جراحی بینی چیست ؟

جراحی بینی ( که به اصطلاح رینوپلاستی نیز نامیده می شود ) یکی از انواع جراحی زیبایی است که می تواند باعث تغییر شکل ظاهری بینی یا بهبود عملکرد آن شود، ابین عمل هماهنگی صورت و نسبت بینی شما را افزایش می دهد. جراحی بینی را می توان به دلایل مختلفی انجام داد، از جمله به منظور اصلاح مشکلات تنفسی مربوط به بینی و یا به دلایل زیبایی بینی و اصلاح شکل و ظاهر آن و یا حتی به دلیل نقایص مادرزادی زمان زایمان.

یک جراح حرفه ای و با تجربه تنها به جنبه زیبایی بینی توجه نکرده، بلکه در اولویت اول حفظ عملکرد و کارآیی آن را مد نظر قرار می دهد، پس از این مسائل جوانب زیبایی شناسانه را رعایت کرده که تا حد امکان جذابیت چهره فرد بالا برود .

عکس قبل و بعد از عمل بینی3

برای دیدن عکس های بیشتر ورق بزنید.

جراحی بینی می تواند برای هر شخص نتیجه ایی متفاوت را به همراه داشته باشد که این موضوع تنها به خصوصیات بینی هر فرد و عواملی مانند استحکام استخوان ها،  پوست بینی وغضروف ها بستگی دارد.

جراحی بینی گوشتی یا گوشتی با یکدیگر فرق دارد و تکنیک های مختلفی توسط جراح بینی برای آنها در زمان انجام عمل جراحی بینی در نظر گرفته می شود. کیلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان در زمینه جوان سازی صورت و جراحی انواع بینی ها به صورت تخصصی فعالیت می کند.

 

جراحی بینی می تواند بنا به دلایل مختلفی انجام شود، مثلا :

✔ جراحی بینی های گوشتی

✔ جراحی بینی های استخوانی

جراحی بینی عروسکی

✔ انحراف تیغه بینی یا شکستگی بینی

✔ کوچک کردن سایز بینی ( جراحی بینی پهن )

✔ بزرگ کردن سایز بینی

✔ برداشتن قوز روی بینی ( جراحی بینی قوز دار )

✔ جراحی پولیپ بینی

✔ تغییر زاویه نوک بینی

✔ کوچک کردن سوراخ های بینی

✔ تغییر زاویه بینی نسبت به صورت

جراحی افتادگی بینی

✔ عمل جراحی بر روی سینوس ها

جراحی بینی انحرافی

گرفتگی سوراخ های بینی در یکی از طرفین یا هر دو طرف که باعث ایجاد مشکلات تنفسی می شود را انحراف بینی می نامند. جراحی انحراف بینی نیز یکی از انواع جراحی بینی می باشد که جنبه زیبایی ندارد و صرفا جنبه درمانی برای فرد دارد.

بیشتر مراجعه کنندگانی که برای انجام عمل بینی کج یا انحراف بینی اقدام می کنند این تصور را دارند که با جراحی تیغه میانی بینی شکل ظاهری بینی نیز تغییر خواهد کرد و بینی صاف و مستقیم خواهد شد؛ در حالیکه چنین نیست، در جراحی انحراف بینی تنها ایراد تیغه میانی که در ساختمان داخل بینی است رفع می شود و هدف از انجام آن گشایش راه جریان هوا در داخل بینی می باشد .

دلایل انحراف بینی

✔ ضربه های وارده به بینی

✔ نقص مادرزادی

 

نشانه های داشتن انحراف بینی :

✔ تنفس با صدا

✔ خروپف کردن در هنگام خواب

✔ احساس درد در سر و اجزای صورت

✔ عفونت های سینوسی

 

جراحی پولیپ بینی

به توده ی خاکستری و یا بی رنگی که به طور معمول از مخاط سینوس ها و گاهی از خود بینی منشا می گیرد، پولیپ بینی گفته می شود که برای برطرف نمودن آن باید جراحی پولیپ بینی انجام شود .

