هایفوتراپی چیست ؟

هایفوتراپی یکی از روش‌های جدید و نوین در درمان های زیبایی به شمار می رود. این روش برای سفت کردن و لیفتینگ پوست انجام می شود و بدون درد و غیر تهاجمی است. این روش می‌تواند جایگزین مناسبی برای لیفت صورت باشد. در هایپرتروفی از امواج فراصوت برای درمان پوست استفاده می شود. این امواج کلاژن سازی کرده و از افتادگی و پیری پوست جلوگیری و یا آن را درمان می کنند.

هایفوتراپی چیست؟

همانطور که پیش تر نیز اشاره شد در این روش از طریق دستگاه هایفوتراپی امواجی به سطح پوست ارسال می شوند.  این امواج در دستگاه‌های سونوگرافی موجود هستند.

در هایفوتراپی این امواج به صورت متمرکز به جای خاصی از پوست وارد می‌شود و با آن انرژی وارد می کند. این انرژی باعث تحریک پوست شده و پوست کلاژن سازی کرده در نتیجه سبب سفت شدن چین و چروک های پوست می شود و از بین می‌روند.

استفاده از هایفوتراپی برای درمان تومورهای سرطانی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این روش در درمان های زیبایی برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ روی کار آمد.

هایفوتراپی برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ برای لیفت ابرو تاییدشد.  این دارو اولین بار در ایالات متحده مورد بررسی و تعیین قرار گرفت در سال ۲۰۰۴ از این روش برای از بین بردن چین و چروک ناحیه گردن نیز استفاده کردند.

این روش بسیار جدید است و به همین دلیل در اوایل کار مورد تایید بسیاری از نهادها قرار نمی گرفت اما رفته رفته شواهد زیادی مبنی بر مضر نبودن آن کشف شد و در نتیجه امروزه این روش یکی از روش‌های مرسوم برای از بین بردن چین و چروک صورت است .

تحقیق های زیادی برای دریافتن مضر بودن و یا مفید بودن این روش انجام شد و در نهایت استفاده از آن برای از بین بردن چین و چروک بسیار موثر و ایمن یافته شد. بسیاری از افراد خود را اینگونه درمان کرده و تا مدت ها تاثیرات آن را مشاهده میکنند. این روش مانند لیفت صورت خطر های جانبی زیادی به همراه ندارد.

 روش نوین هایفوتراپی به عنوان یک روش غیر جراحی و مبتنی بر تکنولوژی اولتراسوند برای اصلاح پوست شما عرضه شده است. پیشرفته ترین تکنولوژی قرن حاضر جهت لیفتینگ صورت بدون جراحی است که با تقبل هزینه هایفوتراپی فقط در یک جلسه و با نتایج ماندگار رو به رو می شوید.

جذابیت بالای این روش که در مدت تنها ۳۰ تا ۶۰ دقیقه بر روی پوست صورت، گردن و سینه انجام می‌شود، به خاطر آن است که از قابلیت ترمیم و باززایی خود بدن برای التیام و اصلاح آرام و تدریجی پوست و بافت‌های حفاظت کننده آن، بهره می‌گیرد. در ادامه در مورد اینکه هایفوتراپی چیست و چگونه عمل می کند، توضیحات بیشتری داده شده است.

 مراحل انجام هایفو تراپی

در این روش ابتدا پزشک یا متخصص محل مورد درمان را مشخص کرده و آن را تمیز می کند. سپس با استفاده از کرم بی حسی بی حس کنندگی موضعی انجام می شود.

پزشک ژل مخصوص را روی پوست شما قرار داده و این ژل همان ماده ای است که در سونوگرافی استفاده می شود. دستگاه  روی پوست شما قرار گرفته و روند درمان از این طریق آغاز خواهد شد.

تکنسین یا متخصص شما با استفاده از مانیتور دستگاه امواج را تنظیم کرده و و آن را آماده استفاده می کند. امواج فراصوت ابتدا با پالس های کوتاه به محله مورد نظر فرستاده می شوند.

این درمان ممکن است ۳۰ الی ۹۰ دقیقه به طول بیانجامد و در نهایت دستگاه از روی پوست برداشته شده و این روند گاهی یک و گاهی چند بار تکرار می شود تا به نتیجه دلخواه و مورد نظر برسید.

