رینوپلاستی بدون جراحی چگونه انجام می شود

رینوپلاستی بدون جراحی همان جراحی بینی می باشد که به صورت سرپایی انجام میشود و با تزریق فیلر و بوتاکس می‌باشد که امروزه دارای طرفداران زیادی در بین افراد شده است. عمل های زیبایی که بوسیله جراحی انجام می شود دارای هزینه های بالایی می باشد. از این رو عمل بینی بدون جراحی بدلیل هزینه پایین و کاهش خطرات نسبت به عمل های با جراحی از طرفداران زیادی برخوردار شده است. به عمل های زیبایی بینی برای تغییر فرم بینی رینوپلاستی می گویند. در واقع رینوپلاستی بدون جراحی یک روش جهت اصلاح فرم بینی محسوب می شود. این نوع عمل برای افرادی که دارای بینی افتاده، بینی قوزدار و بینی هایی که دارای پره های پهن می باشد مناسب است. در رینوپلاستی بدون جراحی برای ازبین بردن فرو رفتگی روی بینی یا قوز بینی از تزریق فیلرهایی مانند ژل هیالورنیک استفاده می شود.  عمل بینی بدون جراحی برای بینی هایی که مشکل سطحی دارند مناسب می باشد که از جمله این روش ها بوتاکس و تزریق فیلر و فرم دهی با دستگاه پلاسماجت می باشد.

 

بینی های مناسب برای رینوپلاستی بینی بدون جراحی:

افرادی که نوک بینی آن ها دارای افتادگی می باشد.

افراد با غیر قرینگی یا تورفتگی در بینی

افراد با انحراف نوک بینی

اشخاص با پل بینی تورفته یا کوتاه

افراد دارای قوز بینی

مطالعه کنید :  بهترین جراح بینی

افرادی که تاکنون عمل بینی انجام نداده اند

برای تشخیص شرایط عمل بدون جراحی بینی خود به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

 

 

مرکز تخصصی جراحی زیبایی بینی در تهران دکتر سالومه سالاریان

تماس با ما جهت تعیین نوبت یا مشاوره:

 انواع روش های رینوپلاستی بدون جراحی

 از انواع روش های عمل زیبایی بینی بدون نیاز به جراحی به شرح زیر می باشد:

✔ تزریق فیلر

تزریق فیلر با بی حسی موضعی انجام می شود. در این روش فیلرهای مناسب با استفاده از سوزن های مخصوص در ناحیه های مورد نظر بینی تزریق می شود. انجام این عمل نیم ساعت بطول می انجامد و پس از آن فرد به زندگی روزمره خود می تواند ادامه دهد. از مزیت های تزریق ژل این است که در این روش به بافت بدن ضرر نمیزند و در صورتی که بعد از عمل از فرم بینی خود راضی نباشید، پزشک متخصص می تواند با استفاده از حلال، ژل تزریق شده را حل و فرم بینی را به حالت اول خود بازگرداند.

 

✔ تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس به بینی نیز یکی دیگر از روش های رینوپلاستی بدون جراحی می باشد. این کار نیز به صورت سرپایی انجام می گردد و هیچ نیازی به بیهوشی نیست و عموما برای بینی هایی که نیاز به تغییرات سطحی دارند انجام می گردد.

✔ استفاده از نخ لیفت (لیفت بینی با نخ)

در این روش ابتدا پزشک ناحیه مورد نظر را بی حس کرده و سپس سوراخ های ریزی بر روی بینی فرد ایجاد می کند و از طریق این سوراخ ها نخ لیفت را وارد بینی می کند. این بینی ها مشکلی برای بینی ایجاد نکرده و پس از گذشت تقریبا 2 سال این نخ ها جذب بینی می شود. کبودی حاصل از این لیفت در طی مدت کمی برطرف می شود.

مطالعه کنید :  جراحی بینی طبیعی

 

✔ استفاده از پلاسماجت

استفاده از دستگاه پلاسماجت بیشتر برای از بین بردن چین و چروک های پوست می باشد اما امروزه از این دستگاه برای تغییر فرم بینی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه باعث یونیزه شدن هوای بین اپلیکاتور و پوست شخص می شود که حاصل آن پوست از حالت جامد به گاز تغییر حالت می دهد. در روش پلاسماجت نخست، بینی ضدعفونی شده و سپس نقاط مورد نظر بینی بوسیله این دستگاه سوزانده می شود که با مقداری احساس گرما و درد همراه می باشد. سوختگی ناشی از این دستگاه حدودا بعد از یک هفته از بین می رود. و این روش باید در چند مرحله انجام شود که تعداد جلسات آن با تشخیص دکتر تعیین می شود.

 

مزایا رینوپلاستی بدون جراحی

از اولین مزیت های رینوپلاستی بدون جراحی، هزینه پایین آن در مقایسه با عمل های با استفاده از جراحی می باشد. در این روش فرآیند آسان تری داشته و همچنین زمان درمان در این روش کمتر است. از آن جا که تغییرات انجام شده بر روی بینی در این روش دائمی نبوده و پس از مدتی بینی به حالت اولیه خود باز می گردد، در صورت عدم رضایت از بینی خود می توانید پس از مدتی آن را تغییر دهید.

عوارض رینوپلاستی بدون جراحی

از معایب این روش این است که هر بینی ای را نمی توان با استفاده از این روش اصلاح کرد و همچنین مشکلاتی مانند تنگی تنفس و پلیپ در این روش قابل درمان نمی باشد. از معایب بعدی این روش ماندگاری غیر دائمی این عمل بوده که البته در برخی مواقع یک مزیت محسوب می شود.

مطالعه کنید :  جراحی بینی بسته

 

هزینه رینوپلاستی بینی بدون جراحی

قیمت رینوپلاستی بدون جراحی متفاوت می باشد و هزینه این روش رینوپلاستی با توجه به بینی شما، روش انتخابی، دستمزد پزشک و … تعیین می شود. در صورت اطلاع از قیمت رینوپلاستی بدون جراحی می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

 

انتخاب مناسب ترین روش برای بینی

در صورتی که نمی دانید کدام روش برای بینی شما مناسب تر می باشد بهتر است قبل از تصمیم گیری به یک متخصص مراجعه کرده تا به شما در تصمیم گیری درست کمک کند. در صورتی که نیاز به مشاوره برای انتخاب عملی مناسب برای بینی خود داشتید می توانید جهت رزرو وقت با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید تا دکتر سالومه سالاریان به شما در تصمیم گیری بهتر کمک کند.

ماندگاری رینوپلاستی بدون جراحی

ماندگاری رینوپلاستی بدون جراحی به مدت 6 تا 12 ماه ماندگاری دارد. در نتیجه باید از یک زمان‌بندی مناسب جهت حفظ نتیجه اولیه درمان استفاده شود. این روش نتایج به نسبت بلند مدتی را به دنبال دارد اما غیر دائمی می باشد.

مدت زمان رینوپلاستی بدون جراحی

مدت زمان رینوپلاستی بدون جراحی اصولا به دوساعت زمان نیاز دارد اما به طور کلی از یک ساعت نیم تا سه ساعت ممکن است یک عمل بینی زمان نیاز داشته باشد.

 

 

دکتر سالومه سالاریان بهترین جراح بینی و متخصص در زمینه انواع روش های اصلاح بینی بوده و با توجه به تجربیات خود در زمینه عمل های بینی و با علم زیبا شناسی خود بهترین شیوه عمل را به شما پیشنهاد می کند.

مرکز تخصصی جراحی زیبایی بینی در تهران دکتر سالومه سالاریان

تماس با ما جهت تعیین نوبت یا مشاوره:

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.