جراحی بینی گوشتی

یکی از اصل‌های مهم برای افراد داشتن چهره‌ای زیبا و بدون نقص است. در جوان سازی صورت روش‌های گوناگونی برای رفع ایرادهای صورت وجود دارد که از جمله‌ی آن انجام عمل‌های زیبایی مختلف است. جراحی بینی گوشتی از روش‌های است که برای زیبایی صورت به کار می‌رود و شگردهای مختلفی برای جراحی انواع بینی‌های گوشتی وجود دارد‌.

 

مهم‌ترین مولفه‌ در زندگی هر فرد، داشتن چهره‌ای زیبا و بدون نقص است؛ زیبایی باعث می‌شود که اعتماد به نفس افراد دو چندان شده و حس بهتری نسبت به خود پیدا کنند. در دنیای امروز که زیبایی به عنوان یک اصل اساسی به شمار می‌آید، روش‌های مختلفی برای زیباتر شدن چهره و رفع ایرادهای آن در سراسر جهان باب شده است که افراد با توجه به مولفه‌های گوناگون، از طریق یکی از روش‌های زیبایی نقص‌های صورت خود را رفع می‌کنند.

از جمله این روش‌ها، انجام جراحی‌های زیبایی مختلف است. جراحی بینی از جمله رایج‌ترین اعمالی است که توسط افراد انجام می‌شود و آن‌ها برای رفع مشکلات مختلف، اقدام به انجام جراحی بینی می‌کنند. روش‌های مورد استفاده جهت جراحی بینی، با توجه به نوع بینی متفاوت است. در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات مرتبط با جراحی بینی گوشتی افراد مختلف را، زیر ذره بین قرار دهیم.

بینی گوشتی اصطلاحی است که به بینی هایی که در قسمت نیمه پایینی بینی دارای پوستی ضخیم و چربی زا هستند است اطلاق می شود. انجام عمل زیبایی بینی گوشتی برای کسانی که از بزرگی بینی گوشتی و پهنشان رنج می برند، مناسب است. بینی های گوشتی باعث خجالت و کاهش اعتماد به نفس در فرد می شوند و با کوچک کردن بینی گوشتی می توان زیبایی و اعتماد به نفس را به شخص بازگرداند. عمل بینی گوشتی نوعی عمل جراحی ترمیمی بینی است و در واقع شاخه ای از رینوپلاستی بینی است و خطرات، مضرات و نیز فواید خود را دارد.جراحی بینی‌های گوشتی ، ایا عمل بینی گوشتی خطرناک است، قیمت عمل بینی  گوشتی در سال 1401 در تهران

چرا جراحی بینی گوشتی

فهرست محتوا

اکثر افراد جراحی بینی گوشتی را با هدف زیبایی انجام می‌دهند و تعداد کمی از آن‌ها وجود دارند، که هدفی درمانی از انجام این کار دارند. جراحی بینی گوشتی علاوه بر مزایایی که به همراه داشته و باعث زیباتر شدن ظاهر افراد می‌شود و با وجود روش‌ها و تکنیک‌های نوینی که جهت انجام این کار وجود دارد، هنوز هم با تردید‌های زیادی همراه است و بعضی از افراد نمی‌توانند برای عمل بینی خود به شکل مطمئن تصمیم‌گیری کنند. می‌توان گفت که دلیل اصلی به وجود آمدن این تردید در ذهن افراد، عوارض حاصل از انجام این عمل زیبایی در گذشته بوده است.

به بیان دیگر در گذشته جراحان زیبایی بیشتر بر روی برداشتن غضروف بینی گوشتی تمرکز داشتند و به همین سبب، بخش زیادی از غضروف بینی را برمی‌داشتند. زیبایی حاصل از انجام این کار موقتی بوده و بعد از گذشت مدتی از عمل زیبایی بینی، عوارض ناپسندی با بکارگیری این روش حاصل می‌شود. در دنیای امروز شیوه‌هایی بسیار نوین و پیشرفته جهت جراحی بینی‌های گوشتی وجود دارد، که تردید افراد را برای انجام این کار بطور کامل از بین می‌برد.

علاوه بر آن رضایت دیگر افراد از جراحی بینی گوشتی که دارند، باعث می‌شود تا آن‌ها از انجام این جراحی زیبایی مطمئن‌تر شوند. بطور کلی افراد جهت جراحی بینی گوشتی خود باید به یک پزشک متخصص و حرفه‌ای مراجعه کنند و بعد از این که مشاوره‌های لازم را از جراح مورد نظر خود دریافت کردند، می‌توانند بهتر درباره‌ی جراحی بینی پهن و گوشتی خود تصمیم‌گیری کنند. در ادامه به بررسی اطلاعات دیگر درباره‌ی جراحی بینی‌های گوشتی می‌پردازیم.

ذهنیت‌های مردم درباره جراحی بینی گوشتی

با توجه به شایعاتی که درباره‌ی جراحی بینی گوشتی وجود دارد، در ذهن مردم این سوال پیش آمده است که آیا جراحی بینی گوشتی مشکل است ؟ خیلی از افراد تصورات اشتباه درباره عمل بینی گوشتی و انجام جراحی زیبایی بینی گوشتی را مانند جراحی بینی استخوانی موفق نمی‌داند و اذعان دارند که با جراحی بینی گوشتی، پس از مدتی بینی به حالت اولیه‌ی خود باز می‌گردد. بعضی نیز اعتقاد دارند که بعد از جراحی بینی گوشتی، ممکن است که بینی گوشت اضافی بیاورد و ظاهری نامطلوب به خود بگیرد. بطور کلی بهتر است که افرادی که بینی گوشتی دارند و قصد عمل بینی خود را دارند، قبل از اقدام به این کار اطلاعات لازم را کسب کرده و با یک پزشک متخصص مشورت کنند. در ادامه به بررسی اطلاعات دیگر درباره‌ی انواع جراحی بینی گوشتی می‌پردازیم.

