بوتاکس دور چشم

تزریق بوتاکس یکی از راه­ های زیباسازی و جوانسازی پوست می ­باشد که هر ساله تعداد زیادی از افراد جامعه به تزریق آن برای جوانسازی روی می­ آورند. منشأ بوتاکس دور چشم از یک باکتری به نام کلستریدیوم بوتولینوم تولید می­شود که این باکتری چند نوع سم تولید می­کند و در حالت عادی باعث فلج شدن شده و خاصیت کشندگی دارد.

بوتاکس دور چشم چیست

بوتاکس کردن دور چشم اولین بار در سال 2002 توسط یک چشم پزشک آمریکایی به نام آلن اسکات انجام و سازمان FDA آمریکا این داروی زیبایی را تأیید کرد. ماجرا از این قرار بود که آلن اسکات برای درمان بیماری اختلال انقباض یک بیمار ماده بوتاکس را به دور چشم و پلک فرد تزریق کرد. پس از مدتی متوجه شد که خطوط ناموزون و چین و چروک­های بین دو ابرو و دور چشم از بین رفته است و به این صورت بوتاکس کردن دور چشم کشف شد. منشأ بوتاکس صورت و بوتاکس چشم از یک باکتری به نام کلستریدیوم بوتولینوم تولید می­شود که این باکتری چند نوع سم تولید می­کند و در حالت عادی باعث فلج شدن شده و خاصیت کشندگی دارد. اما انواعی از این سم خاصیت درمانی و تزریقی دارند. سم بوتولینوم تولید شده توسط این باکتری همان ماده بوتاکس می­باشد. بوتولینوم خاصیت از بین بردن چین و چروک­ها و خطوط چهره را دارد. گفتنی است خطوط بین ابروها با تزریق فیلر بین دو ابرو هم از بین می‌رود.

محدودیت سنی انجام بوتاکس دور چشم

ممکن است برای عزیزان سوال ایجاد شود که بوتاکس کردن دور چشم از چه سنی آغاز می شود و یا چه سنی مناسب برای انجام بوتاکس چشم می باشد.  تزریق بوتاکس  چشم محدودیت سنی ندارد و هر فرد احساس خود نسبت به روند پیری را می­داند و در سنین مختلف متفاوت است. شاید یک باور غلط در ایران درباره بوتاکس کردن دور چشم وجود دارد که افراد دارای چین و چروک نیاز به بوتاکس دارند. اما در آمریکا افراد با استناد به یافت ­های پزشکی از سنین 18 الی 20 سالگی اقدام به تزریق بوتاکس  چشم و پیشانی می­کنند تا از چین و چروک جلوگیری شود.

عوارض بوتاکس دور چشم

بوتاکس دور چشم چه عوارضی دارد؟  تزریق بوتاکس به خودی خود عوارضی ندارد. اما این زمانی صحت دارد که فرد برای تزریق نزد افرادی متخصص برود. چرا که با تزریق مقدار نامناسب داروی تزریقی و یا محل نامناسب از دور چشم­ها باعث ایجاد عوارض خواهد شد. شاید به گوشتان رسیده باشد یا به چشم دیده باشید که افرادی با مراجعه به مراکز غیر تخصصی تزریق بوتاکس، به عوارضی دچار شده­اند و به نتیجه مطلوبی نرسیده­اند. البته این عوارض می­تواند ناحیه دور محل تزریق را نیز داشته باشد. برای از بین بردن عوارض تزریق بوتاکس دور چشم بهتر است از انجام ورزش­های سنگین جلوگیری و برای مهار درد از داروهای مسکن استفاده شود. قابل تذکر است که از انجام تزریق بوتاکس توسط افراد غیر متخصص جلوگیری شود تا عوارض ناشی از تزریق کاهش پیدا کند. با این حال اگر مایل به استفاده از بوتاکس نیستید، می‌توان از تزریق فیلر دور چشم استفاده کرد.

مطالعه کنید  مزوتراپی صورت چیست؟

مضرات بوتاکس دور چشم

آیا بوتاکس دور چشم ضرر دارد؟ بوتاکس ممکن است عوارضی را ایجاد کند و باعث مسمومیت شود. یکی از دلایل مسمومیت بوتاکس استفاده از بوتاکس­های نامرغوب و بدون برچسب می­باشد که افراد سودجو آنها را برای سودآوری خودشان تولید می­کنند. علایم مسمومیت با بوتاکس موارد زیر می­باشد: ایجاد تاری در دید، اسهال، دوبینی و حالت تهوع.

