پروتز لب با تزریق چربی و فیلر

پروتز لب چیست

برجسته کردن لب با تزریق ژل و چربی و تزریق فیلر لب از بهترین روش های درمان باریکی و نازک بودن لب ها و جوانسازی صورت به شمار می رود، نتایج برجسته کردن لب با تزریق ژل یا چربی بسیار چشمگیر و طبیعی و به سرعت قابل مشاهده خواهد بود؛ در مقابل عوارض بسیار ناچیزی دارد. پروتز لب به زیبایی ، شادابی و جوانسازی چهره کمک شایانی می کند و به همین خاطر سالانه افراد بسیار زیادی از این روش جوانسازی صورت و زیبایی استفاده می کنند.
پروتز لب و برجسته سازی لب یکی از عمل های زیبایی است که می تواند باعث برجسته تر، حجیم تر و زیبا تر شدن لب ها شود و لب ها را جوانتر نشان دهد.
پروتز لب برای افرادی که خواهان پر تر و کامل تر شدن لب های خود هستند ، گزینه ی مناسبی می باشد. در پروتز لب از ژل های پر کننده استفاده می شود که لب ها را در طی یک جلسه درمانی برای چند ماه حجیم می کند.
برای انجام عمل پروتز هم مانند هر عمل زیبایی دیگری توصیه می شود که حتما ابتدا با متخصص زیبایی مشاوره داشته باشید و سپس تصمیم به انجام این عمل بگیرید .

 

 

حجم دهنده های هیالورونیک اسیدی

ژل هایی که امروزه جهت تزریق به لب ها استفاده می شوند حاوی موادی مشابه اسید هیلاورونیک می باشد، اسید هیلاورونیک یک ماده ی طبیعی است که در بدن انسان وجود دارد و کمک می کند که لب های شما برجسته تر شوند. در واقع این نوع از حجم دهنده های پوستی، حجم دهنده های هیالورونیک اسیدی نامیده می شود .

به وسیله ی این نوع از حجم دهنده ها می تواند به لب های خود شکل و حجم دهید و حتی ساختار لب را عوض نمایید. اثرات این نوع حجم دهنده ها معمولا تا بیش از ۶ ماه دوام می آورد و پس از آن برای باقی ماندن حجم لب های خود باید این عمل را تمدید کنید.

 

خواص حجم دهنده های هیالورونیک اسیدی :
ژل موجود در این نوع حجم دهنده ها بافت لب های شما را شکل می دهد؛ دکتر به راحتی می تواند میزان تزریق این ژل را کنترل کند.

** میزان ماده ی تزریق شده می تواند متفاوت باشد . بنابراین دکتر بهتر می تواند کنترل کند که چه میزان از این ماده باید تزریق شود.
** برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب مورد نظر می توان تزریق را به صورت تدریجی و طی دفعات مختلف انجام داد .
** هر نوع برآمدگی و فرورفتگی و راه راه بودن لب که در اثر حرکت لب های شما به وجود آمده باشد به راحتی درمان می شود .
** در مقابل حجم دهند های پوستی دیگر ، کبودی و تورم کمتری ایجاد می کند.

نتیجه ی نهایی این نوع عمل جراحی طولانی مدت است اما همیشگی نیست ولی نتایج بدست آمده قابل قبول می باشد.

 

روشهاي برجسته كردن لب

تزریق ژل

در تزریق ژل فرآیند درمان تنها نیم ساعت طول می‌کشد. ژل‌ها از موادی ساخته‌شده‌اند که به طور طبیعی در بدن یافت می‌شوند ازجمله اسید هیالورونیک یا حلال‌های پایه کلاژن. ژل‌ها ظاهری زیبا در لب‌ ایجاد می‌کنند، اما نتایج کوتاه‌مدت بوده و هر ۶ ماه یک‌بار نیاز به تکرار دارد. نتایج تزریق ژل لب در کمتر از 2 الی 3 روز آشکار خواهد شد و 6 الی 9 ماه دوام خواهد داشت.