هایفوتراپی چگونه عمل می‌کند؟

در عمل هایفوتراپی پوست نیز مانند همه عمل‌هایی که در آنها از تکنولوژی اولتراسوند استفاده می‌شود، یک دستگاه دستی تصویربرداری که سطح تماس نرمی دارد، بر روی پوست شما قرار داده می‌شود تا تصویری از پوست شما را بر روی یک صفحه بزرگ بفرستد و به پزشک این امکان را بدهد تا نقاطی که لازم است جهت لیفت صورت انرژی به آنها هدایت شود را شناسایی کند.

سپس از هایفوتراپی پوست برای اعمال مقادیر کم گرمای تمرکز یافته در عمق مناسبی از زیر پوست شما استفاده می‌شود تا به این ترتیب آثار مثبت این انرژی گرمایی پدیدار شود، در تمام طول مدت این عمل، سطح فوقانی پوست شما اصلاً تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد و هیچ آثاری بر روی آن باقی نمی‌ماند.

مطالعه کنید  درمان افتادگی پلک با نخ

با تقبل هزینه هایفو تراپی پوست شما با افزایش تولید کلاژن تازه، نسبت به انرژی گرمایی که به عمق آن می‌رسد، واکنش نشان می‌دهد. در نتیجه کشیدن پوست صورت پوست به طور تدریجی و ملایم کشیده و محکم می‌شود و با گذشت زمان، ظاهری لطیف و طبیعی پیدا می‌کند.

 هایفوتراپی صورت

درمان به روش هایفو از طریق دستگاه هایفو انجام میشود. این دستگاه به وسیله امواج متمرکز فراصوت لایه ای از پوست که در لایه زیری سطح پوست قرار دارد را  هدف گرفته و انرژی لازم را به آن وارد می‌کند.

انرژی امواج فراصوت سبب می‌شود دمای این لایه سریع افزایش پیدا کند. زمانی که سلولهای لایه مورد نظر به دمای خاصی برسند آسیب سلولی به آنها وارد می شود؛ آسیب به سلول ها باعث تحریک آنها و در نتیجه تولید پروتئین هایی به نام کلاژن میشود. کلاژن ها مسئول حفظ ساختمان طبیعی پوست بوده و بافت بدن را تقویت می‌کنند و باعث می‌شود پوست و بدن در کنار یکدیگر قرار بگیرند.

کلاژن و الاستین پوست با افزایش سن کم شده و در نتیجه حالت انعطاف پذیری پوست را کاهش می دهند در این روش بعد از افزایش کلاژن پوست سفت شده و صاف و بدون چروک دیده می‌شود. این امواج فراصوت روی لایه خاصی از پوست متمرکز می شوند به لایه های بالایی و زیرین ناحیه مورد نظر آسیبی وارد نمی شود و عوارض آن نیز بسیار پایین می باشد.

هایفو تراپی برای چه افرادی مورد استفاده قرار می گیرد ؟

این روش درمان برای افراد بین ۳۰ تا ۷۵ سال در نظر گرفته می شود. البته باید بیان کنیم این روش برای شل شدگی ها و افتادگی های سطحی پوست مناسب است و خطری در پی نخواهد داشت.

در واقع این روش باعث جلوگیری از پیری زودرس میشود. گاهی افراد جوانتر از هایفو تراپی استفاده می کنند و نتایج بسیار مفیدی می‌گیرند.

گاهی نیز اشخاصی که پوستشان دچار آسیب هایی مانند آسیب در معرض نور خورشید قرار گرفتند و عارضه هایی که اثر تابش اشعه فرابنفش خورشید برای پوست پیش می‌آید؛ از این روش اقدام به درمان پوست خود می کند.

زمانی که شل شدگی ها و افتادگی های پوست شدیدتر باشد نیاز است چند جلسه برای درمان گذاشته شود گاهی متقاضیان مسن تر هستند و افتادگی پوست آنها بسیار شدیدتر است در این زمان نیاز به جراحی خواهند داشت زیرا هایفوتراپی برای چروک و افتادگی های بسیار شدید مناسب نیست و خوبی مناسبی نخواهد داشت.

