام می شود. به طور معمول قیمت لیفت میانی صورت از لیفت صورت کامل کمتر است چرا که مینی لیفت سریعتر انجام می شود و در آن برش های کوچکتری به کار برده می شود.

نوع بیهوشی

بیهوشی مورد استفاده در جراحی لیفت، به دو دسته بیهوشی عمومی و بی حسی موضعی تقسیم می شود. به طور معمول هزینه بیهوشی عموی بیشتر از بی حسی موضعی می باشد. خود داوطلب انتخاب می کند که از کدام روش بیهوشی برای جراحی او استفاده شود. علاوه بر همه این موارد، متخصصین جراحی مختلف، قیمت لیفت صورت و پیشانی متفاوتی را دریافت می کنند.

تکنیک ها و تاثیرشان بر روی هزینه عمل جراحی لیفت صورت

هر کدام از روش های لیفت با تکنیک خاص به خود انجام می شود. از میان روش های موجود، لیفت آندوسکوپیک به دلیل پیشرفته تر بودن تکنیک ها، هزینه ی بیشتری دارد.

سهم درمان های ترکیبی در هزینه لیفتینگ صورت

بسیاری از داوطلبان انجام لیفت صورت، برای دستیابی به نتایج مطلوب تر، به صورت ترکیبی از لیفت صورت با سایر عمل های زیبایی استفاده می کنند. در حالت کلی هزینه ی این عمل های زیبایی در تخمین های اولیه قیمت عمل لیفت صورت محاسبه نمی شود.

هزینه لیفت صورت در ایران و تاثیر مهارت و شهرت جراح بر آن

بسیار بدیهی است که دستمزد دکتر های ماهر و با تجربه در مقایسه دکتر های گمنام بیشتر باشد. با وجود این اختلاف قیمت، باز هم ترجیح اکثر افراد پرداخت مقدار هزینه بیشتر است؛ تا که بتوانند با خیال آسوده تری جراحی لیفت صورت را انجام دهند. در صورتی که جراحی لیفت صورت خود را به افراد غیر حرفه ای و بدون دانش و تخصص لازم بسپارید، از عواقب جانبی آن در امان نخواهید بود. جراحی هایی که توسط افراد غیر متخصص انجام می شود می تواند جان داوطلب را تهدید کند.

تاثیر مکان بر روی هزینه لیفتینگ صورت

درست مانند زندگی ما که مخارج آن در مکان های مختلف متفاوت است، هزینه عمل زیبایی هم به مکان انجام لیفت وابسته است. بنابراین بسیار بدیهی است که هزینه جراحی لیفت صورت در تهران و سایر شهرهای بزرگ، بیشتر از سایر نقاط می باشد.

هزینه لیفت صورت با نخ چقدر است؟

هزینه لیفت صورت

لیفت صورت با نخ از روش های کم تهاجمی شمرده می شود که نتایج طبیعی دارد. از این روش برای از بین بردن چین و چروک ها و جوان سازی پوست استفاده می شود. میزان آسیبی که به پوست وارد شده است، نوع آسیب، منطقه مورد نظر جهت درمان، نوع بخیه و… از عواملی هستند که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم هزینه لیفت صورت با نخ را تحت تاثیر قرار می دهند.

هزینه لیفت صورت با نخ در تهران، با توجه به فاکتور هایی همچون قیمت دارو های مورد استفاده و نوع نخ به کاربرده شده در جراحی تعیین می شود. همچنین میزان تبحر و تخصص پزشک جراح و تکنیک های به کار برده شده در عمل نیز بر قیمت لیفت صورت با نخ تاثیر گذار می باشد. کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان با سوابق درخشان در زمینه جراحی زیبایی و استفاده از معتبر ترین روش های جراحی آماده است تا بار دیگر، زیبایی و شادابی را به چهره شما بازگرداند.

هزینه لیفت صورت با جراحی

از سوالات همیشگی کاربران “هزینه لیفت صورت چقدر است؟” می باشد. قیمت لیفت صورت با جراحی به عوامل مختلفی مانند دستمزد پزشک، هزینه تجهیزات مورد استفاده، مکان عمل جراحی و… بستگی دارد. به علاوه شما باید هزینه آزمایش های قبل از عمل، دارو ها و مراقبت های بعد از عمل را هم در نظر بگیرید که معمولا به صورت جدا محاسبه می شود. اینکه بتوانیم پاسخ دقیقی به “لیفت صورت چقدر هزینه دارد” بدهیم امکان پذیر نیست. چرا که هم قیمت ها ثابت نیستند و هم میزان دستمزدی که هر پزشک می گیرد، با توجه به تخصص و مهارت او متفاوت است.