نکاتی مهم در رابطه با ویژگی‌های بینی گوشتی که باید بدانید

همانطور که گفتیم، افراد ممکن است که دارای بینی‌هایی با فرم متفاوت باشند. بعضی از افراد دارای بینی گوشتی هستند؛ باید گفت که هر فرمی از بینی‌ها، دارای ویژگی‌های خاص خود می‌باشند. بینی‌های گوشتی دارای یک پوسته‌ی ضخیم هستند و در قسمت نوک این مدل از بینی‌ها، تعداد زیادی غدد چربی وجود دارد و دارای سری پهن هستند.

با این که نوک بینی‌های گوشتی پهن و نسبتا بزرگ است، این بینی‌ها دارای غصروف‌هایی ضعیف هستند؛ به شکلی که اگر نوک بینی را فشار دهیم، نوک بینی به راحتی پایین می‌آید. به دلیل ضعف قضروف‌های بینی گوشتی، این بینی‌ها دارای ساختاری ضعیف بوده و مانند بینی استخوانی محکم نیستند. لذا بهتر است که در هنگام جراحی بینی گوشتی، غضروف‌های آن کوچک و ضعیف نشوند؛ چرا که این کار باعث می‌شود تا بینی یک فرم افتاده و ناپسند به خود بگیرد.

علاوه بر این در هنگام چرخش سر رو به بالا اگر به پایین بینی نگاه کنیم، به جای این که بینی حالتی مثلثی شکل داشته باشد بیشتر حالاتی شبیه به نیم دایره خواهد داشت. علاوه بر آن در بینی‌های گوشتی به جای این که نوک بینی پهن باشد، قسمت‌های بالاتر از نوک پهن می‌باشد. لذا باید در هنگام جراحی بینی اصول و قواعد را با حساسیت کامل مد نظر قرار داد، تا بتوان بدون هیچ خطر یا ریسکی فرم مطلوبی را برای بینی به وجود آورد.

پس افراد باید توجه کنند که برای جراحی بینی گوشتی خود، به هر جراح زیبایی مراجعه نکنند و تحقیقات لازم درباره‌ی جراح مورد نظر خود را انجام دهند. نکته‌ی اساسی درباره‌ی عمل جراحی بینی گوشتی این است که به جای برداشتن یا ایجاد تغییر در غضروف، باید آن را تقویت کرد.

مرکز تخصصی جراحی بینی بینی گوشتی

دکتر سالومه سالاریان، دارای مدرک فلوشيپ جراحی پلاستيک صورت از دانشگاه كلرادو آمريكا

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تلفنی با ما تماس بگیرید

تزریق پروفایلو

چگونه بفهمیم بینی مان گوشتی است؟

امروزه پزشکان مشخصه هایی معرفی کرده اند تا ما با زبانی ساده بتوانیم تشخیص دهیم که بینی گوشتی داریم یا استخوانی.بینی گوشتی  به پوست ضخیم ،منافذ باز، و ساختار غضروفی ضعیف ،و غدد چربی فراوان شهرت دارد.و اغلب بینی پهن می باشد با پره های باز.

خصوصیات بینی گوشتی

 • غضروف های بزرگ و قطور پایینیِ کناری
 • پوست ضخیم و چرب نوک بینی
 •  غضروف پهن و بزرگ جلوی بینی
 •  بافت همبند زیاد در زیر پوست
 • بافت ضعیف غضروفی که معمولا حالت ارتجاعی دارد.

انواع بینی‌های گوشتی

همانطور که اشاره شد جراحی بینی گوشتی با توجه به رعایت بعضی از قواعد و در نظر داشتن حساسیت‌ها، می‌تواند به نحو احسن پیش برود. نکته‌ی دیگری که در باب جراحی بینی گوشتی وجود دارد این است که اصول و قواعد مرتبط با جراحی این نوع بینی با توجه به فرم‌های مختلف آن، می‌تواند متفاوت باشد. در این قسمت به بررسی انواع بینی‌های گوشتی و ویژگی‌های آن‌ها می‌پردازیم.

بطور کلی دو نوع بینی گوشتی مختلف داریم؛ بینی‌های گوشتی که دارای غدد چربی و منافذ زیاد و بزرگ هستند و بینی‌های گوشتی که دارای پوستی خیلی ضخیم هستند و غده‌های چربی کم‌کاری دارند. بینی‌های گوشتی با غده‌های چربی فراوان و پرکار دارای پوستی با منافذ زیاد و بزرگ می‌باشند و غده‌های چربی در این نوع بینی‌های گوشتی، فعال بوده و بسیار پرکار هستند.

 

 

نکته‌ای که افراد دارای این نوع بینی گوشتی باید در نظر داشته باشند این است که در صورت استفاده از داروهای درمانی پوست، باید قبل از جراحی بینی خود این مسئله را با پزشک متخصص در میان بگذارند؛ چرا که اگر از این داروها در هنگام جراحی استفاده شود ممکن است مشکلات جبران ناپذیری از جمله ایجاد گوشت‌های اضافه در قسمت برش‌های روی بینی شود.

مطالعه کنید :  ورم بعد از عمل بینی

لذا مهم است که افراد شش ماه قبل از عمل جراحی بینی گوشتی خود، استعمال این نوع داروها را متوقف کنند. برای رفع مشکلات مربوط به فعالیت بیش از حد غدد چربی در این نوع بینی‌ها، جراح زیبایی قادر خواهد بود که داروهایی مناسب را تجویز کرده و به رفع این مشکل کمک کند. بینی‌های گوشتی با پوست ضخیم، همانطور که از نام آن‌ها مشخص است دارای پوستی قرمز و ضخیم و در عین حال براق هستند و غدد چربی در این بینی‌ها نسبت به نوع قبلی بینی‌های گوشتی، کم کارتر است.