پولیپ بینی یکی از معضلاتی است که برخی از افراد با آن روبه رو هستند که در واقع تبدیل به یکی از دلایل جراحی بینی می شود، چرا که دچار مشکلات تنفسی ناشی از پولیپ هستند که می توان همراه با عمل بینی آن را رفع کرد.

دلایل پولیپ بینی

علل مشخصی برای به وجود آمدن پولیپ بینی وجود ندارد اما می توان گفت التهابات و عفونت های مزمن داخل بینی از عوامل اصلی پیدایش پولیپ بینی هستند .

 

جراحی بینی کج یا جراحی بینی شکسته 

از نظر زیبایی‌ شناسی‌ مهمترین خصوصیت صورت زیبا وجود هماهنگی‌ و تقارن بین اجزای آن مثل بینی‌، چشم، گونه ها و… می‌باشد، برخی افراد وجود دارند که به علت آسیب دیدگی یا شکستگی بینی، دچار کجی بینی شده اند. معمولا صدمه های وارد شده در دوره ی کودکی و نوجوانی به بینی نیز در رشد استخوان و غضروف و در نتیجه در ایجاد کجی بینی تاثیر گذار هستند. در جراحی بینی کج تمام نقایص موجود برای رسیدن به تناسب بینی از جمله شکستگی و کجی بینی رفع می شود. همچنین بینی برخی از افراد به  صورت مادرزاد دچار انحراف و کجی هستند ، این افراد می بایست برای درمان کجی بینی خود و رفع آن اقدام نمایند.

جراحی بینی با لیزر

جراحی بینی با لیزر یکی از جدیدترین روش های جراحی زیبایی بینی در دنیا است که به وسیله لیزر انجام می شود. این نوع جراحی برای همه مشکلات بینی قابل استفاده نیست، بلکه فقط بعضی از مشکلات بینی، مانند بینی گوشتی را می توان با این روش درمان کرد.

جراحی بینی با لیزر کربن دی اکسید یا لیزر IVS انجام می شود و بیشتر به اصلاح پوست بینی می پردازد و نمی توان دیگر تغییراتی که در عمل جراحی بینی انجام می شود را در این عمل زیبایی لحاظ کرد.

در حقیقت جراحی بینی با لیزر برای همه مناسب نیست ، قابلیت های خوبی ندارد و هیچ کارایی که مورد نظر بیماران هست را ارائه نمی دهد. در این کلینیک انجام نمی شود و به هیچ کس نیز پیشنهاد نمی شود.

مطالعه کنید :  جراحی بینی بسته

جراحی بینی در تهران

دکتر سالومه سالاریان یکی از فعالترین متخصصان جراحی بینی در تهران می باشند، ایشان با جراحی بیش از 1000 بینی سابقه و تجربه بسیار عالی در زمینه جراحی بینی داشته و یکی از بهترین مختصصان جراحی بینی در تهران می باشند.

جراحی بینی

مشاوره قبل جراحی بینی

قبل از تصمیم گیری برای انجام جراحی بینی، شما باید با جراح بینی خود ملاقات کنید تا عوامل مهم و تاثیر گذار در مورد جراحی بینی شما را مورد بررسی قرار دهید که تعیین کننده این است که جراحی بینی برای شما مناسب است یا خیر.

احتمالا مهمترین سوالی که پزشک از شما می پرسد این است که هدف و انگیزه شما برای انجام عمل جراحی بینی چیست. پزشک شما همچنین درباره سوابق بیماری شما، از جمله سابقه انسداد بینی، جراحی و هر نوع دارویی که مصرف می کنید از شما سوال می پرسد.

در این جلسه شما به پزشک خود می گویید که چه انتظارات و خواسته هایی از جراحی بینی خود دارید. جراح بینی ویژگی های صورت شما را تشریح کرده و به شما می گوید که چگونه و با چه تغییراتی ظاهر شما را بهبود می بخشد.

