جراحی بینی عروسکی

جراحی بینی عروسکی یکی دیگر از انواع جراحی بینی می باشد، این مدل جراحی بینی اصولا مورد توجه خانم های جوان می باشد که به شکلی حالت فانتزی به صورت آنها می دهد. به این نکته توجه داشته باشید که تغییراتی که بر روی بینی شخص صورت می گیرد باید کاملا در محدوده استاندارد باشد. در غیر این صورت فرم بینی فرد علاوه بر اینکه بسیار زشت می شود، تنفس شخص را نیز دچار مشکل می کند، پس کسانی که خواهان تغییرات زیاد در بینی خود هستند جراحی بینی عروسکی گزینه مناسبی برایشان خواهد بود.

مناسب ترین زاویه بینی و لب، 90 درجه است، اما این زاویه برای افرادی که بینی عروسکی دوست دارند به 105 درجه تغییر می کند. هر دو زاویه باعث زیبا تر شدن چهره شخص می شوند و زاویه ای استاندارد است. پشت بینی قاعدتا باید کمی قوس داشته باشد، اگر میزان این قوس بیشتر باشد بینی فرم عروسکی پیدا می کند.

در جراحی بینی های بزرگ، برای جراح محدوده زیبایی وجود دارد، برای عمل بینی عروسکی پزشک باید بینی را کوچک تر از حالت طبیعی جراحی کند تا ظاهر فانتزی و عروسکی به خود بگیرد. البته نباید سایز بینی خیلی کوچک شود که از حالت استاندارد خارج شود. در بینی های بزرگ که قوز و نوک افتاده ای دارند، جراح برای اینکه به بینی فرم عروسکی دهد باید قوز بینی را بیشتر تراش دهد و نوک بینی را بیشتر اصلاح کند.

عمل بینی عروسکی فانتزی

به طور کلی عمل زیبایی بینی به دو دسته تقسیم می شود: جراحی بینی با فرم طبیعی و جراحی بینی با فرم عروسکی یا فانتزی. یکی از پر طرفدار ترین مدل های بینی عروسکی، جراحی بینی عروسکی فانتزی در بین آقایان و خانوم ها می باشد.

دکتر سالومه سالاریان، متخصص انواع جراحی بینی فانتزی و عروسکی

دارای مدرک فلوشيپ جراحی پلاستيک صورت از دانشگاه كلرادو آمريكا

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تلفنی با ما تماس بگیرید

موارد آمادگی برای عمل رینو پلاستی بینی عروسکی

در ابتدا زمانی که شما برای مشاوره پیش متخصص رینوپلاستی می روید و در خصوص مدل جراحی بینی عروسکی خود با ایشان گفتگو می کنید، جراح زیبایی بینی با شما در مورد نتایج واقعی و منطقی عمل صحبت می کند، تا بهترین و مناسب ترین روش برای رسیده به نتیجه مورد انتظار را مشخص کند. زمانی که تصمیم به انجام عمل زیبایی بینی عروسکی گرفتید پزشک توصیه هایی در این زمینه با شما در میان می گذارد، از قبیل: خوداری کردن از مصرف داروهایی نظیر آسپرین یا ایبوپروفن و داروهای رقیق کننده خون که باعث خونریزی بعد از جراحی بینی می شوند.

روش‌های جراحی بینی عروسکی

ابتدا ناحیه مورد نظر توسط جراح متخصص بینی بی حس می شود؛ سپس جراح ، برای دسترسی راحت تر به استخوان ها و غضروف نگهدارنده، شکاف هایی بر روی بینی ایجاد می شود، این شکاف ها به دو صورت شکاف باز و شکاف داخل بینی انجام می گیرد. حذف یا اضافه کردن غضروف و استخوان بینی و اصلاح ساختار بینی، فرم بینی را تغییر می دهند. برای ایجاد مدل عروسکی غضروف را به سر بینی پیوند می زنند، در نتیجه می توانند سر بینی را سر بالاتر، بزرگتر، کوتاه‌تر، یا باریک‌تر کنند. همچنین به کمک ژل پر کننده یا پیوند چربی می‌توان اندازه ناحیه موردنظر در بینی را افزایش دهند.

