معرفی و بررسی انواع لیفت پیشانی

از شایع‌ترین اتفاقاتی که با بالا رفتن سن برای انسان به‌وجود می‌آید، ایجاد چین و چروک و شلی و افتادگی پوست می‌باشد. این مسائل می‌تواند سن ظاهری شما را بیشتر از سن شناسنامه‌ای نشان دهد. به همین دلیل است که انسان‌ها به دنبال راه‌هایی برای جلوگیری و درمان این مسائل و مشکلات پوستی هستند. استفاده از کرم‌های مختلف، کشیدن پوست، عمل‌های زیبایی، تزریق ژل و چربی، استفاده از ماسک‌های مختلف، انواع لیفت پیشانی و … تنها برخی از این راه‌ها می‌باشد. علاوه بر تزریق چربی به پیشانی و تزریق فیلر پیشانی یکی از سریع‌ترین و بی خطرترین راه‌های درمان قطعی شلی و افتادگی پوست، لیفت و بالا کشیدن پیشانی می‌باشد. ما در این مقاله سعی داریم به بررسی انواع لیفت پیشانی بپردازیم. برای اطلاع از انواع لیفت پیشانی تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

لیفت پیشانی

به طور کلی چند نوع روش وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانیم پیشانی را لیفت کنیم. در برخی موارد می‌توان از روش‌های لیفت پیشانی بدون جراحی استفاده کرد. اما در مواقع دیگر باید از روش‌های لیفت پیشانی با جراحی استفاده کنید تا به نتیجه‌ی دلخواه برسید.

اینکه چه روشی از انواع لیفت پیشانی برای شما مناسب است به تشخیص پزشک معالج مربوط می‌شود. اما به طور کلی اگر افتادگی پوست در مراحل اولیه باشد پزشک توصیه می‌کند از روش‌های لیفت و بالا کشیدن پیشانی بدون جراحی استفاده کنید. در ادامه به معرفی انواع لیفتینگ پیشانی می‌پردازیم.

 

انواع لیفت پیشانی کدام اند؟

روش‌های لیفت پیشانی به طور کلی به دو دسته‌ی لیفت پیشانی بدون جراحی و لیفتینگ پیشانی با جراحی تقسیم می‍‌شوند. اگر سن پوستی بالا نباشد و افتادگی پوست زیاد نباشد از روش‌های لیفت بدون جراحی استفاده می‌شود. اما اگر افتادگی زیاد باشد باید از انواع جراحی لیفتینگ پیشانی استفاده کنید تا به نتیجه‌ای که مد نظرتان است برسید. برای آشنایی با انواع لیفت پیشانی با ما همراه باشید.

  • لیفت پیشانی با نخ

لیفت-پیشانی-با-نخیکی از پرطرفدارترین انواع لیفت پیشانی در روش‌های لیفت بدون جراحی، لیفت صورت با نخ می‌باشد.در این روش نخ‌های خاردار توسط یک سرنگ به چربی‌های زیر پوست متصل شده و سپس بعد از اتصال به پوست باعث لیفت می‌شود. بسته به میزان افتادگی و زاویه‌ی صورت، بین 3 تا 12 نخ در هر قسمت استفاده می‌شود.

مطالعه کنید :  لیفت صورت با جراحی چقدر ماندگاری دارد ؟

این نخ‌ها بعد از مدتی جذب می‌شوند اما چون خاصیت تولید کلاژن دارند تا چند ماه بعد از جذب، پوست خاصیت ارتجاعی خود را حفظ می‌کند. اصولا ماندگاری این نوع لیفت حدود یک سال می‌باشد. یعنی فرد بیمار بعد از حدود یک سال باید لیفت را تمدید کند.

 

  • جراحی لیفت پیشانی

اگر پزشک به این نتیجه برسد که انواع روش‌های لیفتینگ پیشانی بدون جراحی برای رفع مشکل بیمار مناسب نیست؛ از روش‌های جراحی برای لیفت پیشانی استفاده می‌کند.

این روش‌ها برای افرادی که سن پوستی بیشتری دارند و افتادگی پوست آنها بیشتر از حد معمول است استفاده می‌شود. در این نوع جراحی از تکنیک‌های مختلفی استفاده می‌شود که به برخی از مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم.

  • لیفت پیشانی با لیزر

لیفت-پیشانی-با-لیزراز دیگر انواع لیفت پیشانی می‌توان به لیفت با لیزر اشاره کرد. این روش با سرعت خیلی زیادی فراگیر شد و طرفداران زیادی پیدا کرد. در این روش پزشک با استفاده از نور مادون قرمز ایمن شده اقدام به انقباض و تحریک کلاژن می‌کند.

به این ترتیب پوست در آن ناحیه سفت می‌شود و شلی و افتادگی پوست برطرف می‌شود. به عبارت ساده‌تر در این روش سلول پوستی جدید جایگزین سلول پوستی قدیمی‌تر می‌شود.