کاربردهای هایفوتراپی

 •  لیفت (بالا کشیدن ابروها)
 • رفع افتادگی پلک بالا
 • رفع چروک‌های کناره‌های خارجی چشم‌ها (چین‌های پنجه کلاغی)
 •  لیفت گونه‌ها
 •  کم شدن عمق خطوط خنده و گریه (رفع افتادگی گوشه‌های لب‌ها)
 • رفع افتادگی‌های زیر چانه (رفع افتادگی پایین صورت )
 •  رفع غبغب
 •  رفع چین و چروک‌های صورت و گردن از طریق کشیدن پوست صورت و گردن
 • سفت و محکم شدن پوست و جوانسازی پوست صورت

مزایای هایفو (HIFU)

 • دون جراحی لیفت صورت  انجام میگیرد و  در نتیجه عوارض جراحی مثل کبودی و خونریزی و … را ندارد.
 • فقط در یک جلسه انجام می‌شود.
 •   نتایج ماندگار دارد.
 •  درد ندارد (چون درد غیر تحملی ندارد پس حتی نیاز به بی‌حسی موضعی هم ندارد).
 •  نیاز به بستری ندارد (بصورت سرپایی انجام می‌شود).
 •  روشی بی‌خطر و ایمن برای انسان می‌باشد چون هیچ نوع اشعه‌ای ندارد یعنی هایفو کشیدگی گونه (HIFU) دقیقا مثل سونوگرافی با امواج صوتی اولتراسوند عمل می‌کند که کاملا بی‌خطر است.
 •   هیچ نوع عارضه پوستی مثل لک و زخم و … روی پوست ایجاد نمی‌کند.

عمل هایفوتراپی چه مدت طول می‌کشد؟

کل زمان لازم برای لیفت صورت بدون جراحی با هایفو به سطحی از پوست که باید تحت درمان قرار گیرد، بستگی دارد. به طور میانگین، زمان لازم برای هایفوتراپی پیشانی حدود ۳۰ دقیقه و برای کل صورت حدود ۹۰ دقیقه است. البته این زمان ممکن است برای افراد مختلف متفاوت باشد.

نتایج عمل را چه زمانی می توان دید؟

 

مطالعه کنید  علل تشكيل خط خنده و روش های از بین بردن خط خنده

اغلب افرادی که هزینه هایفو را تقبل میکنند ، بلافاصله بعد از اتمام این عمل می‌توانند تفاوت‌های حاصل از آن را احساس کنند. فقط با انجام یک جلسه درمانی هایفوتراپی فرآیند بازیابی طبیعی پوست آغاز می‌شود، اما تأثیرات نهایی و کامل آن به تدریج در طول یک دوره سه الی شش ماهه پدیدار خواهد شد.

نتایج مشهود این عمل شامل کشیدگی پوست‌های افتاده و بهبود چشمگیر رنگ پوست است. برای مثال در یک آزمایش کلینیکی که توسط FDA انجام شد، از هر ۱۰ بیمار، ۹ نفر کشیدگی مشهود پوست و رفع خطوط موجود در پیشانی را احساس کردند.

در این مطالعه، تقبل هزینه هایفوتراپی و انجام این عمل باعث کاهش افتادگی پوست در ناحیه پلک گردید که در نتیجه آن، چشمان فرد هم بازتر و جوان‌تر به نظر می‌رسید. همچنین بیماران بیان کردند که پوست واقع در قسمت‌های دیگر صورت و گردن آنها نیز محکم‌تر و لطیف‌تر شده است.

علاوه بر آن، یک سری آثار نامشهود برای این عمل وجود دارد که در نتیجه تولید کلاژن جدید حاصل می‌شود و می‌تواند به کاهش سرعت پیر شدن پوست در آینده کمک کند.

ماندگاری هایفوتراپی

اگرچه هایفوتراپی بسیار زود نتیجه می دهد و دوران نقاهت ندارد، اما با شروع روند پیری پوست و کاهش کلاژن سازی پوست رفته رفته به حالت عادی خود بر می گردد و در نهایت پس از یکسال تاثیرات آن از بین خواهند رفت. در مقایسه با لیفت  صورت که 12 سال ماندگاری دارد،  این روش دوام بسیار کمتری خواهد داشت.