بهرحال با انتخاب مراکز معتبر می­توان از تمام این عوارض احتمالی پیشگیری کرد و شرایط بهتری را برای انجام اقدامات زیبایی انجام داد. بوتاکس کردن دور چشم یکی از موارد زیبایی است که بسیار در چهره مؤثر است و با برداشتن چین­های اطراف چشم جوانسازی در اندازه گسترده صورت می­گیرد. بنابراین می­توان با دستیابی به چهره­ی زیباتر از نظر روحی نیز به آرامش رسید و این آرامش را به دیگران نیز انتقال داد. اگر تزریق بوتاکس  چشم اثر منفی و نامطلوبی داشته باشد و به صورت غیر تخصصی صورت بگیرد عوارض زیر را خواهد داشت:

 • سرخ شدن محل تزریق
 • کبودی در ناحیه تزری
 •  تورم و سردرد
 • احساس ناآرامی و ضعف عضلانی

 

بوتاکس دور چشم چگونه انجام می ­شود

علت اصلی ایجاد شدن چین و چروک حرکت ماهیچه­ها می­باشند. ماهیچه­ها بدن برای حرکت از اعصاب فرمان می­گیرند و اعصاب هم طی ترشح ماده­ای به نام استیل کولین پیام حرکت را به ماهیچه می­رساند. با تزریق بوتاکس چشم در حقیقت از ترشح استیل کولین جلوگیری شده و در نتیجه حرکت ماهیچه­ ها صورت نمی­گیرد. تزریق بوتاکس چشم زیر پوست انجام می­شود. وقتی استیل کولین ترشح شود حرکت و فعالیت ماهیچه­ها نیز متوقف می­شود. فلج شدگی به صورت موضعی صورت میگیرد و این باعث از بین رفتن چین و چروک و خطوط دور چشم می­شود. البته از ماده­ی تزریقی بوتاکس در درمان سردردهای میگرنی نیز استفاده می­شود. پس از تزریق بوتاکس چشم باید از مصرف داروهای ضد انعقادی به مدت دو هفته جلوگیری شود چرا که باعث کبودی می­ شود.

چه کسانی نباید بوتاکس چشم را انجام دهند

 •  افرادی با سن کمتر از 18 سال و بالای 75 سال.
 • دوران حاملگی و شیردهی
 • افراد مبتلا به بیماری­های ام اس و نارسایی کلیه
 •  افرادی با بیماری­های قلبی و عروقی حاد.
 •  ضعف در سیستم ایمنی یا افرادی که عفونت فعال دارند.
 •  انجام واکسیناسیون در 2 هفته اخیر قبل از تزریق بوتاکس چشم
 •  افراد مبتلا به فلج عضلانی
 • استفاده از داروهای ضد انعقاد خون
 •  افرادی با اختلالات انعقادی
مطالعه کنید  خدمات لیپوساکشن غبغب

نکاتی درباره بوتاکس دور چشم

در این قسمت به بررسی برخی از  نظرات در مورد بوتاکس دور چشم می پردازیم: 

 • اثرات تزریق بوتاکس  چشم پس از مدت زمانی از بین می­رود. این زمان ممکن است بین 3 تا 6 ماه باشد که در افراد مختلف متفاوت است.
 •  اثر داروی بوتاکس از 48 ساعت پس از تزریق شروع شده و 5 تا 10 روز آینده به شکل واقعی خود و ظاهری که انتظار می­رود، می­رسد.
 • ممکن است تزریق بوتاکس چشم درد داشته باشد برای کاهش درد آن می­توان از تزریق بی­حسی با سوزن­های کوچک و یا کمپرس یخ قبل از تزریق استفاده کرد.
 • تزریق بوتاکس چشم باید از مقدار کم بوتاکس شروع شده ودر مدت زمانی طولانی­ تری بیشتر شود.

مراقبت بعد از بوتاکس دور چشم

 •  عدم ماساژ محل تزریق
 • جلوگیری از دراز کشیدن بعد از 4 ساعت از تزریق
 •  استفاده از کمپرس یخ به مدت چند ساعت پس از تزریق بوتاکس چشم
 •  پس از تزریق بوتاکس توسط پزشک بهتر است 10 تا 15 دقیقه در آنجا منتظر بمانیم تا بوتاکس­های تزریق شده به دور چشم جذب ماهیچه­ ها شوند.
 • پس از دو ساعت از تزریق حتی خانم­ها می­توانند روی آن ناحیه آرایش ملیحی داشته باشند و به کارهای روزمره­ شان برسند.
 • چرا که دیگر در این فاصله بوتاکس تزریق شده به ماهیچه­ ها پیوند خورده است.
 • لازم است پس از تزریق اول به فاصله 3 تا 6 ماه دیگر به تمدید تزریق بوتاکس بپردازیم اگر دیگر به تزریق بوتاکس ادامه ندهید اتفاقی نمی­افتد و بر خلاف باورهای غلط که پوست کش می ­آید.
 • اما پوست هیچ تغییری نمی­کند و به حالت قبل باز می­ گردد.