جراح زیبایی بینی ساختار بینی و سایر ویژگی های صورت را ارزیابی خواهد کرد. پس از این ارزیابی، او می تواند به شما بگوید که انتظارات شما واقع بینانه است یا خیر.

جراح بینی سلامت کلی شما را نیز در نظر می گیرد و باید با خطرات، زمان بهبودی و هزینه های مربوطه با شما صحبت کند. تکنیک های مختلفی برای تغییر شکل بینی شما وجود دارد. در جلسه مشاوره قبل از عمل، جراح شما موظف است دقیقا همان چیزی را که او پیشنهاد می دهد را برای شما توصیف کند تا شما با شرایط بعد از عمل و نتایج مورد انتظار آشنا شده تا بهتر بتوانید تصمیم گیری نمایید.

جراح زیبایی باید در طول جلسه مشاوره داروهای فرد را ارزیابی کند و اگر نیاز بود مصرف برخی از داروها را قطع کند.

قسمت فوقانی ساختار بینی، استخوانی است و قسمت پایین آن غضروفی، جراحی بینی می تواند استخوان، غضروف، پوست و یا هر سه را تغییر دهد. با جراح خود صحبت کنید که آیا جراحی بینی برای شما مناسب است یا خیر.

همچنین پزشک شما یک معاینه فیزیکی کامل، از جمله آزمایشهای آزمایشگاهی مانند آزمایش خون را برای شما تجویز می نماید. او همچنین داخل و خارج بینی شما و پوست  بینی را بررسی خواهد کرد. معاینه حضوری به پزشک جراح کمک می کند تا تغییرات لازم و مورد نیاز را پیش بینی کند، اینکه چگونه ویژگی های جسمی شما مثل ضخامت پوست و یا قدرت غضروف در انتهای بینی شما  ممکن است نتایج شما را تحت تاثیر قرار دهد. معاینه فیزیکی نیز برای تعیین تاثیر جراحی بینی بر تنفس شما ضروری است.

 

عکس قبل و بعد جراحی بینی

مراقبت های قبل از عمل بینی

✔ قبل از انجام جراحی بینی مراقبت هایی لازم است که فرد داوطلب جراحی باید به آنها توجه کند تا دوره بهبودی کوتاهتری داشته باشد.

✔ قطع مصرف قرص هاي از نظير آسپيرين بروفن ژلوفن ديكلوفناك ويتامين اي، مولتي ويتامين، چاي سبز غذاي سير دار دو هفته قبل عمل جراحی زیبایی بینی احتمال كبودي را به حداقل مي رساند .

✔ به منظور پیشگیری از لخته شدن خون، حداقل یک ماه قبل از عمل جراحی بینی مصرف سیگار را قطع نمایید.

✔ روز قبل از عمل به میزان کافی آب بنوشید.

✔ شب قبل از عمل دوش بگیرید. علاوه بر تمیز شدن بدن از استفاده هر گونه آرایش و لوسیون و کرم خودداری کنید.

✔ در روز عمل هیچگونه زیورآلاتی نباید همراه شما باشد.

✔ از خوردن غذا در روز عمل جدا خودداری کنید.

✔ تمامی آزمایشات و مدارک پزشکی خود را در روز عمل به همراه داشته باشید.

 

جراحی بینی : گام به گام

از عمل جراحی بینی معمولا به عنوان یک عمل جراحی سرپایی یاد می شود، به این معنی که هیچ اقامت یک شبه ای وجود ندارد. بیهوشی ممکن است با توجه به شرایط شما به صورت کلی و یا بی حسی موضعی باشد.

اگر شما نیاز به بینی متقارن تر دارید، به یاد داشته باشید که چهره هر کس به نوعی نامتقارن است. نتایج ممکن است کاملا متقارن نباشد، گرچه هدف این است که تعادل صورت و نسبت صحیح ایجاد شود.

