مراقبتهای بعد از کاشت ابرو

امروزه برای زیبایی بیشتر چهره و جذاب بودن چهره، کاشت ابرو طرفداران بی شماری پیدا کرده است. در نتیجه، انجام اقداماتی قبل و بعد از کاشت ابرو ضروری می باشد، یکی از اقدامات رایج و اساسی، شستشو بعد از کاشت ابرو می باشد. ما در این مقاله می خواهیم شما را با تمامی اقدامات مهمی که بعد از کاشت ابرو در زمینه شستشو ابروها باید رعایت کرد، آشنا سازیم.

در کاشت ابرو از فولیکول های دارای یک یا دو گرافت استفاده می شود و سوراخ هایی ظریف و بسیار کوچکی در ناحیه ابرو ایجاد می شود، سوراخ ها بسیار ریز هستند تا بعد از مرحله کاشت اصلا مشخص نباشند.

2 تا 3 هفته بعد از کاشت ابرو رشد ابرو ها شروع می شود، البته این موضوع به نوع بدن فرد بستگی دارد. یکی از روش های جوان سازی صورت و زیبایی صورت کاشت ابرو می باشد.

شستشو بعد از کاشت ابرو

زمانی که مراحل کاشت ابرو به پایین رسید نوبت به شستشوی ابرو ها می رسد ، ابروهای کاشته شده نسبت به ابروی طبیعی بسیار ضعیف هستند و نیاز به مراقب خاصی دارند، مراقبت درست از ابرو های کاشته شده سبب می شود تا ابرو ها به طور کامل و زیبا رشد کنند و به هیچ عنوان دچار ریزش نشوند. توجه داشته باشید شستشوی ابرو باید صحیح و کامل انجام شود، در غیر این صورت ممکن است ابرو دچار کیست مویی، شوره یا چربی شود.

مرکز تخصصی کاشت ابرو

ارائه کلیه خدمات کاشت ابرو 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت با ما تماس بگیرید

بعد از کاشت ابرو چه باید کرد

توصیه های بعد از کاشت ابرو بسیار اهمیت دارند و اگر به این توصیه ها توجه شود می تواند تاثیرات بسیار شگفتی در نتایج نهایی بعد از کاشت ابرو بدست آورد.

در 24 ساعت اول بعد از کاشت از شستشو ابرو خوداری کنید.

✔ در 2 الی 3 روز اول از رفتن به جکوزی، سونا، استخر و حمام خودداری نمایید.

مطالعه کنید :  رفع غبغب بدون جراحی یا با عمل جراحی ؟

✔ از شیرجه زدن در آب یا بازی کردن با توپ خوداری کنید.

✔ مراقب باشید زمانی که به حمام می روید آب دوش مستقیم با ابرو برخورد نکند.

✔ استفاده از آب داغ به جهت شستشو بعد از کاشت ابرو خوداری کنید.

✔ زمانی که ابروهایتان را می خواهید به کمک حوله خشک کنید مراقب باشید به ابروها فشار وارد نشود.

✔ موهای ابرو را به یک سمت هماهنگ شانه زنید، تا موهایی که رشد می کنند هم خواب با جهت موهای ابرو باشد.

✔ جهت شستشو ابرو می توانید از یک اسفنج با فشار ملایم استفاده کنید.

✔ بهتر است از شامپوی بچه به دلیل نداشتن مواد شیمایی جهت شستشو استفاده کنید.

✔ از خاراندن ابروی خود جدا خوداری کنید.

✔ ابروها نباید با نور مستقیم آفتاب برخورد داشته باشند.

✔ بهتر است در این مدت فعالیت های شدیدی انجام نشود تا باعث تعرق بیشتر شود.

✔ روی ابرو نخوابید تا فشاری به ابرو وارد نشود.

✔ شستشوی ابرو را می توانید بعد از مدت زمان دو هفته به راحتی انجام دهید.

✔ زخم هایی که به دلیل کاشت ابرو در اطراف ابرو ایجاد شده است با گذشت یک هفته خشک شده و شروع به کنده شدن می کند، در این زمان می توانید زخم ها را به آرامی از پوست جدا کنید.

✔ به جهت تقوت کردن ابرو کاشته شده می توانید مقداری از روغن درخت چایی را به کمک یک دستمال به آرامی بر روی ابرو ها بمالید، با گذشت یک ساعت می توانید ابرو ها را با آب ولرم بشورید، روغن درخت چای علاوه بر تقویت کردن موهای ابرو، از خشک شدن آن نیز جلوگیری می کند.

✔ برای تمیز کردن ابرو می توانید از روغن نارگیل هم استفاده کنید، روغن نارگیل باعث می شود ابرو ها رشد خوبی داشته باشند. روغن نارگیل را بر روی ابرو ها بمالید و بعد از یک ساعت بشورید، مراقب باشید خیلی طولانی مدت روغن بر روی ابرو هایتان نماند.

✔ مراقب باشید که به فولیکول های ابرو ضربه یا آسیبی وارد نشود تا کاشت دچار مشکل نشود. زیرا فولیکول های کاشته شده از حساسیت بالایی برخوردار هستند، پس مراقب باشید شستشوی ابرو را با ملایمت انجام دهید.

✔ بعد از کاشت ابرو باید ابروها را مرطوب نگهدارید تا از لخته شدن و دلمه شدن خون در اطراف ابرو جلوگیری شود.

