جراحی بینی قوز دار

وجود قوز روی بینی باعث می شود ظاهر بینی شما به شکل عقابی و استخوانی دیده شود. این ویژگی ممکن است، ارثی باشد یا در اثر ضربه خوردن بینی ایجاد شود. البته ممکن است در دوران کودکی به دلیل تغییر در مراکز رشد میکروسکوپی در استخوان و غضروف بینی نیز شکل بگیرد. جراحی بینی قوز دار امروزه یکی از پر استفاده ترین انواع جراحی بینی در ایران می باشد. افراد مختلف مخصوصا آقایان به دلیل داشتن بینی استخوانی و وجود حالت قوزدار بر روی بینی خود تمایل بسیار زیادی برای انجام عمل بینی قوزدار دارند تا بتوانند شکل بینی خود را به حالتی شیک تر در بیاورند.

علل بروز بینی قوز دار

یک گرافت غضروفی کوچک در ناحیه زیر چشم برای بالا بردن این ناحیه و رفع تو رفتگی آن وجود دارد. اگر استخوان بینی ضربه خورده باشد سبب کاهش ارتفاع سپتوم (تیغه بینی) می‌شود.  که معروف به دفورمیتی زینی می باشد. فرورفتگی پیشانی نیز یکی دیگر از علت های بوجود آمدن قوز بینی می باشد.

تشخیص بینی  قوزدار

 برآمدگی یا قوز بینی به سه دسته تقسیم می شود، برآمدگی یا قوز واقعی، پنهان، کاذب که نوع آن توسط جراح تعیین می شود. برای اصلاح قوز کاذب بینی جراح برآمدگی نوک بینی را برطرف می کند.

مرکز تخصصی جراحی بینی در تهران

دکتر سالاریان، ارائه کلیه خدمات جراحی بینی گوشتی ، استخوانی و …

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت با ما تماس بگیرید

جراحی بینی استخوانی و قوز دار

در جراحی بینی استخوانی و قوز دار، جراح باید خبره وماهر باشد و دقت بالایی داشته باشد، برداشتن قوز بینی تا حدودی تنفس را دچار اختلال می کند. ممکن است قسمتی از راه هوایی داخل بینی هنگام برش و تراشیدن برآمدگی روی تیغه بینی تراشیده شود و راه هوا بینی را باریک کند پس بهترین و مناسب ترین راه حلی که یک جراح انجام می دهد، گذاشتن گرافت جهت  بزرگ کردن راه هوا در بالاترین قسمت راه هوایی بینی است.

مطالعه کنید :  عمل بینی چيست ؟ واقعيت های عمل بینی

 

جراحی بینی گوشتی قوزدار

بینی های گوشتی و قوزدار پوستی ضخیم و غضروفی قوی دارند. جراح برای اینگونه بیماران ابتدا نوک بینی آن ها را اصلاح می کند و سپس پهنای بینی را نیز کاهش می دهد تا فرم خوبی به بینی دهد.

مشاوره قبل از عمل جراحی بینی قوز دار

در جلسه مشاور جراح زیبایی با مراجعه کننده، جراح ابتدا به بررسی فرم بینی بیمار می پردازد سپس را‌ه‌های هوایی داخلی بینی، انعطاف پذیری غضروف بینی و بافت پوست را مورد بررسی قرار می دهد،که بعد از بررسی های صورت گرفت توسط پزشک، انجام عمل زیبایی بینی به برخی از مراجعه کننده ها توصیه می شود و به برخی توصیه نمی شود. زیرا پوست ضخیم و دارای چربی زیرپوستی زیاد نتایج جراحی زیبایی بینی های قوزدار را پنهان می‌کند. دکتر سالومه سالاریان متخصص در جراحی بینی قوز دار با یک جلسه‌ مشاوره‌ اولیه با مراجعه کنند و بررسی موارد لازم کار خود را آغاز می‌کند.

جراحی بینی قوز دار

برداشتن قوز بینی با لیزر

لیزر روشی است جهت برداشتن ضایعاتی مثل تومورها، جراحان بینی از لیزر برای برداشتن تومورهای خوش خیم و بدخیم دهان و حلق و حنجره استفاده می کنند. در بیماری هایی نظیر: بینی و سینوس مثل پولیپ برای برطرف کردن آن نیز از لیزر و عمل پلیپ بینی استفاده می شود. توجه داشته باشید که  لیزر در جراحی زیبایی بینی هیچ جایگاهی ندارد، زیرا به کمک لیزر نمی توان در بافت بینی تغییر ایجاد کرد و یا  فرم استخوان ها را تغییر داد. فقط برش های پوستی  با لیزر انجام می شود. البته در صورتی که عمل زیبایی بینی قوزدار از لیزر جهت برداشتن پولیپ یا کوچک کردن توربین استفاده شود، می توان گفت که جراحی بینی با لیزر انجام گرفته است.

