تزریق فیلر ابرو

برخی مواقع ممکن است قسمت های اطراف ابرو و به خصوص دم آن دارای خطوط حاصل از افزایش سن باشند که جذابیت چهره ما را پایین بیاورد. تزریق فیلر در ابرو می تواند این عامل ناخوشایند را تنها در چند دقیقه از بین ببرد. دو نوع فیلربرای تزریق به ابرو مورد استفاده قرار می گیرند، چربی و اسید هیالورونیک است که در زیر به توضیح هر یک از آن ها پرداخته ایم. باید به این نکته اشاره کرد که ابرو تنها ناحیه ای نیست که تزریق فیلر کاربرد دارد. افراد می توانند از روش تزریق فیلر چانه و تزریق فیلر لب هم استفاده کنند.

هدف از تزریق اسید هیالورونیک در سطح ابرو

اهداف تزریق این اسید عبارتند از:

 • پرکردن ابرو و پلک بالایی برای اصلاح گودی چشم که احتمالاً با درمان سیاهی و شقیقه ‌های فرورفته مرتبط است.
 • بلند کردن متوسط ​​دم ابرو

 تزریق اسید هیالورونیک به ابرو

پزشک متخصص تزریق فیلر در ابرو همیشه از اسید هیالورونیک حاوی ماده بی حس کننده استفاده می کند که باعث کاهش درد در حین تزریق می شود. تزریق 15 دقیقه طول می کشد.

اسید هیالورونیک به عمق عضله اوربیکولاریس و به فضای بین عضله و پوست تزریق می شود و با احتیاط زیاد یک لایه سطحی ایجاد می کند. تزریق در تماس با استخوان نیز همراه است، تا باعث ایجاد بی نظمی در سطح نشود.

پزشک متخصص برای تزریق فیلر بین دو ابرو به طور سیستماتیک تزریق را با کانول انجام می دهد تا یک فیلر بدون ضربه و هماهنگ انجام شود.

مطالعه کنید :  تزریق بوتاکس در چه بخش‌هایی از بدن نتیجه‌ بهتری دارد؟

 نتیجه تزریق اسید هیالورونیک

 نتیجه-تزریق-اسید-هیالورونیک

نتیجه آنی است و هدف از تزریق فیلر در ابرو که افزودن زیبایی بیشتر است که به زودی حاصل نمی شود و حداکثر یک هفته طول می کشد تا ورم کوچک پس از تزریق از بین برود.

مدت اثر این فیلر اغلب 12 ماه است. اما ممکن است پس از اولین جلسه تزریق، برای ماندگاری بهتر نتیجه، نیاز به تجدید تزریق در طول مدت 8 ماه بعد باشد.

فواید تزریق هیالورونیک اسید به ابرو ها چیست؟

روشی سریع و موثر که امکان کشیدن ابرو را با تورم بسیار کم در مقایسه با لیپوفیلینگ فراهم می کند. نتایج آن فوری هستند و نیازی به انتظار طولانی مدت نیست. هزینه تزریق چربی به پیشانی و تزریق چربی به صورت و ابرو این تزریق بسیار پایین است.

تزریق این اسید به صورت سرپایی بدون نیاز به بی هوشی انجام می شود. پزشکان متخصص می توانند با تزریق اسید اطراف ابرو ها به قرینه سازی آن ها و اصلاح خطوط ایجاد شده اطراف ابرو ها کمک کنند.

تزریق چربی به ابرو

هدف اصلی لیپوفیلینگ، تزریق چربی زیر ابرو و اطراف آن جهت اصلاح قسمت های توخالی بین ابرو و پلک بالایی است. بالا بردن ابرو با فیلر ابرو نیز امری است که بسیاری از مراجعان به دنبال آن هستند این کار با تزریق فیلر زیر ابرو نیز قابل انجام است.

لیپوفیلینگ ابرو جوانسازی واقعی ظاهر

با گذشت زمان، پلک فوقانی گود می شود و خطوط استخوانی در اطراف چشم آشکار می شود، این مسئله گاهی با تصور پایین آمدن ابرو، کم و بیش شدید، به خصوص در سطح دم ابرو همراه است.

تزریق فیلر به زیر ابرو با بازسازی انحنای هماهنگ ابرو و پلک فوقانی و همچنین با پرکردن شقیقه توخالی که اغلب با شروع میان سالی همراه است، باعث جوانسازی واقعی ظاهر می شود. همچنین می‌توان از تزریق فیلر شقیقه و تزریق فیلر دور چشم استفاده کرد.

علاوه بر این لیپوفیلینگ با فیلر ابرو، امکان بالا بردن ابرو را با افزایش ساپورت زیر جلدی آن فراهم می کند.

 تزریق چربی به ابرو مناسب چه کسانی است؟

 افراد-مناسب-تزریق-چربی-به-ابرو

 • سالخورده ها
 • افرادی با جراحی بیش از حد پلک فوقانی که در طول زمان ظاهر چشم را گود کرده است
 • افرادی که ناهنجاری مورفولوژیکی ( نگاه توخالی ) دارند.
 • افرادی که به دلیل بیماری های خاصی مانند HIV چربی ابرو های آن ها ذوب شده است.
مطالعه کنید :  بوتاکس بهتر است یا تزریق چربی ؟

برای بیمارانی که مایل به جراحی نیستند، چه جایگزینی وجود دارد؟

تزریق چربی ابرو یک روش جراحی است که اثرات بعد از عمل با تورم به مدت دو هفته مشخص می شود. بسیاری از بیماران ترجیح می ‌دهند از تکنیک ‌های سبک تر، بدون جراحی استفاده کنند.