جراحی بینی گوشتی با مدل عروسکی

یکی از مشخصات مدل بینی عروسکی، اندازه کوچک این بینی می باشد. بعضی از مراجعه کنندگان که دارای بینی گوشتی می باشند این سوال را از ما می پرسند که آیا می‌توان بینی گوشتی را عروسکی جراحی کرد؟در پاسخ به این مراجعه کنندگان گفته می شود که بینی گوشتی به دلیل ویژگی هایی که دارا می باشد محدودیت هایی برای اجرای مدل عروسکی بر روی آن می باشد.در واقع بینی گوشتی به داشتن پوست ضخیم معروف می باشد و این ویژگی یکی از محدودیت های بزرگ برای کوچک کردن بینی گوشتی به روش عروسکی می باشد.

بهترین سن برای جراحی بینی گوشتی

بهتر است برای جراحی بینی سن رشد بینی به تکامل رسیده باشد. بینی حدودا تا18سالگی رشد می کند و بعد از این سن رشد بینی متوقف خواهد شد اما گاهی این رشد تا سن 20سالگی ادامه دارد. باید پزشک با معاینه تشخیص دهد که رشد بینی شما به تکامل رسیده با خیر. بعد از رشد بینی بیمار می تواند به جراحی بینی گوشتی خود اقدام کند.

مصرف قرص آناهیل برای ورم بینی گوشتی بعد از عمل

از بروملین ماده موثر در قرص آناهیل برای اولین بار در سال 1957 در علم پزشکی استفاده شد.این دارو ساخنه شده از هسته و ساقه آناناس استو برای کاهش التهاب و تورم بعد از جراحی مفید می باشد. تحقیقات نشان داده بروملین دارای خاصیت ضد درد است و از ایجاد لخته و تورم بعد از عمل جلوگیری می کند. به همین دلیل امروزه بسیاری از پزشکان این دارو را برای کاهش تورم و کبودی بعد از عمل جراحی بینی تجویز می کنند.

تکنیک‌های اصلی عمل زیبایی بینی گوشتی

همانطور که اشاره شد پزشک متخصص در هنگام عمل زیبایی بینی گوشتی با یک سری محدودیت‌ها همراه بوده و باید حساسیت‌های خاصی را در هنگام عمل بینی‌های گوشتی بکار گیرند. بطور کلی در حین جراحی بینی گوشتی طبیعی، جراحی بینی گوشتی فانتزی، جراحی بینی گوشتی بزرگ و فرم‌های مختلف بینی‌های گوشتی تکنیک‌های خاصی بکار می‌رود که این تکنیک‌ها، کاملا متفاوت از تکنیک‌های مورد استفاده در جراحی بینی‌های استخوانی هستند.

هدف اصلی در جراحی بینی گوشتی این است که، نوک بینی را کوچک کرده و ظرافت بینی را افزایش داد. این تغییرات باید در جهتی انجام شود که، آسیبی به غضروف بینی وارد نشود؛ در واقع عدم توجه جراحان به این نکته، باعث به وجود آمدن گوشت‌های اضافی بعد از عمل بینی خواهد شد. در روشی که در گذشته برای جراحی بینی‌های گوشتی توسط پزشکان زیبایی متخصص بکار می‌رفت این بود که برای فرم دادن به بینی، غضروف بینی را برمی‌داشتند. بکارگیری این روش باعث ایجاد فضا برای زیاد شدن غده‌های چربی در بینی‌های گوشتی می‌شد و با توجه به این موضوع، ظاهر جدید و زیبای بینی بعد از مدتی به حالت قبل خود بازگشته و یا حتی بدتر می‌شد.

جراحی بینی گوشتی چگونه انجام می شود؟ 

یکی از اجزاء بسیار مهم بینی، پوست آن است. پوست علاوه بر پوشاندن ساختمان های زیر آن، تعیین کننده اصلی نوع گوشتی یا غیر آن است. اگر چنانچه پوست ضخیم باشد بینی گوشتی و در غیر اینصورت غیر گوشتی است. شکل گیری بینی در جراحی بینی های گوشتی با کار روی بافت سخت یعنی استخوان و غضروف انجام می گیرد و اصولا هیچگونه دستکاری در پوست صورت نمی گیرد.

برای جراحی بینی گوشتی غضروف ها را برداشته ولی این کار به علت خالی شدن فضای زیر آن باعت فرورفتگی و ایجاد اسکار در پوست می شود. بیماران فکر می کنند که برداشتن پوست می تواند کمک کننده باشد. اما برداشت پوست باعت ایجاد زخم شدید می شود. به همین خاطر این کار به هیچ وجه توصیه نمی شود.

استرات كولوملا بعنوان ستون و پايه براي بالا نگهداشتن نوك بيني و قوام بخشيدن به بافتها و غضروفهاي نرم در نوک بيني هاي گوشتي يكي از مراحل اجتناب ناپذير جراحي زيبايي بيني هاي گوشتي مي باشد. بهترین روش برای بینی های گوشتی با پوست ضخیم روش باز است. در روش بسته نوک بینی به خوبی دیده نمی شود و دسترسی به نوک بینی محدود است.

بهترین جراح بینی گوشتی درتهران   

 اهمیت انتخاب پزشک در نتیجه جراحی بینی گوشتی بسیار موثر می باشد. در فرآیند جراحی بینی امروزه تکنیک های مختلف با ویژگی های بینی هر صورت  یه کار گرفته شده است. بینی گوشتی به دلیل داشتن ضخامت پوست، نوک بینی پهن ، سوراخ های بزرگ شهرت داره و این ویژگی ها جراحی این بینی را سخت و دشوار کرده است و به چالش برانگیز ترنی عمل بینی تبدیل کرده است.در این مرحله است که هنر علم و بهترین جراح به وسط می آید.

