جراحی بینی چیست ؟

جراحی بینی ( که به اصطلاح رینوپلاستی نیز نامیده می شود ) یکی از انواع جراحی زیبایی است که می تواند باعث تغییر شکل ظاهری بینی یا بهبود عملکرد آن شود، ابین عمل هماهنگی صورت و نسبت بینی شما را افزایش می دهد. جراحی بینی را می توان به دلایل مختلفی انجام داد، از جمله به منظور اصلاح مشکلات تنفسی مربوط به بینی و یا به دلایل زیبایی بینی و اصلاح شکل و ظاهر آن و یا حتی به دلیل نقایص مادرزادی زمان زایمان.

یک جراح حرفه ای و با تجربه تنها به جنبه زیبایی بینی توجه نکرده، بلکه در اولویت اول حفظ عملکرد و کارآیی آن را مد نظر قرار می دهد، پس از این مسائل جوانب زیبایی شناسانه را رعایت کرده که تا حد امکان جذابیت چهره فرد بالا برود .

عکس قبل و بعد از عمل بینی3

برای دیدن عکس های بیشتر ورق بزنید.

جراحی بینی می تواند برای هر شخص نتیجه ایی متفاوت را به همراه داشته باشد که این موضوع تنها به خصوصیات بینی هر فرد و عواملی مانند استحکام استخوان ها،  پوست بینی وغضروف ها بستگی دارد.

جراحی بینی در افراد مختلف با بینی های استخوانی یا گوشتی با یکدیگر فرق دارد و تکنیک های مختلفی توسط جراح بینی برای آنها در زمان انجام عمل جراحی بینی در نظر گرفته می شود. کیلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان در زمینه جوان سازی صورت و جراحی انواع بینی ها به صورت تخصصی فعالیت می کند.

 

جراحی بینی می تواند بنا به دلایل مختلفی انجام شود، مثلا :

✔ جراحی بینی های گوشتی

✔ جراحی بینی های استخوانی

جراحی بینی عروسکی

✔ انحراف تیغه بینی یا شکستگی بینی

✔ کوچک کردن سایز بینی ( جراحی بینی پهن )

✔ بزرگ کردن سایز بینی

✔ برداشتن قوز روی بینی ( جراحی بینی قوز دار )

✔ جراحی پولیپ بینی

✔ تغییر زاویه نوک بینی

✔ کوچک کردن سوراخ های بینی

✔ تغییر زاویه بینی نسبت به صورت

جراحی افتادگی بینی

✔ عمل جراحی بر روی سینوس ها

کاندیدای مناسب جراحی بینی

مناسب ترین کاندیدا کسانی هستند که از سلامتی عمومی خوبی برخوردار باشند، سن افراد باید بیشتر از 16 سال باشد، و همچنین لازم است افرادی داوطلب جراحی بینی شوند که دخانیات مصرف نمی‌کنند، نکته ی مهم این است که جراحی زیبایی بینی نباید بر روی بینی‌هایی که هنوز در مراحل شکل‌گیری و رشد هستند انجام شود. رشد بینی در دختران در سن 13 تا 14 سالگی و در پسران در سن 15 تا 16 سالگی کامل می‌شود.

انواع جراحی بینی

جراحی بینی طبیعی

معمولا اکثر مراجعه کنندگان برای عمل جراحی بینی خواهان جراحی بینی طبیعی هستند. معیار تشخیص طبیعی بودن بینی از بینی فانتزی اینگونه است که طبیعی بودن بینی بر اساس افراد زیبای جامعه بدست آمده است، که این اصول مورد قبول جراحان زیبایی بینی نیز است. برای انجام جراحی بینی طبیعی باید خصوصیات ظاهری صورت هر فرد مشخص شود. طول و عرض صورت، نوع گردی صورت، برجستگی چانه، سایز گونه ها و چشم ها مواردیست که جراح زیبایی باید در نظر بگیرد.

دکتر سالومه سالاریان متخصص زیبایی و جراحی بینی طبیعی در تهران می باشند که سالیان زیادی در این امر به صورت حرفه ای مشغول فعالت می باشند.