 

مراحل جراحی بینی 

جراحی بینی شامل مراحل زیر است:

مرحله 1 – بیهوشی

جراحي بينی بهتر است تحت بيهوشی عمومی انجام شود هرچند تعداد اندكی از جراحان تحت بيحسی موضعی انجام مي دهند.

طریقه بیهوشی یا بی حسی با توجه به صلاحدید متخصص بیهوشی و با توجه به فاکتورهایی از قبیل شرایط جسمی بیمار بستگی دارد و متخصص بیهوشی نقش بسزایی در تصمیم گیری نهایی خواهند داشت.

 

تفاوت جراحی بینی با بیهوشی کامل و بی حسی موضعی چیست ؟

فرق اصلی این دو روش این است که در بیهوشی کامل فرد حین عمل هوشیاری خود را کامل از دست خواهد داد و هیچ چیزی را متوجه نخواهد شد. اما در بی حسی موضعی بیمار نسبت به منطقه مورد عمل هیچ حسی را متوجه نخواهد شد و حالت خواب آلودگی خواهد داشت.

 

مرحله 2 – برش

دو روش کلی برای انجام عمل بینی وجود دارد که شامل روش بسته و روش باز می باشد.

در روش بسته همه برش ها در داخل بینی انجام می شود و هیچ برشی در بیرون از بینی انجام نمی شود.

در روش باز علاوه بر برش های داخل بینی، یک برش در عرض ستون میان دو سوراخ بینی و معمولاً در نزدیکی یک سوم انتهایی آن ستون داده می شود که می تواند بسته به سلیقه جراح بینی شکل های مختلفی داشته باشد.

جراحی باز بینی در سراسر کلوملا

مطالعه کنید :  جراحی بینی چه مشکلاتی را می تواند برطرف می کند؟

از طریق این برش ها، پوستی که روی استخوان ها و غضروف های بینی قرار می گیرد، به آرامی بلند می شود و امکان دسترسی به ساختار بینی را فراهم می کند.

مرحله 3 – تغییر شکل ساختار بینی

بينی كه سايز بزرگ دارد را مي توان با كوچكتر كردن سايز استخوان و غضروف كوچک كرد . در بعضي افراد نياز به كاشت غضروف برای بزرگتر كردن قسمتی از بينی می باشد

گام چهارم – اصلاح انحراف تیغه بینی

اگر تيغه وسط بينی يا همان سپتوم انحراف داشته باشد و باعث انسداد در مسير تنفسی شده باشد در حين جراحی بينی اصلاح مي شود.

مرحله 5 – بستن برش

وقتی بينی به فرم مورد نظر تغيير شكل داده شد محل های برش پوستی و مخاطی به جای اوليه برگردانده شده و بخيه مي شوند .

مرحله 6 – نتایج را ببینید

برای مدتی باند پیچی های پلاستیکی و مارپیچ تا زمان بهبودی بینی بر روی بینی شما باقی خواهند ماند.

 

بعد از عمل

پس از جراحی، شما چند ساعتی در یک اتاق ریکاوری قرار می گیرید، جایی که پرستاران وضعیت بیهوشی و بازگشت شما به حالت هوشیاری را نظارت می کنند. معمولا بعد از چند ساعت و بازگشت هوشیاری شما، شما را مرخص کرده و شما به خانه برمیگردید. در برخی موارد خاص و با صلاحدید پزشک ممکن است یک شب را در بیمارستان بستری شوید.

پس از جراحی، برای کاهش خونریزی و تورم، شما باید در رختخواب با سر خود را بلندتر از سینه خود قرار دهید. ورم بینی شما ممکن است به علت تورم یا پاره شدن در داخل بینی در حین جراحی بیش از حد باشد.

در اغلب موارد، سوزن های داخل بینی برای یک تا هفت روز پس از جراحی جای می گیرند.