مطالعه کنید :  تاثیرات سیگار و الکل بر نتیجه جراحی بینی

عوارض بینی عروسکی

اگر عمل جراحی بینی عروسکی خود را به یک پزشک حرفه ای نسپارید ممکن است جراح پشت بینی را بیش از حد قوس دهد که در این حالت بینی شخص به فرم زین اسبی در می آید؛ یا اگر جراح زاویه بینی و لب را بیشتر از 105 درجه اصلاح کند، بینی شخص، به حالت بینی خوکی در می آید. همچنین در صورتی که عمل به خوبی انجام نشود فرد دچار مشکل تنفسی می شود.

اقدامات لازم برای جراحی بینی عروسکی

معمولا برای بالا بردن پل بینی، جراح بینی های مسطح را با یک شکاف در ناحیه داخلی بینی بر جسته می کنند، زمانی که می خواهند پل بینی را بالا ببرند از پروتز های مصنوعی یا اتوپلاستی استفاده می کنند، در نتیجه کل بینی شخص برجسته می شود.

✔ زمانی که بینی برجسته شد، جراح می تواند کمی سر بینی را به سمت بالا منتقل کند، در نتیجه شخص می تواند یک بینی لاغر همراه با زاویه ای نازولابیال داشته باشد.

✔ در عمل بینی عروسکی، جراح پل بینی را به سر بینی متصل می کند؛ در نتیجه یک بینی فانتزی و زیبا برای شخص ایجاد می شود.

✔ پل بینی یک نقطه کلیدی است که در وسط پیشانی و در مرکز کل صورت قرار گرفته است، در عمل جراحی زیبایی بینی عروسکی پل بینی کاملا طبیعی و برجسته به صورت متوازن با سایر اعضای صورت اصلاح می گردد.

اقدامات لازم بعد از جراحی بینی عروسکی

✔ حداقل تا 1 ماه بعد از عمل از انجام فعالیت های شدید ورزشی خوداری کنید.

✔  بانداژ و اسپلینت به کار برده شده بر روی بینی شخص بعد از مدت یک هفته الی 10 روز باز می شود.

✔ 10 تا 14 روز زمان لازم است تا به طور کلی ورم و کبودی اطراف چشم و بینی از بین برود.

✔ ورم اطراف بینی تا یک سال پس از عمل جراحی وجود دارد.

✔ از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید.

✔ کبودی حاصل شده معمولا تا 5 روز بعد از عمل از بین می رود.

✔ به مدت یک ماه پس از عمل بینی فانتزی از سیگار کشیدن خوداری کنید. چون فرایند بهبودی به آهستگی پیش می رود.

✔ با نظر جراح 1 ماه بعد از جراحي هفته اي 1 بار جهت تعويض چسب و معاينات تكميلي به نزد جراح خود مراجعه كنيد و بعد از آن 2 هفته يكبار مراجعه نمایید.

✔  به بینی ضربه نزنید اصلا.

✔ از واکنش های شدید چهره اجتناب شود.

 ✔ مسواک زدن به آرامی انجام شود.

✔ ورم اطراف بيني اصولا تا دو هفته بعد از عمل برطرف می شود. با استفاده از کیسه یخ و قراردادن 2 بالش در زیر سر میزان کبوری را می توانید به حداقل برسانید.

✔  از 1 هفته بعد از عمل مي توانيد از لوازم آرايشي استفاده نمایید.

✔ بهتر است تا يك ماه بعد از عمل اعمال دندانپزشكي غير اورژانسی به تاخير بيفتد.

دکتر سالومه سالاریان، متخصص انواع جراحی بینی فانتزی و عروسکی

دارای مدرک فلوشيپ جراحی پلاستيک صورت از دانشگاه كلرادو آمريكا

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تلفنی با ما تماس بگیرید

فرق بین بینی عروسکی با فانتزی

در واقع فرم بینی عروسکی همان بینی فانتزی می باشد و بینی عروسکی هیچ فرقی با بینی فانتزی ندارد. مهم ترین تفاوت در عمل بینی، تفاوت فرم بینی عروسکی با فرم بینی طبیعی می باشد، در بینی فانتزی یا عروسکی سر بینی بالاتر و نوک بینی قوس دار است؛ در صورتی که در مدل عمل بینی طبیعی، بینی کاملا به صورت طبیعی اصلاح می شود.