 

عکس جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

بینی گوشتی اصطلاحی است که به بینی هایی که در قسمت نیمه پایینی خود دارای پوستی ضخیم و چربی زا هستند اطلاق می شود. انجام عمل زیبایی بینی گوشتی برای کسانی که از بزرگی بینی گوشتی و پهن خود رنج می برند مناسب است. بینی های گوشتی باعث خجالت و کاهش اعتماد به نفس در فرد می شود و با کوچک کردن بینی گوشتی می توان زیبایی و اعتماد به نفس را به شخص بازگرداند.

عامل تعیین کننده ی تفاوت بینی گوشتی و بینی استخوانی ضخامت پوست آن ها می باشد. بینی های استخوانی دارای پوستی نازک و یا متوسط می باشند ولی بر خلاف آن ها بینی های گوشتی دارای پوست ضخیمی هستند.

 

مشخصات بینی گوشتی

✔ دارای پوستی ضخیم و چرب در نوک بینی

✔ دارای غضروفهای پهن ولی نازک و بدون قوام در جلوی بینی

✔ دارای بافت همبند زیاد در زیر پوست

 

جراحی بینی استخوانی

زمانی که در قسمت پل بینی برآمدگی یا قوز وجود داشته باشد به اصطلاح گفته می شود بینی استخوانی است، جراحی بینی استخوانی تاثیر به سزایی در تغییر ظاهر اشخاص و بالا رفتن اعتماد به نفس آنان دارد. با انجام جراحی بینی استخوانی می توان مشکل و برآمدگی روی پل بینی را برطرف نمود.

مشخصات بینی استخوانی

✔ حاوی پل برآمده بر روی تیغه میانی  ( قوزدار )

✔ بینی عقابی شکل

✔ بینی با پوست نازک و بافت مشهود غضروفی

✔ دارای فرم خم و شکل منحنی یا زاویه دار

 

حذف پل بینی استخوانی یکی از متداول ترین دلایل داوطلب شدن بیماران برای جراحی بینی استخوانی است. با توجه به برآمدگی پل بینی استخوانی و با توجه به شکل سایر نقاط بینی، روش جراحی باز یا بسته به صلاحدید جراح زیبایی بینی اتخاذ می شود.

جراحی بینی انحرافی

گرفتگی سوراخ های بینی در یکی از طرفین یا هر دو طرف که باعث ایجاد مشکلات تنفسی می شود را انحراف بینی می نامند. جراحی انحراف بینی نیز یکی از انواع جراحی بینی می باشد که جنبه زیبایی ندارد و صرفا جنبه درمانی برای فرد دارد.

بیشتر مراجعه کنندگانی که برای انجام عمل بینی کج یا انحراف بینی اقدام می کنند این تصور را دارند که با جراحی تیغه میانی بینی شکل ظاهری بینی نیز تغییر خواهد کرد و بینی صاف و مستقیم خواهد شد؛ در حالیکه چنین نیست، در جراحی انحراف بینی تنها ایراد تیغه میانی که در ساختمان داخل بینی است رفع می شود و هدف از انجام آن گشایش راه جریان هوا در داخل بینی می باشد .

دلایل انحراف بینی

✔ ضربه های وارده به بینی

✔ نقص مادرزادی

 

نشانه های داشتن انحراف بینی :

✔ تنفس با صدا

✔ خروپف کردن در هنگام خواب

✔ احساس درد در سر و اجزای صورت

✔ عفونت های سینوسی

 

جراحی پولیپ بینی

به توده ی خاکستری و یا بی رنگی که به طور معمول از مخاط سینوس ها و گاهی از خود بینی منشا می گیرد، پولیپ بینی گفته می شود که برای برطرف نمودن آن باید جراحی پولیپ بینی انجام شود .

مطالعه کنید  جراحی بینی ترمیمی چیست ؟

پولیپ بینی یکی از معضلاتی است که برخی از افراد با آن روبه رو هستند که در واقع تبدیل به یکی از دلایل جراحی بینی می شود، چرا که دچار مشکلات تنفسی ناشی از پولیپ هستند که می توان همراه با عمل بینی آن را رفع کرد.

دلایل پولیپ بینی

علل مشخصی برای به وجود آمدن پولیپ بینی وجود ندارد اما می توان گفت التهابات و عفونت های مزمن داخل بینی از عوامل اصلی پیدایش پولیپ بینی هستند .