هزینه تقریبی لیفت صورت با بوتاکس

لیفت صورت چقدر هزینه دارد

مطمعنا می خواهید بوتاکس کنید و می خواهید بدانید هزینه لیفتینگ صورت چقدر است؟ هزینه لیفت کامل صورت با بوتاکس به میزان تزریق بوتاکس، وسعت ناحیه ای که می خواهید تزریق انجام شود، دستمزد پزشک، تجهیزات کلینیک و همچنین تعداد دفعات تکرار بستگی دارد. به علاوه شما باید هزینه های قبل از عمل مانند آزمایش ها، و هزینه های بعد از عمل مانند داروها و … را هم در نظر بگیرید.

هزینه لیفت اندوسکوپی صورت

در روش لیفت اندوسکوپی با ایجاد کمترین برش ها بیشترین تاثیر را خواهید گرفت. به همین دلیل این روش می تواند جایگزین مناسبی برای جراحی های کامل لیفت صورت باشد. پزشکان زیادی نیستند که توانایی انجام این روش را داشته باشند. هزینه لیفت صورت در تهران با کمک آندوسکوپی تماما به پزشکی که انتخاب می کنید وابسته است. شما می توانید برای اطلاع از هزینه لیفت کامل صورت آندوسکوپی در کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان با شماره های موجود در وب سایت تماس بگیرید.

هزینه لیفت صورت بدون جراحی

هر چقدر که شما زودتر اقدام به جلوگیری از پیری پوست و رفع چین و چروک های آن کنید، راحت تر به نتایج مطلوب خود خواهید رسید. واضح است که روش های لیفت صورت بدون جراحی هزینه ی بسیار کمتری نسبت به لیفت صورت با جراحی دارند. در این روش ها دیگر نیازی به پرداخت هزینه هایی از قبیل پول دارو، پول مکان، هزینه بستری در بیمارستان، هزینه بیهوشی و پول آزمایشات قبل از عمل جراحی ندارید.

هزینه لیفت صورت با لیزر

هزینه لیفت صورت با لیزر

از مزایای لیفت صورت با استفاده از لیزر این است که نیازی به انجام جراحی لیفت که به نسبت قیمت بالاتری دارد نیست. در نتیجه هزینه هایی مثل بستری شدن در بیمارستان، بیهوشی، آزمایش های قبل از عمل و … را نخواهید داشت. اینکه به صورت دقیق بگوییم در روش لیفت با لیزر هزینه لیفت صورت چند است امکان پذیر نیست چرا که این قیمت، به عوامل متعددی همچون محل مورد درمان، وسعت ناحیه درمان شده، نوع لیزر مورد استفاده برای جوانسازی پوست و تعداد جلسات درمانی لیزر صورت بستگی دارد.

برای اطلاع از قیمت دقیق لیزر در کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان با شماره های موجود بر روی سایت، تماس حاصل فرمایید. در این کلینیک زیبایی، دکتر سالومه سالاریان در یک جلسه مشاوره از شما توضیح دقیقی در رابطه با نارضایتی ها و قسمت هایی که می خواهید در آن تغییر ایجاد کنید می خواهد. پس از آن به شما اطلاعات کاملی درباره هزینه، روند و فرایند درمان و نتیجه های احتمالی می دهد.

