لیفت صورت با جراحی چقدر ماندگاری دارد ؟

لیفت صورت با جراحی چقدر ماندگاری دارد؟ مطمئنا شما هم درباره جراحی لیفت صورت کنجکاو هستید و میخواهید تمام جوانب آن را قبل از اقدام برای جراحی بررسی کنید. یکی از رایج ترین سوالاتی که برای متقاضیان جراحی لیفتینگ صورت به وجود می آید مدت زمان ماندگاری جراحی لیفت صورت است. پیش از این در مقاله لیفت صورت چیست به بررسی لیفت صورت و انواع آن پرداختیم. این بار می خواهیم به بررسی سوال شما درباره ی ماندگاری جراحی لیفت صورت بپردازیم. با ما همراه باشید.

 یکی از روش های موثر در جوانسازی پوست، جراحی لیفت صورت است. ممکن است شنیده باشید که روش های زیادی برای لیفت صورت بدون جراحی وجود دارد. این رو ها شامل بوتاکس، تزریق ژل، تزریق چربی، لیفت با لیزر و… می شود. اما مدت زمان ماندگاری این روش ها در مقایسه با جراحی لیفت صورت بسیار کوتاه است. این روش ها تنها کمک می کنند تا زمان جراحی را کمی به تاخیر بیاندازید.

 با افزایش سن و کاهش مقدار کلاژن پوست، پوست صورت زیبایی و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. با توجه به اینکه یکی از فاکتورهای زیبایی افراد ظاهر پوست صورت آنهاست. روش های زیادی برای صاف کردن و جوان سازی پوست وجود دارد که بیشتر آن ها موقت هستند. یکی از پیشرفته ترین روشهای لیفت صورت انجام روش جراحی لیفت است. در این مقاله به بررسی ماندگاری جراحی لیفت صورت می پردازیم.

طول عمر جراحی لیفت صورت

طول عمر جراحی صورت می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. شما می توانید با استفاده از تکنیک های مراقبتی پس از جراحی لیفت صورت، ماندگاری لیفت صورتتان را افزایش بدهید. هر چقدر شما به مراقبت پوستتان اهمیت دهید می توانید نتیجه مستقیم آن را بر روی طول عمر جراحی لیفت صورتتان بفهمید.

به طور کلی می توان گفت که میزان دوام جراحی لیفت صورت بین 2 تا 10 سال می باشد. تخصص و مهارت پزشک جراح شما در انجام جراحی لیفت صورت اهمیت زیادی دارد. علاوه بر آن تکنیکی که در جراحی لیفت صورت شما استفاده شده است نیز در مدت ماندگاری جراحی لیفت صورت موثر است.

بهترین روش لیفت صورت، عمل لیفت صورت است، چرا که بالاترین میزان ماندگاری را بین تمام روش ها دارد.

طول دوران نقاهت در جراحی لیفت صورت متفاوت است. هر چقدر مدت زمان دوران نقاهت کمتر باشد، به همان میزان ماندگاری لیفت صورت شما نیز کمتر می باشد. بنابر این می توان گفت زمان ماندگاری جراحی لیفت صورت به طول دوران نقاهت هم بستگی دارد. به دلیل کمتر بودن ماندگاری این نوع عمل ها باید چند بار تکرار شوند. اما در صورتی که شما یک جراحی لیفت صورت باکیفیت و زیر نظر یک جراح حرفه ای انجام دهید، لیفت صورت ماندگاری خواهید داشت.

مطالعه کنید :  روش انجام جراحی لیفت صورت به چه شکلی می باشد؟

چرا باید لیفت صورت انجام دهیم؟

صورت افراد یکی از عوامل زیبایی به شمارمی رود عواملی چون افزایش سن در معرض آلودگی قرار گرفتن سبک زندگی غلط یا باعث بروز چین و چروک می شود. این چین و چروک ها اعتماد به نفس شما را از پایین می آورند. یکی از بهترین راه های از بین بردن چین و چروک ها و ماندگارترین لیفت صورت با جراحی صورت می گیرد.

این روش کمک می کند تا زیبایی و جوانی به پوست شما بر می گرداند افراد با انجام جراحی لیفت صورت دوباره می توانند اعتماد به نفس خود را به دست بیاورند و جوان تر جلوه کنند.

آیا عمل لیفت صورت دائمی است؟

طبق نظر جراحان و متخصصان این حوزه، جراحی لیفت صورت ماندگاری بالایی دارد. در این روش با استفاده از جراحی به سفت کردن پوست صورت و بافت عمیق گردن می پردازند. با سفت شدن پوست تمامی اضافات و چین و چروک ها از بین می روند. اینکه جراحی لیفت شما چقدر ماندگاری داشته باشد به میزان مراقبت های شما از لیفت، پس از جراحی بستگی دارد.