 

جراحی بینی کج یا جراحی بینی شکسته 

از نظر زیبایی‌ شناسی‌ مهمترین خصوصیت صورت زیبا وجود هماهنگی‌ و تقارن بین اجزای آن مثل بینی‌، چشم، گونه ها و… می‌باشد، برخی افراد وجود دارند که به علت آسیب دیدگی یا شکستگی بینی، دچار کجی بینی شده اند. معمولا صدمه های وارد شده در دوره ی کودکی و نوجوانی به بینی نیز در رشد استخوان و غضروف و در نتیجه در ایجاد کجی بینی تاثیر گذار هستند. در جراحی بینی کج تمام نقایص موجود برای رسیدن به تناسب بینی از جمله شکستگی و کجی بینی رفع می شود. همچنین بینی برخی از افراد به  صورت مادرزاد دچار انحراف و کجی هستند ، این افراد می بایست برای درمان کجی بینی خود و رفع آن اقدام نمایند.

جراحی بینی با لیزر

جراحی بینی با لیزر یکی از جدیدترین روش های جراحی زیبایی بینی در دنیا است که به وسیله لیزر انجام می شود. این نوع جراحی برای همه مشکلات بینی قابل استفاده نیست، بلکه فقط بعضی از مشکلات بینی، مانند بینی گوشتی را می توان با این روش درمان کرد.

جراحی بینی با لیزر کربن دی اکسید یا لیزر IVS انجام می شود و بیشتر به اصلاح پوست بینی می پردازد و نمی توان دیگر تغییراتی که در عمل جراحی بینی انجام می شود را در این عمل زیبایی لحاظ کرد.

در حقیقت جراحی بینی با لیزر برای همه مناسب نیست ، قابلیت های خوبی ندارد و هیچ کارایی که مورد نظر بیماران هست را ارائه نمی دهد. در این کلینیک انجام نمی شود و به هیچ کس نیز پیشنهاد نمی شود.

جراحی بینی در تهران

دکتر سالومه سالاریان یکی از فعالترین متخصصان جراحی بینی در تهران می باشند، ایشان با جراحی بیش از 1000 بینی سابقه و تجربه بسیار عالی در زمینه جراحی بینی داشته و یکی از بهترین مختصصان جراحی بینی در تهران می باشند.

جراحی بینی

مشاوره قبل جراحی بینی

قبل از تصمیم گیری برای انجام جراحی بینی، شما باید با جراح بینی خود ملاقات کنید تا عوامل مهم و تاثیر گذار در مورد جراحی بینی شما را مورد بررسی قرار دهید که تعیین کننده این است که جراحی بینی برای شما مناسب است یا خیر.

احتمالا مهمترین سوالی که پزشک از شما می پرسد این است که هدف و انگیزه شما برای انجام عمل جراحی بینی چیست. پزشک شما همچنین درباره سوابق بیماری شما، از جمله سابقه انسداد بینی، جراحی و هر نوع دارویی که مصرف می کنید از شما سوال می پرسد.

در این جلسه شما به پزشک خود می گویید که چه انتظارات و خواسته هایی از جراحی بینی خود دارید. جراح بینی ویژگی های صورت شما را تشریح کرده و به شما می گوید که چگونه و با چه تغییراتی ظاهر شما را بهبود می بخشد.

جراح زیبایی بینی ساختار بینی و سایر ویژگی های صورت را ارزیابی خواهد کرد. پس از این ارزیابی، او می تواند به شما بگوید که انتظارات شما واقع بینانه است یا خیر.

جراح بینی سلامت کلی شما را نیز در نظر می گیرد و باید با خطرات، زمان بهبودی و هزینه های مربوطه با شما صحبت کند. تکنیک های مختلفی برای تغییر شکل بینی شما وجود دارد. در جلسه مشاوره قبل از عمل، جراح شما موظف است دقیقا همان چیزی را که او پیشنهاد می دهد را برای شما توصیف کند تا شما با شرایط بعد از عمل و نتایج مورد انتظار آشنا شده تا بهتر بتوانید تصمیم گیری نمایید.

جراح زیبایی باید در طول جلسه مشاوره داروهای فرد را ارزیابی کند و اگر نیاز بود مصرف برخی از داروها را قطع کند.