قیمت لیفت صورت در تهران چقدر است؟

تعرفه لیفتینگ صورت

هزینه لیفت صورت به روشی که پزشک متخصص برای انجام لیفتینگ صورت انتخاب می کنند وابسته است. به طور کلی برای اینکه بتوان یک برآورد کلی از هزینه لیفت صورت داشت، عوامل زیر را هم در نظر می گیرند :

 • میزان و شدت افتادگی پوست داوطلب
 • ناحیه ای که در آن پوست دچار افتادگی و شل شدگی شده است
 • روشی که جراح پلاستیک متخصص شما برای انجام لیفتینگ انتخاب می کند
 • موادی که برای از بین بردن چین و چروک ها و لیفت صورت به کار می رود
 • مکانی که می خواهید لیفت را در آن انجام دهید
 • میزان دستمزدی که پزشک شما دریافت می کند. دستمزد پزشک جراح پلاستیک با توجه به سابقه و میزان تخصص جراح متفاوت است

اگر می خواهید که از میزان دقیق هزینه ها و روند انجام عمل لیفت بر روی صورتتان آگاه شوید، می توانید در جلسه مشاوره ای که پزشک معاینات دقیق را انجام می دهد و در مورد بهترین روش لیفت برای مشکل صورت شما توضیح می دهد شرکت کنید.

 

دکتر- سالومه سالاریان

همچنین دکتر سالومه سالاریان در انجام جراحی رینوپلاستی و زیبایی بینی هم گزینه عالی برای انتخاب شما می‌باشد زیرا ایشان با استفاده از غضروفهای طبیعی بدن خود شما اقدام به جراحی طبیعی بینی شما می‌کند .

عکس های قبل و بعد از لیفتینگ صورت توسط دکتر سالاریان

عکس های قبل و بعد از لیفت صورت

توسط دکتر سالومه سالاریان

 

بهترین جراح لیفت صورت در تهران

بسیاری از افراد هستند که عمل لیفت صورت را انجام می دهند اما این کار بسیار حساسی است و باید فرد تبحر کامل و تجربه کافی را داشته باشد تا مانع از آسیب های جدی به صورت نشود چرا که در بعضی از موارد مشاهده شده به علت آنکه جراح بیش از حد پوست را کشیده، چهره از حالت طبیعی خارج شده است پس باید به کارنامه پزشک توجه کرد تا قصوری نداشته باشد. در ادامه به بررسی چند فاکتور بسیار مهم برای انتخاب بهترین جراح لیفتینگ صورت را می پردازیم که باید به آن ها توجه کرد.

5 ویژگی مهم برای انتخاب بهترین جراح برای لیفت صورت

تجربه و مهارت جراح:

باید پزشکی را انتخاب کنید که سال های زیادی را با مهارت بالا جراحی لیفت صورت را انجام داده باشد  البته این معیار دقیقی برای صلاحیت جراح نیست و باید معیار های دیگر را بررسی کرد اما به هر حال یکی از عواملی است که باید به آن توجه کرد.

دانش و سطح علمی پزشک:

میزان تحصلات پزشک باید  فوق تخصص جراحی پلاستیک باشد و علاوه بر آن اگر گواهینامه های مختلف علمی و همچنین دوره های معتبر علمی و در راستای عمل زیبایی گذرانده باشد به اعتبار پزشک می افزاید.

نمونه کار های موفق:

اگر به دنبال بهترین دکتر برای لیفتینگ صورت خود هستید باید تحقیقات گسترده ای را نسبت به پزشک انجام دهید. یک جراح خوب فیس لیفت باید صفحات مجازی خود از قبیل اینستاگرام و سایت را به روز نگهدارد و نمونه عمل هایی که انجام داده است را در صفحات خود به نمایش بگذارد. همچنین با مراجعه حضوری باید ارائه نمونه کارهای خود می تواند نظر شما را جلب کند پس هرچه کارنامه موفق تری به اشتراک گذاشته باشد یعنی اعتماد به نفس و تبحر و مهارت لازم را دارد.

بررسی میزان رضایت مراجعه کنندگان

برای آنکه بتوانید بهترین شناسایی را نسبت به جراح لیفت صورت داشته باشید بهتر است با مراجعه کنندگان قبلی ارتباط برقرار کنید و از آن ها درباره چگونگی انجام عمل و اقدامات قبل و بعد عمل سولاتی را بپرسید و میزان رضایت آن ها را بررسی کنید. یکی از بهترین راه ها برای پیدا کردن مراجعه کنندگان قبلی صفحات مجازی است که می توانید ببینید چقدر از نتیجه عمل راضی بودند همچنین در برخی از مواردی افراد سولاتی را در می پرسند، باید جراح با دقت و حوصله به آن ها پاسخ داده باشد و اینگونه باعث می شود میزان مهارت پزشک سنجیده شود.

