روش انجام جراحی لیفت صورت به چه شکلی می باشد؟

اگر چه پیری یک فرآیند طبیعی است، اما پذیرفتن آن دشوار به نظر می رسد. روش جراحی لیفت صورت برای هر فرد با توجه به نظر پزشک متخصص مشخص می شود، اما بهتر است بدانید که جراحی لیفت یا لیفتینگ صورت بیش از 11 روش مختلف دارد، که همگی زیرمجموعه روش لیفت یا جوانسازی پوست هستند.

در بین انواع روش جراحی لیفت صورت انتخاب بهترین روش لیفتینگ صورت کمی زمانبر خواهد بود و تشخیص اولیه آن صرفا توسط پزشک انجام می گیرد. برای مشخص شدن ایده آل ترین روش لیفتینگ صورت، پزشک پارامترهای مختلفی را مورد بررسی قرار می دهد که سن، جنسیت، ناحیه مورد نظر برای لیفت، نوع پوست و همینطور سلامت بیمار در اولویت قرار دارد.

اگر به لیفت صورت و حداقل 10 تا 15 سال جوان تر شدن پوست فکر می کنید، لیفتینگ فرصت خوبی برای تجربه جوانی دوباره پوست شما است. بنابراین می توانید برای دریافت مشاوره تخصصی در این زمینه با پزشکان ماهر در کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان ارتباط برقرار کنید. مشاورین در کلینیک دکتر سالاریان با بررسی دقیق آناتومی صورت و همینطور عمق چروک و افتادگی های پوست، بهترین روش لیفت صورت برای مشاهده نتایجی طولانی مدت را برای شما انتخاب می کنند.

نحوه جراحی لیفت صورت

لیفت صورت (ریتیدکتومی ) نوعی جراحی زیبایی است که درست مانند دیگر انواع عمل های زیبایی نتایج موقتی دارد، اما با ترک برخی از عادت های نادرست می توان شاهد افزایش طول ماندگاری نتایج لیفتینگ صورت بود. برای انجام جراحی لیفتینگ صورت در صورت صلاحدید پزشک برای کاهش درد بیمار از بی حسی های موضعی استفاده می شود.

جراحی لیفتینگ یا کشیدن پوست صورت و گردن که با توجه به نظر پزشک با و بدون بیهوشی انجام می گیرد، حدودا 3 تا 5 ساعت طول خواهد کشید.

مطالعه کنید :  لیفت پیشانی با نخ، مزایا و هزینه

جراحی لیفتینگ روش های مختلفی دارد که پس از بررسی نوع پوست بیمار و همینطور آنالیز برخی داده های دیگر توسط پزشک، بهترین روش لیفت صورت برای بیمار مشخص می شود. اما از مهم ترین انواع روش های لیفتینگ می توان به لیفت صورت با عمل جراحی و لیفت صورت بدون جراحی  اشاره کرد. انواع روش های لیفت صورت :

  • مینی لیفت صورت

مینی لیفت صورت گزینه خوبی برای افرادی است که کاندید انجام جراحی لیفتینگ هستند. این روش که روشی کم تهاجمی است، معمولا برای افرادی که چین و چروک های خفیفی روی پوست دارند، استفاده می شود. جراح زیبایی در روش مینی لیفت Mini face lift تمرکز را روی دو سوم پایینی صورت قرار می دهد، بنابراین برش هایی ریز را در سطح پوست ایجاد می کند، این برش ها معمولا قابل مشاهده نیستند. نقاطی مانند شقیقه ها، زیر لب، پلک پایین و همینطور مناطق اطراف گوش جزء اولویت های اصلی در جراحی مینی لیفت هستند. برای رفع چین و چروک خود شقیقه ها هم از روش تزریق فیلر شقیقه استفاده می شود.

  • لیفت کامل صورت face lift

لیفت کامل صورت برای افرادی که سطوح عمیقی از چین و چروک را روی قسمت هایی از صورت و گردن دارند، توسط پزشک توصیه می شود. در جراحی لیفت کامل صورت برش هایی عمیق و البته متعدد روی صورت ایجاد می شود، این برش ها معمولا در نواحی رویش مو و همینطور قسمت های اطراف گوش ایجاد می شوند. در مراحل جراحی لیفت صورت face lift پزشک بعد از بلند کردن پوست، نسبت به حذف چربی های زیر پوستی برای سفت شدن پوست اقدام می کند و در مرحله نهایی پس از جمع کردن پوست با استفاده از بخیه و چسب پوست، پوست بسته می شود.