دوران نقاهت هایفوتراپی

جالب است بدانید که هایفوتراپی دوران نقاهت ندارد و پس از بلافاصله می توانید نتایج را روی پوست خود مشاهده کنید. همچنین این روش نیاز به مراقبت های ویژه نخواهد داشت و لازم نیست از دارو و یا پماد ها برای ادامه روند درمان آن استفاده نمایید.

این روش در مقابل لیفت صورت که نیاز به مراقبت های ویژه دارد و معاینات جهت کاهش درد التهاب و تورم ادامه پیدا می کند که بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

عوارض هایفوتراپی

 هایفوتراپی هیچگونه عوارضی زیادی ندارد تمامی اقدام هایی که برای زیبایی انجام می شوند دارای عوارض جانبی هستند اما عوارض هایفوتراپی بسیار ناچیز و کم می‌باشند.

خطراتی نظیر کمی قرمزی و یا تورم ممکن است پیش بیاید اما مشکلاتی از قبیل  خطرات جانبی بیهوشی، درد ، ایجاد زخم و یا خطرات دیگری که عمل های جراحی لیفتینگ به همراه دارند در این روش دیده نمی شود. هایفوتراپی بسیار ایمن می باشد؛ اما توجه کنید که باید حتماً توسط یک متخصص با مهارت و با تجربه انجام شود.

نتایج عمل تا چه مدتی دوام دارد؟

برآورد شده است که نتایج عمل هایفو صورت حدود ۲ تا ۳ سال دوام داشته باشد. البته در مورد هایفو تراپی نیز همانند هر عمل زیبایی دیگر، ماندگاری نتایج عمل به عوامل مختلفی از قبیل سیگار کشیدن، وضعیت سلامت عمومی و میزان آسیب دیدگی از نور آفتاب بستگی دارد. مراقبت خوب از پوست می‌تواند ماندگاری نتایج حاصل از عمل هایفوتراپی را افزایش دهد.

احساس من در زمان انجام عمل چگونه است؟

در زمان عمل هایفوتراپی و هنگامی که انرژی گرمایی بر روی پوست اعمال می‌شود، ممکن است اندکی ناراحتی برای شما پیش بیاید، اما این حالت موقتی است و نشان دهنده آن است که فرایند ساخت کلاژن در پوست آغاز شده است.

مصرف یک آرام بخش خوراکی ملایم مانند والیوم می‌تواند به آرامش و تسکین شما در طول مدت عمل کمک کند. بسیاری از افرادی که این عمل را انجام داده‌اند، در توصیف حس خود در زمان عمل کشیدن پوست بیان کرده‌اند که احساسی شبیه به سوزن سوزنی شدن موقتی یا گرم شدن زیر پوست خود را دارند.

شما می‌توانید با خودداری از مصرف مقادیر زیاد کافئین و نیکوتین قبل از انجام عمل، تحمل خود را در برابر درد تا حدودی بالاتر ببرید. همچنین نباید عمل خود را ظرف یک هفته بعد از جراحی‌های دیگر، اتفاقات تنش‌زا و زمان قاعدگی خود برنامه ریزی کنید.

بعد از انجام عمل چه انتظاری می‌توان داشت؟

شما می‌توانید بلافاصله بعد از انجام عمل به سراغ فعالیت‌های روزمره خود باز گردید. هیچ نکته خاصی که بخواهید آن را رعایت کنید، وجود ندارد.

ممکن است بلافاصله بعد از انجام عمل، پوست شما اندکی قرمز و برافروخته شود، اما هر گونه قرمزی ظرف چند ساعت به خودی خود برطرف می‌شود. احتمال دارد که در مدت چند روز بعد از عمل، در ناحیه مورد عمل اندکی ورم احساس کنید و یا تا چند هفته بعد از عمل هنگامی که پوست خود را لمس می‌کنید، احساس سوزش و حساسیت مختصری داشته باشید.

