انواع-لیفت-پیشانی

خدمات لیفت پیشانی در تهران

با افزایش سن حفظ سلامتی و زیبایی پوست به مراقبت بیشتری نیاز دارد. استفاده از کرم‌ها، ماسک‌ها، شوینده‌های مناسب و … برخی از این مراقبت‌ها می‌باشد که تا حدودی روند پیری پوست را به تعویق می‌اندازد. اما نمی‌توان کاری کرد که پوست برای همیشه جوان بماند. زمانی که سن از میانسالی عبور کند، خواه ناخواه علائمی مانند چین و چروک و شلی و افتادگی پوست در صورت ایجاد می‌شود. در این زمان که دیگر راه‌های پیشگیری به تنهایی درمان کننده نیست و بحث استفاده از روش‌هایی مانند بوتاکس پیشانی، تزریق ژل، تزریق چربی به پیشانی، عمل‌های زیبایی، عمل لیفت پیشانی  و … پیش می‌آید.

ما در این مقاله به بررسی عمل جراحی لیفت پیشانی و مقدار هزینه ی عمل لیفت پیشانی می‌پردازیم، با ما تا انتها همراه باشید.

زیبایی و کشیدگی صورت یکی از بارزترین نشانه‌های جذابیت است که از زمان‌های قدیم بشر توجه ای ویژه نسبت به آن داشته است. این روزها روش‌های زیادی برای زیباسازی صورت و تنظیم ابعاد آن وجود دارد و با گذشت زمان تعداد این روشها بیشتر هم می‌شود. لیفت پیشانی یکی از مهمترین روش‌های زیباسازی رایج و مورد استفاده برای حل مشکلات صورت و برقراری نوعی هماهنگی در ویژگی‌های آن است.

به طور طبیعی صورت و پیشانی انسان با افزایش سن، دچار افتادگی می‌شود و خطوط موجود در آن نیز افزایش می یابد و بیشتر از گذشته نمایان می‌شود.

خطوط افقی و چین و چروک‌های موجود در ناحیه پیشانی سبب می‌شوند تا چهره شما خسته، غمگین، عصبانی و حتی مسن تر دیده شود.

شما می‌توانید با عمل لیفتینگ پیشانی ناحیه بالای چشم و پیشانی خود را به طرز حیرت‌آوری جوان کنید.

حال اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که به زیبایی ظاهری خود بسیار اهمیت می‌دهید در ادامه این مقاله ما قصد داریم تا شما را با انواع لیفت پیشانی آشنا کنیم و بهترین دکتر برای لیفتینگ پیشانی را نیز به شما معرفی نماییم.

 یکی از دغدغه های افراد با افزایش سن شان جوان و شاداب نگهداشتن صورتشان است از این رو جوانسازی پوست صورت طرفداران زیادی دارد.

اگر صورتی جوان و شاداب می خواهید یکی از راه های جوان سازی، لیفت صورت می باشد که یکی از بخش هایی در صورت که افراد به دنبال رفع آن هستند خطوط ایجاد شده در پیشانی می باشد. که به این روش لیفت پیشانی می گویند.

لیفت پیشانی چیست ؟

جراحی لیفت پیشانی یک عمل زیبایی است که در راستای فرآیند لیفت و بالا بردن پیشانی انجام می‌شود. این عمل به منظور دستیابی به نتایجی مطلوب با هدف جوانسازی و بالابردن پیشانی برای بهبود شکل و رفع چین و چروک‌ها انجام می‌شود. در نهایت این عمل زیبایی چهره‌ای جوان و کشیده به شما می‌بخشد.

لیفت پیشانی با جراحی را می‌توان به ‌شیوه‌های مختلفی انجام داد:

در روش کلاسیک آن برش‌هایی 5-6 سانتی متری به پشت خط مو می‌زنند که این برش‌ها نامرئی هستند و در روش‌های آندوسکوپی لیفت پیشانی، برش‌های بسیار کوچکتری بین فواصل موها ایجاد می‌کنند. روش آندوسکوپی آثار بسیار کمتری نسبت به روش سنتی بر جای می‌گذارد.

تکنیک مورد استفاده در عمل لیفتینگ پیشانی با توجه به میزان عرض پیشانی و نوع پوست بیماران متفاوت خواهد بود.  در اصل پزشکان پس از معاینه بیماران روش مورد استفاده برای لیفت پیشانی آنها را مشخص می‌کنند.