قسمت فوقانی ساختار بینی، استخوانی است و قسمت پایین آن غضروفی، جراحی بینی می تواند استخوان، غضروف، پوست و یا هر سه را تغییر دهد. با جراح خود صحبت کنید که آیا جراحی بینی برای شما مناسب است یا خیر.

همچنین پزشک شما یک معاینه فیزیکی کامل، از جمله آزمایشهای آزمایشگاهی مانند آزمایش خون را برای شما تجویز می نماید. او همچنین داخل و خارج بینی شما و پوست  بینی را بررسی خواهد کرد. معاینه حضوری به پزشک جراح کمک می کند تا تغییرات لازم و مورد نیاز را پیش بینی کند، اینکه چگونه ویژگی های جسمی شما مثل ضخامت پوست و یا قدرت غضروف در انتهای بینی شما  ممکن است نتایج شما را تحت تاثیر قرار دهد. معاینه فیزیکی نیز برای تعیین تاثیر جراحی بینی بر تنفس شما ضروری است.

 

عکس قبل و بعد جراحی بینی

مراقبت های قبل از عمل بینی

✔ قبل از انجام جراحی بینی مراقبت هایی لازم است که فرد داوطلب جراحی باید به آنها توجه کند تا دوره بهبودی کوتاهتری داشته باشد.

✔ قطع مصرف قرص های از نظیر آسپیرین بروفن ژلوفن دیکلوفناک ویتامین ای، مولتی ویتامین، چای سبز غذای سیر دار دو هفته قبل عمل جراحی زیبایی بینی احتمال کبودی را به حداقل می رساند .

✔ به منظور پیشگیری از لخته شدن خون، حداقل یک ماه قبل از عمل جراحی بینی مصرف سیگار را قطع نمایید.

✔ روز قبل از عمل به میزان کافی آب بنوشید.

✔ شب قبل از عمل دوش بگیرید. علاوه بر تمیز شدن بدن از استفاده هر گونه آرایش و لوسیون و کرم خودداری کنید.

✔ در روز عمل هیچگونه زیورآلاتی نباید همراه شما باشد.

✔ از خوردن غذا در روز عمل جدا خودداری کنید.

✔ تمامی آزمایشات و مدارک پزشکی خود را در روز عمل به همراه داشته باشید.

 

جراحی بینی : گام به گام

از عمل جراحی بینی معمولا به عنوان یک عمل جراحی سرپایی یاد می شود، به این معنی که هیچ اقامت یک شبه ای وجود ندارد. بیهوشی ممکن است با توجه به شرایط شما به صورت کلی و یا بی حسی موضعی باشد.

مطالعه کنید  سوالات متداول عمل بینی

اگر شما نیاز به بینی متقارن تر دارید، به یاد داشته باشید که چهره هر کس به نوعی نامتقارن است. نتایج ممکن است کاملا متقارن نباشد، گرچه هدف این است که تعادل صورت و نسبت صحیح ایجاد شود.

 

مراحل جراحی بینی 

جراحی بینی شامل مراحل زیر است:

مرحله 1 – بیهوشی

جراحی بینی بهتر است تحت بیهوشی عمومی انجام شود هرچند تعداد اندکی از جراحان تحت بیحسی موضعی انجام می دهند.

طریقه بیهوشی یا بی حسی با توجه به صلاحدید متخصص بیهوشی و با توجه به فاکتورهایی از قبیل شرایط جسمی بیمار بستگی دارد و متخصص بیهوشی نقش بسزایی در تصمیم گیری نهایی خواهند داشت.

 

تفاوت جراحی بینی با بیهوشی کامل و بی حسی موضعی چیست ؟

فرق اصلی این دو روش این است که در بیهوشی کامل فرد حین عمل هوشیاری خود را کامل از دست خواهد داد و هیچ چیزی را متوجه نخواهد شد. اما در بی حسی موضعی بیمار نسبت به منطقه مورد عمل هیچ حسی را متوجه نخواهد شد و حالت خواب آلودگی خواهد داشت.

 

مرحله 2 – برش

دو روش کلی برای انجام عمل بینی وجود دارد که شامل روش بسته و روش باز می باشد.

در روش بسته همه برش ها در داخل بینی انجام می شود و هیچ برشی در بیرون از بینی انجام نمی شود.