مطالعه کنید  روش های موثر در از بین بردن خط اخم

داشتن این حس بعد از انجام عمل هایفوتراپی، طبیعی و به صورت موقتی است. از عوارض هایفوتراپی ، خون مردگی‌های کوچک، موقتی یا بی حسی موقتی ناحیه مورد عمل وجود دارد که البته احتمال بروز آن بسیار کم است و پزشک شما می‌تواند راهنمایی‌های لازم در مورد آن را به شما ارائه کند.

آیا هایفوتراپی برای من مناسب است؟

هایفوتراپی روش مفید و مؤثری برای جوانسازی پوست‌های فرسوده و افتاده، کاهش چروک‌ها و خطوط عمیق پیشانی و برطرف کردن سایر علائم پیری پوست می‌باشد.

معمولاً بهترین کاندیداها برای عمل هایفوتراپی افرادی هستند که میزان افتادگی پوست آنها در حد ملایم تا متوسط باشد و بخواهند استحکام و حجم پوست خود را بهبود ببخشند و احتمالاً آمادگی لازم را برای انجام عمل جراحی کشیدن پوست صورت و یا جراحی زیبایی صورت نداشته باشد.

معمولاً افرادی که در دهه ۳۰ یا اوایل دهه ۴۰۰ از دوران زندگی خود هستند، کیفیت پوست مناسبی برای انجام این عمل دارند.

برای بیمارانی که شدت پیری و افتادگی پوست آنها زیاد باشد، معمولاً توصیه می‌شود که برای دستیابی به نتایج بهتر برای کشیدن پوست ، عمل جراحی زیبایی صورت انجام دهند.

با این حال، بیمارانی که افتادگی پوست آنها در حد شدید و آشکار باشد و بنابر دلایل مختلف از انجام عمل تهاجمی جراحی صورت منع شده‌اند، می‌توانند از مزایای عمل هایفوتراپی بهره‌مند شوند، اما این دسته از بیماران باید بدانند که هایفوتراپی هیچ گاه نمی‌تواند نتایجی مشابه با آنچه که از جراحی زیبایی صورت به دست می‌آید داشته باشد، بنابراین باید انتظارات و توقع خود از این عمل را کاهش داده و با واقعیت منطبق کنند.

هایفوتراپی چه تفاوتی با لیزر درمانی دارد؟

در تکنولوژی اولتراسوند از امواج صوتی استفاده می‌شود و این امواج می‌توانند بدون آنکه بر سطح پوست اثری بگذارند، از آن عبور کرده و به نقاط عمقی پوست برسند. این قابلیتی است که سایر عمل‌های زیبایی غیر جراحی آن را ندارند.

هایفوتراپی نیز با بهره‌گیری از انرژی اولتراسوند، تولید کلاژن در لایه زیرین پوست را تحریک می‌کند و موجب می‌شود که ظرف مدت ۲ تا ۳ ماه، پوست قسمت مورد نظر به طور چشمگیری کشیده و محکم شود.

لیزر درمانی بر پایه استفاده از انرژی نور است که نمی‌تواند به لایه‌های عمقی پوست نفوذ کند. در واقع روش لیزر فقط لایه‌های فوقانی و سطحی پوست را درمان می‌کند.

آیا هایفوتراپی یک روش ایمن است؟

در روش هایفوتراپی از انرژی امواج اولتراسوند استفاده می‌شود که سابقه استفاده از آن به بیش از ۵۰ سال می‌رسد. مطالعات کلینیکی، ایمنی کامل این روش را تأیید نموده است.

البته در درمان هایفوتراپی نیز همانند هر عمل پزشکی دیگر، برخی ملاحظات و نکات ایمنی وجود دارد که توسط پزشک به شما اطلاع داده می‌شود و لازم است آنها را رعایت کنید.

هزینه هایفو تراپی

هزینه هایفوتراپی در مقایسه با لیفت صورت بسیار کم است.  این هزینه برای افراد مختلف متفاوت می باشد، به طور مثال فردی که قصد انجام لیفت طرح لبخند و همچنین اصلاح طر چانه را دارد،  با فردی که درخواست با تراپی برای کل صورت را دارد متفاوت است.

همچنین میزان افتادگی و چروک های روز در این قیمت تاثیرگذار خواهند بود برای آگاهی از قیمت بهتر است با شماره های درج شده در سایت تماس گرفته و پس از معاینه هزینه درمان خود اطلاع پیدا کنیم کنید.