به طور کلی می توان صورت را به 3 بخش عمودی تقسیم کرد در ایند صورت یک سوم فوقانی از ناحیه گلابلا (بین دو ابرو ) تاتریکیون (خط رویش مو ) محدوده فرم هد (پیشانی)می باشد. در نمای نیم رخ پیشانی به شکل محدب، ملایم، شیب دار، صاف و برآمده می تواند باشد . ابروها عموما قوسی ملایم دغارند که در خانم ها کمی بالاتر لب فوقانی اربیت (کاسه استخوانی اطراف چشم )  قرار می گیرند.

در آقایان ابرو معمولا همتراز با لبه فوقانی اربیت قرار دارد و قوس کمتری نیاز دارد .

پوست نسبتا ضخیم پیشانی و ابرو در مجاورت پوست بسیار نازک پلک بالایی ابرو قرار می گیرد . عضلات پیشانی و عضلات پری اربیتال (اطراف اربیت ) یک محرک اصلی در پیر شدن بخش بالایی صورت می باشند . عضلات بین دو ابرو باعث ایجاد خط های عمیق عمودی و چین های عرضی بین دو ابرو می شوند .

علاوه بر این پیر شدن پیشانی به علت تشکیل چروک های عمیق ناشی از اثر تجمعی انقباض عضلات پیشانی و پری اربیتال و کاهش کلاژن و الاستین در پوست نیز میی باشد .

موفقیت در جوان سازی پیشانی به تشخیص درست پاتولوژی موجود توسط جراح و توقعات واقع گرایانه بیمار بستگی دارد . بطور مثال بیماران غالبا فکر می کنند و به آنها گفته شده است که علت نگاه (غمگینانهه ) آنها شلی پوست پلک است .

اهداف جراحی جوانسازی ابرو و یک سوم فوقانی صورت ( فورهدلیفت )شامل موارد زیر می باشد :
-بالا کشیدن گوشه خارجی چشم در صورت نیاز
-حجم دادن دوباره به ابرو ،گیجگاه و نواحی پری اربیتال
-کاهش آویختگی (hooding) قسمت  بیرونی پلک فوقانی و کاهش پوست اضافی پلک فوقانی
-بالا کشیدن گوشه خارجی چشم در صورت نیاز
-کاهش چین و چروک های بین دو ابرو
-کاهش چین و چروک های عرضی پیشانی
-کاهش چین و چروک های گوشه خارجی چشم
-اصلاح غیر قرینگی ابرو

 مزایای لیفت پیشانی

جراحی لیفت پیشانی یک روش زیبایی توصیه شده توسط پزشکان متخصصان است که برای شما مزایای زیادی به همراه دارد:

مزایای انجام این عمل زیبایی به ترتیب زیر است:

 • ایجاد ظاهری جوانتر و زیباتر
 • از بین بردن نقایص صورت در ناحیه پیشانی
 • بالا بردن ابروها و رفع مشکل افتادگی پلک
 • رفع خط اخم میان ابروها و بالای بینی
 • این روش عوارض جانبی بسیار کمی دارد
 • ایمن بودن عمل زیبایی
 • ماندگاری بلند مدت
 • مناسب بودن قیمت لیفت پیشانی در مقایسه با ماندگاری آن.

انواع لیفت پیشانی را بهتر بشناسید:

روش‌های-‌لیفت-پیشانی-با-عمل-جراحی

همانطور که در بالا تر برایتان توضیح دادیم پزشک بنابر تشخیص خود اقدام به اعمال یکی از انواع روش‌های لیفتینگ پیشانی بر روی بیمار می‌کند. در ادامه این بخش قصد داریم تا شما را با انواع لیفت پیشانی بیشتر آشنا کنیم:

1 – جراحی لیفت پیشانی کرونال

در این روش پزشک متخصص یک برش در ناحیه‌ی پیشانی ایجاد می‌کند. به طوری که برش از یک گوش آغاز شده و تا گوش بعدی ادامه دارد. سپس پیشانی از لایه‌های زیرین جدا شده و کشیده می‌شود. پوست اضافه جدا شده و پوست را بخیه می‌زنند.

این روش عمل جراحی لیفت پیشانی، بیشتر برای افرادی که پیشانی نسبتا بلندی دارند توصیه می‌شود. زیرا علاوه بر رفع چین و چروک و افتادگی پوست، مقداری از پیشانی کوتاه می‌شود. یکی از عوارض عمل لیفت پیشانی به روش کرونال، مشخص بودن جای زخم است. این مسئله باعث شده بیماران از روش‌های دیگر عمل جراحی لیفت پیشانی استقبال کنند.