مشاوره حضوری با جراح

حدودا دو هفته قبل از جراحی بهتر است با پزشک مشاوره حضوری داشته باشید. بهترین جراح باید یه صورت دقیق و با حوصله کافی پرونده پزشکی بیمار را چک کند و فرد را معاینه کند. و سپس تشخیص دهید عمل لیفتینگ صورت در چه ناحیه ای انجام شود و در آخر هزینه عمل جراحی لیفت صورت را مشخص می کند.

امکانات بهترین مرکز جراحی لیفت صورت در تهران

معمولا یک جراح و پزشک خوب سعی دارد از بهترین امکانات و وسایل برای جراحی لیفت صورت استفاده کند این امر احتمالا باعث افزایش هزینه لیفتینگ صورت می شود اما بهتر است عمل در چنین مکانی انجام شود.

اقدامات جراح ماهر بعد از عمل لیفت صورت

بعد از اتمام جراحی کار پزشک با بیمار تمام نمی شود بلکه با دقت فرد را معاینه کرده و مراقبت های لازم را مه باید بیمار انجام دهد به او بازگو می کند و در اخر تاریخ بعدی مراجعه را مشخص می کند. همچنین در صورت لزوم لگر بهد از معاینه فرئ احتیاج به مراقب های پزشک داشت، بیمار را بستری می کند تا زیر نظر پزشک تحت درمان باشد.

نکات مهمی که یک جراح خوب زیبایی در لیفت صورت باید رعایت کند

 جای زخم بخیه:

 با اینکه جراحی لیفت صورت بیشتر در نواحی رویش مو است و جای بخیه دیده نمی شود اما در قسمت هایی از پوست که جلوی لاله گوش برش می‌خورد نباید اثر از جای بخیه به وجود بیاید  و این از عهده پزشکی که جراحی را با ظرافت انجام می دهد بر می اید.

کم شدن حس لامسه صورت و گوش:

کم شدن حس لامسه صورت و شنوایی به دلیل اینکه فشار زیادی به عصب پوستی وارد می شود یک امر موقتی و طبیعی است و بهترین جراح لیفت صورت باید این عمل را به گونه ای انجام دهد که به هنگام کشیدن پوست صورت، به اعصاب صورت و بافت های زیر آن آسیبی نزند.

عفونت جای بخیه و زخم‌های عمل:

عفونت جای بخیه و زخم به دو دلیل ممکن است اتفاق بیفتد : 1. ابزار های جراحی آلوده باشد 2. بیمار نکات بهداشتی را رعایت نکند به همین دلیل باید جراحی زیبایی صورت توسط بهترین پزشک انجام شود تا از استریل بودن وسایل مطمن شوید.

سوالات متداول کشیدن پوست صورت

عمل لیفتینگ صورت یا جراحی لیفت صورت چقدر طول می کشد؟

مدت زمان عمل نسبت به میزان کاری که برای هر بیمار با ساختار صورت های مختلف، متفاوت است. اما به طور کلی عمل لیفت صورت حدود دو تا سه ساعت طول می کشد. مدت بستری نیز به شرایط بیمارستان و جراح شما بستگی دارد که مدت آن می تواند از چند ساعت تا یک شب باشد.

آیا می توانم بلافاصله بعد از عمل به منزل بروم؟

اکثرا عمل لیفتینگ صورت به صورت سرپایی انجام می شود، از آنجایی که بعد از تسکین یافتن شما باید به خانه برگردید، باید یک فرد مورد اطمینان شما را به منزل برساند و شب را در کنار شما بماند تا فردا دوباره برای بازکردن بانداژ، شما را تا مطب همراهی نماید.

چه سنی را برای جراحی لیفت صورت پیشنهاد می دهید؟

همه افراد در هر سنی می توانند این عمل را انجام دهند، این عمل می‌تواند نتایج شگفت‌ انگیزی داشته باشد ولی به طور کلی نتیجه نهایی به ظاهر بیمار قبل از جراحی بستگی خواهد داشت.

جراحی لیفت صورت زیر نظر بهترین جراح لیفت صورت ایران

دکتر سالومه سالاریان
برای تعیین نوبت یا مشاوره با ما تماس بگیرید

4.9/5 - (14 امتیاز)

67 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.