مطالعه کنید :  جراحی بینی چه مشکلاتی را می تواند برطرف می کند؟

جراحی بینی فانتزی چه تفاوت با جراحی بینی نیمه فانتزی دارد؟

جراحی بینی فاتزی یا نیمه فانتزی یک اصطلاح عامیانه است که در بین مردم جا افتاده است و از نظر علمی هیچ تعریفی برای این نوع جراحی وجود ندارد. عمل بینی عروسکی یا فانتزی به این صورت است که قوس بینی برداشته می شود و نوک بینی به سمت بالا داده می شود که بعضی از افراد خواهان این هستند که قوس بینی و نوک بینی شان خیلی تغییر نکند.

بهترین جراح بینی عروسکی

از مهم ترین اقدامات لازم قبل از انجام عمل بینی، انتخاب یک جراح متخصص و با تجربه عمل بینی می باشد، باید در نظر داشته باشید که از خصوصیات بهترین جراح بینی عروسکی زیبا شناسی می باشد، به عنوام مثال میزان تناسب بینی با اجزای صورت را در نظر بگیرد. برای انجام این عمل بافت و غضروف بینی باید مستحکم و پوست بینی نازک باشد، برای بینی های گوشتی که ظاهر پهن دارند و دارای غضروف های ضعیفی هستند، این مدل اصلا تجویز نمی شود چون نمی توان فرم عروسکی در بینی شخص ایجاد کرد، اما افرادی که بینی استخوانی دارند، کاندیدای مناسبی برای عمل بینی فانتزی استخوانی هستند.

اگر می خواهید از نتیجه عمل خود راضی باشد باید به سراغ یک متخصص حرفه ای بروید. بهترین جراح بینی عروسکی با بررسی نوع و ساختار بینی شما بهترین روش برای عمل بینی را انتخاب می نماید.

یک جراح بینی متخصص عملکرد تنفسی بینی برایش در اولویت است و بعد فرم و تناسب بینی را اجزای صورت در نظر می گیرد و در آخر هم به سلیقه و خواسته بیمار توجه می کند.

 دکتر سالومه سالاریان، با داشتن چندین سال سابقه کار در زمینه جراحی زیبایی بینی آمادگی ارائه خدمات و مشاوره رایگان به متقاضیان عمل بینی در کلینیک زیبایی خود می باشد.

نکاتی در مورد جراحی بینی عروسکی

✔ برای انجام عمل  بینی عروسکی بینی فرد باید بافت و غضروف مستحکمی داشته باشد و پوست بینی نازک باشد تا جراح بتواند نتیجه دلخواه بیمار را بر روی بینی اش اعمال کند.

✔ کاندیدای مناسب برای عمل بینی عروسکی افرادی هستند که دارای بینی استخوانی و اجزای صورت کوچکی هستند.

✔ بیمار به این نکته توجه داشته باشد که فرم بینی که انتخاب می کنند باید متناسب با صورت خود باشد و همچنین تنفس متقاضی را دچار مشکل نکند.

✔ عمل بینی فانتزی برای بینی های گوشتی با پوست ضحیم اصلا مناسب نیست، بیماران توجه داشته باشند که برای این فرم از بینی ها مناسب ترین نوع جراحی، عمل بینی طبیعی می باشد.

جراح بینی عروسکی در تهران

کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان در تهران بهترین خدمات را در زمینه انجام انواع جراحی بینی و زیبایی و پزشکی بینی از قبیل عمل پولیپ بینی، جراحی بینی شکسته، جراحی بینی طبیعی، جراحی بینی انحرافی، جراحی بینی استخوانی، جراحی بینی گوشتی و … به هموطنان عزیز خود عرضه می نماید. در صورت نیاز به مشاوره و کسب اطلاع بیشتر از شرایط می توانید هم به صورت حضوری و هم از طریق تلفن های موجود در سایت با کلینک زیبایی دکتر سالاریان تماس بگیرید.

 

سوالات متداول در خصوص جراحی بینی عروسکی

آیا جراحی بینی فانتزی برای نوجوانان بی‌خطر است؟

سن مناسب برای جراحی بینی در نوجوانان، در پسران از 17 تا 18 سالگی به بعد و در دختران از16 سالگی به بعد می باشد. بیشتر نوجوانان خواستار داشتن بینی عروسکی یا همان فانتزی هستند، اصولا پزشکان تا فرد متقاضی به سن مناسب نرسیده باشد اقدام به جراحی بر روی بینی آن شخص نمی کنند به دلیل اینکه بینی تا زمان نوجوانی به پایان مرحله رشد خود خواهد رسید، و امکان جراحی فراهم می شود.