بوتاکس طبیعی دور چشم

بعضی از خانم­ها و افراد علاقمند به بوتاکس و رفع چین و چروک و بوتاکس طبیعی دور چشم را دارند. درمان طبیعی خطوط چهره و چین و چروک قبل از به وجود آمدن چین و چروک­ها بسیار مؤثرتر از هنگام به وجود آمدن چین و چروک­ها می­باشد. عوامل ایجاد چین و چروک در صورت به خصوص دور چشم­ها به دلیل باد، عدم استفاده از کرم­ها ضد آفتاب در برابر تابش فرابنش خورشید، سرما و برف می­باشد. پوست دور چشم نازک­تر و حساس­تر از بقیه قسمت­ها می­باشد و باعث ایجاد زودرس خطوط و آسیب زدگی در این قسمت می­شود. رطوبت پوست به صورت روزانه، ورزش، استفاده از ویتامین­ها و مواد معدنی، استفاده از کرم دور چشم از راه ­های بوتاکس چشم با مواد طبیعی می­ باشد.

محل تزریق بوتاکس دور چشم

پزشک پس از ضدعفونی کردن ناحیه تزریق با استفاده از سرنگ مخصوص انسولین مقدار مورد نیاز و استاندارد را در محل دور چشم تزریق می­شود. التهاب و قرمزی پوست پس از تزریق بوتاکس چشم طبیعی است و بعد از مدتی برطرف خواهد شد. انواع بوتاکس کردن دور چشم عبارتند از: بوتاکس دیسپورت، بوتاکس مسپورت.

مطالعه کنید  جراحی لیفت لب چیست ؟

تزریق بوتاکس یکی از راه­های جوانسازی پوست است اما از طرفی باعث بهبود یا جلوگیری از بیماری­های دیگری می­شود. امروزه افراد به دنبال زیبایی بیشتر و جوان ماندن هستند و به دنبال راههای جوان ماندن دست به انجام راهکارهای زیادی می­زنند. تزریق بوتاکس نیز می­تواند به افراد برای یک زیبایی استاندارد و با کیفیت کمک کننده باشد.

بوتاکس پیشانی و دور چشم

مراکز زیبایی و مطب­ های تخصصی زیبایی معتبر برای انجام تزریق بوتاکس فعالیت می­ کنند. اما انتخاب یک مرکز زیبایی مناسب می­تواند در انجام تزریق بوتاکس چشم مؤثر باشد. برندهای معتبری در زمینه تزریق بوتاکس چشم فعالیت دارند و داروی تزریقی بوتاکس را تولید می­­کنند. اما همواره باید دقت داشت که مجوز معتبر برای انجام جراحی­ها و فعالیت­های زیبایی را داشته باشد. کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان در زمینه بوتاکس پیشانی و دور چشم یکی از بهترین مراکز در شهر تهران می باشد.  اگر تزریق بوتاکس زیر چشم و یا دور چشم  انجام داداید توجه داشته باشید که از متخصص خود در رابطه با کرم بوتاکس دور چشم حتما سوال کنید تا بهترین کرم را بعد از تزریق استفاده نمایید تا آسیبی به پوست شما وارد نشود.

بوتاکس دور چشم و ابرو

ابرو ها و چشمان در زیبایی صورت نقش مهمی دارند، که با افزایش سن و از بین کلاژن پوست به مرور زمان اطراف چشم ها چین و چروک ایجاد می شود و ایجاد خط اخم در بین دو ابرو می شود از همین رو ما به شما بوتاکس را پیشنهاد می کنیم تا از بروز چین و چروک و خط اخم جلوگیری کنید.

هزینه بوتاکس دور چشم

قیمت بوتاکس دور چشم به عوامل مختلفی نظیر، دستمزد متخصص، نوع بوتاکس، مقدار بوتاکسی که تزریق می شود بستگی دارد، جهت کسب اطلاع از قیمت دیقیق و روش های دیگر نظیر تزریق فیلر ابرو و هایفو گلد می توانید با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول در رابطه با بوتاکس دور چشم

فاصله ی بین دو تزریق بوتاکس دور چشم چقدر می تواند باشد؟

بین 3 تا 6 ماه بعد از تزریق اول می توانیم تزریق دوم را انجام دهیم.

اگر بعد از بار اول تزریق بوتاکس دور چشم دوباره انجام ندهیم برای پوست مشکلی پیش می آید؟

خیر، بر خلاف باور عموم برای پوست اتفاقی نمی افتد و پوست کش نمی آید.

بوتاکس دور چشم محدودیت سنی دارد؟

بوتاکس دور چشم برای افراد بین 18 سال تا 75 سال انجام می شود.

5/5 - (2 امتیاز)

12 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.