اگر دارای بینی گوشتی هستید و قصد جراحی بینی دارید بهتره بدانید که جراحی بینی شما جزء عمل های حساس می باشد و باید به دنبال بهترین جراح بینی باشید.

جراحی ترمیمی بینی گوشتی امکان‌پذیر است؟

انجام جراحی ترمیمی بینی گوشتی خیلی مشکل تر از جراحی های دیگر می باشد .زیرا جراحی ترمیمی پیچیدگی خاصی دارند که هز پزشکی مایل به انجام دادن آن نیست.و در جراحی بینی گوشتی پیچیدیگی عمل اول شاید نمی از پیچیدگی جراحی ترمیمی را نداشته باشد به همین خاطر پزشکان جراحی بینی گوشتی را عاقلانه نمی دانند.

 

تزریق آمپول روی بینی

بعد از اتمام جراحی بینی گوشتی برای کاهش تورم بینی نیاز است تا کارهایی صورت بگیرد، در برخی از موارد نواحی مشخصی از بینی مانند پشت نوک بینی بعد از گذشت یک یا دو هفته که هنوز دارای تورم هستید نیازمند تزریق آمپول کورتون می باشند؛ این آمپول بیشتر در بینی های گوشتی تزریق می شود، زیرا پوست این بینی ها بسیار ضخیم است. در حالت کلی قسمت dorsum یا پشت بینی باید دارای یک قوس بسیار خفیف و ظریف باشد، بعد از جراحی بینی و حدود یک یا دو هفته بعد از آن این قوس نمایان خواهد شد.

تزرق آمپول در دو مرحله انجام می شود ، تزریق عمقی و تزریق سطحی. آمپول حتما باید توط پزشک تزریق شود زیرا در تزریق های سطحی پوست نازک شده و مستعد ابتلا به زخم و یا تغییر رنگ شود.

بهترین روش عمل بینی گوشتی

در روش‌های جدید که به عنوان بهترین روش جراحی بینی گوشتیبه شمار می‌آیند، نخستین اقدامی که توسط جراحان زیبایی انجام می‌شود این است که ضخامت پوست بینی را کم‌تر می‌کنند که با توجه به این که بافت پوستی این بینی‌ها نازک است، پزشکان جهت انجام این کار باید حساسیت زیادی به خرج دهند. به دلیل وجود همین حساسیت‌ها، بهتر است که پزشکان تنها به برداشت چربی‌های زیر پوستی موجود در نوک بینی اقدام کنند‌ که برای این کار، نوک بینی را تقویت کرده و در نهایت فرم مطلوبی را برای آن به وجود می‌آورند.

تفاوت‌های جراحی بینی گوشتی و استخوانی

در هنگام تصمیم گیری برای جراحی بینی‌ گوشتی ممکن است سوالات زیادی ذهن افراد را به خود مشغول کند که با پاسخ این سوال‌ها، می‌تواند در تصمیم‌گیری برای انجام جراحی تاثیر بگذارد. یکی از این دغدغه‌ها و مسائل این است که آیا جراحی بینی‌های مختلف، یعنی بینی‌های گوشتی و استخوانی از طریق یک روش یکسان انجام می‌شود یا روش جراحی این بینی‌ها متفاوت است؟ قبلا هم گفتیم که بینی‌های گوشتی دارای پوستی ضخیم هستند و غضروف آن‌ها نسبت به بینی‌های استخوانی، ضعیف‌تر است.

روش اصلی جراحان بینی نیز به طریقی است که با ایجاد تغییرات لازم در غضروف‌ها، فرم بینی را تغییر می‌دهند. وجود پوستی ضخیم در نوک بینی گوشتی، باعث می‌شود که مشکلاتی در هنگام جراحی بینی گوشتی رخ دهد و جراحی این فرم از بینی را، به مراتب سخت کند. بطور کلی روش جراحی بینی‌های گوشتی با بینی‌های استخوانی متفاوت است و در هنگام جراحی بینی‌های گوشتی، پزشک معالج با محدودیت‌هایی مواجه خواهد بود.

با وجود این که داشتن پوست ضخیم باعث بروز مشکلاتی در جراحی بینی‌های گوشتی می‌شود، اما وجود این پوسته مزایایی را نیز به همراه دارد؛ به بیان دیگر اگر که استخوان یا غضروف بینی دارای ایراد باشد، این پوسته می‌تواند ایراد آن را پنهان کند. در صورت نازک بودن این پوسته، ایرادات استخوان بندی بینی‌‌های گوشتی نمایان می‌شود. لذا افراد با مراجعه به بهترین جراح بینی گوشتی که در انواع جراحی بینی‌ دارای مهارت بالایی است، می‌تواند تا از تغییر ظاهر بینی خود و تبدیل آن به یک فرم دلخواه مطمئن شود.

مطالعه کنید :  جراحی بینی و بارداری و ضرر های آن

مرکز تخصصی جراحی بینی بینی گوشتی

دکتر سالومه سالاریان، دارای مدرک فلوشيپ جراحی پلاستيک صورت از دانشگاه كلرادو آمريكا

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تلفنی با ما تماس بگیرید

تزریق پروفایلو

ایده آل ترین افراد برای جراحی بینی گوشتی

 •  افراد غیر سیگاری
 • افرادی دارای سطح سلامت عمومی مناسب
 • حداقل سن 16 سال برای افراد متقاضی

محدودیت سنی برای این جراحی ها لازم است؛ به این دلیل که بر روی بینی های در حال رشد مثل دختران و پسران در سن بلوغ نباید اجازه داد جراحی صورت بگیرد. باید مراحل رشدشان کامل شود و بعد تصمیم به انجام عمل جراحی بینی بگیرند. سن بلوغ در دختران 12 تا 14 در پسران 15 تا 16 است. حتما قبل از کوچک کردن بینی به مشاوره با پزشک نیاز است.تا سوالات مورد نظر را بپرسید و از راهنمایی پزشک استفاده کنید.