در روش باز علاوه بر برش های داخل بینی، یک برش در عرض ستون میان دو سوراخ بینی و معمولاً در نزدیکی یک سوم انتهایی آن ستون داده می شود که می تواند بسته به سلیقه جراح بینی شکل های مختلفی داشته باشد.

جراحی باز بینی در سراسر کلوملا

از طریق این برش ها، پوستی که روی استخوان ها و غضروف های بینی قرار می گیرد، به آرامی بلند می شود و امکان دسترسی به ساختار بینی را فراهم می کند.

مرحله 3 – تغییر شکل ساختار بینی

بینی که سایز بزرگ دارد را می توان با کوچکتر کردن سایز استخوان و غضروف کوچک کرد . در بعضی افراد نیاز به کاشت غضروف برای بزرگتر کردن قسمتی از بینی می باشد

گام چهارم – اصلاح انحراف تیغه بینی

اگر تیغه وسط بینی یا همان سپتوم انحراف داشته باشد و باعث انسداد در مسیر تنفسی شده باشد در حین جراحی بینی اصلاح می شود.

مرحله 5 – بستن برش

وقتی بینی به فرم مورد نظر تغییر شکل داده شد محل های برش پوستی و مخاطی به جای اولیه برگردانده شده و بخیه می شوند .

مرحله 6 – نتایج را ببینید

برای مدتی باند پیچی های پلاستیکی و مارپیچ تا زمان بهبودی بینی بر روی بینی شما باقی خواهند ماند.

 

بعد از عمل

پس از جراحی، شما چند ساعتی در یک اتاق ریکاوری قرار می گیرید، جایی که پرستاران وضعیت بیهوشی و بازگشت شما به حالت هوشیاری را نظارت می کنند. معمولا بعد از چند ساعت و بازگشت هوشیاری شما، شما را مرخص کرده و شما به خانه برمیگردید. در برخی موارد خاص و با صلاحدید پزشک ممکن است یک شب را در بیمارستان بستری شوید.

پس از جراحی، برای کاهش خونریزی و تورم، شما باید در رختخواب با سر خود را بلندتر از سینه خود قرار دهید. ورم بینی شما ممکن است به علت تورم یا پاره شدن در داخل بینی در حین جراحی بیش از حد باشد.

در اغلب موارد، سوزن های داخل بینی برای یک تا هفت روز پس از جراحی جای می گیرند.

خونریزی ناگهانی و تخلیه مخاط و خون سالم برای چند روز پس از جراحی یا بعد از از بین بردن پانسمان رایج است.

نتایج عمل جراحی بینی

نتایج بعد از جراحی بینی بستگی به فرم، جنس پوست و غضروف بینی بیمار دارد. در مجموع ورم کلی بینی بعد از خارج کردن اسپلینت ظرف دو هفته کاهش محسوس خواهد داشت و فرم کلی بینی ظرف ۴ تا ٨ هفته نمایان خواهد شد البته کاهش بیشتر ورم در طی یک سال اول بعد از جراحی نیز ادامه خواهیم داشت.

در افراد با بینی های گوشتی ورم بینی ظرف ١٨ تا ٢۴ ماه نیز کاهش بیشتر خواهد داشت. در بعضی بیماران جهت کاهش ورم و فرم دهی بهتر نوک بینی نیاز به تزریق موضعی حدود دو ماه بعد از جراحی می باشد که تشخیص و انجام آن بر عهده جراح زیبایی بینی هست.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

✔ برای چند ساعت اول بعد از بیهوشی، ممکن است دچار ضعف در حافظه شوید؛ بنابراین به یک عضو خانواده یا دوستان برای چند ساعت در زمان جراحی و بعد از جراحی برای کمک به شما و مراقبت های شخصی بعد از جراحی نیاز دارید.

✔ معمولا کبودی بدنبال جراحی بینی بسیار کم است و ظرف ۵ روز بعد از عمل جراحی زیبایی بینی از بین خواهد رفت .

✔ در افرادیکه جراحی انحراف تیغه داخل بینی همزمان با جراحی زیبایی بینی داشته اند مراقبت های بعد از جراحی کمی بیشتر هست.

✔ معمولا با نظر جراح بینی یک ماه بعد از جراحی هفته ای یکبار جهت تعویض چسب و معاینات تکمیلی به جراح خود مراجعه می کنید و بعد از آن دو هفته یکبار و سپس به فواصل سه ماه یکبار جهت اطمینان از روند کامل بهبودی مراجعه می کنید.

