لیفت پیشانی

لیفت پیشانی

زیبایی و کشیدگی صورت یکی از بارزترین نشانه‌های جذابیت است که از زمان‌های قدیم بشر توجه ای ویژه نسبت به آن داشته است. این روزها روش‌های زیادی برای زیباسازی صورت و تنظیم ابعاد آن وجود دارد و با گذشت زمان تعداد این روشها بیشتر هم می‌شود. لیفت پیشانی یکی از مهمترین روش‌های زیباسازی رایج و مورد استفاده برای حل مشکلات صورت و برقراری نوعی هماهنگی در ویژگی‌های آن است.

به طور طبیعی صورت و پیشانی انسان با افزایش سن، دچار افتادگی می‌شود و خطوط موجود در آن نیز افزایش می یابد و بیشتر از گذشته نمایان می‌شود.

خطوط افقی و چین و چروک‌های موجود در ناحیه پیشانی سبب می‌شوند تا چهره شما خسته، غمگین، عصبانی و حتی مسن تر دیده شود.

شما می‌توانید با عمل لیفت پیشانی ناحیه بالای چشم و پیشانی خود را به طرز حیرت‌آوری جوان کنید.

حال اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که به زیبایی ظاهری خود بسیار اهمیت می‌دهید در ادامه این مقاله ما قصد داریم تا شما را با انواع لیفت پیشانی آشنا کنیم و بهترین دکتر برای لیفت پیشانی را نیز به شما معرفی نماییم.

 یکی از دغدغه های افراد با افزایش سن شان جوان و شاداب نگهداشتن صورتشان است از این رو جوانسازی پوست صورت طرفداران زیادی دارد.

اگر صورتی جوان و شاداب می خواهید یکی از راه های جوان سازی، لیفت صورت می باشد که یکی از بخش هایی در صورت که افراد به دنبال رفع آن هستند خطوط ایجاد شده در پیشانی می باشد. که به این روش لیفت پیشانی می گویند.

لیفت پیشانی چیست ؟

جراحی لیفت پیشانی یک عمل زیبایی است که در راستای فرآیند لیفت و بالا بردن پیشانی انجام می‌شود. این عمل به منظور دستیابی به نتایجی مطلوب با هدف جوانسازی و بالابردن پیشانی برای بهبود شکل و رفع چین و چروک‌ها انجام می‌شود. در نهایت این عمل زیبایی چهره‌ای جوان و کشیده به شما می‌بخشد.

لیفت پیشانی با جراحی را می‌توان به ‌شیوه‌های مختلفی انجام داد:

در روش کلاسیک آن برش‌هایی 5-6 سانتی متری به پشت خط مو می‌زنند که این برش‌ها نامرئی هستند و در روش‌های آندوسکوپی لیفت پیشانی، برش‌های بسیار کوچکتری بین فواصل موها ایجاد می‌کنند. روش آندوسکوپی آثار بسیار کمتری نسبت به روش سنتی بر جای می‌گذارد.

تکنیک مورد استفاده در عمل لیفت پیشانی با توجه به میزان عرض پیشانی و نوع پوست بیماران متفاوت خواهد بود.  در اصل پزشکان پس از معاینه بیماران روش مورد استفاده برای لیفت پیشانی آنها را مشخص می‌کنند.

به طور کلی می توان صورت را به 3 بخش عمودی تقسیم کرد در ایند صورت یک سوم فوقانی از ناحیه گلابلا (بین دو ابرو ) تاتریکیون (خط رویش مو ) محدوده فرم هد (پیشانی)می باشد. در نمای نیم رخ پیشانی به شکل محدب، ملایم، شیب دار، صاف و برآمده می تواند باشد . ابروها عموما قوسی ملایم دغارند که در خانم ها کمی بالاتر لب فوقانی اربیت (کاسه استخوانی اطراف چشم )  قرار می گیرند.

در آقایان ابرو معمولا همتراز با لبه فوقانی اربیت قرار دارد و قوس کمتری نیاز دارد .

پوست نسبتا ضخیم پیشانی و ابرو در مجاورت پوست بسیار نازک پلک بالایی ابرو قرار می گیرد . عضلات پیشانی و عضلات پری اربیتال (اطراف اربیت ) یک محرک اصلی در پیر شدن بخش بالایی صورت می باشند . عضلات بین دو ابرو باعث ایجاد خط های عمیق عمودی و چین های عرضی بین دو ابرو می شوند .

علاوه بر این پیر شدن پیشانی به علت تشکیل چروک های عمیق ناشی از اثر تجمعی انقباض عضلات پیشانی و پری اربیتال و کاهش کلاژن و الاستین در پوست نیز میی باشد .

موفقیت در جوان سازی پیشانی به تشخیص درست پاتولوژی موجود توسط جراح و توقعات واقع گرایانه بیمار بستگی دارد . بطور مثال بیماران غالبا فکر می کنند و به آنها گفته شده است که علت نگاه (غمگینانهه ) آنها شلی پوست پلک است .

