مراقبت ‌های بعد از تزریق بوتاکس

 

 بوتاکس چهره شما را جوان تر می کند و زیبایی صورت شما را دو چندان می نماید اگر ار آن دسته افرادی هستید که به دنبال بوتاکس هستید باید به این نکته خود توجه داشته باشید که برای ماندگاری و دوام بیشتر بوتاک بر روی صورت خود باید اطلاعات کافی در زمینه مراقبت ‌های بعد از تزریق بوتاکس داشته باشد. 

بوتاکس و تاثیر آن در زیبایی 

جوان بودن و داشتن یک چهره‌ی جذاب و بدور از هر گونه نشانه‌ی پیری و کهولت سن، از جمله‌ی خواسته‌های زندگی بیشتر افراد در طول زندگی آن‌هاست.

روش‌های گوناگونی وجود دارد که از طریق آن‌ها می‌توان به جوانسازی چهره‌ی خود و رفع نشانه‌های پیری همچون چین و چروک‌های پوستی اقدام کرد؛ از جمله‌ی این روش‌ها می‌توان به بوتاکس اشاره کرد.

از طریق تزریق بوتاکس، ماده‌ای فلج کننده که ترکیبی از سم بوتولیسم می‌باشد را به عضلات صورت تزریق می‌کنند و عضلات را از این طریق فلج کرده و در نهایت این اقدام به رفع چین و چروک‌ها و خط و خطوط موجود بر روی صورت می‌انجامد.

انجام بوتاکس در مطب‌ها و کلینیک‌های زیبایی صورت می‌گیرد و نیازی به بی‌هوشی و یا بستری شدن برای انجام آن نیست؛ با این حال در بعضی مواقع ممکن است افراد را طبق خواست خود آن‌ها به شکل موضعی بی‌هوش کنند.

افراد برای تزریق بوتاکس لازم است که اطلاعاتی درباره‌ی مراقبت ‌های بعد از تزریق بوتاکس به دست آورند، تا بتوانند از نتیجه و تاثیر آن به شکل طولانی مدت و موثری بهره ببرند.

از طریق تزریق بوتاکس، ماده‌ای فلج کننده که ترکیبی از سم بوتولیسم می‌باشد را به عضلات صورت تزریق می‌کنند و عضلات را از این طریق فلج کرده و در نهایت این اقدام به رفع چین و چروک‌ها و خط و خطوط موجود بر روی صورت می‌انجامد.

عوارض خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس، عوارض و مشکلات جدی را به دنبال ندارد و تنها ممکن است که به دلیل سپردن این کار به دست یک فرد نابلد، نتیجه‌ای نامطلوب حاصل شود و درمان به شکل موثری انجام نشود.

پس بهتر است که کار بوتاکس صورت، پیشانی، لب یا هر نقطه‌ی دیگر از صورت را به یک پزشک متخصص و کاربلد بسپاریم. به هر حال از جمله عوارض ناشی از تزریق بوتاکس می‌توان به تورم و قرمزی صورت، ایجاد درد در نواحی تحت درمان، به وجود آمدن سردرد و همچنین حالت تهوع و همچنین کبودی در نواحی تحت درمان اشاره کرد که با رعایت نکات مراقبتی این عوارض خیلی سریع رفع خواهند شد.

مطالعه کنید :  بوتاکس صورت

زمانی که شما بوتاکس انجام داده اید باید مراقب نحوه خود باشید. نباید بر روی نواحی که بوتاکی انجام شده بخوابید چون این کار باعث پخش شدن ماده تزریق شده می شود و نتیجه دلخواه را نمی گیرید.

نکات مراقبتی بعد از تزریق بوتاکس

از جمله مسائل بسیار مهم درباره‌ی مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس، مراقبت ‌هایی است که باید بعد از آن انجام داد؛ در واقع رعایت نکات مراقبت ‌های بعد از تزریق بوتاکس، تاثیر آن در زیبایی و درمان مشکلات پیری را افزایش می‌دهد و به نوعی نتیجه‌ای بهتر را برای بوتاکس رقم خواهد زد. در قسمت ذیل به بررسی مراقبت های لازم بعد از تزریق بوتاکس می‌پردازیم.

  • 1- از جمله نکاتی که بعد از انجام بوتاکس باید حتما مد نظر قرار داد این است که تا حد امکان از لمس کردن قسمت‌هایی از صورت که بوتاکس بر روی آن انجام شده است، خودداری شود. به عبارتی بهتر است که تا 24 ساعت بعد از انجام بوتاکس، از لمس صورت و ماساژ دادن آن خودداری کرد؛ در غیر این صورت ممکن است که سم تزریق شده به عضلات دیگر صورت نیز منتقل شود و مشکلات جدی‌ را برای افراد به وجود آورد.