تزریق چربی

یکی دیگر از روش های غیر جراحی پروتز لب، تزریق چربی است. در تزریق چربی ذخایر چربی با استفاده از لیپوساکشن از بدن خود فرد بیمار برداشته می‌شود. این چربی‌های جمع‌آوری‌شده، تصفیه‌شده و با سرنگ‌های کوچک به لب تزریق می‌شوند. پزشک میزان دقیق تزریق بافت‌های چربی را اندازه‌گیری خواهد کرد، و به‌آرامی ژل تزریقی پرکننده را به لب تزریق کرده تا مطابق با نیازهای زیبا شناختی فرد، فرم لب‌ها را تغییر دهد. علاوه بر لب‌ها، از چربی بدن می‌توان در روش‌های دیگر جوانسازی مانند تزریق چربی خط خنده و تزریق چربی به پیشانی نیز استفاده کرد.

افراد مناسب برای پروتز لب

انجام پروتز برای افرادی که می‌خواهند لب هایی شادابتر، حجیم تر و مشخص تر داشته باشند و یا افرادی که لبانشان در اثر افزایش سن باریک و نازک شده است و یا در زمانی که می‌خندند، لبانشان مشخص نیست، مناسب است. این روش همچنین برای افرادی که ویژگی های زیر را دارند مناسب می باشد. :

مطالعه کنید :  درمان افتادگی پلک بدون جراحی

** کسانی که مشکل ترک خوردگی در اطراف لب های خود دارند.
** کسانی که خطوط به وجود آمده در اثر سیگار کشیدن دارند.
** افرادی که لب‌های ناهموار دارند.
** افرادی که می‌خواهند اعتماد به نفس خود را با بهبود ظاهرشان بهبود بخشند.
** کسانی که دارای لب ها ناتقارن می باشند ، تقارن لب ها را به آنها بر می گرداند .
** افرادی که لب های خیلی پهن دارند؛ این لب ها را هم به حالت طبیعی برمی گرداند .

 


مزایای پروتز لب

تزریق ژل و چربی به لب می‌تواند از بافت لب‌ها حمایت کرده و ظاهر آن‌ها را اصلاح نماید. فواید و مزایای عمل پروتز لب با تزریق ژل و چربی به شرح زیر است:

رفع چین و چروک‌ها: تمامی چین و چروک های دور لب ایجاد شده به خاطر حرکت لب‌ها با گذشت زمان و بالا رفتن سن با تزریق ژل و چربی به لب، به راحتی برطرف می‌شود.
کبودی کمتر: در این حالت مقدار کبودی و ورم ایجاد شده و خطرات پروتز لب کمتر از سایر روش‌ها برای پروتز لب‌ استفاده شود.
ماندگاری مناسب: نتایج حاصل از این روش درمانی تقریبا بلند مدت هستند.
عدم احتمال مشاهده واکنش آلرژیک: به خاطر اینکه ژل‌های تزریق شده از مواد طبیعی ساخته می‌شوند که شبیه موادی است که در بدن انسان یافت می‌شود، احتمال مشاهده واکنش آلرژیک به آن کم و ناچیز است.
امکان داشتن نتایج دائمی: ایمپلنت و جراحی دائمی می تواند نتیجه ی دائمی داشته باشند.
دوران بهبود بسیار کم: دوران بهبود برای جراحی با تزریق ژل یک روز و برای جراحی دائمی حدودا یک هفته می باشد.

 

معایب پروتز لب

** به دلیل موقتی بودن تزریقات هر چند ماه یک بار نیاز به تمدید آن می باشد.
** امکان دارد لب ها نامتقارن شوند.
** برداشتن ایمپلنت در جراحی دائمی مشکل می باشد.

 

انتخاب کلینیک و پزشک

پروتز لب یک روش درمانی زیبایی شناسی و هنری می باشد که باید توسط فرد متخصص و با تجربه انجام شود. پزشک متخصص درک مناسبی از پیچیدگی‌ها، شرایط و آناتومی لب‌ها دارد؛ او با استفاده از آناتومی لب ها و هنر تزریق پروتز لب، اقدام به طراحی لب ها بعد از پروتز با ظاهری طبیعی و زیبا می کند. لب های باریک و نازک و یا خیلی برجسته و حجیم به زیبایی صورت لطمه می زنند بنابراین ظاهر لبها را به گونه ای تغییر می دهد که علاوه بر زیبایی، ظاهر لب ها به صورت طبیعی به نظر برسد.