افراد برای رفع این  مشکلات ظاهری به جراح بینی مراجعه می کند.

 •  بزرگ یا کوچک کردن بینی
 • از بین بردن برآمدگی ( قوز ) بینی
 •  پولیپ بینی
 •  رفع انحراف بینی
 •  سربالا کردن بینی
 •  کوچک کردن سوراخ های بینی

انتخاب جراح خوب بینی گوشتی  

مهم ترین اقدام برای کسانی که قصد جراحی زیبایی بینی دارند؛ انتخاب جراح بینی مناسب و حرفه ای برای خود می باشد. بهترین جراح بینی گوشتی همچنان باید در برداشتن غضروف و استخوان بینی نهایت دقت و تخصص را داشته باشد تا نتیجه جراحی بینی به بهترین وجه ظاهر شود. مشکلاتی ممکن است برای این نوع جراحی صورت گیرد که برای رفع آن به جراح بینی مراجعه می شود.

اگر می خواهید یک جراح خوب انتخاب کنید، حتما در جلسات مشاوره حضوری شرکت کنید، از پزشک بخواهید تا بینی شما را به دقت معاینه نماید و فرم تقریبی که از جراحی حاصل می شود را بیان نماید. همچنین نمونه کار های وی را به خوبی مشاهده کنید و از بیماران قبلی و فعلی جراح در رابطه با نحوه جراحی و میزان رضایت مندی آنها سوال بپرسید. معمولا جراح بینی سعی می کند که تا حد ممکن هیچ دستکاری روی پوست انجام ندهد بلکه تا حد ممکن چربی های اضافه را بردارد زیرا نباید در جراحی بینی گوشتی پوست را نازک نمود.

نکاتی که قبل از جراحی بینی گوشتی باید در نظر داشت

مانند جراحی فرم‌های مختلف بینی‌، جراحی بینی گوشتی نیز شامل نکاتی است که حتما باید مد نظر قرار داد. باید توجه داشت که بینی‌های گوشتی را نمی‌توان بیش از حد کوچک کرده و یا قوس زیادی در فرم آن ایجاد کرد. در صورت ایجاد قوس در بینی‌های گوشتی، محل‌های برش و ورود تیغ جراحی بر روی بینی نمایان خواهد بود و ظاهری ناپسند برای بینی به وجود خواهد آورد.

افراد بعد از جراحی بینی گوشتی خود، باید مدت زمان بیشتری از چسب‌های مخصوص جراحی بینی استفاده کنند و طول دوره‌ی استفاده‌ی آن‌ها از این چسب‌ها نسبت جراحی فرم‌های دیگر بینی‌ها، بیشتر می‌باشد؛ علت آن هم این است که بینی‌های گوشتی بعد از جراحی، تورم بیشتری نسبت به سایر فرم‌های بینی خواهند داشت و استفاده‌ی مداوم از این چسب‌ها برای رفع این تورم واجب است.

بینی‌های گوشتی بعد از جراحی، ورم صبحگاهی بسیاری دارند. بطور کلی با توجه به پیشرفت علم پزشکی و پیدایش روش‌های نوین در عرصه‌های مختلفی چون انجام کارها زیبایی، جراحی بینی‌های گوشتی دیگر یک حرکت ریسکی به حساب نمی‌آید و افراد می‌توانند از نتیجه ی مطلوبی که بعد از انجام این عمل زیبایی حاصل می‌شود، اطمینان داشته باشند‌.

بدین جهت افرادی که قصد جراحی بینی گوشتی خود را دارند، با مراجعه به حاذق‌ترین پزشکان زیبایی و مشورت گرفتن از آن‌ها درباره‌ی نکاتی که قبل و بعد از انجام عمل زیبایی باید در نظر گرفته شود و رعایت این نکات و قواعد، می‌توانند یک نتیجه‌ی بسیار مطلوب از جراحی بینی خود بگیرند. چندین نکته‌ی مهم که باید بعد از انجام این عمل زیبایی رعایت شود را، در ادامه بیان می‌کنیم.