درمان جایگزین مبتنی بر پزشکی زیبایی با فیلر ابرو با تزریق اسید هیالورونیک است. ویژگی اصلی اسید هیالورونیک این است که تزریق هر سال باید تجدید شود.

بنابراین افرادی که به دنبال ماندگاری بالا هستند باید تزریق چربی به ابرو را انتخاب کنند و برای کسانی که به دنبال تزریق سرپایی و سبک هستند، اسید می تواند بهترین گزینه باشد.

لیپوفیلینگ ابرو چگونه انجام می شود؟

بسته به میل بیمار، تزریق فیلر در ابرو با بیهوشی نیز قابل انجام است. تزریق 30 دقیقه طول می کشد و در صورت انجام تزریق گسترده تر به بخش های دیگر صورت به طور همزمان تا 1 ساعت 30 طول می کشد.

یکی از رایج ترین عمل های زیبایی تزریق فیلر برای لیفت صورت و ابرو است که از جمله کم هزینه ترین روش ها برای از بین بردن گودی های اطراف ابرو و بالا بردن آن شناخته شده است.

حجم چربی تزریق شده چقدر است؟

کمتر از 2 میلی لیتر در هر ابرو و در سطح پلک بالایی تزریق می شود. بنابراین حجم های تزریق شده همیشه بسیار متوسط ​​هستند تا از نتیجه عکس جلوگیری شود.

پزشک متخصص دکتر سالومه سالاریان به شما می گوید که با توجه به میزان خطوط، ضخامت پوست و یا اندازه گودی چه مقدار چربی مورد نیاز است. روش چربی گیری از بدن خود فرد نبز به طبیعی تر کردم روند فیلر کمک شایانی می کند.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر ابرو با چربی

باید توجه داشته باشید که برای انجام این تزریق به پزشک متخصص زیبایی مراجعه کنید. قبل از تزریق فیلر ابرو با چربی حداقل تا ۱۰ روز قبل از مصرف دخانیات و غذا های خیلی چرب پرهیز کنید.

مطالعه کنید :  بوتاکس از چه سنی مناسب است؟

مراقبت های قبل از تزریق فیلر ابرو با چربی

مراقبت-های-بعد-از-تزریق-فیلر-ابرو-با-چربی

 • پس از لیپوفیلینگ ابرو، ممکن است، ورم متوسط ​​ظاهر شود. با این حال، بروز تورم قابل توجه یا حتی کبودی بعد از عمل غیر معمول نیست.
 • با روش میکرو لیپوفیلینگ، هیچ جای زخم و بخیه ای وجود ندارد.
 • استفاده از یخ یا شی خنک بر روی نواحی تزریق شده پس از عمل اکیداً توصیه می شود.
 • هرگونه ماساژ بعد از عمل توسط بیمار که می تواند منجر به خروج چربی ها شود، به جز در موارد خاص ممنوع است.
 • از مصرف دارو های آسپرین غیر ضروری نیز تا حد امکان خود داری کنید.

تزریق چربی برای ابرو چه نتایجی دارد؟

مانند تزریق چربی به چانه و تزریق چربی خط خنده و نتایج 3 ماه پس از عمل ثابت است. جلسه دوم در صورت لزوم پس از 3 ماه باید انجام شود که در واقع یک عمل مجدد و کامل است و هزینه مشابه یا کمی کمتر از تزریق اول دارد. به طور کلی قیمت فیلر ابرو بسیار مناسب است.

بعد از جلسه دوم، نتیجه ثابت است و از بین نمی رود، مگر اینکه بیمار وزن قابل توجهی از دست داده باشد. سعی کنید برای مشاهده سریع نتیجه با پزشک متخصص زیبایی خود همکاری کرده و به توصیه های او گوش کنید. تزریق فیلر برای بالا بردن ابرو و محو خطوط نتیجه ای است که مراجعین به دنبال آن هستند. از دیگر خدمات کلینیک می‌توان به لیزر آر اف فرکشنال اشاره کرد.

سوالات متداول تزریق فیلر در ابرو

ماندگاری تزریق فیلر در ابرو چقدر است؟

مدت ماندگاری تزریق فیلر ابرو بستگی به نوع آن دارد. اگر با چربی انجام شود ۲ تا ۴ سال و اگر با اسید صورت گیرد ماندگاری یک ساله دارد.

عوارض تزریق فیلر در ابرو چیست؟

تزریق فیلر برای ابرو عوارض بسیار کمی دارد و اگر توسط پزشک متخصصی مانند دکتر سالاریان انجام شود هیچ عوارضی ندارد.

هزینه تزریق فیلر ابرو چقدر است؟

میزان فیلر و نوع آن در قیمت تزریق فیلر ابرو بسیار تاثیر گذار هستند. به طور کلی تزریق فیلر با اسید قیمت کمتری از تزریق با چربی دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.