2- لیفت پیشانی آندوسکوپی

این روش جدیدترین عمل لیفت می‌باشد و مزایای بیشتری نسبت به عمل کرونال دارد. در این روش پزشک متخصص برش‌های کوچکی در قسمت بالای پیشانی و اطراف صورت ایجاد می‌کند. سپس با استفاده از دستگاه اندوسکوپی زیر پیشانی را مشاهده می‌کند. بعد از آن با استفاده از یک دستگاه دیگر عضلات اخم را مهار یا قطع می‌کند.

یکی از مهم‌ترین مزایای این روش نسبت به روش اول این است که، در این روش جای زخم بسیار کمتر دیده می‌شود. همچنین این روش نسبت به روش اول غیر تهاجمی‌تر می‌باشد و دوره‌ی نقاهت کمتری دارد.

3- لیفت پیشانی با لیزر

لیفت پیشانی با لیزر به عنوان یک روش لیفت مفید برای نابودی چین و چروک‌های عمیق شناخته می‌شود. انجام این عمل معمولاً در 6 تا 8 جلسه به طول می‌انجامد . این نوع لیفت به لیفتینگ پیشانی بدون جراحی نیز معروف است و در این روش لیزر با نفوذ به لایه درم پوست عمل ترمیم و جوانسازی خود را به خوبی انجام می‌دهد.

روش های مختلف لیفت پیشانی :

 • لیفت پیشانی کروتال
 • لیفت پیشانی با نخ
 • لیفت پیشانی پره تریکال
 • لیفت میدفورهد
 • لیفت مسقیم ابرو
 • روش تثبیت ابرو
 • لیفت اندوسکوپیک پیشانی
 • لیفت تمیورال

انتخاب روش جراحی بستگی به معاینه بیمار و تشخیص باتولوژی موجود توسط جراح دارد .
در دهه گذشته روش اندرسکوپیک لیفت ابرو و پیشانی بعنوان روش انتخابی به شمار رفته داست . این جراحی تحت بیهوشی عمومی در اتاق عمل قابل انجام است .

دوره نقاهت بعد از جراحی لیفت پیشانی چقدر است؟

دوره-نقاهت-عمل-لیفت-پیشانی

به طور معمول بعد از انجام عمل جراحی لیفت پیشانی بیمار یک هفته نیاز به استراحت کامل دارد. بعد از یک هفته می‌تواند به محل کار خود بازگردد. البته برای انجام بعضی کارها بهتر است که کمی بیشتر صبر کند.

برای احتیاط 2 تا 3 هفته بعد از عمل رانندگی نکنید. همچنین برای شروع ورزش‌های سنگین هم حدود یک ماه وقت نیاز دارید اما ورزش‌های سبک مانند پیاده‌روی مانعی ندارد.

حداقل 2 هفته بعد از عمل جراحی لیفت پیشانی بار سنگین بلند نکنید. ممکن است میزان حساسیت پوست سر تا حدودی کاهش یابد، نگران نباشید این مسئله بعد از عمل جراحی لیفت پیشانی امری طبیعی است. بعد از مدتی در ناحیه‌ای که عمل انجام شده احساس خارش به‌وجود می‌آید که این نشانه‌ی عادی شدن میزان حساسیت پوست سر می‌باشد.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت پیشانی :

 • اگر بخیه‌ها جاذب نباشند، حدودا دو هفته بعد از عمل باید کشیده شود. در طول این مدت بیمار باید به پزشک معالج مراجعه کند تا زخم‌ها چک شوند.
 • انجام ورزش‌هایی که سبک هستند و به صورت فشار وارد نمی‌کنند بلامانع است. اما برای انجام ورزش‌های سنگین باید حدود 1 ماه صبر کنید.
 • بیمار بعد از 24 ساعت می‌‌تواند به حمام برود. اما باید مراقب باشد که زخم‌ها دستکاری نشوند.
 • اگر بیمار قصد تزریق فیلر یا چربی را دارد، باید بین 1 تا 2 هفته منتظر بماند تا ورم و کبودی ناشی از عمل رفع شود.
 • حداقل تا 3 روز بعد از انجام عمل، از لوازم آرایشی استفاده نکنید. همچنین استفاده از رنگ مو تا 1 ماه بعد از عمل ممنوع می‌باشد.
 • برای مصرف داروهای انعقاد خون، مانند آسپرین و وارفارین باید حتما از پزشک معالج اجازه بگیرید.
 • تا 1 ماه بعد از عمل مصرف دخانیات و مشروبات الکلی ممنوع می‌باشد.

