ورم بعد از عمل بینی

تمام اعمال جراحی با ورم ناحیه تحت عمل جراحی مواجه هستند اما میزان ورم بعد از عمل بینی از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. معمولا افرادی ورم بیشتری را تجربه می کنند که بینی گوشتی دارند که این به دلیل ضخیم بودن پوست بینی است که معمولا ورم های شدید بعد از 8هفته از بین خواهند رفت. بنابراین برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید صبور بود. گاهی اوقات پزشک به منظور سریع تر طی شدن روند بهبود ورم، آمپول و یا قرص کاهش ورم تجویز می کند.

چرا ورم بینی ایجاد می شود؟

ورم بعد از عمل بینی به دلیل آسیب دیدن بافت ها در ناحیه بینی ایجاد می شود که موجب بروز ورم اولیه شده ، ورم ثانویه  به دلیل احتباس مایعات بوجود می آید ورم بینی بعد از جراحی تا چندین ماه طول می کشد. بیشتر ورم هایی که بعد از دوران نقاهت اولیه بوجود می آیند به دلیل وجود مایعات و ورم پوست می باشد. همین امر باعث ایجاد چندین سوال برای بیمار شده است که چگونه ورم بعد از عمل جراحی بینی را کم کنیم؟ راه و درمان ورم بعد از عمل بینی چیست؟ برای کاهش ورم بعد از جراحی بینی باید چه کار هایی انجام داد؟ در این قسمت به شما راه کار های از بین بردن ورم بعد از عمل زیبایی بینی را باز گو می کنیم.

رفع ورم بعد از عمل بینی

از عواملی که باعث کبودی و ورم بعد از عمل بینی می شود: 1) نحوه جراحی کردن 2) واکنشی که بدن بیمار به جراحی نشان می دهد یا جنس بدن بیمار. در صورتی کبودی بعد از عمل کمتر خواهد بود که با استخوان ها با ملایمت بیشتری برخورد شود، پوست با ظرافت بیشتری از اسکلت بینی جدا شود و بطور کلی نحوه ی جراحی کردن از ظرافت بیشتری برخوردار باشد. در نتیجه نکته بسیار مهم در این زمینه دست جراح است. امکان دارد استخوان های بینی فردی خیلی دستکاری شود اما کبودی زیادی نداشته باشد و بالعکس امکان دارد یک سوهان مختصر پشت بینی فرد باعث تجربه کبودی شود. بنابراین هم ظرافت دست جراح و هم جنس بدن خود فرد، دو عامل بسیار مهم در کبودی بعد از عمل به شمار می روند.

مطالعه کنید :  فواید عمل بینی

خدمات جراحی انواع بینی در مرکز زیبایی دکتر سالاریان

 

جهت مشاوره و یا تعیین نوبت با ما تماس بگیرید

از بین بردن کبودی و ورم بعد از جراحی بینی

معمولا کبودی بعد از عمل جراحی شروع شده و حداکثر میزان آن در روز اول ظاهر می شود که امکان دارد این کبودی به دور چشم ها و گونه ها گسترش یابد. از روز دوم کبودی کاهش می یابد و در روز هفتم و هشتم کاملا از بین رفته و به حالت طبیعی باز می گردد. برای رفع کبودی و ورم بعد از جراحی بینی، استفاده از کمپرس یخ نیز می تواند در2 روز اول بعد از عمل در کاهش کبودی موثر باشد. این کمپرس ها به صورت ژل های آماده وجود دارد که با قرار دادن در فریزر یخ می بندد و فرد می تواند برای کاهش ورم و کبودی آن را بر روی بینی، گونه ها و چشم های خود قرار دهد. و یا می تواند این کمپرس را به صورت دستی نیز تهیه نماید. به این صورت که یخ را پس از خرد کردن داخل کیسه و سپس داخل پارچه قرار داده و آن را روی موضع بگذارد.

بیمار باید از انجام کارهای سنگین و همچنین فعالیت های شدید که نیاز به زور زدن دارد اجتناب نماید.

در بسیاری از موارد بیمار در چند هفته پس از عمل جراحی از اینکه نمی تواند بخندد چون لب بالایی سفت شده شکایت دارد. اما باید بگوییم که با کم شدن ورم بینی این مشکل برطرف خواهد شد.

حداقل 3 تا 4 ماه زمان لازم است تا فرد از نظر تنفسی به حالت عادی برگردد.

کبودی زیر چشم و اطراف بینی در هفته اول از بین می رود که در افراد مختلف این بازه زمانی متفاوت است.

 

نکاتی برای رفع کبودی و ورم صورت در چند روز اول بعد از عمل زیبایی بینی:

48 ساعت اول کمپرس یخ استفاده شود زیرا سرما سبب تنگ شدن رگ ها و کاهش کبودی می شوند. تعدادی یخ را تکه تکه کرده درون  یک بسته نایلونی بگذارید و سپس به صورت متناوب برای کاهش ورم صورت بر روی روی گونه ها و اطراف بینی و زیر چشم قرار دهید.