سخن آخر 

کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان با سابقه ای درخشان انواع جراحی ها و عمل های زیبایی را ارائه می کند. تمامی جراحی ها توسط دکتر سالومه سالاریان انجام می شوند.

ایشان در سال 1390 موفق به کسب فلوشیپ صورت از  دانشگاه کلوراادو در امریکا شدند. برای گرفتن وقت قبلی و مشاوره میتوانید با شماره درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین اگر سوالی داشتید از طریق پر کردن فرم های داخل سایت میتوانید  نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

سوالات متدوال در رابطه با هایفوتراپی

[ultimate-faqs include_category=’%d9%87%d8%a7%db%8c%d9%81%d9%88%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%be%db%8c’]

امتیاز دهید...

۱۶ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • با سلام
  آیا هایفو حتی برای چروکهای بالای لب نیز مناسب است؟ و لطفا قیمت برای تمام صورت و گردن را بطور تخمینی برای من بنویسید.
  سپاس فراوان
  ا

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   تیر ۳۰, ۱۳۹۷ ۲:۳۰ ق.ظ

   خیر هایفو فقط کمی بافتهای صورت را سفت میکند حدود ١۵ درصد افتادگی های صورت را برطرف میکند
   قیمت صورت گردن کامل حدود دومیلیون تومان است.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید میخواستم هزینه هایفوتراپی رو بپرسم

  پاسخ
 • سلام یه سوال داشتم شکم من بعد از زایمان افتاده و چروک شده ایا امکان هایفو هست که هم کوچکتر بشه شکم هم پوستش صاف تر بشه؟ و هزینه چقدر هست؟

  پاسخ
 • سلام ببخشید میخواستم بپرسم هزینه ی هایفو برای فقط ابرو چقدر میشه؟

  پاسخ
 • سلام
  برای بالا کشیدن ابرو تاثیر داره؟ بوتاکس، هایفو یا لیفت کدوم و پیشنهاد میدین؟

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   فروردین ۲۴, ۱۳۹۸ ۱:۱۳ ق.ظ

   با سلام
   انتخاب نوع روش درمان بستگی به مقدار افتادگی و جنس پوست و عضلات پیشانی و سن داره ، هایفو موثر نیست ، بوتاکس و لیفت با نخ و لیفت جراحی موثر هستند.

   پاسخ
 • در همه جا نوشته که هایفو برای رفع چروک دور چشم است حالا شما میگید فقط ۱۵ درصد تاثیر دارد

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   مهر ۸, ۱۳۹۸ ۱۲:۵۹ ق.ظ

   سلام
   دوباره تکرار میکنم حداکثر ۱۵ درصد موثر است البته بیشتر در نواحی میانی و تحتانی صورت ؛ مسلما تاثیر چندانی در چروک دور چشم ندارد
   با احترام
   دکتر‌ سالومه سالاریان

   پاسخ
 • با سلام . من واسه زاویه دار کردن صورت میخاستم از هایفو استفاده کنم؟؟ینی تاثیر نداره ؟؟چه سنی باید هایفو انجام داد؟؟

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   مهر ۱۲, ۱۳۹۸ ۳:۵۱ ق.ظ

   سلام
   هایفو برای افتادگی قسمتهای پایین صورت تاثیر بهتری نسبت به سایر نواحی داره در قسمتهای زاویه فک و لبه فک تحتانی هم موثر است که این تاثیر حدود ۱۵ درصد هست ، معمولا از سن بالای ۳۵ سال توصیه میکنیم
   با احترام
   دکتر سالاریان

   پاسخ
 • سلام من ۱۷ سالمه.فاصله بین ابرو و چشمم خیلی کمه و میخام ابروهام بالا برن میشه راهنماییم کنید که هایفوتراپی نتیجه میده یا خیر؟

  پاسخ
  • دکتر سالومه سالاریان
   شهریور ۳۰, ۱۴۰۰ ۱۲:۱۳ ب.ظ

   سلام خیر تاثیری ندارد، فقط لیفت جراحی ابرو موثر است اگر تمایل به جراحی ندارید لیفت با نخ گزینه بعدی است

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.