خونریزی ناگهانی و تخلیه مخاط و خون سالم برای چند روز پس از جراحی یا بعد از از بین بردن پانسمان رایج است.

نتایج عمل جراحی بینی

نتايج بعد از جراحی بینی بستگي به فرم، جنس پوست و غضروف بيني بيمار دارد. در مجموع ورم كلي بينی بعد از خارج كردن اسپلينت ظرف دو هفته كاهش محسوس خواهد داشت و فرم كلي بيني ظرف ٤ تا ٨ هفته نمايان خواهد شد البته كاهش بيشتر ورم در طي یک سال اول بعد از جراحي نيز ادامه خواهيم داشت.

در افراد با بيني هاي گوشتي ورم بيني ظرف ١٨ تا ٢٤ ماه نيز كاهش بيشتر خواهد داشت. در بعضي بيماران جهت كاهش ورم و فرم دهي بهتر نوك بيني نياز به تزريق موضعي حدود دو ماه بعد از جراحي مي باشد كه تشخيص و انجام آن بر عهده جراح زيبايي بيني هست.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

✔ برای چند ساعت اول بعد از بیهوشی، ممکن است دچار ضعف در حافظه شوید؛ بنابراین به یک عضو خانواده یا دوستان برای چند ساعت در زمان جراحی و بعد از جراحی برای کمک به شما و مراقبت های شخصی بعد از جراحی نیاز دارید.

✔ معمولا كبودي بدنبال جراحي بيني بسيار كم است و ظرف ٥ روز بعد از عمل جراحی زیبایی بینی از بين خواهد رفت .

✔ در افراديكه جراحی انحراف تيغه داخل بيني همزمان با جراحي زيبايي بيني داشته اند مراقبت هاي بعد از جراحي كمي بيشتر هست.

✔ معمولا با نظر جراح بيني يك ماه بعد از جراحي هفته اي يكبار جهت تعويض چسب و معاينات تكميلي به جراح خود مراجعه مي كنيد و بعد از آن دو هفته يكبار و سپس به فواصل سه ماه يكبار جهت اطمينان از روند كامل بهبودي مراجعه مي كنيد.

✔ احساس سنگيني و بيحسي نوك بيني معمولا تا يكماه بعد از جراحي بيني طبيعي است.

 

برای کاهش بیشتر احتمال خونریزی و تورم، تا چند هفته بعد از عمل از این اقدامات احتیاطی زیر پیروی کنید:

✔ اجتناب از فعالیت های شدید بدنی و ورزش هایی مانند ایروبیک و شنا برای یک ماه بعد از جراحی، فعاليت هاي سنگين ورزشي را از يك ماه بعد از جراحي بيني مي توانيد شروع كنيد.

✔ به بینی خود اصلا ضربه نزنید.

✔ برای جلوگیری از یبوست، غذاهای کم چرب مانند میوه ها و سبزیجات بخورید. یبوست می تواند شما را تحت فشار قرار داده و فشار را روی بینی را افزایش دهد.

✔ اجتناب از واکنش های شدید چهره، مانند خنده.

✔ مسواک زدن دندان ها را به آرامی انجام دهید

✔ لباس هایی را که دکمه در جلو دارند بپوشید و لباس هایی مانند ژاکت بر روی سر خود نکشید.

✔ ورم مختصر اطراف بيني ممكن است تا دو هفته برطرف شود. در صورت استفاده از كيسه يخ بلافاصله بعد از عمل و استفاده از دو تا بالش زير سر براي بالا نگهداشتن سر احتمال ايجاد كبودي و ورم به حداقل ميرسد .

✔ در صورت استفاده از عينك بهتر است تا سه هفته لبه قسمت مياني عينك را با چسب به پوست بين دو ابرو بچسبانيد تا لبه عينك با استخوانهاي در حال جوش خوردن كناره هاي بيني تماس نداشته باشند.

✔ از يک هفته بعد از جراحي بيني مي توانيد از كرم و لوازم آرايشي خود استفاده كنيد.