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

 •  تماس و ارتباط مستقیم خود را با پزشکتان قطع نکنید و سوالات ذهنی خود را از وی بپرسید.
 •  دارو هایی که پزشک برای شما تجویز کرده را مصرف کنید تا سریع تر به حالت سابق برگردید و بتوانید به فعالیتهای روزانه خود را انجام دهید.
 •  اگر درد یا خونریزی شدید داشتید حتما به پزشکتان خبر دهید.
 • تا جایی که امکان دارد سعی کنید ضربه ای به بینی شما وارد نشود و آن را از آسیب حفظ کنید و سرتان را پایین نگه ندارید.
 •  از بلند کردن اجسام سنگین پرهیز کنید و استراحت نسبی داشته باشید.
 • اگر بخیه شما در عمل جراحی بینی گوشتی جذبی باشد روزی چند بار با هیدروژن پراکسید ضد عفونی کنید و روی بخیه ها وازلین یا آکوافر بمالید. این کار باعث می شود زخم و بخیه ها نرم بماند و شما احساس راحتی بکنید.
 •  هفت روز پس از عمل، برای برداشتن اسپیلنت به جراح خود مراجعه کنید.
 •  بعد از عمل جراحی به مدت ۲۴ ساعت از کمپرس سرد استفاده کنید ( این اقدام باعث می شود تا شما میزان قابل توجهی از کبودی و تورمات ناشی از جراحی را کاهش دهید ).
 •  تا مدت سه هفته از فین کردن بپرهیزید و اگر نیاز بود بینی را با دستمال کاغذی به آرامی تمیز کنید.
 •  ممکن است بینی شما مقداری پانسمان داشته باشد؛ در صورت نیاز آن را تعویض کنید.
 • به اسپلینت یا گچ بینی دست نزنید.
 • غذاهای سفت و جویدنی نخورید، این کار باعث می شود تا استخوان بینی شما تحرک داشته باشد و احساس درد در بخیه ها داشته باشید.
 •  فعالیت ورزشی را تعطیل کنید و از تحرک سر جدا پرهیز نمایید.
 •  تا یک ماه شنا نکنید.
 •  برای مسواک زدن از مسواک های نرم استفاده کنید و این کار را بسیار آرام انجام دهید ، مراقب باشید که لب پایین شما حرکت زیادی نداشته باشد.
 •  از آب کرفس و آب آناناس جهت کاهش تورم استفاده نمایید.
 •  از خوردن مایعات با نی بپرهیزید، بهتر است که جهت خوردن مایعات از لیوان استفاده نمایید.
 • از قرار گرفتن مستقیم در نور آفتاب دوری کنید زیرا باعث تشدید تورم بینی می شود در سه هفته اول از عینک آفتابی استفاده ننمایید.
 •  سعی کنید آمپول های دگزامتازون و مسکن های تجویز شده را سر ساعت مصرف کنید ( این دسته از داروها برای کاهش درد و نیز کاهش تورمات و کبودی شما تجویز می شوند) ممکن است جراح برای شما قرص سرماخوردگی و استامینوفن نیز تجویز نماید این قرص ها برای جلوگیری از سرماخوردگی شما و نیز جلوگیری از عطسه های ناخواسته تجویز می شوند.

عوارض جراحی بینی گوشتی

تمامی اعمالی که افراد برای زیبایی خود و یا درمان خود انجام می‌دهند شامل مدت معینی دوران نقاهت است که در این دوران، افراد باید نکات و قواعد مهمی را در نظر داشته باشند. جراحی بینی گوشتی نیز از این قاعده مستثنی نبود و افراد بعد از اقدام به جراحی بینی گوشتی خود، باید نکات لازم در دوران نقاهت که مرتبط با عوارض عمل بینی گوشتی می‌شود را رعایت کنند.

رعایت این نکات در دوران نقاهت، باعث می‌شود تا فرم مطلوبی برای بینی افراد حاصل شود و نتیجه‌ی حاصل از جراحی بینی ثابت بماند. از جمله این نکات مهم این است که افراد تا جایی که ممکن است از تکان دادن یا جا به جا کردن سر و صورت خود، خودداری کنند. علاوه بر آن لازم است که در این دوران افراد غذاهای آبکی و یا غذاهای با بافت نرم مصرف کنند، تا فشاری به عضلات صورت آن‌ها وارد نشود.

لازم است که افراد تا مدت زمانی مشخص حداقل تا سه هفته از فین کردن خودداری کنند. علاوه بر آن بهتر است که در هنگام خواب، سر خود را در ارتفاعی بالاتر از حالت معمولی قرار دهند. تا مدت زمانی مشخص شده توسط پزشک زیبایی از خوردن غذاهای داغ و تند خودداری کنند. در هنگام نوشیدن مایعات از نی استفاده نکنند. در این دوران حدالامکان بهتر است که با دهان باز عطسه کنند.

همچنین طبق تجربه عمل بینی گوشتی بعضی از افراد و سپری کردن دوران نقاهت بعد از اقدام به این کار، توصیه می‌شود که افراد تا حد ممکن از خندیدن خودداری کنند. انجام فعالیت‌های گوناگونی مثل ورزش کردن و یا رفتن به شنا در این دوران ممنوع است. نکته‌ی آخر این که از عینک‌های سنگین که باعث ورود فشار به بینی می‌شود، استفاده نکنند.

سوالات متداول جراحی بینی گوشتی

چرا جراحی بینی گوشتی آقایان از خانم‌ها مشکل‌تر است؟

به دلیل اینکه مهمترین شاخصه بینی گوشتی پوست ضخیم آن است و از آنجایی که در آقایان این ضخامت پوست بیشتر است سختی عمل بینی گوشتیآقایان سخت تر از خانم ها می باشد و زمان بیشتری می برد.

آیا بینی گوشتی به حالت قبل عمل بر می گردد؟

بسیاری از افراد می پرسند ایا بینی گوشتی بعد از عمل برمیگرده ؟اگر جراحی نتیجه بخش باشد تا شش ماه پس از جراحی، دیگر تغییر عمده ای در بینی رخ نمی دهد و به همان شکل باقی می ماند. چون پوست ضخیم است و مدتها زمان می برد؛ باید برای نتیجه ی نهایی حداقل یک سال صبر کرد ولی معمولا بعد از شش ماه نتیجه پایدار است و بر نمی گردد. البته مهارت جراح بینی نیز در نتیجه جراحی بسیار حائز اهمیت می باشد.