مطالعه کنید :  ‎کاشت ابرو چیست ؟

✔ ابروهای کاشته شده را آرایش نکنید.

✔ آب و مایعات را بیشتر مصرف کنید.

✔ در مدت زمان بهبودی از مصرف دخانیات جلوگیری کنید.

✔ اگر می خواهید از پوسته پوسته شدن ابرو بعد از کاشت ابرو جلوگیری کنید در طول شبانه روز حتما ابرو های خود را ژل های و سرم های شستشو مرطوب نگهدارید.

نقاهت بعد از کاشت ابرو

طول مدت نقاهت بعد از کاشت ابرو سه روز می باشد، افراد می توانند بعد از این مدت زمان به روال عادی زندگی خود برگردند.

خارش ابرو بعد از کاشت

عوامل مختلفی سبب بروز خارش بعد از کاشت ابرو در افراد می شود، این عوامل نظیر: دستکاری پوست اطراف ابرو، کبره بستن پوست، خشک شدن بیش از حد پوست، عفونت پوستی، حساسیت پوست، همه و همه عواملی هستند که سبب خارش می شوند، اگر یکی از این عوامل را احساس کردید حتما با پزشک خود مشورت کنید و آن را در جریان قرار دهید. توجه داشته باشید به هیچ عنوان در 5 روز اول ابروهای خود را نخارانید زیرا ممکن است موهای پیوند بیرون بزنند. به کمک سرم شست و شو محل کاشت را مرطوب نگهدارید تا دچار خارش نشوید همچنین از داروهای ضد خارش و آنتی باکتریال استفاده کنید.

 

دلمه های بعد از کاشت ابرو

دلمه نقطه های کوچک انعقاد خون، هستند که در روز بعد از کاشت ابرو، مشاهده می شود، دلمه ها در محل ایجاد شکاف ها یا زخم هایی که مو در آن کاشته شده است ایجاد می شود، توجه داشته باشید که به هیچ  عنوان به این دلمه ها دست نزنید، زیرا ممکن است پیوند های ایجاد شده درون پوست بیرون بزنند. دلمه ها چیزی در حدود ۵ الی ۱۰ روز بعد از کاشت ابرو از بین می روند، به همین دلیل نیاز به درمان خاصی نخواهند داشت.

درمان دلمه های بعد از کاشت ابرو

برای جلوگیری از بوجود آمدن آسیب به موهای پیوندی، باید نواحی اطراف ابرو و پوست ابرو کاشته شده را مرطوب نگهدارید، برای مرطوب نگهداشتن پوست ابرو می توانید از اسپری آب و فوم استفاده کنید، در ضمن استفاده از ژل آلوورا نیز بسیار در این زمینه به شما کمک می کند. همچنین در طول شبانه روز از اسپری مداوم سرم و آب نیز استفاده کنید این روش ها بسیار برای بهبود دلمه موثر هستند.

مطالعه کنید :  لیفت آندوسکوپی ابرو

اصلاح بعد از کاشت ابرو

تا زمانی که موهای ابرو شما به طور کامل رشد نکرده اند و بهبودی کافی پیدا نکرده اند بهتر است ابرو های خود را اصلاح نکنید، البته در این زمینه می توانید با پزشک خود مشورت کنید تا یک زمان مشخص برای شما تعیین کند.

 

عوارض کاشت ابرو

✔ استفاده از مواد بی حسی موضعی در خانم های باردار برای جنین خطرناک است، پس بهتر است کاشت ابرو را بعد از زایمان انجام دهند.

✔ بعد از کاشت ابرو ممکن است تورم و کبودی در این ناحیه دیده شود و ابرو دچار عفونت شود.

✔ در صورتی که پزشک در انتخاب زاویه موهای ابرو اشتباه کند، ابروهای کاشته شده به صورت تصنعی و سیخ سیخ می شوند.

✔ ابروهای پیوندی بیشتر از ابروهای طبیعی رشد می کنند، در نتیجه مدام باید مرتب شوند.

✔ برای شباهت موهای پیونده زده با موهای طبیعی ابرو، پزشک گرافت ها را از ناحیه پشت گوشت انتخاب می کند؛ این گرافت ها ممکن است فقط از نظر ظرافت شبیه به ابروها باشند و رنگشان با ابرئی طبیعی متفاوت باشد.

 

نحوه شستشوی صورت بعد از کاشت ابرو

برای شستشوی صورت و ناحیه ابروها  بهتر است از آب داغ استفاده نکنید و مراقب باشید که هیچ فشاری بر روی ابروهایتان میاورید.

 

ابروهای کاشته شده بعد از چند روز نمایان می شوند ؟

رشد موهاي ابرو کاشته شده بعد از چند ماه  دیده می شود.

 

 

کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان در زمینه های زیبایی و جوان سازی صورت خدمات بی نظیری از قبیل کاشت ابرو، جراحی لیف لب، جراحی بینی، لیفت ابرو و…. بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان خود عرضه می کند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از طریق تلفن های موجود در سایت با کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان تماس بگیرید و ضمن مشاوره تلفنی، جهت بررسی هزینه کاشت ابرو و  تعیین وقت و مشاوره حضوری به کلینیک مراجعه نمایید.

مرکز تخصصی کاشت ابرو

ارائه کلیه خدمات کاشت ابرو 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت با ما تماس بگیرید

برخی از نمونه کارهای کاشت ابرو دکتر سالاریان

3.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.