مطالعه کنید :  جراحی بینی چه مشکلاتی را می تواند برطرف می کند؟

راه حل از بین بردن قوز بینی استخوانی

عمل بینی قوزدار از داخل سوراخ بینی صورت می گیرد. جراح با ایجاد  برشی در داخل کانال هوایی بینی و زیر پره‌ی بینی به بافت‌ها یا استخوان‌های بینی دسترسی پیدا کند. این عمل باید به گونه ای انجام شود که کمترین آسیب و کبودی و خونریزی را داشته باشد. جراح برای فرم دهی به تیغه بینی بافت و استخوان اضافه را می تراشد. جراح باید اینقدر تبحر داشته باشد تا مقدار کاملا صحیح از بافت و استخوان را بتراشد. تا تنفس شخص دچار مشکل نشود. در پایان برش های ایجاد شده را توسط بخیه های ریز می بند، سپس توسط یک آتل سبک بینی بیمار را ثابت نگه می دارد.

طراحی سایت پزشکی

علائم جراحی بینی قوزدار  

چیزی حدود دو هفته زمان لازم است برای بهبودی بعد از عمل زیبایی بینی قوزدار.

روزهای اول احتمال خونریزی از بینیوجود دارد.

احتمال سر درد های مبهم و ناراحتی شوید

چند هفته اول تنفس شما دچار مشکل می شود.

احتما کبودی در اطراف چشم و تورم بینی

تا۲۴ ساعت اول صورت دچار تورم می شود

بعد از ۲ تا ۳ هفتهبهبودی حاصل می شود. البته فرآیند بهبودی تا چند ماه طول می کشد.

مراقبت‌های پس از عمل بینی قوز دار

استراحت کافی

راه رفتن و پیاده روی بعد از عمل توصیه می شود زیرا باعث کاهش تورم می شود و همچنین مانع از ایجاد لخته خون می شود.

استفاده از رژیم غذایی متعادل

مصرف مواد غذایی فیبر دار نظیر: میوه و سبزیجات، مصرف زیاد مایعات.

مصرف بموقع داروهای تجویز شده توسط پزشک.

از مصرف داروهایی نظیر آسپرین و داراهایی که حاوی آسپسرین هستند جدا خوداری کنید.

از استعمال دخانیات ، سیگار کشیدن  به مدت دو هفته خوداری کنید.

سوالات رایج درمورد عمل بینی قوز دار

چه مدت پس از جراحی می‌توان دوش گرفت؟

 بیمار می توانید پس از مرخص شدن از بیمارستان دوش بگیرید، فقط باید مراقب باشد تا چسب و اسپلینت خیس نشود. جهت جلوگیری از خیس شدن چسب و اسپلینت بهتر است از کسی کمک بگیرید یا سر خود را عقب نگهدارید.

نحوه لباس پوشیدن به چه شکلی باید انجام شود؟

مطالعه کنید :  جراحی بینی بسته

 لباس هایی را بپوشید که عوض کردن آن ها راحت باشد، زیرا پوشیدن لباس های تنگ باعث آسیب زدن به بخیه ها می شود و بینی دچار خونریزی می شود.

ورزش کردن بعد از عمل بینی چطور خواهد بود؟

از تمرین هایی که باعث افزایش فشار خون می شود به مدت سه تا چهار هفته خوداری کنید.

 نحوه استفاده از عینک به چه صورتی باید باشد ؟

در دوران بهبود هیچ محدودیتی جهت استفاده نکردن از عینک وجود ندارد. اما زمانی که گچ بینی بر داشته می شود به مدت 6 هفته از قرار دادن عینک بر روی بینی خود خوداری کنید. زیرا وزن عینک  باعث جابجا شدن استخوان بینی می شود. پس بهتر است از لنز چشم استفاده کنید.

هزینه جراحی بینی قوز دار

قیمت عمل زیبایی بینی قوز دار با توجه به دستمزد جراح، متفاوت است، که قیمت آنبا توجه به نوع بینی و فرمی که جراح به بینی می دهد تعیین کنند. شما می توانید برای کسب اطلاع از هزینه برداشتن قوز بینی از طریق تلفن های موجود در سایت با کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان تماس بگیرید. دکتر سالومه سالاریان، بهترین جراح بینی قوزدار در ایران می باشد، خدماتی که توسط این کلینیک به مراجعین عرضه می شود شامل: عمل زیبایی بینی گوشتی، عمل بینی عروسکی و….. می باشد.

سوالات متداول در رابطه با جراحی بینی قوز دار

آیا بعد از عمل بینی می توان رانندگی کرد؟

به مدت دو هفته رانندگی کردن ممنوع است، زیرا تورم های بوجود آمد باعث می شود بینایی بیمار دچار اختلال شود.

حالت بدن هنگام خوابیدن به چه صورتی باید باشد؟

در هنگام خوابیدن دو یا سه عدد بالش را زیر سر بگذارید، توجه کنید که سر شما باید بالاتر از سطح بدنتان باشد.

چه مدت بعد از جراحی می‌توان به محل کار خود برگشت ؟

مدت زمان استراحت که پزشک تجویز می کند دو هفته است. که بعد از آن می توانید به فعالیت های عادی روزانه خود بپردازید.

 

مرکز تخصصی جراحی بینی در تهران

دکتر سالاریان، ارائه کلیه خدمات جراحی بینی گوشتی ، استخوانی و …

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت با ما تماس بگیرید

برخی از نمونه کارهای جراحی بینی دکتر سالومه سالاریان

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.