ماندگاری لیفت صورت با جراحی

ماندگاری لیفت صورت با جراحیهمانطور که اشاره شد لیفت صورت بین 2 تا 10 سال عمر دارد. برای اینکه مدت زمان ماندگاری عمل لیفت صورت خود را افزایش دهید باید موارد زیر را رعایت کنید:

 • در معرض اشعه مستقیم نور خورشید قرار نگیرید و از پوستتان در برابر آن مراقبت کنید.
 • به هنگام بیرون رفتن از منزل حتما از ضد آفتاب های مناسب استفاده کنید.
 • تا جای ممکن آرایش کمتری کنید. در صورتی که به آرایش علاقه دارید حتما از محصولات آرایشی و بهداشتی مرغوب استفاده کنید.
 • کمتر استرس داشته باشید. استرس باعث افزایش چین و چروک ها و کم شدن طول عمر جراحی لیفت صورت شما می شود.
 • تغذیه درست داشته باشید. هیچ چیز مانند یک تغذیه نادرست نمی تواند به پوست شما آسیب بزند.
 • از کرم های آبرسان استفاده کنید تا پوست شما جوان بماند.
 • روزی هفت لیوان اب بنوشید تا پوست شما هیدراته شود.
 • قبل از خواب مواد آرایشی را با استفاده از شوینده مناسب از روی پوست خود پاک کنید.
 • اگر از دخانیات استفاده می کنید بهتر است این کار را متوقف کنید. مصرف دخانیات و دود آن باعث پیری زودرس و چروک شدن پوست می شود.
 • به میزان کافی میوه و سبزیجات تازه مصرف کنید تا تمامی ویتامین های مورد نیاز بدن شما تامین شود.
 • از پوست خود به بهترین شکل مراقبت کنید. هر چقدر این کار را دقیق تر انجام دهید، طول ماندگاری لیفت صورت شما بیشتر خواهد شد.

روش جراحی لیفت صورت

لیفت صورت به دو روش کلاسیک و مینی لیفت انجام می شود. چیزی که این دو روش را از یکدیگر متمایز می کند، میزان برش هایی است که برای بهبود حالت صورت در طی هر یک از این روش ها در اطراف صورت ایجاد می شود. در هر دو روش، زخم ها دیده نمی شوند؛ چون با انحناها و خطوط ترکیب می شوند.

 • روش کلاسیک

بعد از تزریق داروی بی هوشی، در روش کلاسیک قسمت میانی صورت را از رستن گاه مو شروع می شود و به برآمدگی گوش می رسد، و بعد به پشت ناحیه گوش و رستنگاه ختم می شود. برای افرادی که گردن شل و افتاده دارند مسلتزم برش در زیر چانه هم می باشد.

مطالعه کنید :  آیا می دانید کاندیدای مناسب لیفت صورت چه کسانی هستند؟

در پایان پوست های اضافی و شل شده از صورت برداشته شده و برش های ایجاد شده در جهت مناسب با بخیه بسته می شوند. برای این که چهره تان طبیعی تر به نظر برسد باید غلاف عضلات را به سمت بالا بکشید. چون با این کار به ماندگاری لیفت صورت با جراحی به این شکل بیشتر می شود .

 • روش مینی لیفت

زمانی از روش مینی لیفت صورت استفاده می شود که میزان افتادگی و شلی پوست شدید نباشد. به این ترتیب از برش های ریزی نسبت به لیفت کلاسیک استفاده می شود. به این شکل است که در این روش، چربی اضافه عمیق ترین عضلات پوست را بر می دارند و با این کار پوست گردن و صورت را سفت تر می کنند و چین و چروک را به طور کلی از بین می برند.

مزایای عمل لیفت صورت

انجام جراحی لیفت صورت مزایای زیادی دارد و یکی از بهترین روش های جراحی زیبایی به شمار می رود. برخی از این مزایا شامل موارد زیر می شود:

 • به ظاهر فک و بخش های مختلف صورت حالت زیبایی می بخشد.
 • باعث جوان به نظر رسیدن پوست صورت تان می شود.
 • چروک های پوست را از بین می برد.
 • برجسته تر نمودن خط فک را برجسته تر می کند.
 • غبغب را برطرف می سازد.

 

لیفت صورت چقدر ماندگاری دارد؟

به راحتی می توان حدس زد که ماندگاری جراحی لیفت صورت بسیار بیشتری از لیفت صورت به روش های دیگر است. نتیجه به دست آمده از جراحی لیفت صورت قابل مقایسه با سایر روش های دیگر نیست. روش هایی مانند لیفت مایع، لیفت سلول های بنیادی، لیفت با تزریق پی آر پی، لیفت با تزریق بوتاکس، لیفت صورت با نخ، لیفت با تزریق ژل، لیفت صورت با تزریق چربی؛ هایفوتراپی و… همگی می توانند مشکل چین و چروک و پیری پوست شما را برای مدت کوتاهی بر طرف کنند. اگر می خواهید مشکل را به صورت طولانی مدت رفع کنید جراحی لیفت صورت بهترین گزینه ی انتخابی برای شما می باشد.