 

  • 2- نکته‌ی دیگر این است که بعد از انجام بوتاکس، تا حد امکان از مصرف نوشیدنی‌های الکلی خودداری شود.

 

  • 3- باید از انجام هر گونه حرکات سنگین بعد از تزریق بوتاکس که باعث ورود فشار به عضلات صورت شوند، خودداری شود.

 

  • بعد از انجام بوتاکس در صورت این که در نواحی تحت درمان کبودی یا تورم ایجاد شده باشد، با مصرف ویتامین k و 4- آرنیکا می‌توان این تورم‌ها و کبودی‌ها را درمان کرد.

 

  • 5- بعد از انجام بوتاکس، بهتر است تا مدتی طولانی از لایه‌برداری کردن صورت و انجام اقداماتی مانند میکرودرم خودداری کنیم. در غیر این صورت ممکن است عضلات صورت ملتهب شده و چین و چروک‌های درمان شده به حالت اولیه‌ی خود بازگردند.

 

  • 6- در صورتی که بعد از تزریق بوتاکس نتیجه‌ی دلخواه به دست نیاید و چین و چروک‌ها دوباره به حالت اولیه‌ی خود بازگردند، می‌توان با مراجعه به پزشک درمان‌گر بوتاکس تزریق شده را ترمیم کرد.

 

  • 7- یکی از مهم‌ترین توصیه‌هایی که بعد از تزریق بوتاکس توسط پزشک معالج به افراد می‌شود، این است که تا مدتی مشخص از استحمام و شست و شوی نواحی صورت که تحت درمان قرار گرفته‌اند خودداری شود؛ البته به طور کلی مشکلی در استحمام بعد از بوتاکس وجود ندارد، اما بهتر است که برای استحمام خود از آب با درجه‌ای مناسب استفاده شود و از گرفتن دوش آب داغ خودداری شود.
  • در صورت این که با آب داغ استحمام شود، ممکن است سم تزریق شده به داخل عضلات صورت ملتهب شده و تغییر حالت بدهد و نتایج نامناسبی از تزریق بوتاکس حاصل شود. لذا بهتر است بعد از تزریق بوتاکس، تا حد ممکن از قرار گرفتن در معرض آب داغ و شست و شوی صورت به وسیله‌ی آب با درجه‌ی بالا خودداری کرد.
  • لذا بهتر است بعد از تزریق بوتاکس، تا حد ممکن از قرار گرفتن در معرض آب داغ و شست و شوی صورت به وسیله‌ی آب با درجه‌ی بالا خودداری کرد.
مطالعه کنید :  ماندگاری تزریق چربی به صورت چقدر است؟

مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس صورت

علاوه بر این که باید یک سری نکات را بعد از انجام بوتاکس رعایت کرده و یک سری مراقبت انجام شود، باید توجه داشته باشیم که افراد بعد از بوتاکس در انجام بعضی فعالیت‌ها محدود خواهند شد؛ مثلا این که بعد از انجام بوتاکس بهتر است که تا حد امکان در مقابل نور آفتاب قرار نگیریم.

بعد از این که بوتاکس انجام شد، به مدت 10 الی 15 دقیقه به پوست خود استراحت بدهیم. بعد از انجام بوتاکس بهتر است که آب انبه مصرف شود؛ این کار باعث جلوگیری از تورم و کبودی صورت می‌شود.

سمی که از طریق بوتاکس به داخل عضلات صورت تزریق می‌شود، نتیجه‌ی خود را بعد از گذشت تقریبا 2 هفته نشان خواهد داد.

سمی که از طریق بوتاکس به داخل عضلات صورت تزریق می‌شود، نتیجه‌ی خود را بعد از گذشت تقریبا 2 هفته نشان خواهد داد.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس پیشانی

بوتاکس پیشانی، از جمله اقداماتی است که برای رفع خطوط و چروک‌های روی پیشانی انجام می‌شود و انجام آن در سال‌های اخیر بسیار مرسوم بوده است.

بعد از بوتاکس پیشانی، بهتر است که به مدت یک الی دو روز از انجام ورزش و حرکاتی که به پیشانی فشار می‌آورد خودداری کرد.

