کلینیک کاشت ابرو در تهران

کاشت ابرو روشی است که در آن جراح از موهای سایر نواحی بدن برای ابرو پیوند انجام می دهد. این روش همانند سایر اقدامات زیبایی باعث افزایش رضایت فرد از چهره خود می شود . افراد ممکن است بطور ذاتی ابروهای کم پشت داشته باشند و یا بطور ارثی در ناحیه تاج و یا دم ابرو و یا قوس ابرو دچار کاهش تراکم ابرو باشند .در بعضی افراد ممکن است بدنبال دستکاری های زیبایی مانند برداشتن ابرو به مرور زمان دچار کاهش رشد موهای ناحیه ابرو شده باشند.

همچنین بعضی از بیماران از مدل و فرم ابروی خود ناراضی هستند و تمایل به ایجاد تغییر در شکل ابروی خود دارند . در یکسری از بیماران هم مشکلات ابرو بدنبال جراحات و یا اسکار حاصل از ان ایجاد میشود . در مواردی هم بیماریهای پوستی مانند الوپسی اره اتا ( ریزش موی سکه ای ) و یا لیکن پلان و … و یا بیماریهای سایر سیستم های بدن فرد از جمله کم کاری تیروئید باعث ریزش ناخوشایند ابرو در فرد میشوند . در بسیاری از موارد ذکر شده در بالا میتوان با انجام جراحی کاشت ابرو طبیعی به فرد کمک کرد تا از ظاهر ابروی خود رضایت کافی بدست اورد ولی در بعضی موارد بخصوص بیماری های پوستی زمینه ای انجام کاشت ابرو مؤثر نمی باشد و گاهی منع انجام دارد . مورد مهم دیگر که باید در اینجا اشاره کرد افراد مبتلا به تریکو تیلو مانیا ( کندن عادتی مو ) کاندید مناسبی جهت کاشت ابرو نیستند .

 

کاشت ابرو طبیعی

روش انجام کاشت ابرو طبیعی

ابتدا فرد توسط جراح مربوطه تحت معاینه و بررسی از نظر علل ایجاد ریزش ابرو قرار میگیرد . در صورتیکه عامل بازدارنده ای در شرح حال و ازمایشات فرد برای انجام کاشت ابرو وجود نداشته باشد کاندید گرافت ابرو به روش FUT میشود . جراحی تحت بی حسی موضعی و در اتاق عمل سرپایی قابل انجام است و فرد در کل مدت انجام کاشت ابرو بیدار هست . قبل از شروع کاشت طراحی ابرو توسط فرد ماهر در این زمینه با در نظر گرفتن خواسته فرد در درجه اول و سایر فاکتورها از جمله فرم سایر قسمتهای صورت و ایجاد بهترین مدل ابرو متناسب با سایر اعضا صورت و در عین حال قابل اجرا بودن ان صورت میگیرد . بعد از این مرحله جراح به کمک تیم کاشت ابرو اقدام به برداشتن گرافت حاوی فولیکول های مو از قسمت پشت سر می کند.

در این مرحله تلاش بر این است که قسمتی از مو انتخاب شود که جهت رویش مو متناسب با محل گیرنده پیوند ابرو باشد . محل برداشتن نوار باریک گرافت پشت سر با نخ غیر قابل جذب بخیه میشود و حدود ١٠ روز بعد برداشته میشود . خوشبختانه در اکثر موارد خط باقی مانده از این برش در لابلای مو ها ی پشت سر بعد از مدتی به سختی قابل دیدن می باشد . در مرحله بعد تیم کاشت اقدام به تهیه فولیکول های مجزا جهت کاشت ابرو میکنند . جهت کاشت ابروی طبیعی در محل نیاز به هیچ برشی نیست لذا هیچگونه اسکار ناشی از کاشت ابرو در محل ابرو باقی نمی ماند . تعداد کاشت فولیکول ابرو مابین ۵٠٠ تا ١۵٠٠ عدد در هر ابرو در هر فرد متغیر میباشد و این میزان بستگی به وسعت منطقه مورد نیاز برای کاشت ابرو دارد . زمان لازم برای انجام کاشت ابرو طبیعی بطور دقیق و با تراکم کافی حدود ۵ ساعت می باشد .

مطالعه کنید  با تزریق فیلر یا ژل، جوانی را به پوست خود بازگردانید!