مطالعه کنید :  جراحی بینی گوشتی

در زمان استراحت از دوتا بالشت استفاده کنید تا سرتان از بدنتان بالاتر قرار بگیرد.

مراقب باشد در سه روز اول سرتان در زاویه 60 درجه بالاتر از بدنتان قرار بگیرد سرتان را خم نکنید.

داروهایی که دکتر تجویز کرده است را استفاده کنید.

 

چسب زدن بینی بعد از عمل

چسب با فشاری که بر روی بینی وارد می کند موجب کاهش تجمع مایعات در بافت های بینی و نیز کاهش تورم نوک بینی و پل بینی می شود، و همچنین از دیگر مزیت های چسب می توان به کمک کردن به جوش خوردن بخیه ها اشاره کرد. بیشترین تاثیر چسب در 6 ماه اول بعد از عمل است. بنابراین حتی اگر فرد در 1 تا 2 ماه اول نیز از چسب استفاده نکرده باشد و پس از آن استفاده نماید باز هم تاثیر خود را خواهد گذاشت. در صورتی که فرد به چسب حساسیت داشته باشد کرم هیدروکورتیزون برای برطرف شدن التهاب و خارش تجویز می شود.

ورم قوز بینی بعد از عمل

در پاره ای موارد بعد ازعمل استئوتومی بینی، قوز کوچکی ایجاد می شود. استئوتومی به جراحی اطلاق می شود که طی آن جراح بخشی از استخوان فرد را طی عمل جراحی برش می دهد. اما وجود این قوز کوچک نباید باعث نگرانی فرد شود زیرا در اوایل دوره نقاهت این امر عادی به حساب می آید و با گذشت زمان از بین می رود. اما در صورت به جا ماندن قوز، جای باز هم جای هیچ گونه نگرانی نیست زیرا این مشکل با عمل ثانویه قابل اصلاح می باشد.

قرص کاهش ورم بینی

برای تسریع در کاهش ورم بعد از جراحی بینی قرص های حاوی کورتن تجویز می شود که به دلیل داشتن عوارض بالا به صورت خوراکی توصیه نمی شوند و به هیچ عنوان نباید به مدت طولانی مورد مصرف قرار بگیرند. از طرفی کورتن های تزریقی که به صورت مستقیم و با دوز پایین به بینی تزریق می شوند دارای عوارض کمتری هستند. تزریق زیاد کورتون ممکن است باعث آسیب به قوام پوست، بالا رفتن شفافیت لایه اپیدرمی پوست و در نتیجه دیده شدن غضروف زیرین شود.

ورم بعد از عمل بینی گوشتی

بینی های گوشتی به دلیل داشتن پوسی ضخیم معمولا به زمان بیشتر برای از بین روفت ورم بینی بعد از عمل بینی نیاز دارند، معمولا در بازه زمانی 4 تا 6 ماه در بعضی افراد تا یک سال زمان لازم است تا ورم بعد از عمل بینی از بین برود.  برخی از اشخاص نیز دارای ورم نوک بینی گوشتی بعد از عمل هستند که این ورم نیز با گذشت زمان کم کم کم تر می شود. نوک بینی آخرین قسمتی می باشد در بینی که تورم آن رفع می شود این ورم تا هیجده ماه به طول می کشد.

مطالعه کنید :  جراحی بینی طبیعی

ورم بعد از عمل بینی استخوانی

بینی های استخوانی پوست ظریف تری نسبت به بینی های گوشتی دارند، به همین دلیل ورم بینی در این نوع در بازه زمانی 2 تا 4 ماه از بین می رود. البته در افراد مختلف این بازه زمانی متغییر است در صورتی که احساس کردید ورم بینی تان کم تر نشد و بیشتر هم شده حتما با پزشک خود در میان بگذارید.

ورم پره های بینی بعد از عمل

بعد از جراحی زیبایی بینی ممکن است به دلیل ضخیم بودن پوست بینی پره های بینی ورم داشته باشند یا ممکن است، ورم یکطرفه بینی برای برخی از اشخاص بوجود آید که با گذشت زمان ورم ها کم تر می شود و به کل از بین می روند.

کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان، از بهترین کلینک های زیبایی در تهران می باشد که بسیار تمیز و پاکیزه دارای تجهیزات حرفه جهت خدمات رسانی به بیماران عزیز. شما می توانید برای کسب اطلاع از ساعات کاری و نحوه فعالیت دکتر از طریق شماره تلفن های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

در صورت نیاز و راهنمایی در زمینه عمل زیبایی بینی می توانید از طریق شماره تلفن های موجود در سایت با ما تماس بگیرید. یا می توانید برای برطرف شدن برخی از سوالات خود نظیر: مراحل جراحی عمل بینی، سوالات متدوال عمل بینی و سن مناسب برای عمل بینی، به سایت مراجعه کنید و مقاله هایی که در این زمینه در سایت گنجانده شده اند را مطالعه کنید تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید و اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

خدمات جراحی انواع بینی در مرکز زیبایی دکتر سالاریان

 

جهت مشاوره و یا تعیین نوبت با ما تماس بگیرید

برخی از نمونه کارهای جراحی بینی دکتر سالومه سالاریان

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.