چه اقداماتی جهت کاهش ورم بینی نیاز است؟

 •  جهت کاهش ورم بینی می توان به مدت 48 ساعت از کمپرس سرد استفاده کرد.
 •  پرهیز از مصرف زیاد نمک و غذاهای شور, زیرا باعث تشدید ورم بینی شما خواهد شد.
 •  تا مدت سه هفته از فین کردن بپرهیزید و اگر نیاز بود بینی را با دستمال کاغذی به آرامی تمیز کنید.
 •  ممکن است بینی شما مقداری پانسمان داشته باشد؛ در صورت نیاز آن را تعویض کنید.
 •  به اسپلینت یا گچ بینی دست نزنید.
 • غذاهای سفت و جویدنی نخورید، این کار باعث می شود تا استخوان بینی شما تحرک داشته باشد و احساس درد در بخیه ها داشته باشید.
 •  فعالیت ورزشی را تعطیل کنید و از تحرک سر جدا پرهیز نمایید.
مطالعه کنید :  20 توصیه مهم بعد از عمل بینی

ورم بینی گوشتی تا چه مدتی بعد از جراحی رفع می شود و می توان نتیجه جراحی بینی را مشاهده کرد؟

معمولا در بینی های گوشتی ورم بینی به مدت یک سال بعد از جراحی به طور کامل برطرف خواهد شد و فرد جهت نتیجه نهایی باید صبور باشد.

تا چه مدتی باید از چسب بینی استفاده شود؟

افرادی که جراحی بینی گوشتی انجام داده اند، بهتر است به مدت 3 ماه از چسب بینی به طور صحیح استفاده نمایند. چسب بینی را باید به طور متداوم، استفاده کرد و زمانی که چسب خیس می شود، سریعا باید تعویض شود.

آیا بینی گوشتی بعد از جراحی دچار افتادگی می شود ؟

افتادگی در بینی های گوشتی اتفاق نمی افتد، تا زمانی که تکنیک های جراحی اصولی و طبق استاندارد های جراحی انجام شوند. بینی شما بعد از عمل نیازی به ترمیم  ندارد. و دچار افتادگی نمی شود. که نیاز به جراحی افتادگی بینی خواهد بود.

نکته ای که نباید فراموش کنید این است که بینی های گوشتی نسبت به نوع استخوانی تورم و کبودی بیشتری دارند و دیر تر از بینی های دیگر جا می افتد .

تزریق کورتون برای کاهش ورم بینی های گوشتی در چه زمانی باید انجام شود؟آیا بعد از جراحی بینی گوشتی باید کورتون تزریق شود ؟
بله بعد از جراحی بینی کروتون تزریق می شود،خیلی از افراد عجله دارند که زودتر از تزریق آمپول جهت کاهش ورم بینی استفاده نمایند، اما بهتر است عجله نکنید و حداقل به مدت ۲ ماه صبر نمایید تا ورم بینی تا حدی کاهش یابد و احتمال اشتباه جراح کم تر شود.

آیا چاق شدن باعث برگشت پذیری بینی های گوشتی بعد از جراحی می شود؟

چاقی صورت و بدن هیچ  ربطی به چربی های بینی ندارد و چربی بینی تحت تاثیر چاقی قرار نمی گیرد و چاق شدن افراد ربطی به برگشت پذیری بینی بعد از جراحی ندارد.

در سالهای اخیر ادعاهایی مبنی بر کوچک کردن بینی‌ با استفاده از دستگاه‌هایی شنیده می‌شود؛ آیا این حرف‌ها درست است؟

در بینی‌های با پوست نازک یا متوسط به‌هیچ عنوان تاثیری ندارند، چون اشکال مهم در آنها بزرگ و برجسته بودن استخوان و غضروف است که تنها با جراحی قابل اصلاح است. در بینی‌های گوشتی هم همچنان که ذکر شد باید غصروف‌های ضعیف تقویت شوند که این هم فقط باید جراحی شود. بنابراین این دستگاه‌ها تاثیر چندانی در این بینی‌ها ندارند. و از بین بردن چربی بینی گوشتی و این گونه تبلیغات دروغی بیش نمی باشند.

ورم بینی گوشتی بعد از عمل

معمولا بعد از جراحی بینی گوشتی، بینی متورم می شود که این تورم طبیعی است و ممکن است این تورم شدید یا خفیف، باعث بروز کبودی در اطراف چشم و زیر گونه ها نیز شود ، این کبودی و تورم موقتی  بوده و با رعایت موارد دیگری نیز قابل درمان است .توجه داشته باشید که با سپری شدن  دوره ی نقاهت بعد از عمل جراحی بینی گوشتی، میزان قابل توجهی از تورمات کاهش می یابند. میزان کبودی و تورم به تغییراتی که جراح حین جراحی بر روی بینی انجام داده است بستگی دارد،  همچنین جنس پوست و استخوان های صورت نیز در شدت کبودی و تورمات ناشی از جراحی بینی گوشتی تاثیر گذار است.

برای ازبین بردن این ورم بینی گوشتی بعد از عمل باید چند نکته توجه داشته باشید و رعایت چند مورد الزامی می باشد: 

 •  پمادهای آنتی بیوتیک و نیز پمادهای ضد التهاب می تواند به شما در کاهش تورمات کمک کند و جای بخیه ها را نیز سریع تر بهبود دهد.
 •   بعد از اینکه گچ روی بینی را برداشتید مقدار زیادی ورم دارد ، نگران نباشید این تورم طبیعی هست و بعد از حدود یک یا دو هفته کاهش می یابند.
 • از آسیب و یا ضربه زدن به بینی خودداری کنید تا فرم بینی شما تغییر نکند.
 •  می توانید از آب آناناس یا آب کرفس برای کاهش تورمات استفاده کنید.
 •  برای کاهش تورم سر بالا بخوابید ، برای این کار از بالشت های بلند استفاده کنید ( البته خوابیدن به پهلو مشکلی ایجاد نمی کند).
 •  دو روز بعد از جراحی حتما از کمپرس سرد استفاده کنید، کمپرس سرد باعث می شود تا کبودی ها کاهش یابند.
 • اجسام سنگین را بلند نکنید ، این کار باعث می شود تا فشار زیادی به سر وارد شود.
 •  برای کاهش چشمگیر تورمات از غذاهای حاوی پروتئین و مواد غذایی سالم و سبزیجات استفاده کنید.
 •  اگر مشکلی برایتان پیش آمد حتما با جراح خود تماس بگیرید.