اهداف جراحی جوانسازی ابرو و یک سوم فوقانی صورت ( فورهدلیفت )شامل موارد زیر می باشد :
-بالا کشیدن گوشه خارجی چشم در صورت نیاز
-حجم دادن دوباره به ابرو ،گیجگاه و نواحی پری اربیتال
-کاهش آویختگی (hooding) قسمت  بیرونی پلک فوقانی و کاهش پوست اضافی پلک فوقانی
-بالا کشیدن گوشه خارجی چشم در صورت نیاز
-کاهش چین و چروک های بین دو ابرو
-کاهش چین و چروک های عرضی پیشانی
-کاهش چین و چروک های گوشه خارجی چشم
-اصلاح غیر قرینگی ابرو

 مزایای لیفت پیشانی

جراحی لیفت پیشانی یک روش زیبایی توصیه شده توسط پزشکان متخصصان است که برای شما مزایای زیادی به همراه دارد:

مزایای انجام این عمل زیبایی به ترتیب زیر است:

 • ایجاد ظاهری جوانتر و زیباتر
 • از بین بردن نقایص صورت در ناحیه پیشانی
 • بالا بردن ابروها و رفع مشکل افتادگی پلک
 • رفع خط اخم میان ابروها و بالای بینی
 • این روش عوارض جانبی بسیار کمی دارد
 • ایمن بودن عمل زیبایی
 • ماندگاری بلند مدت
 • مناسب بودن قیمت لیفت پیشانی در مقایسه با ماندگاری آن.

انواع لیفت پیشانی را بهتر بشناسید:

همانطور که در بالا تر برایتان توضیح دادیم پزشک بنابر تشخیص خود اقدام به اعمال یکی از انواع روش‌های لیفت پیشانی بر روی بیمار می‌کند. در ادامه این بخش قصد داریم تا شما را با انواع لیفت پیشانی بیشتر آشنا کنیم:

1 – جراحی لیفت پیشانی کرونال

در این نوع از لیفت، برشی در بخش زیر موهای پیشانی زده می‌شود که بسیار طویل است و از سمت گوش راست به چپ امتداد دارد. در واقع این برش از قسمت فوقانی سر یا همان ناحیه کرونر عبور می‌کند و سبب سفت شدن پوست آن ناحیه از پیشانی ‌می‌گردد. یکی از مزایای این این نوع لیفت پیشانی این است که آثاری از برش بر پیشانی باقی نمی‌ماند؛ زیرا محل برش کاملاً توسط موهای سر پوشانده می‌شود.

2- لیفت پیشانی آندوسکوپی

لیفت پیشانی از طریق روش آندوسکوپی با ایجاد چندین برش کوچک (مثلا 4 تا 6 برش مستقیم )در زیر خط مو جلوی سر انجام می‌شود. از طریق این برش‌ها لوله کوچکی وارد می‌شود که از طریق آن پزشک به منظور جابجایی و برش برخی ماهیچه‌ها و برداشتن مقداری چربی در نواحی خاصی از ناحیه پیشانی عمل می‌کند.

یکی از مزایای لیفت پیشانی آندوسکوپی این است که زمان بهبود آن کوتاه است.

3- لیفت پیشانی با لیزر

لیفت پیشانی با لیزر به عنوان یک روش لیفت مفید برای نابودی چین و چروک‌های عمیق شناخته می‌شود. انجام این عمل معمولاً در 6 تا 8 جلسه به طول می‌انجامد . این نوع لیفت به لیفت پیشانی بدون جراحی نیز معروف است و در این روش لیزر با نفوذ به لایه درم پوست عمل ترمیم و جوانسازی خود را به خوبی انجام می‌دهد.

روش های مختلف لیفت پیشانی :

 • لیفت پیشانی کروتال
 • لیفت پیشانی با نخ
 • لیفت پیشانی پره تریکال
 • لیفت میدفورهد
 • لیفت مسقیم ابرو
 • روش تثبیت ابرو
 • لیفت اندوسکوپیک پیشانی
 • لیفت تمیورال

انتخاب روش جراحی بستگی به معاینه بیمار و تشخیص باتولوژی موجود توسط جراح دارد .
در دهه گذشته روش اندرسکوپیک لیفت ابرو و پیشانی بعنوان روش انتخابی به شمار رفته داست . این جراحی تحت بیهوشی عمومی در اتاق عمل قابل انجام است .

دوره نقاهت بعد از جراحی لیفت پیشانی چقدر است؟

معمولاً جراحی لیفت پیشانی به منظور از بین بردن خطوط آن با بیهوشی عمومی انجام می‌شود و چیزی حدود 2-3 ساعت طول می‌کشد. بیماران یک روز پس از اناجم جراحی لیفت پیشانی از بیمارستان مرخص می‌شوند.

به طور کلی عوارض لیفت پیشانی بسیار کم است و شما حتی می‌توانید از روز دوم بعد از جراحی به راحتی دوش بگیرید. البته توصیه می‌شود برای جلوگیری از تورم و کبودی در ناحیه صورت مانند پس از لیفت از یخ استفاده کنید.

بیمار می تواند از هفته دوم س از لیفت به عادات و زندگی روزمره خود بازگردید. در روز دهم بخیه‌های لیفت پیشانی از پوست سر بیمار برداشته می‌شود.