چرا که انجام این کار باعث می‌شود که مواد تزریق شده به داخل پیشانی به قسمت‌های دیگر صورت نیز منتقل شوند و عوارضی پیش بینی نشده را به بار آورد. ماساژ دادن پیشانی بعد از تزریق کردن بوتاکس، کاری کاملا اشتباه است.

بعد از بوتاکس پیشانی، بهتر است که به مدت 5 الی 7 ساعت از خوابیدن خودداری شود. طرز خوابیدن بعد از بوتاکس پیشانی به شکلی است که، باید صورت را به سمت بالا نگه داشته و در صورت امکان به شکل نشسته بخوابیم.

همچنین بهتر است که بعد از بوتاکس پیشانی، تا حد ممکن از مصرف وسایل آرایشی و بهداشتی خودداری کرد. بهتر است که بعد از بوتاکس پیشانی، تا حد ممکن از مصرف وسایل آرایشی و بهداشتی خودداری کرد.

نکات مراقبتی بعد از تزریق بوتاکس لب

انجام بوتاکس به لب، از جمله کارهای زیبایی مرسوم در سال‌های اخیر است که بسیاری از مردم از طریق آن به رفع نواقص موجود در نواحی لب و دهان خود اقدام می‌کنند.

مطالعه کنید :  تزریق فیلر بین دو ابرو

از طریق بوتاکس لب، می‌توان خطوط عمودی که در اطراف لب وجود دارد را از بین برده و همچنین مشکل مشخص شدن لثه‌ها در هنگام خندیدن را رفع کرد. از جمله مراقبت ‌های بعد از تزریق بوتاکس، این است که افراد طی یک مدت زمان مشخص یعنی بین 4 تا 6 ساعت از دراز کشیدن خودداری کنند و در حالت نشسته باقی بمانند.

بهتر است که بعد از بوتاکس کردن لب و قبل از آن، از مصرف دخانیات و همچنین الکل خودداری کرد. همچنین بهتر است که از شستن صورت با استفاده از آب گرم نیز خودداری شود.

مراقبت ‌های لازم بعد از بوتاکس ابرو

تزریق بوتاکس به نواحی اطراف ابرو و رفع چین و چروک‌ها و خطوط اخم، از جمله اقدامات مرسومی است که در سال‌های اخیر در بین مردم بسیار مرسوم و پرطرفدار بوده است. با تزریق کردن بوتاکس به این نواحی، می‌توان حالت اخمو و در هم صورت را رفع کرده و چهره‌ای زیبا و جوان را برای خود به وجود آورد. البته به غیر از بوتاکس با روش هایی مانند تزریق فیلر بین دو ابرو هم می‌توان خطوط بین دو ابرو را رفع کرد.

از جمله نکاتاتی که جهت مراقبت ‌های بعد از تزریق بوتاکس و همچنین تزریق بوتاکس ابرو باید رعایت شود این است که باید به مدت زمانی مشخص نخوابیم؛ چرا که خوابیدن بعد از انجام بوتاکس، باعث می‌شود که ماده‌ی تزریق شده حرکت کرده و به بافت‌های دیگر پوست منتقل شود.

بهتر است که به مدت 1 روز از قرار گرفتن در مقابل آفتاب خودداری شود و همچنین از استحمام با آب داغ نیز خودداری شود. باید از خوردن الکل و انجام مسافرت‌های هوایی و زمینی بعد از بوتاکس خودداری کرده و همچنین ورزش‌های سنگین نیز انجام نشود.

چرا مراقبتهای بعد از تزریق ژل و بوتاکس مهم است؟ 

بوتاکس و تزریق ژل از جمله روش‌هایی است که از طریق آن می‌توان چهره‌ی خود را از طریق آن جوان و شاداب کرده و نشانه‌های پیری چهره را رفع کرد. برای انجام بوتاکس با تزریق موادی به صورت عضلات و ماهیچه‌های صورت را بی‌حس و فلج می‌کنند و در نتیجاه از تحرک بیش از حد عضلات جلوگیری می‌کنند. برای تزریق بوتاکس، باید درباره‌ی نکات مراقبت ‌های بعد از تزریق بوتاکس اطلاعاتی را به دست آورد.

برای ماندگاری هر بیشتر بوتاکس باید مراقبتهای بعد از تزریق ژل به نحوه عالی انجام دهید، در این مقاله سعی کردیم تمام نکات لازم در رابطه با مراقبت های پس از تزریق بوتاکس را به شما آموزش دهیم تا مشکلی در این زمینه برای شما عزیزان پیش نیاید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد یا در مورد روش های دیگر مانند تزریق فیلر ابرو با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

 

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.