✔ بعد از خارج كردن اسپلینت بینی مي توانيد مسافرت برويد ولي در طي آن از داروهاي تجويزي استفاده كنيد.

✔ اعمال دندانپزشكي غير اورژانسی بهتر است تا يك ماه بعد از جراحي بيني به تاخير بيفتد.

✔ در طي هفته هاي اول بعد از جراحي بيني بدليل ورم و استفاده از پماد هاي مخصوص داخل بينی تنفس از راه بينی مشكل است توصيه مي شود در اين مدت مرتب از سرم شستشوي بيني و پماد هاي انتي بيوتيك استفاده كنيد. بعد از سه هفته مي توانيد از بينی خود بطور كامل نفس بكشيد.

 

عوارض جراحی بینی

همانند دیگر جراحی ها، جراحی بینی نیز دارای خطراتی مانند خونریزی، عفونت و واکنش نامطبوع به بیهوشی ممکن هست وجود داشته باشند. سایر خطرات احتمالی مربوط به جراحی بینی عبارتند از:

مطالعه کنید :  جراحی بینی انحرافی

 

✔ تشكيل اسكار در محل برش جراحی

✔ عفونت محل جراحی

✔ عفونت غضروفهاي كاشت شده داخل بيني

✔ فعال شدن عفونتهاي ويروسي مانند هرپس سيمپلكس ( تبخال )

✔ پاره شدن بخيه هاي داخلي و ايجاد غيرقرينگي زودرس در بيني

✔ نكروز پوست روي بيني بدليل فشار غير عادي گچ و اسپلينت بيني

✔ مشكلات تنفسي ايجاد شده بدليل دستكاري و ضعيف كردن غضروفهاي بيني

✔ عدم برطرف كردن مشكلات تنفسي موجود قبل از جراحي و تشديد مشكل بدليل كوچكتر شدن بيني

✔ فرورفتگي استخوانهای بينی در ناحيه پل بينی

✔ اختلالات بويايی بعد از عمل بينی ناشی از ورم مخاط داخل بينی و انسداد تنفسی

(نكته مهم اين است كه بدانيد عصب بويايی در طی عمل جراحی بينی غير قابل دسترس و آسيب مي باشند )

✔ ورم طول كشيده و مقاوم به درمان بخصوص در بيماران با بينی های گوشتی

هزینه جراحی بینی

هزینه یک جراحی بینی بستگی به چندین عامل دارد. پیچیدگی جراحی، میزان تسلط و تجربه جراح ( حق الزحمه جراح )، جغرافیای و مکان جراحی ( بیمارستان دولتی ، خصوصی ، مطب یا کلینیک ) و …، همه این عوامل می توانند در میزان هزینه جراحی بینی نقش داشته باشند. در کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان قیمت جراحی بینی با توجه به نوع جراحی و میزان سختی جراحی متفاوت خواهد بود که تمامی این موارد در روز مشاوره، از طرف دکتر سالاریان به اطلاع شما می رسد.

هزینه جراحی زیبایی بینی معمولاً تا زمان انجام آزمایش‌های معمول توسط پزشک و طراحی روش انجام جراحی بینی غیر قابل پیش‌بینی است، حتما در طول جلسه مشاوره مورد هزینه جراحی بینی صحبت کنید. توجه داشته باشید عمل بینی چون یک عمل زیبایی به حساب می آید بیمه به آن تعلق نمی گیرد و در نتیجه تمام هزینه ها بر عهده ی خود فرد می باشد. در کل هزینه عمل جراحی بینی با توجه به میزان تخصص جراح، محل انجام عمل جراحی و میزان تغییراتی که لازم است بر روی بینی انجام شود متغیر است.

از طرفي در بعضي افراد كه تحت جراحی زیبایی بینی براي دفعه دوم و يا سوم قرار می گيرند گاهی نياز به كاشت غضروف هست كه هزينه های مربوط به آماده كردن و كاشت غضروف نيز به این هزینه ها اضافه می شود.