لیفت پیشانی مناسب چه کسانی هستند ؟

 1. افرادی که با افزایش سن از بروز چین و چروک‌های عمیق در ناحیه پیشانی خود رنج می‌برند.
 2. افرادی که از وجود هرگونه چین و چروک‌های عمقی در ناحیه بین ابروهایشان رنج می‌برند.
 3. افرادی که از افتادگی پوست ناحیه پیشانی خود رضایت ندارند. (ممکن است گاهی سبب اختلال در دید شود)
 4. افرادی که از مراحل، مزایا و عوارض لیفت پیشانی آگاهی کاملی دارند و از تمام گزینه‌های موجود برای عمل باخبر هستند.

هزینه لیفت پیشانی چقدر می‌شود؟

قیمت لیفت پیشانی با توجه به روشی که دکتر به منظور ترمیم و جوانسازی پوست شما انجام داده است می‌تواند بسیار متغیر باشد.

به طور کلی در تعیین هزینه لیفتینگ پیشانی عوامل ذکر شده در زیر بسیار موثر هستند:

 1. ابزارهای مورد استفاده در طول عمل
 2. تجربه و مهارت عملی پزشک و میزان اعتبار مدارک تحصیلی وی.
 3. هزینه مرکز درمانی که عمل در آن جراحی لیفت انجام می‌شود.
 4. نوع بیهوشی مورد استفاده در عمل.

دکتر سالومه سالاریان با سابقه ای درخشان در زمینه لیفت پیشانی می‌توانند به زیابیی هرچه بیشتر شما کمک کنند.

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که به زیبایی و سلامت صورت خود بسیار اهمیت می‌دهید انتخاب یک دکتر متخصص و ماهر در زمینه لیفت پیشانی می‌تواند دقیقا آن چیزی باشد که به آن نیاز دارید. دکتر سالومه سالاریان می‌تواند با تکیه بر تخصص و تجربه‌های موفقیت آمیز خود تمامی نیازهای شما در این زمینه را برآورده کند.

عوارض بعد از عمل لیفت پیشانی

عوارض-بعد-از-عمل-لیفت-پیشانی

هر عملی عوارضی را به همراه دارد. عمل‌های زیبایی نیز از این قاعده مستثنا نیستند. اما می‌توان با انتخاب یک پزشک با تجربه و رعایت مراقبت‌ بعد از عمل جراحی لیفت پیشانی، این عوارض را بسیار پایین آورد.

یکی از عوارض بعد از عمل لیفت، بی حسی پوست کف سر می‌باشد که شاید تا حدود 1 سال ادامه پیدا کند. از دیگر عوارض شایع این عمل، عفونت زخم‌ها می‌باشد. اگر مراقیت‌های بعد عمل کامل رعایت شود و در هفته‌ی اول بعد از عمل به صورت مرتب به پزشک مراجعه شود؛ عفونت به‌وجود نمی‌آید.

عمل لیفت پیشانی در تهران

امروزه تعداد زیادی مرکز زیبایی عمل لیفت پیشانی در شهر تهران وجود دارد. برای انتخاب از این بین مراکز باید به برخی مسائل توجه کنید. یکی از مهم‌ترین این مسائل، پزشک معالج و کادر درمان مرکز می‌باشد. یکی از معتبرترین مراکز عمل جراحی لیفت پیشانی در شمال تهران، کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان می‌باشد. شما می‌توانید با دیدن فیلم عمل جراحی لیفت پیشانی و عکس عمل لیفت پیشانی در این کلینیک، با خیالی راحت برای عمل جراحی اقدام کنید. همچنین می‌توانید راجع به سایر روش ها مانند تزریق فیلر بین دو ابرو مشاوره دریافت کنید.

سوالات متداول در رابطه با لیفت پیشانی

آیا کشیدن سیگار قبل از عمل لیفت پیشانی ممنوع می‌باشد؟

بله- 4 تا 6 هفته قبل از عمل نباید سیگار بکشید.

عمل جراحی لیفت پیشانی برای کسی که افتادگی ابرو دارد مناسب است؟

بله- عمل جراحی لیفت پیشانی افتادگی ابرو را از بین می‌برد.

5/5 - (2 امتیاز)

8 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • در چه سنی میشه لیفت پیشونی رو انجام داد؟

  پاسخ
 • سلام خدمت شما
  هزینه لیفت پیشانی به صورت دقیق چقدر میشه؟

  پاسخ
 • سلام
  نوع بیهوشی تو عمل چیجوریه؟

  پاسخ
 • سلام من می‌خوام لیفت پیشانی انجام بدم من در انگلستان درس میخونم ولی دارم برگردم ایران در شیراز آیا عمل بهتر در همون شهرم انجام بدم یا بیام تهران ممنون

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   2 خرداد 1401 6:16 ب.ظ

   با سلام، بستگی به جراح شما داره، قطعا در تهران میتونید جراحان حرفه ای تری پیدا کنید برای لیفت پیشانی

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.