همچنین پزشکان توصیه می‌کنند که بیمار پس از عمل از فعالیتهای شدید بدنی که فشار خون را افزایش می‌دهد مانند ورزش، خم شدن، کارهای سنگین خانه و رابطه جنسی برای چند هفته اجتناب کند.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت پیشانی :

-پانسمان سر بعد از جراحی نیاز نمی باشد
-روی برش های جراحی با پمادهای آنتی بیوتیکی تجویز شده تا 5 روز پوشانده شود .
-48 ساعت بعد از جراحی موهای خود را با شامپو به طور ملایم بشویید
-استفاده از سشوار با حرارت سردئ بعد از استحمام مجاز می باشد
-تا 4 روز بعد از جراحی در وضعیت نیمه نشسته بخوابی یا استراحت کنید
-بخیه های بیمار ظرف 7-10 روز بعد از جراحی خارج می شود
-جهت تسکین سردرد و درد خفیف ناحیه پیشانی از مسکن های دارای استامینوفن استفاده کنید و از داروهایی مانند ایبوبروفن ،دیکلوفناک،ایندومتاسین،آسپیرین تا حدد امکان اجتناب کنید.
-در صورت داشتن درد شدید به جراح خود اطلاع دهید
-در 3 هفته اول بعد از جراحی فعالیت های ورزشی خود را محدود کنید ولی بعد از یک ماه می توانید فعالیت های کامل خود را از سر بگیرید
-در 333 هفته اول بعد از جراحی استفاده از رنگ مو مجاز نمی باشد.

لیفت پیشانی مناسب چه کسانی هستند ؟

 1. افرادی که با افزایش سن از بروز چین و چروک‌های عمیق در ناحیه پیشانی خود رنج می‌برند.
 2. افرادی که از وجود هرگونه چین و چروک‌های عمقی در ناحیه بین ابروهایشان رنج می‌برند.
 3. افرادی که از افتادگی پوست ناحیه پیشانی خود رضایت ندارند. (ممکن است گاهی سبب اختلال در دید شود)
 4. افرادی که از مراحل، مزایا و عوارض لیفت پیشانی آگاهی کاملی دارند و از تمام گزینه‌های موجود برای عمل باخبر هستند.

هزینه لیفت پیشانی چقدر می‌شود؟

قیمت لیفت پیشانی با توجه به روشی که دکتر به منظور ترمیم و جوانسازی پوست شما انجام داده است می‌تواند بسیار متغیر باشد.

به طور کلی در تعیین هزینه لیفت پیشانی عوامل ذکر شده در زیر بسیار موثر هستند:

 1. ابزارهای مورد استفاده در طول عمل
 2. تجربه و مهارت عملی پزشک و میزان اعتبار مدارک تحصیلی وی.
 3. هزینه مرکز درمانی که عمل در آن جراحی لیفت انجام می‌شود.
 4. نوع بیهوشی مورد استفاده در عمل.

دکتر سالومه سالاریان با سابقه ای درخشان در زمینه لیفت پیشانی می‌توانند به زیابیی هرچه بیشتر شما کمک کنند.

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که به زیبایی و سلامت صورت خود بسیار اهمیت می‌دهید انتخاب یک دکتر متخصص و ماهر در زمینه لیفت پیشانی می‌تواند دقیقا آن چیزی باشد که به آن نیاز دارید. دکتر سالومه سالاریان می‌تواند با تکیه بر تخصص و تجربه‌های موفقیت آمیز خود تمامی نیازهای شما در این زمینه را برآورده کند.

سوالات متداول در رابطه با لیفت پیشانی

نتایج حاصل از لیفت پیشانی چه مدت به طول می‌انجامد؟

با وجود اینکه انجام هر یک از روش‌های لیفت پیشانی می‌تواند تاثیر بسزایی بر روی چهره شما اعمال کند، اما باید بدانید که این روش‌ها دائم و همیشگی نیستند و ممکن است نیاز شود دوباره آن را انجام دهید.

چه زمانی باید جراحی لیفت پیشانی انجام داد؟

زمانی که چروک‌ها ظاهر شما را خسته، غمگین یا مسن‌تر نشان می‌دهند مشاهده چین‌های افقی و عمیق در سراسر پیشانی زمانی که بین ابروها یا بالای بینی خود خطوط اخم یا شیارهای عمقی مشاهده کردید مشاهده پوست یا بافت چربی اضافی روی چشم ها

هدف اصلی از عمل لیفت پیشانی چیست؟

درمان چین و چروک‌های بین ابرو و خط مو است و در نهایت سبب جوانسازی و ترمیم ناحیه پیشانی می‌شود.

عمل لیفت پیشانی چه مزایایی دارد ؟

لیفت پیشانی به پنهان شدن چین و چروک‌ها و پوست‌های اضافی در ناحیه پیشانی شما کمک می‌کند و ظاهری جذاب و جوان به پیشانی شما می‌بخشد. لیفت پیشانی به زمان زیادی برای بهبودی نیاز ندارند.

5/5 - (1 امتیاز)

۴ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.