مراقبت ‌های بعد از عمل برای ماندگاری بیشتر لیفت صورت

مراقبت ‌های بعد از عمل برای ماندگاری بیشتر لیفت صورت از اهمیت ویژه ای برخوردارند. برای ماندگاری جراحی لیفت صورت باید یک سری مراقبت های ویژه را بعد از انجام این روش انجام دهید.

 • برای تسریع درمان جای کبودی از کمپرس سرد استفاده کنید دقت کنید که یخ را مستقیما روی محل نگذارید!
 • به مدت 72 ساعت بعد از عمل لیفت صورت بیمار باید به پزشک متخصص خود مراجعه کند.
 • همچنین پس از گذشت یک هفته از عمل، بیمار باید برای ویزیت مجددا نیز در مطلب حاضر شود تا در این روز بخیه های موضع جراحی برداشته شود.
 • بعد از عمل حداقل تا دو هفته میزان مصرف نمک و مواد غذایی حاوی سدیم خود را محدود کنید.
 • به مدت دو هفته از مصرف سیگار و دخانیات که روند بهبودی تان را به تاخیر می اندازد، خودداری کنید.
 • برای ماندگاری جراحی لیفتینگ صورت به مدت چند هفته از انجام فعالیت سنگین یا ورزش های شدید خودداری کنید
 • برای افزایش میزان ماندگاری جراحی لیفت صورت بیماران باید داروهای خود را راس ساعت و تا آخر مصرف کنند.
مطالعه کنید :  درمان افتادگی پلک با نخ

 

نکاتی که باید برای ماندگاری جراحی لیفت صورت انجام داد 

ماندگاری جراحی لیفت صورت به رعایت نکاتی بستگی دارد که بعد از عمل جراحی لیفت صورت باید به آن ها دقت زیادی داشته باشید. هم چنین فاکتورهایی مانند سن و وضعیت جسمانی و نوع پوست و پزشک متخصص روی مدت زمان ماندگاری جراحی لیفت صورت تاثیر می گذارند.

افراد با پوست شل و افتاده و دارای چین و چروک عمیق از بینی تا اطراف دهان و هم چنین افرادی که چربی اضافی گردن و غبغب دارند. این افراد اگر میخواهند عمل خود ماندگاری بیشتری داشته باشد باید در انتخاب دکتر و نحوه انجام جراحی بسیار دقیق عمل کنند.

جراحی لیفت صورت تا سه ساعت ادامه دارد. تا 10 روز بعد از این عمل، بیمار می تواند به فعالیت های عادی و روزانه خود بپردازد. در این مدت هر چه بیشتر به نکاتی که دکتر گفته توجه داشته باشند و به آن عمل کنند مانداری لیفت صورتشان بیشتر خواهد بود. اگر پس از لیفت صورت به روش‌های دیگری مانند تزریق چربی به پیشانی و تزریق چربی به گونه فکر می‌کنید، با پزشک متخصص مشورت کنید.

خانم دکتر سالومه سالاریان با سال ها تجربه در امر لیفت صورت می تواند بهترین پیشنهاد برای لیفتینگ صورت و جوان سازی صورت شما باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.  

سولات رایج شما درباره ماندگاری عمل لیفت صورت :

ماندگاری عمل لیفت صورت به چه عواملی بستگی دارد؟

علاوه بر اهمیت بالا بودن کیفیت جراحی و روش انتخابی جراح، میزان رسیدگی فرد به پوست تاثیر بسیار زیادی بر روی میزان ماندگاری آن دارد. هر چقدر در مراقبت از پوستتان بعد از لیفت دقیق تر عمل کنید، طول عمر آن بیشتر خواهد بود.

آیا مدت ماندگاری لیفتینگ صورت با عمل لیفت صورت یکسان است؟

با اطمینان می توان گفت که میزان ماندگاری لیفتینگ صورت نسبت به عمل جراحی لیفت صورت بسیار پایین تر است. اینکه پوست شما در چه وضعیتی قرار داشته باشد می تواند مشخص کند که نیاز به جراحی دارید یا لیفت با روش های دیگر. اما از بین تمامی روش ها، عمل لیفت صورت بالاترین ماندگاری را دارد. همچنین سایر روش ها به دلیل ماندگاری کم، نیاز به تمدید در کوتاه مدت دارند و شما باید بارها و بارها آن را تکرار کنید.

آیا جراحی لیفت صورت نیاز به تمدید دارد؟

همانطور که می دانید پوست ما دائما در حال تغییر و پیر شدن می باشد و این پدیده طبیعی غیر قابل انکار است. ممکن است با گذر زمان در افرادی که جراحی لیفت صورت انجام داده اند نیاز به تمدید باشد. با توجه به پیشرفت در زمینه جراحی لیفت صورت امکان انجام مجدد جراحی لیفت در این افراد فراهم است. کافیست تا با پزشک جراحتان مشورت کنید.

4/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
.