 

علت ریزش ابروها

بعضی از بیماری‌ها  مثل عدم تعادل هورمون تیروئید، دیابت، ‌آلوپسی یا طاسی موضعی که باعث ریزش موهای ابرد می شوند.

استفاده از یک سری داروها,مثل: دارو درمانی, پرتو درمانی, شیمی درمانی

ابروهایی که در اثر سوختگی آسیب‌ دیده اند.

اصلاح بیش از حد ابروها

نازک و کم‌ پشت بودن ابروها

 

چه کسانی می توانند کاشت ابرو انجام دهند؟

کسانی که قسمتی از ابروی خود را از دست داده اند, به دلیل بیماری های خاص یا موارد دیگر.

✔ افرادی که از فرم ابروی تاتو شده ی خود خسته شده اند می توانند  از کاشت ابرو استفاده کنند.

برای پر پشت کردن ابروها هم می توان از کاشت ابرو استفاده کرد.

اگر از شکل و فرم ابروی خود راضی نیستید یا اگر ابروی شما به دلیلی شکل زیبایی ندارد می توانید از کاشت ابرو استفاده کنید.

برای ترمیم جای زخم یا بخیه, بد شکلی ایجاد شده در ابرو بخاطر سوختگی، کاشت ابرو بهترین روش برای زیبا تر شدن ابروهای شماست.

 

اقدامات قبل از کاشت ابرو

در روز عمل جراحی باید صورت خود را به طور کامل بشویید، تمیز کنید و اصلاً آرایش نکنید. نحوه استفاده از قطره‌های چشمی، کرم‌های مرطوب کننده و محصولات زیبایی و بهداشتی را به دقت رعایت کنید. همچنین دقت کنید که قبل و بعد از عمل کاشت ابرو به هیچ وجه نباید از لنزهای چشمی تماسی استفاده کنید.

 

نتایج حاصل از کاشت ابرو به روش FUT

یکی از نتایج خوب کاشت ابرو طبیعی این است که فرد بلافاصله بعد از اتمام کاشت دارای تراکم مناسب ابرو در محل های مورد نظر تعیین شده قبل از کاشت میشود . ابروی کاشت شده تا بیست روز اینده شروع به رشد میکند و بعد از ان وارد چرخه طبیعی ریزش ابرو میشود . بعد از حدود سه ماه ابروی کاشت شده مجددا رشد میکند و دائمی میشود . در بعضی موارد رشد دائمی ابروی کاشت شده حوالی پانزده ماه بعد اتفاق می افتد.

مطالعه کنید  روش‌های مختلف برجسته سازی گونه بدون جراحی

از بین فولیکول های کاشت شده ابرو گاهی بیست درصد ان رشد نمیکند البته در بعضی افراد دارای جنس و ضخامت خاص پوست این درصد تا حدود سی درصد هم میرسد ولی در مجموع در حدود نود درصد از افرادی که تحت کاشت ابرو طبیعی قرار گرفته اند هشتاد تا نود درصد از فولیکول های کاشت شده رشد دائمی خواهند داشت، به همین دلیل است که توصیه میشود تا پانزده ماه بعد از کاشت ابرو اقدام به برداشتن ابرو بخصوص قسمت کاشت شده نکنید . همچنین در افرادیکه که عادت به کندن مو و ابرو دارند بیست درصد از فولیکولهای کاشت شده رشد نمیکنند . در مواردیکه نیاز به ترمیم مجدد کاشت ابرو باشد توصیه میشود انجام عمل ترمیم بعد از پانزده ماه بعد از کاشت ابرو اولیه انجام شود . در بعضی افراد جهت حفظ فولیکولهای کاشت شده و افزایش تراکم بهتر است یک ماه بعد از کاشت اول تحت مزوتراپی ابرو قرار گیرند. در اینصورت میتوان شاهد افزایش نتایج مثبت کاشت ابرو باشیم .

 

مزایای کاشت ابرو

مهمترین مزیت کاشت ابرو دائمی بودن ان است به این معنی که فرد یکبار نیاز به انجام ان دارد و موهای کاشته شده با سیکل طبیعی رشد و ریزش موی ابرو هماهنگ میشوند و رشد موی کاشته شده همزمان و بصورت طبیعی با موهای اولیه ابرو خواهد بود . در این روش با استفاده از موی سایر نواحی بدن خود فرد احتمال هرگونه الرژی به حداقل میرسد . کاشت ابرو بطور سرپایی بدون نیاز به بیهوشی عمومی در تمام سنین بدون نیاز به بررسی های پزشکی گسترده قبل عمل قابل انجام است .