 

سوالات متداول

 

آیا جراحی بینی یک عمل ساده است؟

خیر. جراحی بینی یکی از چالش برانگیزترین عمل های جراحی است. این موضوع ناشی از چندین عامل است. اول، بینی یک شکل سه بعدی پیچیده است که در وسط چهره است. تغییرات انجام شده در هنگام جراحی بینی اغلب بسیار کوچک است، اما هنگامی که با هم ترکیب می شوند، می توانند تفاوت های چشمگیری در ظاهر فرد ایجاد کنند.

 

آیا باید بعد از عمل در بیمارستان بمانم؟

تقریبا همه کسانی که جراحی بینی انجام می دهند می توانند پس از جراحی بیمارستان یا کلینیک را ترک کنند. شما در صورت مبتلا بودن به بيماری سيستميك زمينه اي كه نياز به مراقبت هاي خاص درماني بعد از جراحی ميباشد نياز به بستري به مدت يك شب بعد از عمل بيني در بيمارستان داريد . در موارديكه هم كه فرد تنها ميباشد و فردي از اطرافيان را جهت مراقبت بعد از عمل بهمراه ندارد بهتر است شب اول بعد از عمل را در بيمارستان بگذراند تا به كمك پرستاران دلسوز وضعيت سلامتی عمومی بهتری بدست بياورد .

 

مدت زمان بهبودی چقدر است؟

نتايج بعد از جراحی بینی بستگي به فرم و جنس پوست و غضروف بيني بيمار دارد. در مجموع ورم كلي بينی بعد از خارج كردن اسپلينت ظرف دو هفته كاهش محسوس خواهد داشت و فرم كلي بيني ظرف ٤ تا ٨ هفته نمايان خواهد شد البته كاهش بيشتر ورم را در طي سال اول بعد از جراحي نيز خواهيم داشت.

در افراد با بيني هاي گوشتي نیز کاهش ورم بيني ظرف ١٨ تا ٢٤ ماه طول خواهد کشید. در بعضي بيماران جهت كاهش ورم و فرم دهي نوك بيني نياز به تزريق موضعي حدود دو ماه بعد از جراحي مي باشد كه تشخيص و انجام آن بر عهده جراح زيبايي بيني هست.

 

آیا بیمه برای جراحی بینی پرداخت می شود؟

از آنجا که جراحی زیبایی بینی یک عمل زیبایی محسوب می شود خدمات بیمه شامل این جراحی نمی شود ولی اگر جراحی صرفا برای پولیپ یا انحراف بینی باشد می تواند شامل خدمات بیمه شود.

 

آیا جراحی بینی دردناک است؟

برای اکثر مردم نیست، در یک روز پس از عمل، بسیاری از مردم درد خود را بین 0-4 از 10 امتیاز می دهند.

نکته آخر: اطمینان حاصل کنید که جراحی شما در یک مرکز جراحی معتبر یا بیمارستان معتبر انجام شود. شما همچنین باید با جراح خود احساس راحتی کنید، جراح شما باید بتواند در شرایط قابل فهم شما را در جریان جراحی خود توضیح دهد.

 

دیگر سوالات متداول در رابطه با جراحی بینی

آیا جراحی بینی خطر دارد؟

همه ی جراحی ها دارای خطر هستند، خوشبختانه خطرات جراحی بینی کم است و عوارض آن نادر است. پزشک قبل از عمل با شما درباره ی خطرات و عوارض عمل کامل صحبت می کند.

چه مدت کبودی خواهد داشت؟

معمولا بهبودی کامل یک تا دو هفته زمان می برد، اما کبودی اگر بیش از حد باشد غیر طبیعی است.

هزینه ی جراحی بینی چقدر است؟

هزینه ی جراحی بینی به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله : حق الزحمه ی جراح، مکان جراحی. هزینه ی جراحی بینی معمولا تا قبل از انجام آزمایش ها و طراحی روش انجام جراحی بینی قابل محاسبه نیست.