مطالعه کنید :  سوالات متداول عمل بینی

خطرات عمل رینوپلاستی بینی عروسکی چیست؟

عمل بینی عروسکی بسیار جراحی ایمنی است اما ممکن است مانند سایر جراحی ها خطراتی هم به همراه داشته باشد، مانند عکس‌العمل معکوس به بیهوشی که ممکن است در فرد ایجاد شود یا فرد دچار خونریزی شدید بینی بعد از عمل شود، در بعضی از موارد نیز ممکن است به عمل مجدد نیاز باشد.

در عمل راینوپلاستی از چه برشی استفاده می‌شود؟

برشی که در عمل رینوپلاستی ایجاد می‌شود به دو نوع بسته و باز انجام می شود. در روش بسته، درون بینی را برش می دهند و کاملا مخفی می باشد، ولی در روش باز، برش ها روی بینی ایجاد می شود.

آیا پس از جراحی بینی، بیمار می تواند از عینک استفاده کند؟

زمانی که گچ بینی شخص برداشته می شود، به مدت 6 هفته نباید از هیچ نوع عینکی استفاده کند. زیرا وزن عینک نباید به روی بینی منتقل شود تا زمانی که فرایند بهبود استخوان بینی به راحتی صورت گیرد اما در شرایطی که پزشک استخوان بینی را نشکسته باشد فرد می‌تواند از عینک استفاده کند.

قیمت جراحی بینی عروسکی

هزینه جراحی بینی عروسکی با توجه به تبحر جراح، سابقه کار جراح و همچنین نوع بیمارستانی که در آن این عمل انجام می شود متفاوت است. میزان حق الزحمه جراح، دکتر بیهوشی، وسایل نگهداری از بینی برای بعد از عمل و موارد دیگر، همگی در قیمت عمل بینی عروسکی تاثیرگذار هستند.

 شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از تعرفه های عمل بینی عروسکی از طریق تلفن های موجود در سایت با کلینیک زیبایی دکتر سالومه سالاریان تماس بگیرید و ضمن استفاده از مشاوره رایگان، در صورت نیاز نسبت به تعیین وقت ویزیت اقدام نمایید.

نکته: به دلیل اینکه عمل رینوپلاستی برای اهداف زیبایی انجام می شود، تحت پوشش خدمات بیمه قرار نمی گیرد و شخص باید هزینه جراحی بینی عروسکی را کامل پرداخت کند.

سوالات متداول در رابطه با جراحی بینی عروسکی

عمل ترمیم بینی چه مدت بعد از جراحی رینوپلاستی باید انجام شود؟

کسانی که بعد از عمل بینی خود از فرم بوجود آمده بینی ناراضی هستند باید تا زمانی که بهبودی کامل صورت نگرفته است صبر کنند. حتی تا زمانی که تورم و کبودی ها بینی نیز به طور کامل بر طرف نشده باشند هم هنوز شرایط برای ترمیم مجدد مهیا نشده است، در نتیجه بیمار باید مدت زمان یک سال منتظر نتیجه نهایی بماند و بعد تصمیم به ترمیم بگیرد.

آیا عمل بینی عروسکی برای بینی های گوشتی مناسب است؟

اگر پوست بینی گوشتی ضخیم باشد، حتی اگر دکتر کورتون هم بزند فرم بینی خیلی ظریف نمی شود.

آیا عمل بینی فانتزی در تنفس مشکل ایجاد می کند؟

عمل بینی فانتزی به دلیل اینکه ساختار طبیعی بینی شخص کاملا دچار تغییر می شود، امکان به وجود آمدن مشکلات تفسی برای فرد می باشد، البته جراح تا جایی که مشکل تنفسی فرد را دچار مشکل نکند عمل بینی را پیش می برد و به فرم عروسکی در می آورد.

دکتر سالومه سالاریان، متخصص انواع جراحی بینی فانتزی و عروسکی

دارای مدرک فلوشيپ جراحی پلاستيک صورت از دانشگاه كلرادو آمريكا

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تلفنی با ما تماس بگیرید

برخی از نمونه کارهای جراحی بینی عروسکی دکتر سالومه سالاریان

5/5 - (3 امتیاز)

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.