 

مراقبتهای بعد از عمل کاشت ابرو

١- تا دو روز محل برداشتن گرافت مو در پشت سر پانسمان تمیز داشته باشد و بعد از دو روز پانسمان خارج شود و پماد موپیروسین روزی دو بار روی زخم پشت سر زده شود .

٢- دو روز بعد از کاشت ، سر را از پشت طوری شامپو کنید که اب شستشو روی ابرو نریزد .

٣- جهت برداشتن بخیه پشت سر ده روز بعد به جراح خود مراجعه کنید .

۴- روزی سه بار تا دو هفته بعد از کاشت ابرو پماد جنتامایسین به ارامی روی ابرو بزنید.

۵- بعد از روز چهارم شستشوی ابرو روزانه فقط بصورت زیر انجام شود:

( آب و شامپو بچه را مخلوط کرده و به اهستگی کف حاصل از ان را با کف دست روی ابرو بریزید و بعد از ان با اسپری اب پاش روی ابرو بدون هیچ تماس با دست اب اسپری کنید.)

مطالعه کنید  روش استفاده از کرم لیفتینگ صورت

۶- از اسپری اب پاش بطور فراوان در طی روز روی ابرو اب بپاشید .

٧- مصرف انتی بیوتیک خوراکی تجویز شده از جراح معالج خود فراموش نشود .

٨- از فردای روز کاشت ابرو میتوانید کار و فعالیت اجتماعی خود را شروع کنید ولی توصیه میشود انجام فعالیت ورزشی سبک بعد از یک هفته و انجام فعالیت ورزشی سنگین بعد از یک ماه شروع شود .

٩- از مصرف سیگار و قلیان تا حد امکان قبل و بعد از کاشت ابرو اجتناب کنید .

١٠- از برداشتن ابروهای کاشت شده قبل از پانزده ماه قویا اجتناب کنید .

 

 عوارض کاشت ابرو

در مجموع جراحی کاشت ابرو روش با کمترین خطر و عوارض جهت ترمیم ابرو می باشد.

پس از عمل کاشت ابرو ممکن است, ابرو دچار کبودی، التهاب، یا ورم شود و همچنین احتمال دارد بیمار احساس خارش در این ناحیه داشته باشد که این خارش برای یک تا دو روز ماندگاری دارد. اگر این خارش بعد از کاشت مو ابرو با گذشت چند روز ادامه داشته باشد ممکن است دلیل آن ایجاد عفونت باشد؛ امکان کنترل این خارش با استفاده از پمادها و کرم‌های مخصوص وجود دارد.

ممکن است در موارد نادری کمی خون مردگی و تورم به مدت 3 روز در اطراف چشم برای برخی مراجعه کنندها مشاهده شود. در صورتی که از بخیه در کاشت ابرو استفاده شود جای آن پس از چند هفته از بین می رود.

هزینه کاشت ابرو

هزینه تقریبی کاشت ابرو به مهارت و تخصص پزشک و به کلینیک کاشت ابرو که مراجعه می کنید همچنین به سابقه پزشک کاشت ابرو بستگی دارد. لازم است بدانید هزینه پرسنل و کارکنان کلینیک زیبایی هم به این موارد باید اضافه کرد. از عوامل دیگری که در هزینه ی کاشت ابرو تاثیر گذار می باشد، ناحیه ای که قرار است تحت عمل قرار بگیرد، تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای جراحی، تعداد فولیکول‌های موجود در ناحیه اهدا کننده و تعداد پیوندهای موی مورد نیاز برای کاشت ابرو است. همچنین زمان و کار صرف شده ,ضخامت و تراکم ابرو، بر روی قیمت تاثیر می گذارند.

لازم به ذکر است که تجهیزات و لوازم درجه یک و دستگاه های مناسب جهت انجام عمل کاشت ابرو در قیمت تاثیر می گذارد. قیمت کاشت ابرو پس از انجام بررسی‌های لازم در جلسه مشاوره اولیه با خانم دکتر سالومه سالاریان به اطلاع شما خواهد رسید .

سوالات متداول در رابطه با کاشت ابرو

[ultimate-faqs include_category=’%da%a9%d8%a7%d8%b4%d8%aa-%d8%a7%d8%a8%d8%b1%d9%88′]

نمونه کارهای کاشت ابرو توسط دکتر سالومه سالاریان

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.