از دیگر خدمات کلینیک میتوان به بوتاکس صورت و بوتاکس ابرو و لیفت صورت اشاره کرد.

عکس های قبل و بعد از جراحی بینی

توسط دکتر سالومه سالاریان

جراحی بینی با قیمت مناسب
نمونه کار جراحی بینی
هزینه جراحی بینی در تهران
هزینه جراحی بینی در تهران
هزینه عمل بینی گوشتی
عکس عمل بینی استخوانی
هزینه عمل بینی گوشتی
هزینه عمل بینی
هزینه عمل بینی
هزینه عمل بینی
عکسهای قبل و بعد از عمل بینی گوشتی
عکس عمل بینی استخوانی
عکس عمل بینی استخوانی
عکس عمل بینی عروسکی
عکس عمل بینی عروسکی
عکس عمل بینی عروسکی
عکس بعد از عمل بینی گوشتی
عکسهای قبل و بعد از عمل بینی گوشتی
عکس جراحی بینی آقایان
عکس عمل بینی آقایان
عکس قبل و بعد عمل بینی گوشتی
عکس جراحی بینی آقایان
عکس عمل بینی آقایان
عکس عمل بینی استخوانی
عکس جراحی بینی آقایان
عکس قبل و بعد عمل بینی گوشتی
عکس عمل بینی قبل و بعد
عکس عمل بینی استخوانی
عکس جراحی بینی آقایان
عکس قبل و بعد عمل بینی گوشتی
عکس عمل بینی قبل و بعد
عکس قبل و بعد عمل بینی گوشتی
عکس عمل بینی قبل و بعد
عمل بینی استخوانی
عکس قبل و بعد عمل بینی گوشتی
عکس قبل و بعد عمل بینی استخوانی
عمل بینی گوشتی
عمل بینی قیمت
عمل بینی گوشتی
عکس قبل و بعد عمل بینی گوشتی
عمل بینی طبیعی
عمل بینی گوشتی
عمل بینی گوشتی
عمل بینی طبیعی
عمل بینی قیمت
عمل بینی گوشتی
عمل بینی استخوانی
عکس عمل بینی قبل و بعد
عکس قبل و بعد عمل بینی استخوانی
عکس قبل و بعد بینی های گوشتی
عکس قبل و بعد بینی های گوشتی
عکس قبل و بعد جراحی بینی
عکس قبل و بعد بینی های گوشتی
عکس قبل و بعد جراحی بینی
عکس قبل و بعد جراحی بینی
عکس قبل و بعد بینی های گوشتی
عکس قبل و بعد جراحی بینی
عکس قبل و بعد بینی های گوشتی
عکس قبل و بعد از عمل بینی
عکس قبل و بعد عمل بینی استخوانی
عکس قبل و بعد جراحی بینی
عکس قبل و بعد از عمل بینی
عکس قبل و بعد عمل بینی گوشتی
عکس قبل و بعد جراحی بینی
بهترين دكتر جراحي زيبايي بيني گوشتي
بهترين دكتر جراحي زيبايي بيني گوشتي
عکس قبل و بعد جراحی بینی
عکس قبل و بعد جراحی بینی
عکس جراحی بینی استخوانی
عکس قبل و بعد از عمل بینی
عکس جراحی بینی استخوانی
عکس جراحی بینی استخوانی
عکس قبل و بعد از عمل بینی
جراحی بینی قیمت
عکس قبل و بعد از عمل بینی
عکس عمل بینی گوشتی
جراحی بینی قیمت
عکس قبل و بعد از عمل بینی
عکس قبل و بعد جراحی بینی
بعد از عمل بینی
جراحی بینی عکس
جراحی بینی با قیمت مناسب
جراحی بینی عکس
جراحی بینی با قیمت مناسب
5/5 - (2 امتیاز)

5 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.