✔ احساس سنگینی و بیحسی نوک بینی معمولا تا یکماه بعد از جراحی بینی طبیعی است.

 

برای کاهش بیشتر احتمال خونریزی و تورم، تا چند هفته بعد از عمل از این اقدامات احتیاطی زیر پیروی کنید:

✔ اجتناب از فعالیت های شدید بدنی و ورزش هایی مانند ایروبیک و شنا برای یک ماه بعد از جراحی، فعالیت های سنگین ورزشی را از یک ماه بعد از جراحی بینی می توانید شروع کنید.

✔ به بینی خود اصلا ضربه نزنید.

✔ برای جلوگیری از یبوست، غذاهای کم چرب مانند میوه ها و سبزیجات بخورید. یبوست می تواند شما را تحت فشار قرار داده و فشار را روی بینی را افزایش دهد.

✔ اجتناب از واکنش های شدید چهره، مانند خنده.

✔ مسواک زدن دندان ها را به آرامی انجام دهید

✔ لباس هایی را که دکمه در جلو دارند بپوشید و لباس هایی مانند ژاکت بر روی سر خود نکشید.

✔ ورم مختصر اطراف بینی ممکن است تا دو هفته برطرف شود. در صورت استفاده از کیسه یخ بلافاصله بعد از عمل و استفاده از دو تا بالش زیر سر برای بالا نگهداشتن سر احتمال ایجاد کبودی و ورم به حداقل میرسد .

مطالعه کنید  نکات مهم جهت تغذیه پس از جراحی بینی

✔ در صورت استفاده از عینک بهتر است تا سه هفته لبه قسمت میانی عینک را با چسب به پوست بین دو ابرو بچسبانید تا لبه عینک با استخوانهای در حال جوش خوردن کناره های بینی تماس نداشته باشند.

✔ از یک هفته بعد از جراحی بینی می توانید از کرم و لوازم آرایشی خود استفاده کنید.

✔ بعد از خارج کردن اسپلینت بینی می توانید مسافرت بروید ولی در طی آن از داروهای تجویزی استفاده کنید.

✔ اعمال دندانپزشکی غیر اورژانسی بهتر است تا یک ماه بعد از جراحی بینی به تاخیر بیفتد.

✔ در طی هفته های اول بعد از جراحی بینی بدلیل ورم و استفاده از پماد های مخصوص داخل بینی تنفس از راه بینی مشکل است توصیه می شود در این مدت مرتب از سرم شستشوی بینی و پماد های انتی بیوتیک استفاده کنید. بعد از سه هفته می توانید از بینی خود بطور کامل نفس بکشید.

 

عوارض جراحی بینی

همانند دیگر جراحی ها، جراحی بینی نیز دارای خطراتی مانند خونریزی، عفونت و واکنش نامطبوع به بیهوشی ممکن هست وجود داشته باشند. سایر خطرات احتمالی مربوط به جراحی بینی عبارتند از:

 

✔ تشکیل اسکار در محل برش جراحی

✔ عفونت محل جراحی

✔ عفونت غضروفهای کاشت شده داخل بینی

✔ فعال شدن عفونتهای ویروسی مانند هرپس سیمپلکس ( تبخال )

✔ پاره شدن بخیه های داخلی و ایجاد غیرقرینگی زودرس در بینی

✔ نکروز پوست روی بینی بدلیل فشار غیر عادی گچ و اسپلینت بینی

✔ مشکلات تنفسی ایجاد شده بدلیل دستکاری و ضعیف کردن غضروفهای بینی

✔ عدم برطرف کردن مشکلات تنفسی موجود قبل از جراحی و تشدید مشکل بدلیل کوچکتر شدن بینی

✔ فرورفتگی استخوانهای بینی در ناحیه پل بینی

✔ اختلالات بویایی بعد از عمل بینی ناشی از ورم مخاط داخل بینی و انسداد تنفسی

(نکته مهم این است که بدانید عصب بویایی در طی عمل جراحی بینی غیر قابل دسترس و آسیب می باشند )