اطلاعاتی درباره‌ نتیجه‌ جراحی بینی گوشتی

یکی از مهم‌ترین سوالات ذهن افرادی که به جراحی بینی گوشتی خود اقدام می‌کنند، ممکن است این باشد که آیا نتیجه‌ی جراحی بینی گوشتی ماندگار است یا بعد از مدتی بینی به فرم قبلی خود باز خواهد گشت؟ برای پاسخ دادن به این سوال، باید موارد و نکاتی را تحت بررسی قرار داد. اگر در گذشته می‌خواستیم به این سوال پاسخ دهیم، با توجه به روش‌هایی که جراحان برای جراحی بینی‌های گوشتی بکار می‌گرفتند، تضمینی جهت ایجاد یک ظاهر ثابت برای بینی گوشتی وجود نداشت و نمی‌توانستیم پاسخ قاطعی به این سوال بدهیم.

با توجه به پیشرفت علوم مربوط به جراحی زیبایی و روش‌هایی نوینی که امروزه برای انجام این کار وجود دارد، افراد دیگر نگرانی خاصی درباره‌ی نتیجه‌ی جراحی بینی گوشتی خود و عوارضی مانند افتادگی بینی و برگشت حالت گوشتی آن نخواهند داشت. به دلیل این که بیشتر تمرکز جراحان در هنگام جراحی بینی‌های گوشتی بر روی غضروف این بینی‌هاست، احتمال برگشت ظاهر این بینی‌ها به حالت قبلی کاهش یافته و در مواقعی این احتمال به صفر خواهد رسید.

در هنگام جراحی بینی‌های گوشتی غضروف‌ها تقویت می‌شوند و جراح متخصص، سپتوم یا غضروف میانی بینی برداشته و از آن برای تقویت نوک بینی استفاده می‌کند و در نتیجه هنگام انجام کارهای زیبایی بینی، احتمال تغییر پذیری و یا بازگشت آن به فرم اولیه به صفر می‌رسد. نکته‌ی مهمی که درباره‌ی جراحی بینی‌های گوشتی وجود دارد، در نظر داشتن دوران نقاهت بعد از انجام جراحی زیبایی و همچنین در نظر داشتن نکات مراقبتی لازم قبل از انجام این کار است. در ادامه به شکل دقیق‌تری این موضوعات را بررسی می‌کنیم.

مرکز تخصصی جراحی بینی بینی گوشتی

دکتر سالومه سالاریان، دارای مدرک فلوشيپ جراحی پلاستيک صورت از دانشگاه كلرادو آمريكا

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تلفنی با ما تماس بگیرید

تزریق پروفایلو

عوامل موثر بر هزینه عمل بینی گوشتی

یکی از موارد مهمی که حتما باید مورد بررسی قرار گیرد، هزینه عمل بینی گوشتی است. به دلیل حساسیت‌هایی زیادی که پزشکان برای جراحی این نوع بینی‌ها باید به خرج دهند، می‌توان گفت که هزینه جراحی بینی گوشتی تا حدودی از جراحی فرم‌های دیگر بینی‌ها متفاوت‌تر است. بطور کلی عوامل متعددی وجود دارد که بر روی هزینه‌های مربوط به جراحی بینی‌های گوشتی تاثیر می‌گذارد.

از جمله‌ی این عوامل، می‌توان به میزان مهارت و تجربه‌کاری جراح اشاره کرد؛ به میزانی که مهارت پزشک در جراحی بینی بالاتر باشد، هزینه‌ی بیشتری نیز به عنوان حق دست باید به او پرداخته شود. از جمله عوامل موثر دیگر، نوع بینی است؛ ممکن است که انواع جراحی بینی‌، از طریق روش‌های مختلفی انجام شده و بعضی از این روش‌ها به حساسیت بیشتری نیاز داشته باشند.

از جمله عوامل تاثیرگذار دیگر در هزینه‌ی جراحی بینی‌های گوشتی، منطقه‌ی جغرافیایی است؛ به بیان دیگر هزینه‌ی جراحی بینی در شهرهای مختلف با یکدیگر متفاوت می‌باشد. مثلا ممکن است که پزشکان زیبایی در شهر تهران برای عمل بینی‌های گوشتی، هزینه‌ی متفاوت و به نسبت بالاتری نسبت به شهرستان‌های دیگر دریافت کنند. هزینه‌ی جراحی زیبایی بینی‌های گوشتی در سال 99 بطور میانگین 15 میلیون می‌باشد که با توجه به عوامل یاد شده، این هزینه می‌تواند بالاتر یا پایین‌تر باشد.

سوالات متداول در مورد جراحی بینی

 

هزینه ی جراحی بینی چقدر است؟

هزینه ی جراحی بینی به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله : حق الزحمه ی جراح، مکان جراحی. هزینه ی جراحی بینی معمولا تا قبل از انجام آزمایش ها و طراحی روش انجام جراحی بینی قابل محاسبه نیست.

چه مدت کبودی خواهد داشت؟

معمولا بهبودی کامل یک تا دو هفته زمان می برد، اما کبودی اگر بیش از حد باشد غیر طبیعی است.

آیا جراحی بینی خطر دارد؟

همه ی جراحی ها دارای خطر هستند، خوشبختانه خطرات جراحی بینی کم است و عوارض آن نادر است. پزشک قبل از عمل با شما درباره ی خطرات و عوارض عمل کامل صحبت می کند.

 

گالری تصاویر قبل و بعد عمل جراحی بینی گوشتی

فیلم های قبل و بعد از جراحی بینی

5/5 - (6 امتیاز)

19 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.