مطالعه کنید :  مراقبت های بعد از لیفت صورت با نخ

پس از مراجعه به پزشک متخصص در پاسخ به این سوال که عمل لیفت صورت چگونه انجام می شود، می توان نسبت به دریافت مشاوره های دقیق تر اقدام کرد. البته که روش های دیگری نیز برای جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرند، اما در تمامی این روش ها نوع پوست بیمار و عمق چین و چروک های پوستی تعیین کننده گزینه نهایی برای جراحی خواهد بود.

مراحل عمل لیفت صورت معمولا برای تمامی بیماران به استثناء کاندیدهایی که پوست حساسی دارند و یا مشکلات پوستی آن ها عمیق تر است، یکسان می باشد. در صورت انتخاب بهترین روش عمل لیفت صورت نه تنها می توان به سرعت و در مدت حداکثر 10 روز شاهد نتایج لیفتینگ بود، بلکه میزان تورم و درد ناشی از جراحی نیز به حداقل ممکن کاهش می یابد.

به طور دقیق نحوه لیفت صورت به شکل تهاجمی یا غیر تهاجمی برای به حداکثر رساندن موفقیت آمیز بودن عمل جراحی فاکتوری بسیار تاثیرگذار در دوره نقاهت جراحی لیفت صورت خواهد بود.

چرا جراحی لیفت صورت ؟

با افزایش سن قابلیت ارتجاعی پوست از بین می رود و بافت صورت تغییر می کند. بنابراین ایجاد چین و چروک های نسبتا عمیق، می تواند برای افراد بسیار آزاردهنده باشد. لیفت صورت راه حل خوبی برای مواجه با این مشکل است، چرا که می تواند با داشتن حداقل میزان عوارض و همینطور انجام سریع “فقط در 3 تا 5 ساعت” جوانی دوباره پوست را به شما هدیه کند، البته فراموش نکنید که میزان مهارت و تخصص پزشک برای انجام روش جراحی لیفت صورت نیز نقش فوق العاده مهمی در نتایج لیفتینگ دارد.

مطالعه کنید :  رفع غبغب بدون جراحی یا با عمل جراحی ؟

با دیدن نمونه لیفت صورت می توانید به صورت کاملا واضح با میزان اثرگذاری این نوع از جراحی زیبایی روی صورت آشنا شوید. rhytidectomy یا جراحی لیفت صورت تحریک کننده سلول های پوستی برای بازسازی مجدد و جوانسازی دوباره پوست است. میزان موفقیت آمیز بودن روش جراحی لیفت صورت تا حد زیادی به ویژگی های پوستی بیمار و همینطور تخصص پزشک وابسته است، اما با این حال لیفتینگ جزء موفقیت آمیزترین انواع جراحی زیبایی به شمار می رود.

جراحی لیفت صورت در کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان

انجام روش جراحی لیفت صورت به عنوان یک روش موفقیت آمیز در تمامی گروه های سنی کاملا وابسته به تخصص و مهارت پزشک جراح است. در صورت انتخاب بهترین جراح لیفت صورت در تهران می توان از به حداکثر رساندن نتایح زیبایی و جوانسازی پوست اطمینان حاصل کرد. کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان در تهران از جمله کلینیک های تخصصی زیبایی است که مشاوره های حرفه ای پوستی را به بیماران در زمینه روش های لیفت صورت مثل لیفت  لیفت صورت با نخ ارائه می کند. در مواردی که افراد تنها از چین و چروک پیشانی خود ناراضی‌اند به آنها روش‌های جایگزین مانند تزریق چربی به پیشانی پیشنهاد می‌شود.

اگر شاهد شل شدن یا افتادگی پوست هستید و یا از چین و چروک های عمیق روی گردن احساس ناخوشایندی دارید، قطعا می توانید جزء کاندیدهای عمل لیفت صورت قرار بگیرید. فراموش نکنید که پزشک متخصص تصمیم گیرنده بهترین نوع جراحی لیفت صورت متناسب با ویژگی های پوستی صورت و گردن شما است. روش جراحی لیفت صورت “تهاجمی و غیر تهاجمی” جزء بهترین روش ها برای جوانسازی پوست صورت است.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.