 

موارد قبل از عمل پروتز لب

قبل از اینکه برای پروتز لب های خود تصمیم بگیرید می بایست از نظر جسمی سالم باشید و از سیگار کشیدن اجتناب کنید. اگر هر کدام از موارد زیر شامل حال شما می شود نباید این عمل جراحی را انجام دهید:

** این عمل در بیماران دیابتی، لوپوس یا کلیه بیماری‌هایی که بافت همبند دارند نبایستی انجام گیرد.
** همچنین بیماران دارای فشار خون شدید، عفونت‌های تبخالی از انجام این چنین عمل‌ها پرهیز کنند.
** بیمارانی که مشکلات لخته شدن خون دارند.

اگر شما در گذشته دچار تب خال دهانی شده اید قبل از عمل جراحی باید با دکتر خود مشورت کنید . اگر شما هر گونه حساسیت شناخته شده یا حساسیت به لیدوکائین را دارید قبل از عمل جراحی با دکتر خود در میان بگذارید . همچنین در مورد داروهایی که مصرف می کنید با دکتر خود صحبت کنید .

 

توصیه هایی که معمولا قبل از انجام عمل جراحی پروتز لب توسط دکتر به شما خواهد شد:

** بهتر است از مصرف سيگار قبل و بعد از تزريق اجتناب شود تا عمل شما نتیجه ی بهتری داشته باشد.
** از مصرف آسپرین ، داروهای ضد التهابی خاص و بعضی داروهای گیاهی که ممکن است خونریزی را افزایش دهد اجتناب کنید.
** به همراه داشتن یک همراه یا کسی که حداقل شب اول از شما مراقبت کند الزامی است.

حتما نیاز است که قبل از انجام این عمل یک مشاوره ی جامع  با یک جراح زیبایی داشته باشید تا با فرایند این روش و هر گونه خطرات یا عوارض جانبی بالقوه آشنا شوید.

مطالعه کنید :  فواید کشیدگی پوست صورت بدون جراحی

 

مراحل انجام پروتز لب

فرآیند برجسته سازی لب با تزریق ژل یا تزریق چربی در لب می‌تواند به سرعت و در عرض چند دقیقه در مطب پزشک و بدون نیاز به بستری شدن انجام شود. به همین خاطر کل زمان درمان، مدت کوتاهی طول خواهد کشید.
در روش تزریق چربی یک استثنا وجود دارد و آن این است که در این روش برجسته سازی لب، نیازمند برداشتن بخش‌های کوچک چربی از سایر نقاط بدن قبل از استفاده آن برای تزریق جهت بزرگ نمایی لب‌ها می‌باشد، که باعث می شود مدت زمان تزریق چربی به لب اندکی بیشتر از تزریق ژل شود.