 

  • لیفت با برش‌های کوچک

یکی از انواع لیفت پیشانی با جراحی که بسیار متداول است لیفت با ایجاد برش‌های کوچک است. در این روش برش‌های کوچکی در بالای پیشانی و اطراف صورت ایجاد می‌شود و لیفت پیشانی انجام می‌شود. دلیل پرطرفدار بودن این روش این است که در این روش در وسط پیشانی برشی ایجاد نمی‌شود و جای زخم قابل دیده شدن نیست.

  • لیفت پیشانی با تزریق

لیفت-پیشانی-با-تزریق

یکی دیگر از انواع لیفت پیشانی که بسیار مؤثر است تزریق ژل یا فیلر پوستی است. در این روش معمولا فیلر در قسمت‌های بیرونی ابرو تزریق می‌شود و باعث بالا رفتن ابروها می‌شود. این روش برای افرادی که سن پوستی بالایی دارند و در کنار ابروها نیاز به افزایش حجم دارند بسیار مناسب می‌باشد و همچنین چین و چروک های بین ابروها با روش هایی مثل تزریق فیلر بین دو ابرو رفع می‌شود.

  • لیفت پیشانی با بوتاکس

لیفت-با-بوتاکس

از دیگر انواع لیفت تزریق بوتاکس پیشانی می‌باشد. در ناحیه‌ی پیشانی ماهیچه‌هایی هستند که باعث افتادگی پوست می‌شوند. تزریق بوتاکس این ماهیچه‌ها را فلج کرده و باعث بالا رفتن پوست در قسمت پیشانی و ابرو می‌شد.

مطالعه کنید :  لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی؟

تزریق بوتاکس در این ناحیه تا حدودی چروک اطراف چشم را نیز بر طرف می‌کند. برای لیفت در ناحیه‌ی پیشانی نیاز است حدود 16 تا 24 واحد بوتاکس تزریق شود. لازم به ذکر است برای رفع چروک دور چشم می توان از تزریق فیلر دور چشم استفاده کرد.

 

  • لیفت آندوسکوپیک

در این روش میزان کشیدگی پوست کمی کمتر از دیگر روش‌ها می‌باشد. در لیفت آندوسکوپیک برش‌های کوچکی در اطراف پیشانی ایجاد می‌شود و قسمتی از دستگاه مه حاوی دوربین است وارد پوست می‌شود. بعد از دیدن دقیق عضلات یک دستگاه دیگر به زیر پوست می‌رود و کار آزاد سازی عضلات را انجام می‌دهد.

  • لیفت پیشانی با RF

لیفت-پیشانی-با-RF

در سال‌های اخیر استفاده از RF (فرکانس رادیویی) برای جوان سازی پوست صورت رواج پیدا کرده است. این روش باعث سفت شدن پوست شده و در واقع یک روش ترکیبی برای لیفت پیشانی می‌باشد. افرادی که برای لیفت پیشانی از بوتاکس و فیلر استفاده می‌کنند، می‌توانند از این روش مکمل برای افزایش ماندگاری و رسیدن به نتیجه‌ی بهتر بهره ببرند.

  • لیفت کرونال

در این روش پزشک متخصص در محل رویش مو یا خط پیشانی یک برش بین دو گوش ایجاد می‌کند. سپس عضلات پیشانی را جدا کرده و پوست را به سمت بالا می‌کشد. در آخر بخش اضافی پوست جدا شده و برداشته می‌شود.

جمع‌بندی

سعی کردیم در این مقاله انواع لیفت صورت و پیشانی را مورد بررسی قرار دهیم و مطالبی را بیان کنیم که باعث آشنایی با انواع لیفتینگ پیشانی شود. شما می‌توانید با تماس با کلینیک همچنین در مورد روش های دیگر مانند تزریق فیلر ابرو اطلاعات کسب کنید. در ادامه برخی از مهم‌ترین سوالات شما عزیزان را آورده‌ایم.

مطالعه کنید :  با تزریق فیلر یا ژل، جوانی را به پوست خود بازگردانید!

 

سوالات پر تکرار در مورد انواع لیفت پیشانی

• تا چه مدت بعد از عمل نباید استخر رفت؟

طبق توصیه‌ی متخصصان تا 6 هفته بعد از انجام عمل نباید به سونا یا استخر بروید

• ماندگاری کدام یک از انواع لیفت پیشانی بیشتر است؟

ماندگاری روش‌های جراحی بیشتر از دیگر روش‌ها می‌باشد و تقریبا تاثیر آن دائمی می‌باشد.

• تا چه مدت بعد از عمل نباید سیگار کشید؟

برای ایجاد نتیجه‌ی بهتر سعی کنید از 4 هفته قبل از عمل تا 4 هفته بعد از عمل از استعمال دخانیت پرهیز کنید.

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.