✔ ورم طول کشیده و مقاوم به درمان بخصوص در بیماران با بینی های گوشتی

هزینه جراحی بینی

هزینه یک جراحی بینی بستگی به چندین عامل دارد. پیچیدگی جراحی، میزان تسلط و تجربه جراح ( حق الزحمه جراح )، جغرافیای و مکان جراحی ( بیمارستان دولتی ، خصوصی ، مطب یا کلینیک ) و …، همه این عوامل می توانند در میزان هزینه جراحی بینی نقش داشته باشند. در کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان قیمت جراحی بینی با توجه به نوع جراحی و میزان سختی جراحی متفاوت خواهد بود که تمامی این موارد در روز مشاوره، از طرف دکتر سالاریان به اطلاع شما می رسد.

هزینه جراحی زیبایی بینی معمولاً تا زمان انجام آزمایش‌های معمول توسط پزشک و طراحی روش انجام جراحی بینی غیر قابل پیش‌بینی است، حتما در طول جلسه مشاوره مورد هزینه جراحی بینی صحبت کنید. توجه داشته باشید عمل بینی چون یک عمل زیبایی به حساب می آید بیمه به آن تعلق نمی گیرد و در نتیجه تمام هزینه ها بر عهده ی خود فرد می باشد. در کل هزینه عمل جراحی بینی با توجه به میزان تخصص جراح، محل انجام عمل جراحی و میزان تغییراتی که لازم است بر روی بینی انجام شود متغیر است.

از طرفی در بعضی افراد که تحت جراحی زیبایی بینی برای دفعه دوم و یا سوم قرار می گیرند گاهی نیاز به کاشت غضروف هست که هزینه های مربوط به آماده کردن و کاشت غضروف نیز به این هزینه ها اضافه می شود.

 

سوالات متداول

 

آیا جراحی بینی یک عمل ساده است؟

خیر. جراحی بینی یکی از چالش برانگیزترین عمل های جراحی است. این موضوع ناشی از چندین عامل است. اول، بینی یک شکل سه بعدی پیچیده است که در وسط چهره است. تغییرات انجام شده در هنگام جراحی بینی اغلب بسیار کوچک است، اما هنگامی که با هم ترکیب می شوند، می توانند تفاوت های چشمگیری در ظاهر فرد ایجاد کنند.

 

آیا باید بعد از عمل در بیمارستان بمانم؟

تقریبا همه کسانی که جراحی بینی انجام می دهند می توانند پس از جراحی بیمارستان یا کلینیک را ترک کنند. شما در صورت مبتلا بودن به بیماری سیستمیک زمینه ای که نیاز به مراقبت های خاص درمانی بعد از جراحی میباشد نیاز به بستری به مدت یک شب بعد از عمل بینی در بیمارستان دارید . در مواردیکه هم که فرد تنها میباشد و فردی از اطرافیان را جهت مراقبت بعد از عمل بهمراه ندارد بهتر است شب اول بعد از عمل را در بیمارستان بگذراند تا به کمک پرستاران دلسوز وضعیت سلامتی عمومی بهتری بدست بیاورد .

 

مدت زمان بهبودی چقدر است؟

نتایج بعد از جراحی بینی بستگی به فرم و جنس پوست و غضروف بینی بیمار دارد. در مجموع ورم کلی بینی بعد از خارج کردن اسپلینت ظرف دو هفته کاهش محسوس خواهد داشت و فرم کلی بینی ظرف ۴ تا ٨ هفته نمایان خواهد شد البته کاهش بیشتر ورم را در طی سال اول بعد از جراحی نیز خواهیم داشت.

در افراد با بینی های گوشتی نیز کاهش ورم بینی ظرف ١٨ تا ٢۴ ماه طول خواهد کشید. در بعضی بیماران جهت کاهش ورم و فرم دهی نوک بینی نیاز به تزریق موضعی حدود دو ماه بعد از جراحی می باشد که تشخیص و انجام آن بر عهده جراح زیبایی بینی هست.

 

آیا بیمه برای جراحی بینی پرداخت می شود؟

از آنجا که جراحی زیبایی بینی یک عمل زیبایی محسوب می شود خدمات بیمه شامل این جراحی نمی شود ولی اگر جراحی صرفا برای پولیپ یا انحراف بینی باشد می تواند شامل خدمات بیمه شود.