در این روش، در ابتدا وضعیت ظاهر لب‌ها و اطراف آن جهت بزرگ کردن لب با تزریق ژل و چربی توسط پزشک مورد معاینه و بررسی قرار می گیرد؛ سپس نقاط مهم بر روی لب مشخص می‌شود تا به عنوان راهنما برای تزریق ژل و چربی لب در برجسته سازی لب مورد استفاده قرار گیرد.
در ادامه با استفاده از مواد آنتی باکتری نقاط تزریق ژل و چربی به لب تمیز می‌شوند و معمولاً از یک ماده بی حسی موضعی برای راحتی بیشتر بیماران استفاده می شود. در برخی موارد، خود ژل حاوی ماده بی حسی است. اما در سایر موارد فرایند برجسته سازی، لازم است ماده بی حسی در صورت نیاز در محل تزریق به طور جداگانه مورد استفاده قرار گیرد.
پس از انجام عمل برجسته سازی لب با تزریق، هر گونه علائم باقی مانده بر روی صورت پاک شده و ممکن است از یخ برای کاهش هر گونه ناراحتی موقت و ناچیز احتمالی استفاده شود.
بزرگ کردن لبها نیازمند چند عدد تزریق برای توزیع ماده پر کننده در محل و افزایش حجم و بزرگ کردن لب است. هنگامی که از بعضی پر کننده‌های خاص استفاده می‌شود، نتایج اولیه ناشی از تزریق، در فرایند برجسته سازی لب ممکن است کمی بیش از حد مورد انتظار باشد. این شرایط با گذشت چند ساعت یا در نهایت چند روز برطرف خواهد شد. در صورتی که پروتز لب با تزریق چربی انجام شده باشد، این دوره ممکن است تا چند هفته ادامه داشته باشد.
تزریق چربی زمانی انجام می‌شود که بیمار تمایل به استفاده از بافت بدن خود برای پروتز لب به جای استفاده از ژل‌های مصنوعی داشته باشد. برای انجام این کار، پزشک چربی را از یکی از نواحی بدن مثل شکم، باسن و ران با استفاده از روش لیپوساکشن برداشته و برای تزریق آماده می کند. در ادامه چربی آماده شده در لب‌ها تزریق می‌شود و می‌تواند یک ظاهر مناسب برای لب‌های فرد ایجاد نماید. همواره مقداری از چربی تزریق شده در نتیجه حرکت‌های عادی لب تجزیه شده و توسط بدن جذب می‌شود. با این وجود، درصد زیادی از این چربی به صورت دائم در محل تزریق باقی خواهد ماند. بسیاری از افراد پس از این که پروتز لب را انجام داده اند، از تزریق چربی به چانه و یا تزریق چربی به گونه نیز استفاده کرده اند.

هزینه تزریق بوتاکس

بعد از عمل و بهبودی

پروتز لب یک عمل سرپایی محسوب می‌شود و معمولاً در کمتر از یک ساعت به پایان می‌رسد. پس از عمل معمولا لب ها متورم و کبود می‌شوند که این عوارض پس از چند روز برطرف شده و بیمار می‌تواند بلافاصله نتیجه عمل را ببیند. در برخی موارد مثل تزریق چربی بیمار ممکن است بعد از چند هفته نتایج نهایی را ببیند.

برای اینکه دوران بهبودی کوتاه مدت باشد ، لازم است به توصیه های پزشک خود با دقت گوش داده و به آنها عمل نمایید.

 

مراقبت های بعد از پروتز لب

پس از تزریق ممکن است برای کنترل تورم به شما یخ داده شود . اما روی ناحیه ای که تزریق انجام شده نباید فشار زیادی وارد شود .
استفاده از رژ لب و دیگر محصولات آرایشی مانند آن بر روی لب ها پس از عمل ممنوع است. در ادامه به دیگر بایدهای مراقبت های بعد از پروتز لب می پردازیم:

** استفاده از بسته های یخ بر روب لب ها تا 48 ساعت بعد از عمل.
** کاهش میزان جوییدن و صحبت کردن تا حد ممکن در 48 ساعت اول پس از عمل.
** در طول هفته اول کمتر بخندید.
** در طول هفته اول در حالت نیمه نشسته بخوابید. بر روی شکم خود نخوابید.
** در یک هفته اول تا جایی که ممکن است خم نشوید و از انجام حرکت های بی مورد ورزشی و کششی و فعالیت هایی که به لب ها فشار می آورند خودداری نمایید.
** از انجام فعالیت‌های شدید در یک تا سه روز اول خودداری کنید.
**تمیز نگه داشتن لب ها برای جلوگیری از عفونت الزامی می باشد.

مطالعه کنید :  تزریق فیلر زیر چشم

بخش زیادی از تفاوت ایجاد شده در ظاهر صورت پس از تزریق ژل در لب ها به خاطر ورم لب ها می باشد، به همین خاطر شما باید تا چند روز پس از عمل برای مشاهده نتایج واقعی منتظر بمانید. شما می توانید به فعالیت های عادی خود بازگشته و بلافاصله صورت خود را آرایش کنید. به هر حال پیشنهاد می شود از انجام هر گونه فعالیت غیر عادی پس از جلسه درمانی خودداری نمایید.

در کنار توصیه های ذکر شده در بالا لازم است که همواره به توصیه‌های پزشک خود توجه کنید، زیرا پزشک درباره وضعیت شما بهترین اطلاعات را داشته و می‌تواند بهترین توصیه‌ها را در این ضمینه به شما ارائه دهد.

