لیفت صورت با جراحی چقدر ماندگاری دارد ؟

 با افزایش سن و کاهش مقدار کلاژن پوست، پوست صورت زیبایی و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. با توجه به اینکه یکی از فاکتورهای زیبایی افراد ظاهر پوست صورت آنهاست. روش های زیادی برای صاف کردن و جوان سازی پوست وجود دارد که بیشتر آن ها موقت هستند. یکی از پیشرفته ترین روشهای لیفت صورت انجام روش جراحی لیفت است. در این مقاله به بررسی ماندگاری جراحی لیفت صورت می پردازیم.

چرا باید لیفت صورت انجام دهیم؟

صورت افراد یکی از عوامل زیبایی به شمارمی رود عواملی چون افزایش سن در معرض آلودگی قرار گرفتن سبک زندگی غلط یا باعث بروز چین و چروک می شود. این چین و چروک ها اعتماد به نفس شما را از پایین می آورند. یکی از بهترین راه های از بین بردن چین و چروک ها و ماندگارترین لیفت صورت با جراحی صورت می گیرد.

این روش کمک می کند تا زیبایی و جوانی به پوست شما بر می گرداند افراد با انجام جراحی لیفت صورت دوباره می توانند اعتماد به نفس خود را به دست بیاورند و جوان تر جلوه کنند.

روش جراحی لیفت صورت

لیفت صورت به دو روش کلاسیک و مینی لیفت انجام می شود. چیزی که این دو روش را از یکدیگر متمایز می کند، میزان برش هایی است که برای بهبود حالت صورت در طی هر یک از این روش ها در اطراف صورت ایجاد می شود. در هر دو روش، زخم ها دیده نمی شوند؛ چون با انحناها و خطوط ترکیب می شوند.

 • روش کلاسیک

بعد از تزریق داروی بی هوشی، در روش کلاسیک قسمت میانی صورت را از رستن گاه مو شروع می شود و به برآمدگی گوش می رسد، و بعد به پشت ناحیه گوش و رستنگاه ختم می شود. برای افرادی که گردن شل و افتاده دارند مسلتزم برش در زیر چانه هم می باشد.

در پایان پوست های اضافی و شل شده از صورت برداشته شده و برش های ایجاد شده در جهت مناسب با بخیه بسته می شوند. برای این که چهره تان طبیعی تر به نظر برسد باید غلاف عضلات را به سمت بالا بکشید. چون با این کار به ماندگاری لیفت صورت با جراحی به این شکل بیشتر می شود .

 • روش مینی لیفت

زمانی از روش مینی لیفت صورت استفاده می شود که میزان افتادگی و شلی پوست شدید نباشد. به این ترتیب از برش های ریزی نسبت به لیفت کلاسیک استفاده می شود. به این شکل است که در این روش، چربی اضافه عمیق ترین عضلات پوست را بر می دارند و با این کار پوست گردن و صورت را سفت تر می کنند و چین و چروک را به طور کلی از بین می برند.

مزایای عمل لیفت صورت

انجام جراحی لیفت صورت مزایای زیادی دارد و یکی از بهترین روش های جراحی زیبایی به شمار می رود. برخی از این مزایا شامل موارد زیر می شود:

 • به ظاهر فک و بخش های مختلف صورت حالت زیبایی می بخشد.
 • باعث جوان به نظر رسیدن پوست صورت تان می شود.
 • چروک های پوست را از بین می برد.
 • برجسته تر نمودن خط فک را برجسته تر می کند.
 • غبغب را برطرف می سازد.

 

جراحی لیفت صورت چقدر ماندگاری دارد

مراقبت ‌های بعد از عمل برای ماندگاری بیشتر لیفت صورت از اهمیت ویژه ای برخوردارند. برای ماندگاری جراحی لیفت صورت باید یک سری مراقبت های ویژه را بعد از انجام این روش انجام دهید.

 • برای تسریع درمان جای کبودی از کمپرس سرد استفاده کنید دقت کنید که یخ را مستقیما روی محل نگذارید!
 • به مدت 72 ساعت بعد از عمل لیفت صورت بیمار باید به پزشک متخصص خود مراجعه کند.
 • همچنین پس از گذشت یک هفته از عمل، بیمار باید برای ویزیت مجددا نیز در مطلب حاضر شود تا در این روز بخیه های موضع جراحی برداشته شود.
 • بعد از عمل حداقل تا دو هفته میزان مصرف نمک و مواد غذایی حاوی سدیم خود را محدود کنید.
 • به مدت دو هفته از مصرف سیگار و دخانیات که روند بهبودی تان را به تاخیر می اندازد، خودداری کنید.
 • برای ماندگاری جراحی لیفتینگ صورت به مدت چند هفته از انجام فعالیت سنگین یا ورزش های شدید خودداری کنید
 • برای افزایش میزان ماندگاری جراحی لیفت صورت بیماران باید داروهای خود را راس ساعت و تا آخر مصرف کنند.

 

نکاتی که باید برای ماندگاری جراحی لیفت صورت انجام داد 

ماندگاری جراحی لیفت صورت به رعایت نکاتی بستگی دارد که بعد از عمل جراحی لیفت صورت باید به آن ها دقت زیادی داشته باشید. هم چنین فاکتورهایی مانند سن و وضعیت جسمانی و نوع پوست و پزشک متخصص روی مدت زمان ماندگاری جراحی لیفت صورت تاثیر می گذارند.

افراد با پوست شل و افتاده و دارای چین و چروک عمیق از بینی تا اطراف دهان و هم چنین افرادی که چربی اضافی گردن و غبغب دارند. این افراد اگر میخواهند عمل خود ماندگاری بیشتری داشته باشد باید در انتخاب دکتر و نحوه انجام جراحی بسیار دقیق عمل کنند.

جراحی لیفت صورت تا سه ساعت ادامه دارد. تا 10 روز بعد از این عمل، بیمار می تواند به فعالیت های عادی و روزانه خود بپردازد. در این مدت هر چه بیشتر به نکاتی که دکتر گفته توجه داشته باشند و به آن عمل کنند مانداری لیفت صورتشان بیشتر خواهد بود.

خانم دکتر سالومه سالاریان با سال ها تجربه در امر لیفت صورت می تواند بهترین پیشنهاد برای لیفتینگ و جوان سازی صورت شما باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.  

سوالات متداول کاربران در رابطه با ماندگاری لیفت صورت با جراحی

 • ماندگاری جراحی لیفت صورت چقدر است؟

مدت ماندگاری عمل لیفت صورت و طول عمر نتایج جراحی آن به مدت 10 سال یا حتی در برخی موارد بیش از 10 سال می باشد

 • برای ماندگاری جراحی لیفت صورت مصرف چه داروهایی اهمیت دارد؟

فرد باید مشکلات مربوط به تیروئید خود را کنترل کند. اگر فردی از داروهای فشارخون استفاده می کند، باید به مصرف این داروها ادامه دهد. برای حصول نتیجه بهتر از جراحی لیفت صورت، باید داروهای انعقاد خون مانند اسپرین و مسکن های غیر استروئیدی را تا دو هفته قبل از عمل مصرف نکنید .

 • درجراحی لیفت صورت چه بیماری هایی ریسک عوارض را بیشتر و ماندگاری را کمتر می کنند؟

در حالت کلی فرد باید از نظر سلامت جسمانی در وضعیت خوبی قرار داشته باشد. در صورت ابتلا به بیماری های قلبی عروقی دیابت و سرطان حتی در حال درمان یا درمان شده باید از انجام این روش خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.