 

آیا جراحی بینی دردناک است؟

برای اکثر مردم نیست، در یک روز پس از عمل، بسیاری از مردم درد خود را بین 0-4 از 10 امتیاز می دهند.

نکته آخر: اطمینان حاصل کنید که جراحی شما در یک مرکز جراحی معتبر یا بیمارستان معتبر انجام شود. شما همچنین باید با جراح خود احساس راحتی کنید، جراح شما باید بتواند در شرایط قابل فهم شما را در جریان جراحی خود توضیح دهد.

 

سوالات متداول در رابطه با جراحی بینی

[ultimate-faqs include_category=’%d8%ac%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%a8%db%8c%d9%86%db%8c’]

عکس های قبل و بعد از جراحی بینی

توسط دکتر سالومه سالاریان

جراحی بینی با قیمت مناسب
نمونه کار جراحی بینی
هزینه جراحی بینی در تهران
هزینه جراحی بینی در تهران
هزینه عمل بینی گوشتی
عکس عمل بینی استخوانی
هزینه عمل بینی گوشتی
هزینه عمل بینی
هزینه عمل بینی
هزینه عمل بینی
عکسهای قبل و بعد از عمل بینی گوشتی
عکس عمل بینی استخوانی
عکس عمل بینی استخوانی
عکس عمل بینی عروسکی
عکس عمل بینی عروسکی
عکس عمل بینی عروسکی
عکس بعد از عمل بینی گوشتی
عکسهای قبل و بعد از عمل بینی گوشتی
عکس جراحی بینی آقایان
عکس عمل بینی آقایان
عکس قبل و بعد عمل بینی گوشتی
عکس جراحی بینی آقایان
عکس عمل بینی آقایان
عکس عمل بینی استخوانی
عکس جراحی بینی آقایان
عکس قبل و بعد عمل بینی گوشتی
عکس عمل بینی قبل و بعد
عکس عمل بینی استخوانی
عکس جراحی بینی آقایان
عکس قبل و بعد عمل بینی گوشتی
عکس عمل بینی قبل و بعد
عکس قبل و بعد عمل بینی گوشتی
عکس عمل بینی قبل و بعد
عمل بینی استخوانی
عکس قبل و بعد عمل بینی گوشتی
عکس قبل و بعد عمل بینی استخوانی
عمل بینی گوشتی
عمل بینی قیمت
عمل بینی گوشتی
عکس قبل و بعد عمل بینی گوشتی
عمل بینی طبیعی
عمل بینی گوشتی
عمل بینی گوشتی
عمل بینی طبیعی
عمل بینی قیمت
عمل بینی گوشتی
عمل بینی استخوانی
عکس عمل بینی قبل و بعد
عکس قبل و بعد عمل بینی استخوانی
عکس قبل و بعد بینی های گوشتی
عکس قبل و بعد بینی های گوشتی
عکس قبل و بعد جراحی بینی
عکس قبل و بعد بینی های گوشتی
عکس قبل و بعد جراحی بینی
عکس قبل و بعد جراحی بینی
عکس قبل و بعد بینی های گوشتی
عکس قبل و بعد جراحی بینی
عکس قبل و بعد بینی های گوشتی
عکس قبل و بعد از عمل بینی
عکس قبل و بعد عمل بینی استخوانی
عکس قبل و بعد جراحی بینی
عکس قبل و بعد از عمل بینی
عکس قبل و بعد عمل بینی گوشتی
عکس قبل و بعد جراحی بینی
بهترين دكتر جراحي زيبايي بيني گوشتي
بهترين دكتر جراحي زيبايي بيني گوشتي
عکس قبل و بعد جراحی بینی
عکس قبل و بعد جراحی بینی
عکس جراحی بینی استخوانی
عکس قبل و بعد از عمل بینی
عکس جراحی بینی استخوانی
عکس جراحی بینی استخوانی
عکس قبل و بعد از عمل بینی
جراحی بینی قیمت
عکس قبل و بعد از عمل بینی
عکس عمل بینی گوشتی
جراحی بینی قیمت
عکس قبل و بعد از عمل بینی
عکس قبل و بعد جراحی بینی
بعد از عمل بینی
جراحی بینی عکس
جراحی بینی با قیمت مناسب
جراحی بینی عکس
جراحی بینی با قیمت مناسب
امتیاز دهید...

۵ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.