 

عوارض پروتز لب

عوارض پروتز لب با تزریق ژل یا چربی بسیار ناچیز است و به سرعت نیز برطرف می شوند. ممکن است بعد از عمل شما موارد زیر را تجربه کنید که معمولا در عرض چند ساعت اول و یا چند روز از بین می روند:

** کبودی یا ورم در ناحیه تزریق شده
** قرمزی یا بی حسی در محل هایی که تزریق انجام شده است .
** بزرگ شدن بیش از حد ناحیه درمان شده
** خونریزی از قسمت هایی که تزریق انجام شده
** احساس نا متقارن بودن لب ها
** عفونت در ناحیه تزریق شده
** از دست دادن قسمتی از بافت های لب به دلیل تزریق به رگ های خونی
** حساسیت ، اسکار یا سفت شدن لب

اصولا این شرایط با استفاده موضعی از یخ کاهش پیدا می‌کنند و وضعیت بیمار در طول چند ساعت یا چند روز پس از درمان بهبود پیدا می کند. در صورتی که از چربی به عنوان پر کننده برای حجیم کردن لب ها استفاده شود، این شرایط ممکن است برای چند هفته دوام و ماندگاری داشته باشد.
همانطور که می دانید پروتز سیلیکون نسبت به بافت طبیعی لب سفت تر است بنابراین لمس آن طبیعی نخواهد بود. همچنین به دلیل ایجاد کپسول و تحریکات موضعی، حرکات طبیعی لب را هم مختل می‌کند؛ به همين دليل مركز ما توصيه به اين استفاده از این روش نمي كند.
ممکن است این عمل جراحی موجب خونریزی احتمالی بیشتری شود و تورم و التهاب در لب‌ها برای چند روز باقی بماند. همچنین ممکن است در چند روز اول خوردن و آشامیدن دشوار باشد. قسمت عمده ی تورم ظرف یک هفته برطرف می شود. در موارد نادر که عفونت رخ می دهد.
همچنین ممکن است برخی از بیماران به مواد بی حس کننده مانند لیدوکوئین حساسیت داشته و واکنش نشان دهند.
اگر تورم غیر طبیعی مشاهده کردید حتما با دکتر خود تماس بگیرید.

 

نکته :
متاسفانه ژل‌های ارزان قیمت مورد تائید وزارت بهداشت نبوده و معمولاً باعث ایجاد حساسیت‌های شدید، عفونت و دفورمتیتی و بدشکلی‌های جبران ناپذیر می‌گردد لذا همواره مراقب باشید

 

قیمت پروتز لب

موارد زیادی در میزان هزینه پروتز دخیل هستند؛ هزینه پروتز لب و قیمت پروتز لب برای افراد مختلف متفاوت است که بستگی به نوع ژل و مواد مورد استفاده، میزان تزریق، تعداد تزریق‌های مورد نیاز، ناحیه درمان، حق‌الزحمه پزشک، خواسته های بیمار و محلی که در آن بیمار تحت درمان قرار خواهد گرفت دارد. بنابراین هزینه تزریق ژل به لب برای هر فرد متفاوت خواهد بود.
انتخاب یک جراح زیبایی مجرب و ماهر  و با تجربه برای عمل پروتز لب از اهمیت بالایی برخوردار است.

در جلسه مشاوره رایگان قبل از عمل پروتز لب، در مورد تمامی موارد و هزینه عمل با شما بحث و تبادل نظر خواهد شد.

توجه داشته باشد که ژل‌های مرغوب معمولاً گرانقیمت هستند و به هیچ وجه از ژل های ارزان قیمت استفاده نکنید زیرا ممکن است عوارض جبران ناپذیری را برای شما به وجود بیاورد.
حتماً مطمئن شوید که ژل انتخابی شما مورد تائید وزارت بهداشت باشد؛ ژل‌های مرغوب به صورت پک شده با مهر تائید وزارت بهداشت هستند.

همچنین به هیچ عنوان در مکان‌های غیر پزشکی اقدام به درمان و تزریق ژل نکنید. شما می توانید اطلاعات لازم درمورد تزریق فیلر دور چشم را هم از مشاوران کلینیک دریافت کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.